Zabbix 4.2 - en to nb translation catalogue (2895 entries)

en: "%1$s" is expected
nb: "%1$s" er forventet

en: "%s" must be between 1970.01.01 and 2038.01.18.
nb: "%s" må være mellom 01.01.1970 og 01.18.2038

en: "host:key" pair is expected
nb: "host:key" par er forventet

en: %1$d characters exceeds maximum length of %2$d characters
nb: %1$d tegn overskrider grensen for %2$d tegn

en: %1$d day | %1$d days
nb[0]: %1$d dag
nb[1]: %1$d dager

en: %1$d of %3$d%2$s problem is shown | %1$d of %3$d%2$s problems are shown
nb[0]: %1$d of %3$d%2$s problem vises
nb[1]: %1$d of %3$d%2$s problemer vises

en: %1$s (year %2$s)
nb: %1$s (år %2$s)

en: %1$s Item | %1$s Items
nb[0]: %1$s Artikkel
nb[1]: %1$s Artikler

en: %1$s [Line: %2$s | Column: %3$s]
nb: %1$s [Linje: %2$s | Kolonne: %3$s]

en: %1$s event | %1$s events
nb[0]: %1$s hendelse
nb[1]: %1$s hendelser

en: %1$s item | %1$s items
nb[0]: %1$s artikkel
nb[1]: %1$s artikler

en: %1$s minute | %1$s minutes
nb[0]: %1$s minutt
nb[1]: %1$s minutter

en: %1$s retry left | %1$s retries left
nb[0]: %1$s forsøk gjenstår
nb[1]: %1$s forsøk gjenstår

en: %1$s second | %1$s seconds
nb[0]: %1$s sekund
nb[1]: %1$s sekunder

en: %4$s failed login attempt logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s. | %4$s failed login attempts logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s.
nb[0]: %4$s mislykket påloggingsforsøk logget. Siste mislykket forsøk var fra %1$s på %2$s på %3$s.
nb[1]: %4$s mislykkete påloggingsforsøk logget. Siste mislykket forsøk var fra %1$s på %2$s på %3$s.

en: %d device | %d devices
nb[0]: %d enhet
nb[1]: %d enheter

en: (0 - infinitely)
nb: (0 - uendelig)

en: (0 - use action default)
nb: (0 - bruk standard handling)

en: (Only super admins can create groups)
nb: (Kun superbrukere kan opprette grupper)

en: (no proxy)
nb: (ingen proxy)

en: 0 - use default port
nb: 0 - bruk standard port

en: 0 or 1
nb: 0 eller 1

en: 1 minute
nb: 1 minutt

en: 10 seconds
nb: 10 sekunder

en: 100 busiest triggers
nb: 100 mest aktive utløsere

en: 30 seconds
nb: 30 sekunder

en: 3D view
nb: 3D-visning

en: 5 minutes
nb: 5 minutter

en: 5 seconds
nb: 5 sekunder

en: 500 latest values
nb: 500 siste verdier

en: Acceptable SLA
nb: Akseptabel SLA

en: Access denied
nb: Tilgang nektet

en: Access denied!
nb: Tilgang nektet!

en: Account is blocked for %1$s second. | Account is blocked for %1$s seconds.
nb[0]: Konto er blokkert for %1$s sekund.
nb[1]: Konto er blokkert for %1$s sekunder.

en: Acknowledge
nb: Bekrefte

en: Acknowledge status
nb: Bekreftelse status

en: Acknowledged
nb: Bekreftet

en: Acknowledged PROBLEM events
nb: Bekreftede PROBLEM hendelser

en: Action
nb: Handling

en: Action "%1$s" already exists.
nb: Handling "%1$s" eksisterer allerede.

en: Action "%1$s" no operations defined.
nb: Handling "%1$s" ingen operasjoner definert.

