Zabbix 4.2 - en to bg translation catalogue (1691 entries)

en: "%s" must be between 1970.01.01 and 2038.01.18.
bg: "%s" трябва да бъде между 1970.01.01 и 2038.01.18

en: %1$s (year %2$s)
bg: %1$s (година %2$s)

en: %1$s Item | %1$s Items
bg[0]: %1$s Елемент на данните
bg[1]: %1$s Елементи на данните

en: %d device | %d devices
bg[0]: %d устройство
bg[1]: %d устройства

en: (no proxy)
bg: (без прокси)

en: 0 or 1
bg: 0 или 1

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 10 seconds
bg: 10 секунди

en: 30 seconds
bg: 30 секунди

en: 3D view
bg: 3D преглед

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: 5 seconds
bg: 5 секунди

en: 500 latest values
bg: 500 последни стойности

en: <manual>
bg: <ръчно>

en: AND
bg: И

en: Acceptable SLA
bg: Допустимо ниво SLA

en: Access denied!
bg: Достъпът отказан!

en: Ack
bg: Потвърдено

en: Acknowledge
bg: Потвърждавам

en: Acknowledge status
bg: Потвърждаване на състояние

en: Acknowledged
bg: Потвърдено

en: Acknowledged PROBLEM events
bg: Потвърдени събития ПРОБЛЕМ

en: Action
bg: Действие

en: Action added
bg: Действие добавено

en: Action deleted
bg: Действие изтрито

en: Action updated
bg: Действие актуализирано

en: Actions
bg: Действия

en: Active
bg: Активен

[ctx: maintenance status]
en: Active
bg: Активно

en: Active since
bg: Активно с

en: Active till
bg: Активно до

en: Add
bg: Добави

en: Add host
bg: Добави хост

en: Add prototype
bg: Добави прототип

en: Add to favourites
bg: Добави към любими

en: Add to host group
bg: Добави към хост група

en: Add to host groups
bg: Добави към хост групи

en: Added
bg: Добавено

en: Admin
bg: Администратор

en: Administration
bg: Администрация

en: Advanced labels
bg: Разширени етикети

en: Age
bg: Възраст

en: Age less than
bg: Възраст по-малка от

en: Age less than %s
bg: Възраст по-малка от %s

en: Agent
bg: Агент

en: Agent interfaces
bg: Интерфейси на агента

en: Agent or SNMP or JMX or IPMI interface
bg: Интерфейс на Агента или SNMP или JMX или IPMI

en: Alias
bg: Псевдоним

en: All
bg: Всички

en: All links should have "Name" and "URL" specified
bg: Във всички връзки трябва да са уточнени "Име" и "URL"

en: Allowed hosts
bg: Позволени хостове

en: Any
bg: Някой

en: Any character string included
bg: Всеки включващ символен низ

en: Application
bg: Приложение

en: Application "%1$s" already exists.
bg: Приложението "%1$s" вече съществува.

en: Application added
bg: Приложение добавено

en: Application error.
bg: Грешка в приложението.

en: Application updated
bg: Приложение актуализирано

en: Application with ID "%1$s" is not available on "%2$s".
bg: Приложение с ID "%1$s" не е налично за "%2$s".

en: Applications
bg: Приложения

en: Apply
bg: Прилагане

[ctx: maintenance status]
en: Approaching
bg: Приближаване

en: Apr
bg: Апр

en: April
bg: Април

en: Are you sure you want perform this action?
bg: Сигурен ли сте, че искате да извършите това действие?

en: Are you sure you want to delete
bg: Сигурен ли сте, че искате да изтриете

en: Area size
bg: Размер на област

en: Area type
bg: Тип област

en: As is
bg: Както е

en: As plain text
bg: Като обикновен текст

en: Asset tag
bg: Собсвеник етикет

en: At (hour:minute)
bg: В (час:минута)

en: At least one maintenance period must be created.
bg: Трябва да бъдат създаден най-малко един период на поддръжка.

en: Audit
bg: Одит

en: Aug
bg: Авг

en: August
bg: Август

en: Authentication
bg: Автентификация

en: Authentication algorithm
bg: Алгоритъм за автентификация

en: Authentication method
bg: Метод на автентификация

en: Authentication passphrase
bg: Автентификация на фраза за достъп

en: Authentication protocol
bg: Протокол за автентификация

en: Auto registration
bg: Автоматично регистриране

en: Auto-login
bg: Автоматичен вход

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic icon selection
bg: Автоматичен избор на икона

en: Availability
bg: Наличност

en: Availability report
bg: Доклад за наличност

en: Available
bg: Наличен

en: Average
bg: Среден

en: Background
bg: Фон

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Base DN
bg: База данни за търсене (Base DN)

en: Bind DN
bg: Име на връзката (Bind DN)

en: Bind password
bg:  Парола за връзката (Bind password)

en: Blinking
bg: Мигане

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Bold line
bg: Дебела линия

en: Bottom
bg: Долен

en: Bulgarian (bg_BG)
bg: Български (bg_BG)

en: By host
bg: По хост

en: By trigger template
bg: По тригер шаблон

en: Calculate SLA, acceptable SLA (in %)
bg: Изчисли SLA, допустимо ниво SLA (в %)

en: Calculated
bg: Изчислено

en: Callback
bg: Обратно повикване

en: Canada (136 characters)
bg: Канада (136 символа)

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot add action
bg: Не може да се добави действие

en: Cannot add application
bg: Не може да се добави приложение

en: Cannot add dependency from a host to a template.
bg: Не може да се добави зависимост от хост към шаблон.

en: Cannot add dependency from trigger "%1$s:%2$s" to non existing trigger "%3$s:%4$s".
bg: Не може да се добави зависимост от тригер "%1$s:%2$s" към несъществуващ тригер "%3$s:%4$s".

en: Cannot add discovery rule
bg: Не може да се добави правило за откриване

en: Cannot add graph
bg: Не може да се добави графика

en: Cannot add group
bg: Не може да се добави група

en: Cannot add host
bg: Не може да се добави потребител

en: Cannot add image
bg: Не може да се добави изображение

en: Cannot add item
bg: Не може да се добави елемент на данните

en: Cannot add maintenance
bg: Не може да се добави поддръжка

en: Cannot add media type
bg: Не може да се добави метод на уведомление

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph "%1$s".
bg: Не може да се добави повече от един елемент на данните от тип "Графична сума" в графика "%1$s".

en: Cannot add network map
bg: Не може да се добави карта на мрежата

en: Cannot add new application "%1$s".
bg: Не може да се добави ново приложение "%1$s".

en: Cannot add proxy
bg: Не може да се добави прокси

en: Cannot add regular expression
bg: Не може да се добави регулярен израз

en: Cannot add screen
bg: Не може да се добави екран

en: Cannot add script
bg: Не може да се добави скрипт

en: Cannot add service
bg: Не може да се добави услуга

en: Cannot add slide show
bg: Не може да се добави слайдшоу

en: Cannot add template
bg: Не може да се добави шаблон

en: Cannot add trigger
bg: Не може да се добави тригер

en: Cannot add user
bg: Не може да се добави потребител

en: Cannot add user. Both passwords must be equal.
bg: Не може да се добави потребител. И двете пароли трябва да бъдат еднакви.

en: Cannot add value map
bg: Не може да се добави стойност на реализациите

en: Cannot add web scenario
bg: Не може да се добави уеб сценарий

en: Cannot clear history
bg: Не може да се изчисти историята

en: Cannot clone graph prototypes.
bg: Не може да се клонират графичните прототипи

en: Cannot clone item prototypes.
bg: Не може да се клонират елемент на данните прототипи

en: Cannot clone trigger prototypes.
bg: Не може да се клонират тригер прототипите

en: Cannot copy trigger "%1$s:%2$s", because it has multiple hosts in the expression.
bg: Не може да се копира тригер "%1$s:%2$s", защото има множество хостове в израза.

en: Cannot create another database connection.
bg: Не може да се създаде друга връзка към базата данни.

en: Cannot create circular dependencies.
bg: Не може да създаде циклична зависимост.

en: Cannot create dependency on trigger itself.
bg: Не може да се създаде зависимост на тригера от себе си.

en: Cannot create discovery rule
bg: Не може да се създаде правило за откриване

en: Cannot create new application, web scenario is already assigned to application.
bg: Не може да се създаде ново приложение, вече е възложен уеб сценарий за приложението.

en: Cannot delete Zabbix internal user "%1$s", try disabling that user.
bg: Не може да се изтрие Zabbix вътрешен потребител "%1$s", опитайте с изключване на този потребител.

en: Cannot delete action
bg: Не може да се изтрие действието

en: Cannot delete dependency
bg: Не може да се изтрие зависимостта

en: Cannot delete discovery rule
bg: Не може да се изтрие правило за откриване

en: Cannot delete discovery rules
bg: Не може да се изтрият правилата за откриване

en: Cannot delete graph
bg: Не може да се изтрие графиката

en: Cannot delete graph prototype
bg: Не може да се изтрие графичния прототип

en: Cannot delete graphs
bg: Не може да се изтрият графиките

en: Cannot delete host
bg: Не може да се изтрие хоста

en: Cannot delete image
bg: Не може да се изтрие изображението

en: Cannot delete inventory.
bg: Не може да се изтрият инвентарните данни.

en: Cannot delete item
bg: Не може да се изтрие елемент на данните

en: Cannot delete items
bg: Не може да се изтрият елементите от данните

en: Cannot delete maintenance
bg: Не може да се изтрие поддръжката

en: Cannot delete media type | Cannot delete media types
bg[0]: Не може да се изтрие метод на уведомление
bg[1]: Не може да се изтрие метод на уведомление

en: Cannot delete network map
bg: Не може да се изтрие картата на мрежата

en: Cannot delete proxy | Cannot delete proxies
bg[0]: Не може да се изтрие проксито
bg[1]: Не може да се изтрие проксито

en: Cannot delete regular expression | Cannot delete regular expressions
bg[0]: Не може да се изтрие регулярния израз
bg[1]: Не може да се изтрият регулярните изрази

en: Cannot delete screen
bg: Не може да се изтрие екрана

en: Cannot delete script | Cannot delete scripts
bg[0]: Не може да се изтрие скрипта
bg[1]: Не може да се изтрие скрипта

en: Cannot delete scripts. Script "%1$s" is used in action operation "%2$s".
bg: Не може да се изтрият скриптовете. Скрипт "%1$s" се използва в операция на действие "%2$s".

en: Cannot delete selected actions
bg: Не може да се изтрият избраните действия

en: Cannot delete service
bg: Не може да се изтрие услугата

en: Cannot delete slide show
bg: Не може да се изтрие слайдшоу

en: Cannot delete template
bg: Не може да се изтрие шаблона

en: Cannot delete templated item.
bg: Не може да се изтрие шаблонния елемент на данните.

en: Cannot delete templated items.
bg: Не може да се изтрият шаблонни елементи на данните.

en: Cannot delete templated trigger "%1$s:%2$s".
bg: Не може да се изтрие шаблонния тригер "%1$s:%2$s".

en: Cannot delete templated web scenario "%1$s".
bg: Не може да се изтрие шаблон на уеб сценарий "%1$s".

en: Cannot delete trigger
bg: Не може да се изтрие тригера

en: Cannot delete trigger prototype
bg: Не може да се изтрие шаблонния тригер прототипа

en: Cannot delete triggers
bg: Не може да се изтрият тригерите

en: Cannot delete user
bg: Не може да се изтрие потребителя

en: Cannot delete value map | Cannot delete value maps
bg[0]: Не може да се изтрие стойност на реализациите
bg[1]: Не може да се изтрие стойност на реализациите

en: Cannot delete web scenario
bg: Не може да се изтрие уеб сценарий

en: Cannot find background image "%1$s" used in map "%2$s".
bg: Не може да се намери фоновото изображение "%1$s" използвано в карта "%2$s".

en: Cannot find graph "%1$s" used in screen "%2$s".
bg: Не може да се намери графиката "%1$s" използвана в екран "%2$s".

en: Cannot find group "%1$s" used in map "%2$s".
bg: Не може да се намери групата "%1$s" използвана в карта "%2$s".

en: Cannot find group "%1$s" used in screen "%2$s".
bg: Не може да се намери групата "%1$s" използвана в екран "%2$s".

en: Cannot find host "%1$s" used in map "%2$s".
bg: Не може да се намери хоста "%1$s" използван в карта "%2$s".

en: Cannot find host "%1$s" used in screen "%2$s".
bg: Не може да се намери хоста "%1$s" използван в екран "%2$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item key "%2$s".
bg: Не може да се намери хост интефейса в "%1$s" за елемент на данните ключ "%2$s".

en: Cannot find icon "%1$s" used in map "%2$s".
bg: Не може да се намери иконата  "%1$s" използвана в карта "%2$s".

en: Cannot find item "%1$s" used in screen "%2$s".
bg: Не може да се намери елемент на данните "%1$s" използван в екран "%2$s".

en: Cannot find map "%1$s" used in map "%2$s".
bg: Не може да се намери картата "%1$s" използвана в карта "%2$s".

en: Cannot find map "%1$s" used in screen "%2$s".
bg: Не може да се намери картата "%1$s" използвана в екран "%2$s".

en: Cannot find screen "%1$s" used in screen "%2$s".
bg: Не може да се намери екрана "%1$s" използван в екран "%2$s".

en: Cannot find trigger "%1$s" used in map "%2$s".
bg: Не може да се намери тригера "%1$s" използван в карта "%2$s".

en: Cannot format Tree. Check logic structure in service links.
bg: Не може да се изгради дървовидна структора. Проверете логическата структура във връзките между услугите.

en: Cannot format tree.
bg: Не може да се изгради дървовидна структора.

en: Cannot include view file "%s".
bg: Неуспешно свързване с "view file" "%s".