en: Action added
nb: Handling lagt til

en: Action deleted
nb: Handling slettet

en: Action disabled | Actions disabled
nb[0]: Handling deaktivert
nb[1]: Handlinger deaktivert

en: Action enabled | Actions enabled
nb[0]: Handling aktivert
nb[1]: Handlinger aktivert

en: Action log
nb: Handlingslogg

en: Action updated
nb: Handling oppdatert

en: Actions
nb: Handlinger

en: Active
nb: Aktiv

[ctx: maintenance status]
en: Active
nb: Aktiv

en: Active since
nb: Aktiv siden

en: Active till
nb: Aktiv til

en: Add
nb: Legg til

en: Add a new widget
nb: Legg til ny widget

en: Add child
nb: Legg til barn

en: Add child element
nb: Legg til barnelement

en: Add host
nb: Legg til vert

en: Add multiple maps
nb: Legg til flere kart

en: Add prototype
nb: Legg til prototype

en: Add submaps
nb: Legg til underkart

en: Add to favourites
nb: Legg til i favoritter

en: Add to host group
nb: Legg til vertsgruppe

en: Add to host groups
nb: Legg til vertsgrupper

en: Add widget
nb: Legg til widget

en: Added
nb: Lagt til

en: Administration
nb: Administrasjon

en: Advanced labels
nb: Avanserte merkelapper

en: Age
nb: Alder

en: Age less than
nb: Alder mindre enn

en: Age less than %s
nb: Alder mindre enn %s

en: Agent availability check. Returns nothing - unavailable; 1 - available
nb: Agent tilgjengelighet sjekk. Returnerer ingenting - utilgjengelig; 1 - tilgjengelig

en: Agent encryption
nb: Agent kryptering

en: Agent host name. Returns string
nb: Agent vertsnavn. Returnerer streng

en: Agent interfaces
nb: Agent grensesnitt

en: Agent or SNMP or JMX or IPMI interface
nb: Agent eller SNMP eller JMX eller IPMI grensesnitt

en: Aggregate checks do not require any agent running on a host being monitored. Zabbix server collects aggregate information by doing direct database queries. See Zabbix Manual.
nb: Samlet kontroller krever ikke at noen agenter kjører på en vert som overvåkes. Zabbix server samler samlet informasjon ved å gjøre direkte databasespørringer. Se Zabbix Manual.

en: All
nb: Alle

en: All dashboards
nb: Alle dashboard

en: All groups
nb: Alle grupper

en: All hosts
nb: Alle verter

en: All links should have "Name" and "URL" specified
nb: Alle koblinger skal ha "Name" og "URL" angitt

en: All maps
nb: Alle kart

en: All problems
nb: Alle problemer

en: All problems if tag values match
nb: Alle problemer hvis tagverdier samsvarer

en: All screens
nb: Alle skjermer

en: All slide shows
nb: Alle lysbildefremvisninger

en: All templates
nb: Alle maler

en: Allow manual close
nb: Tillat manuell lukking

en: Allowed hosts
nb: Tillatte verter

en: Alternatively, you can install it manually:
nb: Alternativt kan du installere det manuelt:

en: And
nb: Og

en: And/Or
nb: Og/Eller

en: Any
nb: Noen

en: Any character string included
nb: En hvilken som helst tegnstreng er inkludert

en: Application
nb: Applikasjon

en: Application "%1$s" already exists.
nb: Applikasjon "%1$s" eksisterer allerede.

en: Application added
nb: Applikasjon lagt til

en: Application deleted | Applications deleted
nb[0]: Applikasjon slettet
nb[1]: Applikasjoner slettet

en: Application error.
nb: Programfeil.

en: Application prototypes
nb: Applikasjonsprototyper

en: Application updated
nb: Applikasjon oppdatert

en: Application with ID "%1$s" is not available on "%2$s".
nb: Applikasjon med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig på "%2$s".

en: Application with applicationid "%1$s" does not exist.
nb: Applikasjon med applikasjonsid "%1$s" eksisterer ikke.

en: Applications
nb: Applikasjoner

en: Apply
nb: Bruk

[ctx: maintenance status]
en: Approaching
nb: nærmer

en: Are you sure you want perform this action?
nb: Er du sikker på at du vil utføre denne handlingen?

en: Are you sure you want to delete
nb: Er du sikker på at du vil slette

en: Are you sure, you want to leave this page?
nb: Er du sikker på at du vil forlate denne siden?

en: Area size
nb: Arealstørrelse

en: Area type
nb: Arealtype

en: Arithmetic
nb: Aritmetikk

en: As is
nb: Som er

en: As plain text
nb: Som ren tekst

en: Asset tag
nb: Asset tagg

en: At %1$s:%2$s on %3$s %4$s of every %5$s
nb: På %1$s:%2$s på %3$s %4$s av hver %5$s

en: At %1$s:%2$s on day %3$s of every %4$s
nb: På %1$s:%2$s på dagen %3$s av hver %4$s

en: At (hour:minute)
nb: På (time: minutt)

en: At least one maintenance period must be created.
nb: Minst en vedlikeholdsperiode må opprettes.

en: At least one of MySQL, PostgreSQL, Oracle or IBM DB2 should be supported.
nb: Minst en av MySQL, PostgreSQL, Oracle eller IBM DB2 skal støttes.

en: Attempt interval
nb: Forsøkintervall

en: Attempts
nb: Forsøk

en: Audit
nb: Revidere

en: Audit data storage period
nb: Revisjons datalagringsperiode

en: Audit data storage period "%1$s".
nb: Revisjons datalagringsperiode "%1$s".

en: Audit log
nb: Revisjonslogg

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Authentication algorithm
nb: Autentiseringsalgoritme

en: Authentication method
nb: Autentiserings metode

en: Authentication passphrase
nb: Autentisering passordfrase

en: Authentication protocol
nb: Autentiseringsprotokoll

en: Auto registration
nb: Automatisk registrering

en: Auto-login
nb: Automatisk innlogging

en: Auto-login and auto-logout options cannot be enabled together.
nb: Auto-innlogging og automatisk utlogging kan ikke aktiveres sammen.

en: Auto-logout
nb: Auto-avlogging

en: Auto-registration data storage period
nb: Automatisk registrering av datalagringsperiode

en: Auto-registration event and alert data storage period
nb: Automatisk registreringshendelse og varslingsperiode for datalagring

en: Auto-registration event and alert data storage period "%1$s".
nb: Auto-registreringshendelse og varsling av datalagringsperiode "%1$s".

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatic icon mapping
nb: Automatisk ikon kartlegging

en: Automatic icon selection
nb: Automatisk ikonvalg

en: Availability
nb: Tilgjengelighet

en: Availability report
nb: Tilgjengelighetsrapport

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Average
nb: Gjennomsnitt

en: Back
nb: Tilbake

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background colour
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Basic
nb: Basis

en: Bind password
nb: Bind inn passord

en: Blinking
nb: blinker

en: Blocked
nb: Blokkert

en: Blue
nb: Blå

en: Bold line
nb: Fet linje

en: Boolean to decimal
nb: Boolsk til desimal

en: Border
nb: Kant

en: Border colour
nb: Kantfarge

en: Border type
nb: Kanttype

en: Border width
nb: Kantbredde

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bring forward
nb: Ta med deg fremover

en: Bring to front
nb: Ta med til fronten

en: Bulgarian (bg_BG)
nb: Bulgarsk (bg_BG)

en: By host
nb: Av verten

en: By trigger template
nb: Ved utløsermalen

en: CLOSING
nb: LUKKER

en: CPU information. Returns string or integer
nb: CPU informasjon. Returnerer streng eller heltall

en: CPU load. Returns float
nb: CPU belastning. Returnerer flyte

en: CPU utilisation percentage. Returns float
nb: CPU utnyttelse prosentandel. Returnerer flyte

en: Calculate SLA, acceptable SLA (in %)
nb: Beregn SLA, akseptabel SLA (i%)

en: Calculated
nb: Kalkulert

en: Callback
nb: Ring tilbake

en: Canada (136 characters)
nb: Canada (136 tegn)

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot add a discovered application "%1$s" to a web scenario.
nb: Kan ikke legge til et oppdaget program "%1$s" til et webscenario.