en: Cannot link template
bg: Не може да се върже шаблона

en: Cannot logout.
bg: Неуспешно излизане от системата.

en: Cannot mass update host name.
bg: Неуспешно общо актуализиране името на хоста.

en: Cannot mass update visible host name.
bg: Неуспешно общо актуализиране видимото име на хоста.

en: Cannot pass duplicate template IDs for the linkage: %s.
bg: Неправилни ID-та на дублиран шаблон за връзката: %s.

en: Cannot perform delete statement on table "%1$s" without where condition.
bg: Невъзможно е да се изпълни молбата за премахване от таблица "%1$s" без израз where.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without values.
bg: Невъзможно е да се изпълни актуализирането на таблица  "%1$s" без стойности.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without where condition.
bg: Невъзможно е да се изпълни актуализирането на таблица "%1$s" без израз where.

en: Cannot rename guest user.
bg: Не може да се преименува гост потребителя.

en: Cannot save discovery rule without checks.
bg: Правилата за откриване не може да се запишат без проверка.

en: Cannot set "templateid" for screen "%1$s".
bg: Не може да се зададе "templateid" за екран "%1$s".

en: Cannot switch host for interface.
bg: Не може да се превключи хоста на мрежовия интерфейс.

en: Cannot unblock users
bg: Не може да се деблокират потребителите

en: Cannot unlink and clear Web scenarios.
bg: Не може да се премахнат и изчистят уеб сценариите.

en: Cannot unlink and clear discovery rules
bg: Не може да се премахнат и изчистят правилата за откриване

en: Cannot unlink template
bg: Не може да се премахне шаблона

en: Cannot unlink trigger "%s", it has items from template that is left linked to host.
bg: Не може да се премахне тригер "%s", той има елементи на данните от шаблона, които са останали свързани към хост.

en: Cannot update "templateid" for screen "%1$s".
bg: Не може да се актуализира "templateid" за екран "%1$s".

en: Cannot update action
bg: Не може да се актуализира действието

en: Cannot update application
bg: Не може да се актуализира приложението

en: Cannot update configuration
bg: Не може да се актуализира конфигурацията

en: Cannot update debug mode
bg: Не може да се актуализира режима за отстраняване на грешки

en: Cannot update discovery rule
bg: Не може да се актуализират правилата за откриване

en: Cannot update frontend access
bg: Не може да се актуализира достъпа до уеб интерфейс

en: Cannot update graph
bg: Не може да се актуализира графиката

en: Cannot update group
bg: Не може да се актуализира групата

en: Cannot update host
bg: Не може да се актуализира хоста

en: Cannot update hosts
bg: Не може да се актуализират хостовете

en: Cannot update image
bg: Не може да се актуализира изображението

en: Cannot update item
bg: Не може да се актуализира елемент на данните

en: Cannot update items
bg: Не може да се актуализират елементите на данните

en: Cannot update macros
bg: Не може да се актуализират макросите

en: Cannot update maintenance
bg: Не може да се актуализира поддръжката

en: Cannot update media type
bg: Не може да се актуализира метод на уведомление

en: Cannot update network map
bg: Не може да се актуализира картата на мрежата

en: Cannot update proxy
bg: Не може да се актуализира проксито

en: Cannot update regular expression
bg: Не може да се актуализират регуларните изрази

en: Cannot update screen
bg: Не може да се актуализира екрана

en: Cannot update script
bg: Не може да се актуализира скрипта

en: Cannot update service
bg: Не може да се актуализират услугите

en: Cannot update slide show
bg: Не може да се актуализира слайдшоу

en: Cannot update template
bg: Не може да се актуализира шаблона

en: Cannot update trigger
bg: Не може да се актуализира тригера

en: Cannot update user
bg: Не може да се актуализира потребителя

en: Cannot update user. Both passwords must be equal.
bg: Не може да се актуализира потребителя. И двете пароли трябва да бъдат еднакви.

en: Cannot update value map
bg: Не може да се актуализира стойност на реализациите

en: Cannot update web scenario
bg:  Не може да се актуализира уеб сценарий

en: Case sensitive
bg: Чувствително към регистъра (отчитане на главни и малки букви)

en: Change password
bg: Промени парола

en: Character
bg: Символ

en: Character string included
bg: Включва символен низ

en: Character string not included
bg: Не включва символен низ

en: Chassis
bg: Шаси

en: Check already exists.
bg: Проверката вече съществува.

en: Check expression part starting from "%1$s".
bg: Проверете част от израза започваща от "%1$s".

en: Check the key, please. Default example was passed.
bg: Моля, проверете ключа. Пример показва по подразбиране.

en: Check type
bg: Проверете типа

en: Checks
bg: Проверки

en: Checks should be unique.
bg: Проверките трябва да са уникални.

en: Chinese (zh_CN)
bg: Китайски (zh_CN)

en: Chinese (zh_TW)
bg: Китайски (zh_TW)

en: Circular reference in screens: %1$s.
bg: Циклична връзка в екраните: %1$s.

en: Circular reference in templates: %1$s.
bg: Циклична връзка в шаблоните: %1$s.

en: Circular template linkage is not allowed.
bg: Връзката към цикличен шаблон не е позволена.

en: Clear
bg: Изчисти

en: Clear history and trends
bg: Изчисти историята и динамиката на промените

en: Clear when unlinking
bg: Изчисти когато се прекрати връзката

en: Clock
bg: Часовник

en: Clone
bg: Клониране

en: Close
bg: Затвори

en: Close expression constructor
bg: Затвори израз конструктора

en: Colour
bg: Цвят

en: Colour (OK)
bg: Цвят (OK)

en: Columns
bg: Колони

en: Combined result
bg: Комбиниран резултат

en: Command
bg: Команда

en: Commands
bg: Команди

en: Commercial
bg: Комерсиален

en: Condition
bg: Условие

en: Conditions
bg: Условия

en: Configuration
bg: Конфигурация

en: Configuration import
bg: Импорт конфигурация

en: Configuration of GUI
bg: Конфигурация на Графичен потребителски интерфейс (GUI)

en: Configuration of Zabbix
bg: Конфигурация на Zabbix

en: Configuration of actions
bg: Конфигурация на действия

en: Configuration of applications
bg: Конфигурация на приложения

en: Configuration of discovery rules
bg: Конфигурация на правилата за откриване

en: Configuration of graphs
bg: Конфигурация на графики

en: Configuration of host groups
bg: Конфигурация на хост групи

en: Configuration of hosts
bg: Конфигурация на хостове

en: Configuration of images
bg: Конфигурация на изображения

en: Configuration of item prototypes
bg: Конфигурация на елемент на данните прототипи

en: Configuration of items
bg: Конфигурация на елементи на данните

en: Configuration of macros
bg: Конфигурация на макрос

en: Configuration of media types
bg: Конфигурация на методи на уведомление

en: Configuration of network maps
bg: Конфигурация на карта на мрежата

en: Configuration of proxies
bg: Конфигурация на проксита

en: Configuration of regular expressions
bg: Конфигурация на регулярни изрази

en: Configuration of screens
bg: Конфигурация на екрани

en: Configuration of scripts
bg: Конфигурация на скриптове

en: Configuration of slide shows
bg: Конфигурация на слайдшоу

en: Configuration of templates
bg: Конфигурация на шаблони

en: Configuration of trigger displaying options
bg: Конфигурация на тригер показване на опции

en: Configuration of trigger prototypes
bg: Конфигурация на тригер прототипи

en: Configuration of trigger severities
bg: Конфигурация важност на тригер

en: Configuration of triggers
bg: Конфигурация на тригери

en: Configuration of user groups
bg: Конфигурация на потребителски групи

en: Configuration of users
bg: Конфигурация на потребители

en: Configuration of value mapping
bg: Конфигурация стойност на реализациите

en: Configuration of web monitoring
bg: Конфигурация на уеб мониторинг

en: Configuration of working time
bg: Конфигурация на работно време

en: Configuration updated
bg: Конфигурация актуализиране

en: Confirmation text
bg: Потвърждение текст

en: Connect to
bg: Свържи се с

en: Connection to Zabbix server "%s" failed. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect DNS server configuration.
bg: Не може да се свърже със Zabbix сървъра "%s". Вероятни причини:
    1. Неправилно IP/DNS на сървъра в "zabbix.conf.php";
    2. Неправилна конфигурация на DNS сървър.

en: Connection to Zabbix server "%s" refused. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Security environment (for example, SELinux) is blocking the connection;
    3. Zabbix server daemon not running;
    4. Firewall is blocking TCP connection.
bg: Свързване към Zabbix сървър "%s" отхвърлено. Вероятни причини:
    1. Неправилно IP/DNS на сървъра в "zabbix.conf.php";
    2. Остановката по отношение на сигурността (като пример, SELinux) блокира свързването;
    3. Демона на Zabbix сървъра не работи;
    4. Защитната стена блокира TCP връзката.

en: Connection to Zabbix server "%s" timed out. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Firewall is blocking TCP connection.
bg: Просрочено време при свързване към Zabbix сървър "%s". Вероятни причини:
    1. Неправилно IP/DNS на сървъра в "zabbix.conf.php";
    4. Защитната стена блокира TCP връзката.

en: Contact
bg: Информация за контакти

en: Contract number
bg: Номер за контакт

en: Coordinates
bg: Координати

en: Copy
bg: Копирай

en: Could not save image!
bg: Не може да запази изображение!

en: Count
bg: Число

en: Create action
bg: Създаване на действие

en: Create application
bg: Създаване на приложение

en: Create discovery rule
bg: Създаване на правило за откриване

en: Create graph
bg: Създаване на графика

en: Create graph (select host first)
bg: Създаване на графика (първо изберете хост)

en: Create graph prototype
bg: Създаване на графични прототипи

en: Create host
bg: Създаване на хост

en: Create host group
bg: Създаване на хост група

en: Create item
bg: Създаване на елемент на данните

en: Create item prototype
bg: Създаване на елемент на данните прототип

en: Create maintenance period
bg: Създаване период на поддръжка

en: Create map
bg: Създаване на карта

en: Create media type
bg: Създаване на метод на уведомление

en: Create proxy
bg: Създаване на прокси

en: Create screen
bg: Създаване на екран

en: Create script
bg: Създаване на скрипт

en: Create slide show
bg: Създаване на слайдшоу

en: Create template
bg: Създаване на шаблон

en: Create trigger
bg: Създаване на тригер

en: Create trigger prototype
bg: Създаване на тригер прототип

en: Create user
bg: Създаване на потребител

en: Create user group
bg: Създаване на потребителска група

en: Create value map
bg: Създаване стойност на реализациите

en: Current host
bg: Текущ хост

en: Current value
bg: Текуща стойност

en: Custom graphs
bg: Персонализирани графики

en: Custom label
bg: Персонализиран етикет

en: Custom label for map "%2$s" elements of type "%1$s" may not be empty.
bg: Персонализирания етикет за карта "%2$s" в елементите от тип "%1$s" не може да бъде празен.

en: Custom multiplier
bg: Персонализиран множител

en: Custom screens
bg: Персонализирани екрани

en: Custom script
bg: Персонализиран скрипт

en: Custom severity names affect all locales and require manual translation!
bg: Имената на персонализиране важността се отрази на всички езици, и изискват ръчен превод!

en: Custom size
bg: Персонализиран размер

en: Custom slides
bg: Персонализирани слайдове

en: Czech (cs_CZ)
bg: Чешки (cs_CZ)

en: DISABLED
bg: ИЗКЛЮЧЕНО

en: DNS name
bg: DNS име

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Dashboard
bg: Табло

en: Dashed line
bg: Пунктирана линия

en: Data
bg: Данни

en: Data from %1$s. Generated in %2$s sec.
bg: Данни от %1$s. Генерирано за %2$s сек.

en: Data overview
bg: Преглед на данни

en: Database host
bg: База данни хост

en: Database monitor
bg: База данни монитор

en: Database name
bg: Име на база данни

en: Database password
bg: Парола на база данни

en: Database port
bg: Порт на база данни

en: Database schema
bg: Схема на база данни

en: Database server
bg: База данни сървър

en: Database type
bg: Тип на база данни

en: Database user
bg: База данни потребител

en: Date
bg: Дата

en: Date HW decommissioned
bg: Дата на експлоатация HW

en: Date HW installed
bg: Дата на инсталация HW

en: Date HW maintenance expires
bg: Дата за изтичане на поддръжката HW

en: Date HW purchased
bg: Дата на закупуване HW

en: Day
bg: Ден

en: Day of month
bg: Ден от месеца

en: Day of week
bg: Ден от седмицата

en: Days
bg: Дни

en: Debug
bg: Отстраняване на грешки

en: Debug mode
bg: Режим за отстраняване на грешки

en: Debug mode updated
bg: Режим за отстраняване на грешки актуализиран

en: Dec
bg: Дек

en: December
bg: Декември

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default authentication
bg: Автентификация по подразбиране

en: Default message
bg: Съобщение по подразбиране

en: Default operation step duration
bg: Продължителност по подразбиране на стъпка от операцията

en: Default subject
bg: Тема по подразбиране

en: Default theme
bg: Тема по подразбиране

en: Default theme "%1$s".
bg: Тема по подразбиране "%1$s".

en: Delay
bg: Закъснение

en: Delayed by
bg: Закъснение с

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete and clear
bg: Изтриване и изчистване

en: Delete and clear selected templates? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
bg: Изтриване и изчистване на избраните шаблони? (Внимание: всички свързани хостове ще бъдат изчистени!)

en: Delete and clear template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
bg: Изтриване и изчистване на шаблона? (Внимание: всички свързани хостове ще бъдат изчистени!)

en: Delete application?
bg: Изтриване на приложението?

en: Delete current action?
bg: Изтриване на текущото действие?

en: Delete discovery rule?
bg: Изтриване на правилото за откриване?

en: Delete expression?
bg: Изтриване на израза?