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph "%2$s".
nb: Kan ikke legge til et ikke-numerisk element "%1$s" til grafen "%2$s".

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph prototype "%2$s".
nb: Kan ikke legge til et ikke-numerisk element "%1$s" til graf prototype "%2$s".

en: Cannot add action
nb: Kan ikke legge til handling

en: Cannot add action condition
nb: Kan ikke legge til tilstandsbetingelser

en: Cannot add application
nb: Kan ikke legge til program

en: Cannot add correlation
nb: Kan ikke legge til korrelasjon

en: Cannot add correlation condition
nb: Kan ikke legge til korrelasjonsbetingelse

en: Cannot add dependency from a host to a template.
nb: Kan ikke legge til avhengighet fra en vert til en mal.

en: Cannot add dependency from trigger "%1$s:%2$s" to non existing trigger "%3$s:%4$s".
nb: Kan ikke legge til avhengighet fra utløseren "%1$s:%2$s" til ikke eksisterende utløser "%3$s:%4$s".

en: Cannot add discovery rule
nb: Kan ikke legge til oppdagelsesregel

en: Cannot add graph
nb: Kan ikke legge til graf

en: Cannot add graph prototype
nb: Kan ikke legge til graf prototype

en: Cannot add group
nb: Kan ikke legge til gruppe

en: Cannot add group.
nb: Kan ikke legge til gruppe.

en: Cannot add host
nb: Kan ikke legge til vert

en: Cannot add host prototype
nb: Kan ikke legge til vertsprototype

en: Cannot add image
nb: Kan ikke legge til bilde

en: Cannot add item
nb: Kan ikke legge til element

en: Cannot add item "%1$s" from "%2$s" to application "%3$s" from "%4$s".
nb: Kan ikke legge til elementet "%1$s" fra "%2$s" til applikasjonen "%3$s" fra "%4$s".

en: Cannot add item prototype
nb: Kan ikke legge til prototype for element

en: Cannot add items.
nb: Kan ikke legge til elementer.

en: Cannot add maintenance
nb: Kan ikke legge til vedlikehold

en: Cannot add media type
nb: Kan ikke legge til medietype

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph "%1$s".
nb: Kan ikke legge til mer enn ett element med typen "Graph sum" på grafen "%1$s".

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph prototype "%1$s".
nb: Kan ikke legge til mer enn ett element med typen "Graf sum" på graf prototype "%1$s".

en: Cannot add network map
nb: Kan ikke legge til nettverkskart

en: Cannot add new application "%1$s".
nb: Kan ikke legge til ny applikasjon "%1$s".

en: Cannot add proxy
nb: Kan ikke legge til proxy

en: Cannot add regular expression
nb: Kan ikke legge til vanlig uttrykk

en: Cannot add screen
nb: Kan ikke legge til skjerm

en: Cannot add script
nb: Kan ikke legge til skript

en: Cannot add service
nb: Kan ikke legge til tjeneste

en: Cannot add slide show
nb: Kan ikke legge til lysbildefremvisning

en: Cannot add submaps. Max depth reached.
nb: Kan ikke legge til underkart. Maks dybde nådd.

en: Cannot add template
nb: Kan ikke legge til mal

en: Cannot add trigger
nb: Kan ikke legge til utløser

en: Cannot add trigger prototype
nb: Kan ikke legge til utløserprototype

en: Cannot add user
nb: Kan ikke legge til bruker

en: Cannot add user. Both passwords must be equal.
nb: Kan ikke legge til bruker. Begge passordene må være like.

en: Cannot add value map
nb: Kan ikke legge til verdikart

en: Cannot add web scenario
nb: Kan ikke legge til webscenario

en: Cannot call method "%1$s.%2$s" without parameters.
nb: Kan ikke hente metode "%1$s.%2$s" uten parametere.

en: Cannot clear history
nb: Kan ikke fjerne historie

en: Cannot clone graph prototypes.
nb: Kan ikke klone grafprototyper.

en: Cannot clone host prototypes.
nb: Kan ikke klone vertsprototyper.

en: Cannot clone item prototypes.
nb: Kan ikke klone vare prototyper.

en: Cannot clone trigger prototypes.
nb: Kan ikke klone utløserprototyper.

en: Cannot close problem: %1$s.
nb: Kan ikke lukke problemet:%1$s.

en: Cannot connect to the database.
nb: Kan ikke koble til databasen.

en: Cannot convert POST data from raw data format to form field data format.
nb: Kan ikke konvertere POST data fra rådataformat til å danne feltdataformat.

en: Cannot copy graph | Cannot copy graphs
nb[0]: Kan ikke kopiere graf
nb[1]: Kan ikke kopiere grafer

en: Cannot copy item | Cannot copy items
nb[0]: Kan ikke kopiere element
nb[1]: Kan ikke kopiere elementer

en: Cannot copy trigger | Cannot copy triggers
nb[0]: Kan ikke kopiere utløser
nb[1]: Kan ikke kopiere utløsere

en: Cannot copy trigger "%1$s:%2$s", because it has multiple hosts in the expression.
nb: Kan ikke kopiere utløseren "%1$s:%2$s", fordi den har flere verter i uttrykket.

en: Cannot create a host prototype on a discovered host "%1$s".
nb: Kan ikke opprette en vertsprototype på en oppdaget vert "%1$s".

en: Cannot create another database connection.
nb: Kan ikke opprette en annen databaseforbindelse.

en: Cannot create circular dependencies.
nb: Kan ikke opprette sirkulære avhengigheter.

en: Cannot create dependency on trigger itself.
nb: Kan ikke opprette avhengighet av utløseren selv.

en: Cannot create dependency on trigger prototype itself.
nb: Kan ikke opprette avhengighet av selve utløserprototypen.

en: Cannot create discovery rule
nb: Kan ikke opprette oppdagelsesregel

en: Cannot create icon map
nb: Kan ikke opprette ikonskart

en: Cannot create new application, web scenario is already assigned to application.
nb: Kan ikke opprette nytt program, webscenario er allerede tildelt til applikasjon.

en: Cannot create template.
nb: Kan ikke opprette mal.

en: Cannot create the configuration file.
nb: Kan ikke opprette konfigurasjonsfil.

en: Cannot create widget: %1$s.
nb: Kan ikke lage widget: %1$s.

en: Cannot delete Zabbix internal user "%1$s", try disabling that user.
nb: Kan ikke slette Zabbix intern bruker "%1$s", prøv å deaktivere brukeren.

en: Cannot delete action
nb: Kan ikke slette handling

en: Cannot delete application | Cannot delete applications
nb[0]: Kan ikke slette programmet
nb[1]: Kan ikke slette programmene

en: Cannot delete correlation
nb: Kan ikke slette korrelasjon

en: Cannot delete dashboard | Cannot delete dashboards
nb[0]: Kan ikke slette dashbordet
nb[1]: Kan ikke slette dashbordene

en: Cannot delete dependency
nb: Kan ikke slette avhengighet

en: Cannot delete discovered application "%1$s".
nb: Kan ikke slette oppdaget søknad "%1$s".