en: Delete graph?
bg: Изтриване на графиката?

en: Delete history of selected items?
bg: Изтриване историята на избраните елементи на данните?

en: Delete item?
bg: Изтриване на елемент на данните?

en: Delete links between selected elements?
bg: Изтриване на връзките между избраните елементи?

en: Delete maintenance period?
bg: Изтриване периода на поддръжка?

en: Delete proxy?
bg: Изтриване на прокси?

en: Delete regular expression?
bg: Изтриване на регулярен израз?

en: Delete screen?
bg: Изтриване на екран?

en: Delete script?
bg: Изтриване на скрипт?

en: Delete selected actions?
bg: Изтриване на избраните действия?

en: Delete selected applications?
bg: Изтриване на избраните приложения?

en: Delete selected discovery rules?
bg: Изтриване на избраните правила за откриване?

en: Delete selected elements?
bg: Изтриване на избраните елементи?

en: Delete selected graphs?
bg: Изтриване на избраните графики?

en: Delete selected group?
bg: Изтриване на избраната група ?

en: Delete selected groups?
bg: Изтриване на избраните групи?

en: Delete selected host groups?
bg: Изтриване на избраните хост групи?

en: Delete selected host?
bg: Изтриване на избрания хост?

en: Delete selected hosts?
bg: Изтриване на избраните хостове?

en: Delete selected image?
bg: Изтриване на избраното изображение?

en: Delete selected items?
bg: Изтриване на избраните елементи на данните?

en: Delete selected maintenance periods?
bg: Изтриване на избрания период на поддръжка?

en: Delete selected maps?
bg: Изтриване на избраните карти?

en: Delete selected media types?
bg: Изтриване на избраните методи на уведомление?

en: Delete selected proxies?
bg: Изтриване на избраните проксита?

en: Delete selected regular expressions?
bg: Изтриване на избраните регулярни изрази?

en: Delete selected screens?
bg: Изтриване на избраните екрани?

en: Delete selected scripts?
bg: Изтриване на избраните скриптове?

en: Delete selected slide shows?
bg: Изтриване на избраните слайдшоу?

en: Delete selected templates?
bg: Изтриване на избраните шаблони?

en: Delete selected triggers?
bg: Изтриване на избраните тригери?

en: Delete selected user?
bg: Изтриване на избрания потребител?

en: Delete selected users?
bg: Изтриване на избраните потребители?

en: Delete selected value mapping?
bg: Изтриване на избраната стойност на реализациите?

en: Delete selected value mapping? It is used for %d item! | Delete selected value mapping? It is used for %d items!
bg[0]: Изтриване на избраната стойност на реализациите? То се използва от елемент на данните %d !
bg[1]: Изтриване на избраната стойност на реализациите? То се използва от елементи на данните %d !

en: Delete slide show?
bg: Изтриване на слайдшоу?

en: Delete template?
bg: Изтриване на шаблон?

en: Delete trigger?
bg: Изтриване на тригер?

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Deleted: Host "%1$s".
bg: Изтрито: Хост "%1$s".

en: Deleted: Template "%1$s".
bg: Изтрито: Шаблон "%1$s".

en: Delimiter
bg: Разделител

en: Deny
bg: Отказ

en: Dependencies
bg: Зависимости

en: Dependent
bg: Зависим

en: Depends on
bg: Зависи от

en: Deployment status
bg: Състояние на разгръщане

en: Description
bg: Описание

en: Details
bg: Подробности

en: Device
bg: Устройство

en: Device uniqueness criteria
bg: Критерии уникалност на устройството

en: Dimension (cols x rows)
bg: Размери (колони х редове)

en: Disable
bg: Изключване

en: Disable debug mode in selected groups?
bg: Изключване режим за отстраняване на грешки в избраните групи?

en: Disable host
bg: Изключване на хост

en: Disable host?
bg: Изключване на хост?

en: Disable hosts in the selected host groups?
bg: Изключване на хост в избраната хост група?

en: Disable hosts monitored by selected proxies?
bg: Изключване на хост, който се наблюдава от избраното прокси?

en: Disable selected actions?
bg: Изключване на избраните действия?

en: Disable selected applications?
bg: Изключване на избраните приложения?

en: Disable selected discovery rules?
bg: Изключване на избраните правила за откриване??

en: Disable selected groups?
bg: Изключване на избраните групи?

en: Disable selected hosts?
bg: Изключване на избраните хостове?

en: Disable selected items?
bg: Изключване на избраните елементи на данните?

en: Disable selected media types?
bg: Изключване на избраните методи на уведомление?

en: Disable selected triggers?
bg: Изключване на избраните тригери?

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disaster
bg: Бедствие

en: Discovered
bg: Открит

en: Discovered device
bg: Открито устройство

en: Discovery
bg: Откриване

en: Discovery by proxy
bg: Откриване чрез прокси

en: Discovery check
bg: Проверка за откриване

en: Discovery checks
bg: Проверки за откриване

en: Discovery list
bg: Списък за откриване

en: Discovery object
bg: Обект за откриване

en: Discovery rule
bg: Правило за откриване

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
bg: Правило за откриване "%1$s" вече съществува в "%2$s", наследен от друг шаблон.

en: Discovery rule created
bg: Правило за откриване създадено

en: Discovery rule deleted
bg: Правило за откриване изтрито

en: Discovery rule updated
bg: Правило за откриване актуализирано

en: Discovery rules
bg: Правила за откриване

en: Discovery rules deleted
bg: Правила за откриване изтрити

en: Discovery status
bg: Статус на откриване

en: Display OK triggers for
bg: Покажи тригерите OK за

en: Displaying %1$s of %2$s found
bg: Показване на %1$s от %2$s намерени

en: Do not calculate
bg: Без изчисляване

en: Do you wish to replace the conditional expression?
bg: Желаете ли да замени условния израз?

en: Dot
bg: Точка

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Down
bg: Недостъпно

[ctx: discovery status]
en: Down
bg: Недостъпен

en: Downtime
bg: Време на прекъсване

en: Draw style
bg: Стил на рисуване

en: Dropdown first entry
bg: Първо влизане в падащото меню

en: Dropdown first entry "%1$s".
bg: Първо влизане в падащо меню "%1$s".

en: Duplicate dependencies in trigger "%1$s".
bg: Дублиране на зависимостите в тригер "%1$s".

en: Duplicate host. Host with the same host name "%s" already exists in data.
bg: Дублиране на хост. Хост със същото име "%s" вече съществува в данните.

en: Duplicate host. Host with the same visible name "%s" already exists in data.
bg: Дублиране на хост. Хост със същото видимо име "%s" вече съществува в данните.

en: Duplicate severity name "%s".
bg: Дублиране име на важност "%s".

en: Duration
bg: Продължителност

en: Dutch (nl_NL)
bg: Холандски (nl_NL)

en: Dynamic item
bg: Динамичен елемент на данните

en: Each URL should have a unique name. Please make sure there is only one URL named
bg: Всеки URL адрес трябва да има уникално име. Моля, уверете се, че има само едно URL с това име

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit trigger
bg: Редактиране на тригер

en: Element
bg: Елемент

en: Element name
bg: Име на елемент

en: Email
bg: Е-мейл

en: Empty
bg: Празен

en: Empty action condition.
bg: Състояние на действие празно.

en: Empty input parameter.
bg: Празен входен параметър.

en: Empty name.
bg: Празно име.

en: Empty parameters
bg: Празни параметри

en: Enable
bg: Активиране

en: Enable confirmation
bg: Активиране на потвърждение

en: Enable debug mode in selected groups?
bg: Активиране на режим отстраняване на грешки в избраните групи?

en: Enable host
bg: Активиране на хост

en: Enable host?
bg: Активиране на хост?

en: Enable hosts monitored by selected proxies?
bg: Активиране наблюдаване на хостове от избраните проксита?

en: Enable selected actions?
bg: Активиране на избраните действия?

en: Enable selected applications?
bg: Активиране на избраните приложения?

en: Enable selected discovery rules?
bg: Активиране на избраните правила за откриване?

en: Enable selected groups?
bg: Активиране на избраните групи?

en: Enable selected hosts?
bg: Активиране на избраните хостове?

en: Enable selected items?
bg: Активиране на избраните елементи на данните?

en: Enable selected media types?
bg: Активиране на избраните методи на уведомление?

en: Enable selected triggers?
bg: Активиране на избраните тригери?

en: Enabled
bg: Активно

en: English (en_GB)
bg: Английски (en_GB)

en: English (en_US)
bg: Английски (US)

en: Error
bg: Грешка

en: Error in search request for table "%1$s".
bg: Грешка в заявката за търсене за таблица "%1$s".

en: Error: %1$s
bg: Грешка: %1$s

en: Event
bg: Събитие

en: Event ID
bg: ID на събитие

en: Event details
bg: Детайли за събитието

en: Event generation
bg: Генериране на събитие

en: Event list [previous 20]
bg: Списък на събития [ 20 предишни]

en: Event source
bg: Източник на събитие

en: Every day(s)
bg: Всеки ден

en: Every week(s)
bg: Всяка седмица

en: Exclude
bg: Изключване

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Execute SQL error [%1$s] in [%2$s].
bg: Грешка при изпълнение на SQL [%1$s] в [%2$s].

en: Execute on
bg: Изпълнение на

en: Executed script
bg: Изпълнение на скрипт

en: Execution confirmation
bg: Потвърждение на изпълнение

en: Expand single problem
bg: Разширяване на единичен проблем

en: Expecting JSON-rpc version 2.0, "%s" is given.
bg: Очаквайки JSON-rpc версия 2.0, и се получава "%s".

[ctx: maintenance status]
en: Expired
bg: Изтекъл

en: Exploded
bg: Разширено кръгова

en: Export to CSV
bg: Експортиране в CSV

en: Expression
bg: Изразяване

en: Expression Variable Elements
bg: Променливи елементи на изразяване

en: Expression cannot be empty
bg: Изразът не може да бъде празен

en: Expression constructor
bg: Конструктор на изразяване

en: Expression type
bg: Тип изразяване

en: Expressions
bg: Изрази

en: External check
bg: Външна проверка

[ctx: Friday short]
en: F
bg: Пт

en: FALSE
bg: ЛЪЖА

en: Fail
bg: Неуспешно

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Failure Audit
bg: Одит отказа

en: Favourite graphs
bg: Любими графики

en: Favourite maps
bg: Любими карти

en: Favourite screens
bg: Любими екрани

en: Feb
bg: Фев

en: February
bg: Февруари

en: Field
bg: Поле

en: File format is unsupported.
bg: Формата на файла не се поддържа.

en: File is too big, max upload size is %1$s bytes.
bg: Файлът е прекалено голям, максимален размер на качване %1$s байта.

en: File provided to a view does not exist. Tried to find "%s".
bg: Файлът не съществува. Опитвате се да намерите "%s".

en: Filled region
bg: Запълване

en: Filter
bg: Филтър

en: Finish
bg: Завърши

en: Finnish (fi_FI)
bg: Финландски (fi_FI)

[ctx: page navigation]
en: First
bg: Първи

en: Fit to map
bg: Въведете в картата на мрежата

en: Fixed
bg: Фиксирано

en: For guest, password must be empty
bg: За гостите, паролата трябва да бъде празна

en: Formula
bg: Формула

en: French (fr_FR)
bg: Френски (fr_FR)

en: Fri
bg: Пт

en: Friday
bg: Петък

en: From
bg: От

en: Frontend access
bg: Достъп до уеб интерфейс

en: Frontend access updated
bg: Достъп до уеб интерфейс актуализиран

en: Frontend messaging
bg: Съобщения в уеб интерфейс

en: Full clone
bg: Пълен клонинг

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Function
bg: Функция

en: GSM modem
bg: GSM модем

en: GUI
bg: Графичен потребителски интерфейс (GUI)

en: GUI access disabled.
bg: GUI достъп забранен.

en: General
bg: Общ

en: Generated in %s sec
bg: Генерирано за %s сек

en: German (de_DE)
bg: Немски (de_DE)

en: Given expression is not a macro
bg: Като се има предвид, израза не е макро

en: Global script
bg: Глобален скрипт

en: Global scripts
bg: Глобални скриптове

en: Go to
bg: Отиди на

en: Gradient line
bg: Градиентна линия

en: Graph
bg: Графика

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (inherited from another template).
bg: Графика "%1$s" вече съществува в "%2$s" (наследена от друг шаблон).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (items are not identical).
bg: Графика "%1$s" вече съществува в  "%2$s" (елементите от данните не са идентични)

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s".
bg: Графика "%1$s" вече съществува в "%2$s".

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s" (Ymax value item).
bg: Графика "%1$s" не може да бъде наследена. Липса на задължителните елементи на данните в "%2$s" (елемент на данните за максималната стойност на Y ос).

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s" (Ymin value item).
bg: Графика "%1$s" не може да бъде наследена. Липса на задължителните елементи на данните в "%2$s" (елемент на данните за минимална стойност на Y ос).

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s".
bg: Графика "%1$s" не може да бъде наследена. Липса на задължителните елементи на данните в "%2$s".

en: Graph "%1$s" does not exist on template "%2$s".
bg: Графика "%1$s" не съществува в шаблон "%2$s".

en: Graph "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
bg: Графика "%1$s" с шаблонни елементи на данните не може да съдържа елементи на данните от други хостове.

en: Graph added
bg: Графика добавена

en: Graph deleted
bg: Графика изтрита

en: Graph element
bg: Елемент от графика

en: Graph prototype "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
bg: Графичен прототип "%1$s" с шаблонни елементи на данните не може да съдържа елементи на данните от други хостове.

en: Graph prototypes
bg: Графични прототипи

en: Graph sum
bg: Обща графика

en: Graph type
bg: Тип графика

en: Graph updated
bg: Графика актуализирана

en: Graph with name "%1$s" already exists in graphs or graph prototypes.
bg: Графика с името "%1$s" вече съществува в графики или графични прототипи.

en: Graph with same name but other type exist.
bg: Графика със същото име, но различен тип вече съществува.

en: Graphs
bg: Графики

en: Graphs deleted
bg: Графики изтрити

en: Greek (el_GR)
bg: Гръцки (el_GR)

en: Grid
bg: Решетка

en: Group
bg: Група

en: Group "%1$s" does not exist.
bg: Група "%1$s" не съществува.

en: Group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
bg: Група "%1$s" за хост "%2$s" не съществува.

en: Group added
bg: Група добавена

en: Group for discovered hosts
bg: Група за откритите хостове

en: Group name
bg: Име на група

en: Group updated
bg: Група актуализирана

en: Grouping by
bg: Групиране по

en: Groups
bg: Групи

en: H:i
bg: h:i A

en: H:i:s
bg: h:i:s A

en: HTTP authentication
bg: HTTP автентикация

en: HTTP proxy
bg: HTTP прокси

en: HW architecture
bg: Архитектура HW

en: Hardware
bg: Хардуер

en: Hardware (Full details)
bg: Хардуер (Пълни подробности)

en: Height
bg: Височина

en: Help
bg: Помощ

en: Hidden
bg: Скрит

en: Hide selected
bg: Скрий избраните

en: High
bg: Висок

en: History
bg: История

en: History cleared
bg: История изчистена

en: History clearing can take a long time. Continue?
bg: Изчистването на историята може да отнеме много време. Да се продължи ли?

en: History of events
bg: История на събитията

en: Horizontal
bg: Хоризонтален

en: Horizontal align
bg: Хоризонтално подравняване

en: Host | Hosts
bg[0]: Хост
bg[1]: Хост

en: Host "%1$s" already exists.
bg: Хост "%1$s" вече съществува.

en: Host "%1$s" is monitored with proxy "%2$s".
bg: Хост "%1$s" се наблюдава с прокси "%2$s".

en: Host (ascending)
bg: Хост (във възходящ ред)

en: Host IP
bg: IP адрес на хост

en: Host access
bg: Хост достъп

en: Host added
bg: Хост добавен

en: Host cannot have more than one default interface of the same type.
bg: Хоста не може да има повече от един стандартен интерфейс от един и същ тип.

en: Host count
bg: Хост брояч

en: Host deleted
bg: Хост изтрит

en: Host group
bg: Хост група

en: Host group "%1$s" already exists.
bg: Хост група "%1$s" вече съществува.

en: Host group elements
bg: Елементи на хост група

en: Host group label type
bg: Тип етикет на хост група

en: Host groups
bg: Хост групи

en: Host info
bg: Информация за хостове

en: Host interface
bg: Хост интерфейс

en: Host inventory
bg: Инвентарни данни на хост

en: Host inventory overview
bg: Преглед инвентарните данни на хост

en: Host label type
bg: Хост етикет

en: Host name
bg: Име на хоста

en: Host networks
bg: Хост мрежи

en: Host router
bg: Хост рутер

en: Host screens
bg: Хост екрани

en: Host subnet mask
bg: Маска на подмрежата на хоста

en: Host time
bg: Хост време

en: Host update failed.
bg: Актуализацията на хоста се провали.

en: Host updated
bg: Хост актуализиран

en: Host with the same name "%s" already exists.
bg: Хост със същото име "%s" вече съществува.

en: Host with the same visible name "%s" already exists.
bg: Хост със същото видимо име "%s" вече съществува.

en: Hosts
bg: Хостове

en: Hosts location
bg: Местоположение на хостове

en: Hosts updated
bg: Хостове актуализирани

en: Hours
bg: Часа

en: Hungarian (hu_HU)
bg: Унгарски (hu_HU)

en: IP address
bg: IP адрес

en: IP and DNS cannot be empty for host interface.
bg: IP и DNS не може да бъдат празни за хост интерфейса.

en: IP range
bg: IP диапазон

en: IPMI agent
bg: IPMI агент

en: IPMI interfaces
bg: IPMI интирфейс

en: IPMI sensor
bg: IPMI сензор

en: Icon
bg: Икона

en: Icon (default)
bg: Икона (по подразбиране)

en: Icon (disabled)
bg: Икона (изключено)

en: Icon (maintenance)
bg: Икона (поддръжка)

en: Icon (problem)
bg: Икона (проблем)

en: Icon highlight
bg: Икона изпъкване

en: Icons
bg: Икони

en: If you think this message is wrong, please consult your administrators about getting the necessary permissions.
bg: Ако смятате, че това съобщение е грешно, моля консултирайте се с администраторите за получаване на необходимите права.

en: Image
bg: Изображение

en: Image added
bg: Изображение добавено

en: Image deleted
bg: Изображение изтрито

en: Image label type
bg: Тип етикет на изображение

en: Image load error [%1$s] in [%2$s].
bg: Грешка при зареждане на изображение [%1$s] в [%2$s].

en: Image size must be less than 1MB.
bg: Размера на изображението трябва да бъде по-малко от 1MB.

en: Image updated
bg: Изображение актуализирано

en: Images
bg: Изображения

en: Images for all maps will be updated!
bg: Изображенията за всички карти ще бъдат обновени!

en: Immediately
bg: Веднага

en: Import
bg: Импортиране

en: Import failed
bg: Неуспешно импортиране

en: Import file
bg: Импортиране на файл

en: Imported successfully
bg: Импортиране успешно

en: Impossible to filter by inventory field "%s", which does not exist.
bg: Невъзможно е да се филтрира по инвентарни данни на поле "%s", което не съществува.

en: In maintenance
bg: В поддръжка

en: In progress
bg: В процес на изпълнение

en: Include
bg: Включва

en: Incorrect "soft" field value for dependency for service "%1$s".
bg: Неправилна стойност на поле "soft" за зависимостта на услугата "%1$s".

en: Incorrect %1$s label type value for map "%2$s".
bg: Неправилна стойност %1$s на тип етикет за карта "%2$s".

en: Incorrect SNMP OID.
bg: Неправилен SNMP OID.

en: Incorrect SNMP community.
bg: Неправилно SNMP community.

en: Incorrect acceptable SLA for service "%1$s".
bg: Неправилно допустимо SLA за услуга "%1$s".

en: Incorrect action condition discovery check.
bg: Неправилно действие в условие проверка за откриване.

en: Incorrect action condition discovery check. Discovery check does not exist or you have no access to it.
bg: Неправилно действие в условие проверка за откриване. Проверка за откриване не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action condition discovery rule. Discovery rule does not exist or you have no access to it.
bg: Неправилно действие в условие правило за откриване. Правило за откриване не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action condition discovery status.
bg: Неправилно действие в условие състояние на откриване.

en: Incorrect action condition host group. Host group does not exist or you have no access to it.
bg: Неправилно действие в условие хост група. Хост групата не съществува или нямате права за достъп до нея.

en: Incorrect action condition host. Host does not exist or you have no access to it.
bg: Неправилно действие в условие хост. Хоста не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action condition proxy. Proxy does not exist or you have no access to it.
bg: Неправилно действие в условие прокси. Проксито не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action condition template. Template does not exist or you have no access to it.
bg: Неправилно действие в условие шаблон. Шаблона не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action condition trigger. Trigger does not exist or you have no access to it.
bg: Неправилно действие в условие тригер. Тригера не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action condition type.
bg: Неправилно действие в условие тип.

en: Incorrect action operation command type.
bg: Неправилно действие в операция тип команда.

en: Incorrect action operation condition acknowledge type.
bg: Неправилно действие в операция на условие за тип потвърждаване.

en: Incorrect action operation condition type.
bg: Неправилно действие в операция на тип условие.

en: Incorrect action operation escalation step values.
bg: Неправилно действие в операция на стойности в стъпка ескалация.

en: Incorrect action operation host group. Host group does not exist or you have no access to this host group.
bg: Неправилно действие в операция хост група. Хост групата не съществува или нямате права за достъп до нея.

en: Incorrect action operation host. Host does not exist or you have no access to this host.
bg: Неправилно действие в операция хост. Хоста не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action operation port "%s".
bg: Неправилно действие в операция порт "%s".

en: Incorrect action operation user group. User group does not exist or you have no access to this user group.
bg: Неправилно действие в операция потребителска група. Потребителската групата не съществува или нямате права за достъп до нея.

en: Incorrect action operation user. User does not exist or you have no access to this user.
bg: Неправилно действие в операция потребител. Потребителя не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect action operationid.
bg: Неправилно действие в id на операция.

en: Incorrect algorithm for service "%1$s".
bg: Неправилен алгоритъм за услуга "%1$s".

en: Incorrect arguments passed to function
bg: Подадени са неправилни аргументи за функцията

en: Incorrect arguments passed to function.
bg: Подадени са неправилни аргументи за функцията.

en: Incorrect arguments passed to method.
bg: Подадени са неправилни аргументи за метода.

en: Incorrect authentication protocol for item "%1$s".
bg: Неправилен протокол за автентификация за елемент на данните "%1$s".

en: Incorrect calculate SLA value for service "%1$s".
bg: Неправилно изчислена стойност SLA за услуга "%1$s".

en: Incorrect characters used for host name "%s".
bg: Използвани са неправилни символи за името на хост "%s".

en: Incorrect field "%1$s" name or value in where statement for table "%2$s".
bg: Неправилно име на поле "%1$s" или стойност в израза where за таблица "%2$s".

en: Incorrect file upload.
bg: Неправилно качване на файл.

en: Incorrect function is used
bg: Използва се неправилна функция

en: Incorrect host group.
bg: Неправилна хост група.

en: Incorrect image index.
bg: Неправилен индекс на изображение.

en: Incorrect interface DNS parameter "%s" provided.
bg: За интерфейса е зададен неправилен DNS параметър "%s".

en: Incorrect interface port "%s" provided.
bg: За интерфейса е зададен неправилен порт "%s".

en: Incorrect inventory field "%s".
bg: Неправилно поле "%s" за инвентарни данни.

en: Incorrect item for axis value.
bg: Неправилен елемент на данните за стойност ос.

en: Incorrect item key "%1$s" provided for trigger expression on "%2$s".
bg: В тригер израза "%2$s" е зададен неправилен ключ за елемента на данните "%1$s".

en: Incorrect item value type "%1$s" provided for trigger function "%2$s".
bg: В тригер функцията "%2$s" е зададен неправилен тип стойност за елемента на данните "%1$s".

en: Incorrect list of items.
bg: Неправилен списък на елементи на данните.

en: Incorrect maintenance - date must be between 1970.01.01 and 2038.01.18
bg: Неправилна поддръжка - датата трябва да бъде между 1970.01.01 и 2038.01.18

en: Incorrect maintenance date
bg: Неправилна дата на поддръжка.

en: Incorrect maintenance day period
bg: Неправилен ден от периода на поддържане

en: Incorrect maintenance days of week
bg: Неправилен ден от седмицата на поддръжката

en: Incorrect maintenance month period
bg: Неправилен период от месеца за поддръжката

en: Incorrect maintenance period
bg: Неправилен период за поддръжката

en: Incorrect maintenance period (minimum 5 minutes)
bg: Неправилен период за поддръжката (минимум 5 минути)

en: Incorrect maintenance week period
bg: Неправилен период от седмицата за поддръжката

en: Incorrect parameter for operations.
bg: Неправилен параметър за операции.

en: Incorrect parameters for condition.
bg: Неправилен параметър за състояние.

en: Incorrect parameters for maintenance.
bg: Неправилен параметър за поддръжка

en: Incorrect parent for service "%1$s".
bg: Неправилен родител за услуга "%1$s".

en: Incorrect parent service.
bg: Неправилен родител за услуга.

en: Incorrect port range.
bg: Неправилен диапазон от портовете.

en: Incorrect privacy protocol for item "%1$s".
bg: Неправилен протокол за поверителност за елемент на данните "%1$s".

en: Incorrect resource type provided for screen item.
bg: Зададен е неправилен тип ресурс за елемент на данните на екрана.

en: Incorrect screen provided for slide show.
bg: Зададен е неправилен екран за слайдшоу.

en: Incorrect service end time.
bg: Неправилно време за приключване на услугата.

en: Incorrect service start time.
bg: Неправилно време за започване на услугата.

en: Incorrect service time type.
bg: Неправилен тип време за услугата.

en: Incorrect status for service "%1$s".
bg: Неправилно състояние за услуга  "%1$s".

en: Incorrect trigger ID for service "%1$s".
bg: Неправилно ID на тригер за услуга "%1$s".

en: Incorrect trigger expression
bg: Неправилен израз в тригер

en: Incorrect trigger expression.
bg: Неправилен израз в тригер.

en: Incorrect trigger expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
bg: Неправилен израз в тригер. Хост "%1$s" не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Incorrect trigger expression. Trigger expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
bg: Неправилен израз в тригер. Елементите на израза в тригер не трябва да принадлежат към един шаблон и хост едновременно.

en: Incorrect trigger function "%1$s" provided in expression.
bg: В израза е зададена неправилна тригер функция "%1$s".

en: Incorrect user group.
bg: Неправилна потребителска група.

en: Incorrect value "%1$s" for float field "%2$s".
bg: Неправилна стойност "%1$s" за поле числа с плаваща точка "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for int field "%2$s".
bg: Неправилна стойност "%1$s" за поле цяло число "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for unsigned int field "%2$s".
bg: Неправилна стойност "%1$s" за поле цяло положително число "%2$s".

en: Indonesian (id_ID)
bg: Индонезийски (id_ID)

en: Info
bg: Инфо

en: Information
bg: Информация

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Installation
bg: Инсталация

en: Installer name
bg: Име на инсталатора

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interface is linked to item "%1$s" on "%2$s".
bg: Интерфейса е свързан с елемента на данните "%1$s" в "%2$s".

en: Interface is used by items that require this type of the interface.
bg: Интерфейсът се използва от елементи на данните, които изискват този тип интерфейс.

en: Interface with DNS "%1$s" cannot have empty IP address.
bg: В интерфейс с DNS "%1$s" не може да има празен IP адрес.

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name while having "Use DNS" property on "%2$s".
bg: В интерфейс с IP "%1$s" не може да бъде празно DNS името, при налични свойства "Използвай DNS" в "%2$s".

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name.
bg: В интерфейс с IP "%1$s" не може да бъде празно DNS името.

en: Internal JSON-RPC error.
bg: Вътрешна грешка JSON-RPC.

en: Internal error.
bg: Вътрешна грешка.

en: Interval
bg: Интервал

en: Invalid JSON. An error occurred on the server while parsing the JSON text.
bg: Невалиден JSON. Възникна грешка на сървъра, при разбор на текст JSON.

en: Invalid Request.
bg: Невалидна заявка.

en: Invalid hostid for macro "%1$s".
bg: Невалидно id на хост за макро "%1$s".

en: Invalid method parameters.
bg: Невалидни параметри на метода.

en: Invalid params.
bg: Невалидни параметри.

en: Invalid response code "%1$s".
bg: Невалиден код на отговор "%1$s".

en: Invalid view name given "%s". Allowed chars: "a-z" and ".".
bg: Невалидно име за преглед дава "%s". Позволени символи: "a-z" and ".".

en: Inventory
bg: Инвентаризация

en: Inventory field
bg: Поле за инвентаризация

en: Inventory mode
bg: Режим на инвентарните данни

en: Is online?
bg: На линия ли е?

en: Issue
bg: Проблем

en: It is not possible to filter by user password.
bg: Не е възможно да се филтрира по парола на потребителя.

en: It is not possible to search by user password.
bg: Не е възможно да се търси по парола на потребителя.

en: Italian (it_IT)
bg: Италиански (it_IT)

en: Item
bg: Елемент на данните

en: Item "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
bg: Елемент на данните "%1$s" вече съществува в "%2$s", наследен от друг шаблон.

en: Item "%1$s" cannot populate a missing host inventory field number "%2$d". Choices are: from 0 (do not populate) to %3$d.
bg: Елемент на данните "%1$s" не може да попълне липсващото поле номерирано "%2$d" инвентарни данни за потребителя. Изберете: от 0 (не попълвай) до %3$d.

en: Item "%1$s" does not exist on template "%2$s".
bg: Елемент на данните "%1$s" не съществува в шаблон "%2$s".

en: Item "%1$s" on "%2$s": application "%3$s" does not exist.
bg: Елемент на данните "%1$s" в "%2$s": приложение "%3$s" не съществува.

en: Item "%1$s:%2$s" has invalid port: "%3$s".
bg: Елемент на данните "%1$s:%2$s" има невалиден порт: "%3$s".

en: Item added
bg: Елемент на данните добавен

en: Item count
bg: Брой елементи на данните

en: Item deleted
bg: Елемент на данните изтрит

en: Item prototype
bg: Елемент на данните прототип

en: Item prototypes
bg: Елемент на данните прототипи

en: Item updated
bg: Елемент на данните актуализиран

en: Item uses host interface from non-parent host.
bg: Елемент на данните използва интерфейс от не родителски хост.

en: Item uses incorrect interface type.
bg: Елемент на данните използва невалиден тип интерфейс.

en: Item will not be refreshed. Please enter a correct update interval.
bg: Елемента на данните не се обновява. Моля, въведете правилния интервал за актуализация.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as a discovery rule.
bg: Ключ от елемент на данните "%1$s" вече съществува в "%2$s" като правило за откриване.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item created from item prototype.
bg: Ключ от елемент на данните "%1$s" вече съществува в "%2$s" като елемент на данните създаден в елемент на данните прототип.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item prototype.
bg: Ключ от елемент на данните "%1$s" вече съществува в "%2$s" като елемент на данните прототип.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item.
bg: Ключ от елемент на данните "%1$s" вече съществува в "%2$s" като елемент на данните.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as unknown item element.
bg: Ключ от елемент на данните "%1$s" вече съществува в "%2$s" като неизвестен елемент на данните.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s".
bg: Ключ от елемент на данните "%1$s" вече съществува в "%2$s".

en: Items
bg: Елементи на данните

en: Items deleted
bg: Елементи на данните изтрити

en: Items list
bg: Списък елементи на данните

en: Items updated
bg: Елементи на данните актуализирани

en: JMX agent
bg: JMX агент

en: JMX interfaces
bg: JMX интерфейс

en: JSON-rpc error generation failed. No such error "%s".
bg: Не успешно генериране на JSON-rpc грешка. Няма такава грешка "%s".

en: JSON-rpc method is not defined.
bg: JSON-rpc метода не е дефиниран.

en: JSON-rpc params is not an Array.
bg: JSON-rpc параметъра не е масив.

en: JSON-rpc version is not specified.
bg: JSON-rpc версията не е уточнена.

en: Jabber identifier
bg: Идентификатор Jabber

en: Jan
bg: Яну

en: January
bg: Януари

en: Japanese (ja_JP)
bg: Японски (ja_JP)

en: Jul
bg: Юли

en: July
bg: Юли

en: Jun
bg: Юни

en: June
bg: Юни

en: Key
bg: Ключ

en: Key "%1$s" does not match <grpmax|grpmin|grpsum|grpavg>["Host group(s)", "Item key", "<last|min|max|avg|sum|count>", "parameter"].
bg: Ключ "%1$s" не съвпада с <grpmax|grpmin|grpsum|grpavg>["Хост група(и)", "Ключ елемент на данните", "<last|min|max|avg|sum|count>", "параметри"].

en: Key passphrase
bg: Ключ фраза за достъп

en: Keyword
bg: Ключова дума

en: Korean (ko_KR)
bg: Корейски (ko_KR)

en: LDAP authentication
bg: LDAP автентификация

en: LDAP host
bg: LDAP хост

en: LDAP login successful
bg: Успешно влизане чрез LDAP

en: Label
bg: Етикет

en: Label location
bg: Разположение на етикет

en: Language
bg: Език

[ctx: page navigation]
en: Last
bg: Последна

en: Last 24 hours
bg: Последните 24 часа

en: Last 30 days
bg: Последните 30 дни

en: Last 365 days
bg: Последните 365 дни

en: Last 7 days
bg: Последните 7 дни

en: Last change
bg: Последна промяна

en: Last change (descending)
bg: Последна промяна (низходящ)

en: Last check
bg: Последна проверка

en: Last hour graph
bg: Графика за последния час

en: Last month graph
bg: Графика за последния месец

en: Last of
bg: За последното

en: Last seen (age)
bg: Последно активен (възраст)

en: Last value
bg: Последна стойност

en: Last week graph
bg: Графика за последната седмица

en: Latest data
bg: Последни данни

en: Latvian (lv_LV)
bg: Латвийски (lv_LV)

en: Left
bg: От лявата страна

en: Limit for search and filter results
bg: Ограничение за елементи на търсене/филтър

en: Line
bg: Линия

en: Link
bg: Връзка

en: Link indicators
bg: Индикатори на връзка

en: Link selementid1 field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
bg: Полето за връзка selementid1 сочи към несъществуващо selement ID "%1$s" за карта на мрежата "%2$s".

en: Link selementid2 field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
bg: Полето за връзка selementid2 сочи към несъществуващо selement ID "%1$s" за карта на мрежата "%2$s".

en: Link templates
bg: Прикрепете шаблони

en: Link to template
bg: Връзка към шаблон

en: Link to templates
bg: Връзка към шаблони

en: Linked templates
bg: Свързани шаблони

en: Linked to
bg: Свързано с

en: List is empty
bg: Списъкът е празен

en: Local time
bg: Местно време

en: Location
bg: Местоположение

en: Location latitude
bg: Местонахождение (ширина)

en: Location longitude
bg: Местонахождение (дължина)

en: Log
bg: Дневник (лог)

en: Log time format
bg: Формат за време в дневника (логове)

en: Log unmatched SNMP traps
bg: Записите в дневника не съвпадат SNMP traps

en: Login
bg: Вход в системата

en: Login name or password is incorrect.
bg: Неправилно въведено потребителско име или парола.

en: Logout
bg: Изход от системата

en: Lost
bg: Изгубен

[ctx: Monday short]
en: M
bg: Пн

en: MAC address A
bg: MAC адрес A

en: MAC address B
bg: MAC адрес B

en: MAINTENANCE
bg: ПОДДРЪЖКА

en: Macro
bg: Макро

en: Macro "%1$s" already exists on "%2$s".
bg: Макро "%1$s" вече съществува в "%2$s".

en: Macro "%1$s" already exists.
bg: Макро "%1$s" вече съществува.

en: Macro "%1$s" is not unique.
bg: Макро "%1$s" не е уникален.

en: Macro with hostmacroid "%1$s" does not exist.
bg: Макро с hostmacroid "%1$s" не съществува.

en: Macros
bg: Макроси

en: Macros updated
bg: Макроси актуализирани

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Maintenance "Active since" value cannot be bigger than "Active till".
bg: Стойността за поддръжката "Активно от" не може да бъде по-голяма от "Активно до".

en: Maintenance added
bg: Поддръжка добавена

en: Maintenance deleted
bg: Поддръжка изтрита

en: Maintenance period
bg: Период на поддръжка

en: Maintenance period length
bg: Продължителност на поддръжката

en: Maintenance periods
bg: Периоди на поддръжката

en: Maintenance type
bg: Тип поддръжка

en: Maintenance updated
bg: Поддръжка актуализирана

en: Maintenance with data collection
bg: Поддръжка и събиране на данни

en: Maintenance without data collection
bg: Поддръжка без събиране на данни

en: Mandatory parameter is missing.
bg: Задължителния параметър липсва.

en: Manual
bg: Ръчно

en: Map
bg: Карта на мрежата

en: Map label type
bg: Тип етикет на карта на мрежата

en: Mapped to
bg: Съпоставено с

en: Mappings
bg: Съответствия

en: Maps
bg: Карти на мрежата

en: Mar
bg: Мар

en: March
bg: Март

en: Mark elements on trigger status change
bg: При промяна състоянието на тригер маркирай елементи

en: Mark others
bg: Маркирай останалите

en: Mark selected
bg: Маркирай избраните

en: Mass update
bg: Общо актуализиране

en: Mass update elements
bg: Общо актуализиране на елементите

en: Max count of elements to show inside table cell
bg: Максимален брой елементи, които да се показват вътре в клетката на таблицата

en: Max count of elements to show inside table cell "%1$s".
bg: Максимален брой елементи, които да се показват вътре в клетката на таблица "%1$s".

en: May
bg: Май

[ctx: May short]
en: May
bg: Май

en: Media
bg: Уведомления

en: Media type
bg: Метод на уведомление

en: Media type added
bg: Метод на уведомление добавено

en: Media type deleted | Media types deleted
bg[0]: Метод на уведомление изтрито
bg[1]: Метод на уведомление изтрито

en: Media type updated
bg: Метод на уведомление актуализирано

en: Media types
bg: Методи на уведомление

en: Media types used by action "%s".
bg: Методите на уведомление се използват от действие "%s".

en: Members
bg: Членове на групата

en: Message
bg: Съобщение

en: Message text limit
bg: Ограничение на текстово съобщение

en: Messages
bg: Съобщения

en: Messaging
bg: Съобщения

en: Method not found.
bg: Методът не е намерен.

en: Middle
bg: Средeн

en: Minutes
bg: Минути

en: Missing "itemid" field for item.
bg: Липсващо поле "itemid" за елемент на данните.

en: Missing "name" field for graph.
bg: Липсващо поле "name" за графика.

en: Missing items for graph "%1$s".
bg: Липсващи елементи на данните за графика "%1$s".

en: Missing key "%1$s" for host "%2$s".
bg: Липсващ ключ "%1$s" за хост "%2$s".

en: Mode
bg: Режим

en: Model
bg: Модел

en: Mon
bg: Пн

en: Monday
bg: Понеделник

en: Monitored by proxy
bg: Наблюдава се чрез прокси

en: Monitored host
bg: Наблюдаван хост

en: Monitoring
bg: Мониторинг

en: Month
bg: Месец

en: Monthly
bg: Ежемесечно

en: More than 10 minutes
bg: Повече от 10 минути

en: More than one graph with name "%1$s" within host.
bg: Повече от една графика с името "%1$s" в хост.

en: Multiple PROBLEM events
bg: Множество събития с ПРОБЛЕМ

en: Mute
bg: Изключване на звука

en: Name
bg: Име

en: Network map added
bg: Карта на мрежата добавена

en: Network map deleted
bg: Карта на мрежата изтрита

en: Network map updated
bg: Карта на мрежата актуализирана

en: Network maps
bg: Карти на мрежата

en: Never
bg: Никога

en: New
bg: Ново

en: New application
bg: Ново приложение

en: New condition
bg: Ново състояние

en: New element
bg: Нов елемент

en: New regular expression
bg: Нов регулярен израз

en: New service time
bg: Ново време за услуга

en: No
bg: Не

en: No URL provided for screen element.
bg: Не е предвидено URL за елемент от екрана.

en: No authentication type specified for action operation command "%s".
bg: В операция на действие за команда "%s" не е уточнен тип автентификация.

en: No authentication user name specified for action operation command "%s".
bg: В операция на действие за команда "%s" не е уточнено потребителското име за автентификация.

en: No authentication user name specified.
bg: Не е уточнено потребителското име за автентификация.

en: No command specified for action operation.
bg: За операция на действие не е уточнена командата.

en: No command type specified for action operation.
bg: За операция на действие не е уточнен тип команда.

en: No conditions defined.
bg: Не са дефинирани условия.

en: No data collection
bg: Без събиране на данни

en: No default interface for "%1$s" type on "%2$s".
bg: Не е интерфейс по подразбиране "%1$s" тип в хост "%2$s".

en: No details
bg: Няма подробности

en: No discovery rule IDs given.
bg: Не уточнено ID на правило за откриване.

en: No execution target specified for action operation command "%s".
bg: Не е уточнена цел за изпълнение за команда "%s" в операция на действие.

en: No file was uploaded.
bg: Не е качен файл.

en: No graph ID provided for screen element.
bg: За елемент от екрана не е уточнено ID на графика.

en: No graph item with graphid "%s".
bg: Няма елемент на графика с graphid "%s".

en: No host IDs given.
bg: Не е дефинирано ID на хост.

en: No host given for macro "%1$s".
bg: Не е зададен хост за макро "%1$s".

en: No host group ID provided for screen element.
bg: Не е определено ID на хост група за елемент от екрана.

en: No host groups with groupid "%s".
bg: Няма хост група с groupid "%s".

en: No host with hostid "%s".
bg: Няма хост с  hostid "%s".

en: No icon for map element "%s".
bg: Няма икона за елемент от карта на мрежата "%s".

en: No image
bg: Няма изображение

en: No interface found
bg: Не е открит интерфейс

en: No interface found.
bg: Не е открит интерфейс.

en: No interfaces for host "%s".
bg: Няма интерфейс за хост "%s".

en: No item ID provided for screen element.
bg: Не е определено ID на елемент на данните за елемент от екрана.

en: No item with itemid="%1$s".
bg: Няма елемент на данните с itemid="%1$s".

en: No items defined.
bg: Не са дефинирани елементи на данните.

en: No map ID provided for screen element.
bg: Не е определено ID на карта на мрежата за елемент от екрана.

en: No permissions for system access.
bg: Нямате право на достъп до системата.

en: No permissions to referred object or it does not exist!
bg: Нямате право на достъп до посочения обект или той не съществува!

en: No private key file specified for action operation command "%s".
bg: Не е уточнен файла с личен ключ за команда "%s" в операция на действие.

en: No private key file specified.
bg: Не е уточнен файла с личен ключ.

en: No proxy
bg: Няма прокси

en: No public key file specified for action operation command "%s".
bg: Не е уточнен файла с обществен ключ за команда "%s" в операция на действие.

en: No public key file specified.
bg: Не е уточнен файла с обществен ключ.

en: No recipients for action operation message.
bg: Няма получатели на съобщение в операция на действие.

en: No screen ID provided for screen element.
bg: Не е определено ID на екран за елемент от екрана.

en: No script specified for action operation command.
bg: Не е уточнен скрипт за команда в операция на действие.

en: No target selected
bg: Не е избрана цел

en: No target selected.
bg: Не е избрана цел.

en: No trigger with triggerid "%1$s".
bg: Няма тригер с triggerid "%1$s".

en: No triggers defined.
bg: Не са дефинирани тригери.

en: None
bg: Нищо

en: Normal
bg: Нормално

en: Normal view
bg: Нормален преглед

en: Not Ack
bg: Непотвърдено

en: Not all templates are linked to "%s".
bg: Не всички шаблони са свързани към "%s".

en: Not allowed to set password for user "guest".
bg: Не е позволено да зададете парола за потребителя "гост".

en: Not available
bg: Не е налично

en: Not classified
bg: Не е класифицирано

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: Note
bg: Бележка

en: Notes
bg: Бележки

en: Nothing
bg: Нищо

en: Nothing to do.
bg: Нищо общо.

en: Notification report
bg: Доклад за нотификациите

en: Notifications
bg: Нотификации

en: Nov
bg: Ное

en: November
bg: Ноември

en: Number of status changes
bg: Брой на промените в състоянието

en: Number of steps
bg: Брой стъпки

en: Number of users (online)
bg: Брой на потребителите (на линия)

en: Numeric (float)
bg: Числен (с плаваща точка)

en: Numeric (unsigned)
bg: Числен (цяло положително)

en: OK
bg: ОК

en: OOB IP address
bg: OOB IP адрес

en: OOB router
bg: OOB рутер

en: OOB subnet mask
bg: OOB маска на подмрежата

en: OR
bg: ИЛИ

en: OS
bg: ОС

en: OS (Full details)
bg: ОС (Пълни подробности)

en: OS (Short)
bg: ОС (Кратко описание)

en: Oct
bg: Окт

en: October
bg: Октомври

en: Off
bg: Изкл

en: Ok
bg: Ок

en: On
bg: Вкл

en: On status change triggers blink for
bg: Мигане на тригери при промяна на състоянието

en: Once
bg: Веднъж

en: One time only
bg: Само един път

en: One-time downtime
bg: Еднократна недостъпност

en: Only Super Admins can create host groups.
bg: Само Супер Администраторите могат да създават хост групи.

en: Only Super Admins can create media types.
bg: Само Супер Администраторите могат да създават методи на уведомление.

en: Only Super Admins can delete media types.
bg: Само Супер Администраторите могат да изтриват методи на уведомление.

en: Only Super Admins can delete user groups.
bg: Само Супер Администраторите могат да изтриват потребителски групи.

en: Only Super Admins can edit media types.
bg: Само Супер Администраторите могат да редактират методи на уведомление.

en: Only items assigned to enabled hosts are counted
bg: Преброени са само елементи на данните възложени за активни хостове

en: Only one check can be unique.
bg: Само една проверка може да бъде уникална.

en: Only the last 20%% of the indicator is displayed.
bg: Индикаторът показва само последните 20%%.

en: Only triggers assigned to enabled hosts and depending on enabled items are counted
bg: Преброени са само тригерите възложени за активни хостове и зависими от активни елементи на данните

en: Operation "%s" already exists.
bg: Операция "%s" вече съществува.

en: Operation cannot be performed due to unauthorized request.
bg: Операцията не може да се извърши поради неоторизирано искане.

en: Operation condition
bg: Състояние на операция

en: Operation details
bg: Детайли на операция

en: Operation has no group to operate.
bg: Операцията няма група за да функционира.

en: Operation has no template to operate.
bg: Операцията няма шаблон за да функционира.

en: Operation type
bg: Тип операция

en: Operations
bg: Операции

en: Operator
bg: Оператор

en: Original
bg: Оригинал

en: Other
bg: Друг

en: Other configuration parameters
bg: Други конфигурационни параметри

en: Other parameters
bg: Други параметри

en: Others
bg: Други

en: Overview
bg: Преглед

en: Overview by proxy
bg: Преглед чрез прокси

en: PHP databases support
bg: Поддръжка на база данни в PHP

en: PHP gd FreeType support
bg: Поддръжка на PHP gd FreeType

en: PHP gd JPEG support
bg: Поддръжка на JPEG в PHP gd

en: PHP gd PNG support
bg: Поддръжка на PNG в PHP gd

en: PHP version
bg: Версия на PHP

en: PROBLEM
bg: ПРОБЛЕМ

en: Page received incorrect data
bg: Страницата получи неверни данни

en: Parameter
bg: Параметър

en: Parent discovery rules
bg: Родителски правила за откриване.

en: Parent items
bg: Родителски елементи на данните

en: Parent service
bg: Родителска услуга

en: Parent triggers
bg: Родителски тригери

en: Parent web scenarios
bg: Родител за уеб сценарии

en: Parse SQL error [%1$s] in [%2$s].
bg: Грешка в анализа на SQL [%1$s] в [%2$s].

en: Parse error
bg: Синтактична грешка

en: Passive
bg: Пасивен

en: Password
bg: Парола

en: Password (once again)
bg: Парола (потвърждаване)

en: Password should not be empty
bg: Паролата не трябва да е празена

en: Percentile line (left)
bg: Процентна линия (вляво)

en: Percentile line (right)
bg: Процентна линия (вдясно)

en: Period
bg: Период

en: Period type
bg: Тип период

en: Periods
bg: Периоди

en: Permissions
bg: Права за достъп

en: Permissions can be assigned for user groups only.
bg: Права за достъп може да бъдат назначен само за потребителски групи.

en: Persian (fa_IR)
bg: Персийски (fa_IR)

en: Pie
bg: Кръгов

en: Placing algorithm
bg: Поставяне на алгоритъм

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Play
bg: Възпроизвеждане

en: Play sound
bg: Възпроизвеждане на звук

en: Please select two elements
bg: Моля, изберете два елемента

en: Polish (pl_PL)
bg: Полски (pl_PL)

en: Populates host inventory field
bg: Попълнете полето: данни за инвентаризация на хост

en: Port
bg: Порт

en: Port cannot be empty for host interface.
bg: Порта не може да бъде празен за хост интерфейс.

en: Port range
bg: Диапазон на порт

en: Portuguese (pt_BR)
bg: Португалски (pt_BR)

en: Portuguese (pt_PT)
bg: Португалски (pt_PT)

en: Position
bg: Позиция

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Primary POC cell
bg: Първичен мобилен телефон за контакт

en: Primary POC email
bg: Първичен е-мейл за контакт

en: Primary POC name
bg: Първично име за контакт

en: Primary POC notes
bg: Първична бележка за контакт

en: Primary POC phone A
bg: Първичен телефон А за контакт

en: Primary POC phone B
bg: Първичен телефон Б за контакт

en: Primary POC screen name
bg: Първичен прякор за контакт

en: Privacy protocol
bg: Протокол за поверителност

en: Private key file
bg: Файл с личен ключ

en: Privilege level
bg: Ниво на привилегия

en: Problem
bg: Проблем

en: Problem display
bg: Показване на проблем

en: Problem on
bg: Проблем на

en: Problem time
bg: Време на проблема

en: Problem, if all children have problems
bg: Проблем, ако всички деца имат проблеми

en: Problem, if at least one child has a problem
bg: Проблем, ако най-малко едно дете има проблем

en: Problems
bg: Проблеми

en: Proxies
bg: Проксита

en: Proxy
bg: Прокси

en: Proxy "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
bg: Прокси "%1$s" за хост "%2$s" не съществува.

en: Proxy "%1$s" is used by discovery rule "%2$s".
bg: Прокси "%1$s" се използва от правило за откриване "%2$s".

en: Proxy "%s" already exists.
bg: Прокси "%s" вече съществува.

en: Proxy added
bg: Прокси добавено

en: Proxy deleted | Proxies deleted
bg[0]: Прокси изтрито
bg[1]: Прокси изтрито

en: Proxy interface creation failed.
bg: Създаването на прокси интерфейс се провали.

en: Proxy interface update failed.
bg: Актуализирането на прокси интерфейс се провали.

en: Proxy mode
bg: Режим на прокси

en: Proxy name
bg: Име на прокси

en: Proxy updated
bg: Прокси актуализирано

en: Public key
bg: Обществен ключ

en: Public key file
bg: Файл с обществен ключ

en: Queue
bg: Опашка

en: Read
bg: Четене

en: Read only
bg: Само за четене

en: Read-write
bg: Четене-писане

en: Reason
bg: Причина

en: Received value
bg: Получената стойност

en: Recipient
bg: Получател

en: Recipient (ascending)
bg: Получател (възходящ)

en: Recipient (descending)
bg: Получател (низходящ)

en: Recovery
bg: Възстановяване

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: Regular expression "%s" already exists.
bg: Регулярен израз "%s" вече съществува.

en: Regular expression added
bg: Регулярен израз добавен

en: Regular expression deleted | Regular expressions deleted
bg[0]: Регулярен израз изтрит
bg[1]: Регулярни изрази изтрити

en: Regular expression does not exist.
bg: Регулярен израз не съществува.

en: Regular expression updated
bg: Регулярен израз актуализиран

en: Regular expressions
bg: Регулярни изрази

en: Remember me for 30 days
bg: Запомни ме за 30 дни

en: Remote command
bg: Отдалечена команда

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove from favourites
bg: Премахни от любими

en: Remove from host group
bg: Премахни от хост група

en: Remove from host groups
bg: Премахни от хост групи

en: Remove host
bg: Премахни хост

en: Replace
bg: Смени

en: Replace dependencies
bg: Смени зависимостите

en: Reports
bg: Отчети

en: Required
bg: Необходимо

en: Required host permissions
bg: Необходими са права за достъп за хоста

en: Required performance (vps)
bg: Необходима производителност (vps)

en: Required server performance, new values per second
bg: Необходима производителност на сървъра, нови стойности за секунда

en: Required status codes
bg: Необходими кодове за състояние

en: Required string
bg: Необходим низ

en: Reset
bg: Нулиране

en: Reset all fields to default values?
bg: Възстановяване на всички полета за стойности по подразбиране?

en: Reset confirmation
bg: Потвърждаване на нулиране

en: Reset defaults
bg: Възстанови по подразбиране

en: Resolved
bg: Решено

en: Resource
bg: Ресурс

en: Response code
bg: Код на отговор

en: Response time
bg: Време на отговор

en: Result
bg: Резултат

en: Result is FALSE
bg: Резултатът е ЛЪЖА

en: Result is TRUE
bg: Резултатът е ИСТИНА

en: Result type
bg: Тип резултат

en: Retry
bg: Повторен опит

en: Right
bg: Отдясно

en: Row span
bg: Обединение на редове

en: Rows
bg: Редове

en: Rows per page
bg: Редове на страница

en: Rules
bg: Правила

en: Run IPMI command
bg: Изпълни IPMI команда

en: Run SSH commands
bg: Изпълни SSH комантди

en: Run TELNET commands
bg: Изпълни TELNET команди

en: Run commands
bg: Изпълни команди

en: Run global script
bg: Изпълни глобален скрипт

en: Run remote commands on current host
bg: Изпълни отдалечени команди на текущия хост

en: Run remote commands on host groups
bg: Изпълни отдалечени команди на хост група

en: Run remote commands on hosts
bg: Изпълни отдалечени команди на хост

en: Russian (ru_RU)
bg: Руски (ru_RU)

[ctx: Saturday short]
en: S
bg: Сб

[ctx: Sunday short]
en: S
bg: Нд

en: SMTP email
bg: SMTP е-мейл

en: SMTP server
bg: SMTP сървър

en: SNMP interfaces
bg: SNMP интерфейс

en: SNMP trap key is invalid.
bg: Ключа за SNMP trap е невалиден.

en: SNMPv1 agent
bg: SNMPv1 агент

en: SNMPv2 agent
bg: SNMPv2 агент

en: SNMPv3 agent
bg: SNMPv3 агент

en: SQL statement execution has failed "%1$s"
bg: Грешка при изпълнение на SQL заявка "%1$s"

en: SQL statement execution has failed "%1$s".
bg: Грешка при изпълнение на SQL заявка "%1$s".

en: SSH agent
bg: SSH агент

en: Sat
bg: Сб

en: Saturday
bg: Събота

en: Scenario
bg: Сценарий

en: Schedule
bg: Планирано

en: Screen
bg: Екран

en: Screen "%1$s" already exists.
bg: Екран "%1$s" вече съществува.

en: Screen added
bg: Екран добавен

en: Screen deleted
bg: Екран изтрит

en: Screen updated
bg: Екран актуализиран

en: Screens
bg: Екрани

en: Script
bg: Скрипт

en: Script added
bg: Скрипт добавен

en: Script deleted | Scripts deleted
bg[0]: Скрипт изтрит
bg[1]: Скрипт изтрит

en: Script name
bg: Име на скрипт

en: Script profiler
bg: Профил на скрипт

en: Script updated
bg: Скрипт актуализиран

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Search
bg: Търсене

en: Search attribute
bg: Търсене на атрибут

en: Search pattern is empty
bg: Шаблона за търсене е празен

en: Secondary POC cell
bg: Вторичен мобилен телефон за контакт

en: Secondary POC email
bg: Вторичен е-мейл за контакт

en: Secondary POC name
bg: Вторично име за контакт

en: Secondary POC notes
bg: Вторична бележка за контакт

en: Secondary POC phone A
bg: Вторичен телефон А за контакт

en: Secondary POC phone B
bg: Вторичен телефон Б за контакт

en: Secondary POC screen name
bg: Вторичен прякор за контакт

en: Seconds
bg: Секунди

en: Security level
bg: Ниво на сигурност

en: Security name
bg: Име на сигурност

en: Select
bg: Изберете

en: Select prototype
bg: Изберете прототип

en: Selected
bg: Избрано

en: Selected actions deleted
bg: Избраните действия са изтрити

en: Selected elements
bg: Избрани елементи

en: Send message
bg: Изпрати съобщение

en: Send message to user groups
bg: Изпрати съобщение до потребителски групи

en: Send message to users
bg: Изпрати съобщение до потребители

en: Send only to
bg: Изпратете само до

en: Send to
bg: Изпрати до

en: Send to User groups
bg: Изпрати до потребителски групи

en: Send to Users
bg: Изпрати до потребители

en: Sent
bg: Изпратено

en: Sep
bg: Сеп

en: Separated
bg: Разделен

en: September
bg: Септември

en: Serial number A
bg: Сериен номер А

en: Serial number B
bg: Сериен номер Б

en: Server
bg: Сървър

en: Server time
bg: Време на сървъра

en: Service
bg: Услуга

en: Service "%1$s" cannot be deleted, because it is dependent on another service.
bg: Услуга "%1$s" не може да бъде изтрита, защото друга услуга зависи от нея.

en: Service "%1$s" cannot be dependent on itself.
bg: Услуга "%1$s" не може да бъде зависима от себе си.

en: Service "%1$s" cannot be linked to a trigger and have children at the same time.
bg: Услуга "%1$s" не може да бъде свързан към тригер и да бъде подчинена едновременно.

en: Service "%1$s" is already hardlinked to a different service.
bg: Услуга "%1$s" е здраво свързана с друга услуга.

en: Service cannot be parent and child at the same time.
bg: Услугата не може да бъде родител и подчинен в същото време.

en: Service deleted
bg: Услуга изтрита

en: Service port
bg: Порт на услуга

en: Service start time must be less than end time.
bg: Времето за стартиране на услугата трябва да бъде по-малко от крайното време.

en: Service times
bg: Интервали от време за услуга

en: Service type
bg: Тип услуга

en: Service updated
bg: Услуга актуализирана

en: Services
bg: Услуги

en: Services form a circular dependency.
bg: Услугите образуват кръгова зависимост.

en: Session terminated, re-login, please.
bg: Сесията е прекратена, моля влезте повторно в системата.

en: Severity
bg: Важност

en: Severity (descending)
bg: Важност (низходящ)

en: Show
bg: Покажи

en: Show details
bg: Покажи детайли

en: Show hosts in maintenance
bg: Покажи хостове в поддръжка

en: Show items without data
bg: Покажи елементи на данните без данни

en: Show legend
bg: Покажи легенда

en: Show lines
bg: Покажи линии

en: Show selected
bg: Покажи избраните

en: Show text as HTML
bg: Покажи текста като HTML

en: Show triggers
bg: Покажи тригерите

en: Show value
bg: Покажи стойност

en: Show warning if Zabbix server is down
bg: Покажи предупреждение, ако Zabbix сървъра е недостъпен

en: Show working time
bg: Покажи работното време

en: Shown
bg: Показан

en: Sign in
bg: Влезте в профила си

en: Simple
bg: Прост

en: Simple check
bg: Проста проверка

en: Simple graph
bg: Проста графика

en: Site ZIP / postal
bg: Пощенски код

en: Site address A
bg: Адрес A

en: Site address B
bg: Адрес B

en: Site address C
bg: Адрес C

en: Site city
bg: Град

en: Site country
bg: Държава

en: Site notes
bg: Бележки

en: Site rack location
bg: Местоположение на рак

en: Site state / province
bg: Област / район

en: Skipped copying of graph "%1$s" to host "%2$s".
bg: Пропуснато копиране на графика "%1$s" в хост "%2$s".

en: Slide
bg: Слайд

en: Slide show
bg: Слайдшоу

en: Slide show "%s" already exists.
bg: Слайдшоу "%s" вече съществува.

en: Slide show added
bg: Слайдшоу добавено

en: Slide show deleted
bg: Слайдшоу изтрито

en: Slide show must contain slides.
bg: Слайдшоу трябва да съдържа слайдове.

en: Slide show updated
bg: Слайдшоу актуализирано

en: Slide shows
bg: Слайдшоу

en: Slides
bg: Слайдове

en: Slovak (sk_SK)
bg: Словашки (sk_SK)

en: Snooze
bg: Заспиване

en: Soft
bg: Софт

en: Software
bg: Софтуер

en: Software (Full details)
bg: Софтуер (Пълни подробности)

en: Software application A
bg: Софтуерно приложение A

en: Software application B
bg: Софтуерно приложение B

en: Software application C
bg: Софтуерно приложение C

en: Software application E
bg: Софтуерно приложение E

en: Sort order (0->999)
bg: Ред на сортиране (0->999)

en: Sort triggers by
bg: Сортирай тригерите по

en: Sorting by field "%1$s" not allowed.
bg: Сортиране по поле "%1$s" не е разрешено.

en: Source
bg: Източник

en: Spanish (es_ES)
bg: Испански (es_ES)

en: Specified script does not exist or you do not have rights on it for action operation command.
bg: Уточненият скрипт не съществува или не разполагате с права за достъп до командата в операция на действие.

en: Speed
bg: Скорост

en: Stacked
bg: Подредени

en: Standard items
bg: Стандартни елементи на данните

en: Start in
bg: Започни в

en: State
bg: Състояние

en: Status
bg: Състояние

en: Status (ascending)
bg: Състояние (възходящ)

en: Status (descending)
bg: Състояние (низходящ)

en: Status calculation
bg: Изчисляване на състояние

en: Status calculation algorithm
bg: Алгоритъм за изчисляване на състояние

en: Status codes
bg: Кодове за състояние

en: Status of discovery
bg: Състояние на откриване

en: Status only
bg: Само състояние

en: Step
bg: Стъпка

en: Step "%1$s" [%2$s of %3$s] failed: %4$s
bg: Стъпка "%1$s" [%2$s of %3$s] неуспешно: %4$s

en: Step duration
bg: Продължителност на стъпка

en: Step with name "%1$s" already exists.
bg: Стъпка с име \"%1$s\" вече съществува.

en: Steps
bg: Стъпки

en: Stop
bg: Спри

en: Straight
bg: Прав

en: Style
bg: Стил

en: Subject
bg: Тема

en: Submap
bg: Подкарта

en: Success Audit
bg: Успешен одит

en: Sun
bg: Нед

en: Sunday
bg: Неделя

en: Support
bg: Поддръжка

en: Surname
bg: Фамилия

en: Swedish (sv_SE)
bg: Шведски (sv_SE)

en: Switching authentication method will reset all except this session! Continue?
bg: Превключването на метода за автентификация ще възстанови всичко по подразбиране, с изключение на тази сесия! Искате ли да продължите?

en: System default
bg: Система по подразбиране

en: System error.
bg: Грешка в системна.

[ctx: Thursday short]
en: T
bg: Чт

[ctx: Tuesday short]
en: T
bg: Вт

en: TELNET agent
bg: TELNET агент

en: TOTAL
bg: ОБЩО

en: TRUE
bg: ИСТИНА

en: Table "%1$s" does not exist.
bg: Таблица "%1$s" не съществува.

en: Table "%1$s" doesn't have a field named "%2$s".
bg: Таблица "%1$s" няма поле с име "%2$s".

en: Tag
bg: Етикет

en: Target
bg: Цел

en: Target list
bg: Списък на цели

en: Target type
bg: Тип цел

en: Template
bg: Шаблон

en: Template "%1$s" already exists.
bg: Шаблон "%1$s" вече съществува.

en: Template "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
bg: Шаблон "%1$s" за хост "%2$s" не съществува.

en: Template added
bg: Шаблон добавен

en: Template cannot be linked to another template more than once even through other templates.
bg: Шаблонът не може да бъде прикрепен към друг шаблон повече от веднъж, дори чрез други шаблони.

en: Template deleted
bg: Шаблон изтрит

en: Template group
bg: Група на шаблон

en: Template linkage
bg: Връзка с шаблон

en: Template name
bg: Име на шаблон

en: Template screens
bg: Шаблон на екрани

en: Template trigger
bg: Шаблон на тригер

en: Template updated
bg: Шаблон актуалзиран

en: Template with the same name "%s" already exists.
bg: Шаблон със същото име "%s" вече съществува.

en: Template with the same visible name "%s" already exists.
bg: Шаблон със същото видимо име "%s" вече съществува.

en: Templates
bg: Шаблони

en: Templates "%1$s" unlinked from hosts "%2$s".
bg: Шаблони "%1$s" изключени от хостове "%2$s".

en: Test
bg: Тест

en: Test authentication
bg: Тест на автентификация

en: Test confirmation
bg: Тест на конфигурация

en: Test data
bg: Тест на данни

en: Test expressions
bg: Тест на изрази

en: Test string
bg: Тест на низ

en: Text
bg: Текст

en: The frontend does not match Zabbix database.
bg: Интерфейса не съответства на Zabbix база данни.

en: The frontend does not match Zabbix database. Current database version (mandatory/optional): %d/%d. Required mandatory version: %d. Contact your system administrator.
bg: Интерфейса не съответства на Zabbix база данни. Текуща версия на базата данни (задължително/по избор): %d/%d. Изисква се задължителна версия: %d. Свържете се с вашия системен администратор.

en: The item is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
bg: Още не е открит елемента на данните и ще бъде изтрит от %1$s (on %2$s at %3$s).

en: The received JSON is not a valid JSON-RPC Request.
bg: Полученият JSON не е валидно JSON-RPC искане.

en: The requested remote-procedure does not exist / is not available
bg: Исканата дистанционна процедурата не съществува / не е налична

en: Theme
bg: Тема

en: This field is automatically populated by item "%s".
bg: Това поле се попълва автоматично от елемент на данните "%s".

en: This month
bg: Този месец

en: This screen column is not empty. Delete it?
bg: Този колона от екран не е празена. Искате ли да я изтриете?

en: This screen row is not empty. Delete it?
bg: Този ред от екран не е празен. Искате ли да го изтриете?

en: This week
bg: Тзе седмица

en: This year
bg: Тази година

en: Thu
bg: Чет

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Till
bg: До

en: Time
bg: Време

en: Time (ascending)
bg: Време (възходящ)

en: Time (descending)
bg: Време (низходящ)

en: Time period
bg: Период от време

en: Time shift
bg: Смяна на времето

en: Time type
bg: Тип време

en: Timeout
bg: Просрочване на времето

en: Timestamp
bg: Времева маркировка

en: To
bg: Към

en: To set a host interface select a single item type for all items
bg: За да зададете интерфейс за хост изберете един тип елемент на данните за всички елементи на данните

en: Today
bg: Днеска

en: Top
bg: Горен край

en: Total
bg: Общо

en: Transaction has not been closed. Aborting...
bg: Транзакцията не е затворена. Прекратяване ...

en: Transport error.
bg: Грешка при транспорт.

en: Trends
bg: Динамика на промените

en: Trigger
bg: Тригер

en: Trigger "%1$s" already exists on "%2$s".
bg: Тригер "%1$s" вече съществува в "%2$s".

en: Trigger "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
bg: Тригер "%1$s" зависи от тригер "%2$s", който не съществува.

en: Trigger added
bg: Тригер добавен

en: Trigger deleted
bg: Тригер изтрит

en: Trigger displaying options
bg: Преглед на опциите на тригер

en: Trigger expression must contain at least one host:key reference.
bg: Тригер израза трябва да съдържа поне един хост: ключова отправна точка.

en: Trigger has items from template "%1$s" that is not linked to host.
bg: В тригера има елементи на данните от шаблон "%1$s", който не е свързан към хост.

en: Trigger in template "%1$s" has dependency with trigger in template "%2$s".
bg: В тригер от шаблон "%1$s" има зависимост с тригер от шаблон "%2$s".

en: Trigger info
bg: Информация за тригери

en: Trigger label type
bg: Тип етикет на тригер

en: Trigger name
bg: Име на тригер

en: Trigger overview
bg: Преглед на тригери

en: Trigger prototype
bg: Тригер прототип

en: Trigger prototypes
bg: Тригер прототипи

en: Trigger severities
bg: Важност на тригер

en: Trigger severity
bg: Важност на тригер

en: Trigger updated
bg: Тригер актуализиран

en: Triggers
bg: Тригери

en: Triggers deleted
bg: Тригери изтрити

en: Triggers top 100
bg: Топ 100 на тригерите

en: Try to read inaccessible property "%s".
bg: Опитай пак да прочетеш недостъпното свойство "%s".

en: Tue
bg: Вто

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Turkish (tr_TR)
bg: Турски (tr_TR)

en: Two items ("%1$s" and "%2$s") cannot populate one host inventory field "%3$s", this would lead to a conflict.
bg: Двата елемента на данните ("%1$s" и "%2$s") не могат да се попълнят в едно поле "%3$s" инвентарни данни за хост, това ще доведе до конфликт.

en: Type
bg: Тип

en: Type (Full details)
bg: Тип (Пълни подробности)

en: Type (OK)
bg: Тип (OK)

en: Type (ascending)
bg: Тип (възходящ)

en: Type (descending)
bg: Тип (низходящ)

en: Type of calculation
bg: Тип на изчислението

en: Type of information
bg: Тип на информацията

en: Types
bg: Типове

en: UNKNOWN
bg: НЕИЗВЕСТЕН

en: URL (after login)
bg: URL (след влизане в системата)

en: USA (160 characters)
bg: USA (160 символа)

en: Ukrainian (uk_UA)
bg: Украински (uk_UA)

en: Unable to select configuration.
bg: Не може да изберете конфигурация.

en: Unacknowledged
bg: Непотвърдено

en: Unacknowledged PROBLEM events
bg: Непотвърдени събития ПРОБЛЕМ

en: Unacknowledged only
bg: Само непотвърдени

en: Unblock selected users?
bg: Деблокиране на избраните потребители?

en: Units
bg: Единици за измерване

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown action
bg: Неизвестно действие

en: Unknown function.
bg: Неизвестна функция.

en: Unknown host item, no such item in selected host
bg: Неизвестен елемент на данните за хост, няма такъв елемент на данните в избрания хост

en: Unknown host, no such host present in system
bg: Неизвестен хост, няма такъв хост в системата

en: Unknown interface type.
bg: Неизвестен тип интерфейс.

en: Unknown resource
bg: Неизвестен ресурс

en: Unknown value type
bg: Неизвестен тип стойност

en: Unlink
bg: Прекратяване на връзката

en: Unlink and clear
bg: Прекратяване на връзката и изчистване

en: Unlink from template
bg: Прекратяване на връзката от шаблон

en: Unlink from templates
bg: Прекратяване на връзката от шаблони

en: Unlinked: Application "%1$s" on "%2$s".
bg: Прекратена връзка: Приложение "%1$s" от "%2$s".

en: Unlinked: Discovery rule "%1$s" on "%2$s".
bg: Прекратена връзка: Правило за откриване "%1$s" от "%2$s".

en: Unlinked: Item "%1$s" on "%2$s".
bg: Прекратена връзка: Елемент на данните "%1$s" от "%2$s".

en: Unlinked: Item prototype "%1$s" on "%2$s".
bg: Прекратена връзка: Прототип на елемент на данните "%1$s" от "%2$s".

en: Unlinked: Web scenario "%1$s" on "%2$s".
bg: Прекратена връзка: Уеб сценарий "%1$s" в "%2$s".

en: Unmute
bg: Включване на звука

en: Unsupported import file extension "%1$s".
bg: Неподдържано разширение на файла за импортиране "%1$s".

en: Unsupported import format "%1$s".
bg: Неподдържан формат за импортиране "%1$s".

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Up
bg: Достъпно

[ctx: discovery status]
en: Up
bg: Достъпен

en: Update
bg: Актуализиране

en: Update existing
bg: Актуализиране на съществуващото

en: Update interval
bg: Интервал за актуализиране

en: Updated
bg: Актуализирано

en: Updated: %s
bg: Актуализирано: %s

en: Upload
bg: Качване

en: Upper level maps
bg: Ниво на горните карти

en: Uptime/Downtime
bg: Време без прекъсване - достъпно/Време на прекъсване

en: Use if severity
bg: Използвай, ако важността

en: Used in actions
bg: Използва се в действия

en: User
bg: Потребител

en: User added
bg: Потребител добавен

en: User can't change type for himself
bg: Потребителят не може да промени типа за себе си

en: User cannot add himself to a disabled group or a group with disabled GUI access.
bg: Потребителят не може да добави себе си към изключена група или група с изключен GUI достъп.

en: User deleted
bg: Потребител изтрит

en: User group
bg: Потребителска група

en: User group "%1$s" is used in script "%2$s".
bg: Потребителска група "%1$s" се използва в скрипт "%2$s".

en: User group for database down message
bg: Потребителска група за съобщения при недостъпност на база данните

en: User groups
bg: Потребителски групи

en: User is not allowed to delete himself.
bg: Не е позполено на потребителя да изтрие себе си.

en: User name
bg: Потребителско име

en: User password
bg: Потребителска парола

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: User type
bg: Тип потребител

en: User updated
bg: Потребител актуализиран

en: User with alias "%s" already exists.
bg: Потребител с псевдоним "%s" вече съществува.

en: Username
bg: Потребителско име

en: Users
bg: Потребители

en: Users unblocked
bg: Деблокирани потребители

en: Value
bg: Стойност

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_align". Choices are: "%2$s" and "%3$s"
bg: Стойност "%1$s" е невалидна за параметър "grid_align". Възможните опции са: "%2$s" и "%3$s"

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is %4$d characters.
bg: Стойност "%1$s" е твърде дълъга за поле "%2$s" - %3$d символа. Допустимата дължина е %4$d символа.

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is 2048 characters.
bg: Стойност "%1$s" е твърде дълъга за поле "%2$s" - %3$d символа. Допустимата дължина е 2048 символа.

en: Value map
bg: Стойност на реализациите

en: Value map "%1$s" already exists.
bg: Стойност на реализациите "%1$s" вече съществува.

en: Value map added
bg: Стойност на реализациите добавено

en: Value map deleted | Value maps deleted
bg[0]: Стойност на реализациите изтрито
bg[1]: Стойност на реализациите изтрито

en: Value map updated
bg: Стойност на реализациите актуализирано

en: Value mapping
bg: Стойност на реализациите

en: Value: no data
bg: Стойност: няма данни

en: Values
bg: Стойности

en: Variables
bg: Променливи

en: Vendor
bg: Доставчик

en: Vertical
bg: Вертикален

en: Vertical align
bg: Вертикално подравняване

en: View is not rendered.
bg: Прегледа не се показва.

en: Visible name
bg: Видимо име

en: Visible name cannot be empty if host name is missing.
bg: Видимото име не може да бъде празно, ако липсва име на хост.

[ctx: Wednesday short]
en: W
bg: Ср

en: Warning
bg: Внимание

en: We are sorry, the maximum possible number of elements to remember has been reached.
bg: Съжаляваме, достигнат е максималния възможен брой от елементи.

en: Web
bg: Уеб

en: Web monitoring
bg: Уеб мониторинг

en: Web scenario "%1$s" already exists on host "%2$s".
bg: Уеб сценарий "%1$s" вече съществува в хост "%2$s".

en: Web scenario "%1$s" already exists.
bg: Уеб сценарий "%1$s" вече съществува.

en: Web scenario deleted
bg: Уеб сценарий изтрит

en: Web scenarios
bg: Уеб сценарии

en: Wed
bg: Сря

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: When active
bg: Когато е активен

en: Width
bg: Ширина

en: With data collection
bg: Със събиране на данни

en: With last event unacknowledged
bg: С последното непотвърдено събитие

en: With problems
bg: С проблеми

en: With triggers
bg: С тригери

en: With unacknowledged events
bg: С непотвърдени събития

en: Without problems
bg: Без проблеми

en: Without triggers
bg: Без тригери

en: Wizard
bg: Помощник

en: Working time
bg: Работно време

en: Working time "%1$s".
bg: Работно време "%1$s".

en: Write
bg: Пиша

en: Wrong fields for dependency for service "%1$s".
bg: Грешни полета за зависимост на услуга "%1$s".

en: Wrong fields for host "%1$s".
bg: Грешни полета за хот "%1$s".

en: Wrong fields for macro "%1$s".
bg: Грешни полета за макро "%1$s".

en: Wrong fields for service "%1$s".
bg: Грешни полета за услуга "%1$s".

en: Wrong fields for time for service "%1$s".
bg: Грешни полета за време на услуга "%1$s".

en: Wrong fields for trigger.
bg: Грешни полета за тригер.

en: Y axis MAX value
bg: Y ос МАКС стойност

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value.
bg: Y ос МАКС стойност трябва да бъде по-голяма от стойността на Y ос МИН.

en: Y axis MIN value
bg: Y ос МИН стойност

en: Y axis side
bg: Мястото на Y ос

en: Y-m-d H:i:s
bg: m/d/Y h:i:s A

en: Year
bg: Година

en: Yearly
bg: Ежегодно

en: Yes
bg: Да

en: You can not switch hosts for current selection.
bg: Не може да превключвате хостове за текущата селекция.

en: You did not specify host for operation.
bg: Вие не сте уточнили хост за операцията.

en: You did not specify host group for operation.
bg: Вие не сте уточнили хост група за операцията.

en: You did not specify targets for action operation command "%s".
bg: Вие не сте уточнили цели за команда "%s" в операция на действие.

en: You did not specify targets for action operation global script "%s".
bg: Вие не сте уточнили цели за глобален скрипт "%s" в операция на действие.

en: You do not have permission to perform this operation.
bg: Вие нямате права за извършване на тази операция.

en: You do not have permissions to create users.
bg: Вие нямате права за създаване на потребители.

en: You must login to view this page.
bg: Трябва да влезете в системата, за да видите тази страница.

en: Zabbix Admin
bg: Zabbix Администратор

en: Zabbix Super Admin
bg: Zabbix Супер Администратор

en: Zabbix User
bg: Zabbix Потребител

en: Zabbix agent
bg: Zabbix агент

en: Zabbix agent (active)
bg: Zabbix агент (активен)

en: Zabbix aggregate
bg: Zabbix агрегат

en: Zabbix has received an incorrect request.
bg: Zabbix получи невалидна заявка.

en: Zabbix internal
bg: Вътрешен Zabbix

en: Zabbix internal authentication
bg: Вътрешена автентификация Zabbix

en: Zabbix server
bg: Zabbix сървър

en: Zabbix server "%s" can not be reached. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect network configuration.
bg: ВСТ: не може да достигне Zabbix сървър "%s" Възможни причини:
    1. Неправилно IP/DNS на сървъра в "zabbix.conf.php";
    2. Неправилна конфигурация на мрежата.

en: Zabbix server is not running: the information displayed may not be current.
bg: Zabbix сървърът не работи: показаната информация може да не е актуална.

en: Zabbix server is running
bg: Zabbix сървъра работи

en: Zabbix server is running check interval "%1$s".
bg: Интервала за проверка работоспособността на Zabbix сървъра е "%1$s".

en: Zabbix server name
bg: Име на Zabbix сървъра

en: Zabbix server port
bg: Порт на Zabbix сървъра

en: Zabbix trapper
bg: Zabbix трапер

en: [Wrong value for day: "%s" ]
bg: [Грешна стойност за ден: "%s" ]

en: [Wrong value for month: "%s" ]
bg: [Грешна стойност за месец: "%s" ]

en: agent
bg: агент

en: all
bg: Всички

en: all media
bg: всички уведомления

en: as Blue
bg: като син

en: as Green
bg: като зелен

en: as Red
bg: като гервен

en: avg
bg: сред

[ctx: day short]
en: d
bg: д

en: days
bg: дни

en: default
bg: по подразбиране

en: esc_step_from and esc_step_to must be set together.
bg: esc_step_from и esc_step_to трябва да бъдат заедно.

[ctx: hour short]
en: h
bg: ч

en: hh
bg: чч

en: host
bg: хост

en: host group
bg: хост група

en: icon
bg: икона

en: image
bg: изображение

en: in
bg: в

en: last
bg: последно

[ctx: minute short]
en: m
bg: м

[ctx: month short]
en: m
bg: м

en: macro(s)
bg: макрос(и)

en: map
bg: карта на мрежата

en: max
bg: макс

en: min
bg: мин

en: mm
bg: мм

[ctx: millisecond short]
en: ms
bg: милисекунда

en: must be a valid LDAP user
bg: трябва да бъде валиден LDAP потребител

en: no data
bg: няма данни

en: not in
bg: не в

en: not selected
bg: не е избрано

en: of
bg: на

en: on
bg: в

en: other
bg: друг

en: remember selected
bg: запомни избраните

[ctx: second short]
en: s
bg: с

en: short description
bg: кратко описание

en: show value mappings
bg: покажи стойност на реализациите

en: template ID "%1$s" is passed %2$s times
bg: шаблон с ID "%1$s" е изпълнен  %2$s пъти

en: trigger
bg: тригер

en: unknown
bg: неизвестен

en: value
bg: стойност

en: via
bg: чрез

[ctx: year short]
en: y
bg: г