en: Cannot delete discovery rule
nb: Kan ikke slette gjenkjenningsregel

en: Cannot delete discovery rules
nb: Kan ikke slette gjenkjenningsregler

en: Cannot delete graph
nb: Kan ikke slette grafen

en: Cannot delete graph prototype
nb: Kan ikke slette graf prototype

en: Cannot delete graph prototypes
nb: Kan ikke slette graf prototyper

en: Cannot delete graphs
nb: Kan ikke slette grafer

en: Cannot delete group | Cannot delete groups
nb[0]: Kan ikke slette gruppen
nb[1]: Kan ikke slette gruppene

en: Cannot delete host
nb: Kan ikke slette verten

en: Cannot delete host prototype.
nb: Kan ikke slette vertsprototype.

en: Cannot delete host prototypes
nb: Kan ikke slette vertsprototyper

en: Cannot delete icon map
nb: Kan ikke slette ikonet kart

en: Cannot delete image
nb: Kan ikke slette bilde

en: Cannot delete inventory.
nb: Kan ikke slette beholdning.

en: Cannot delete item
nb: Kan ikke slette element

en: Cannot delete item prototype
nb: Kan ikke slette vareprototype

en: Cannot delete item prototypes
nb: Kan ikke slette vareprototyper

en: Cannot delete items
nb: Kan ikke slette elementer

en: Cannot delete maintenance
nb: Kan ikke slette vedlikehold

en: Cannot delete media type | Cannot delete media types
nb[0]: Kan ikke slette medietype
nb[1]: Kan ikke slette medietypene

en: Cannot delete network map
nb: Kan ikke slette nettverkskart

en: Cannot delete proxy | Cannot delete proxies
nb[0]: Kan ikke slette proxy
nb[1]: Kan ikke slette proxyer

en: Cannot delete regular expression | Cannot delete regular expressions
nb[0]: Kan ikke slette vanlig uttrykk
nb[1]: Kan ikke slette vanlig uttrykkene

en: Cannot delete screen
nb: Kan ikke slette skjermen

en: Cannot delete script | Cannot delete scripts
nb[0]: Kan ikke slette skript
nb[1]: Kan ikke slette skriptene

en: Cannot delete scripts. Script "%1$s" is used in action operation "%2$s".
nb: Kan ikke slette skript. Skriptet "%1$s" brukes i handlingsoperasjon "%2$s".

en: Cannot delete selected actions
nb: Kan ikke slette valgte handlinger

en: Cannot delete selected correlations
nb: Kan ikke slette utvalgte korrelasjoner

en: Cannot delete service
nb: Kan ikke slette tjenesten

en: Cannot delete slide show
nb: Kan ikke slette lysbildefremvisning

en: Cannot delete template
nb: Kan ikke slette mal

en: Cannot delete templated application.
nb: Kan ikke slette templert applikasjon.

en: Cannot delete templated host prototype.
nb: Kan ikke slette templated host prototype.

en: Cannot delete templated item.
nb: Kan ikke slette templert element.

en: Cannot delete templated items.
nb: Kan ikke slette templerte elementer.

en: Cannot delete templated trigger "%1$s:%2$s".
nb: Kan ikke slette templated trigger "%1$s:%2$s".

en: Cannot delete templated web scenario "%1$s".
nb: Kan ikke slette templert webscenario "%1$s".

en: Cannot delete trigger
nb: Kan ikke slette utløseren

en: Cannot delete trigger prototype
nb: Kan ikke slette utløserprototype

en: Cannot delete trigger prototypes
nb: Kan ikke slette utløserprototyper

en: Cannot delete triggers
nb: Kan ikke slette utløsere

en: Cannot delete user
nb: Kan ikke slette bruker

en: Cannot delete value map | Cannot delete value maps
nb[0]: Kan ikke slette verdikart
nb[1]: Kan ikke slette verdikartene

en: Cannot delete web scenario
nb: Kan ikke slette webscenario

en: Cannot disable action | Cannot disable actions
nb[0]: Kan ikke deaktivere handling
nb[1]: Kan ikke deaktivere handlinger

en: Cannot disable correlation | Cannot disable correlations
nb[0]: Kan ikke deaktivere korrelasjon
nb[1]: Kan ikke deaktivere korrelasjoner

en: Cannot disable discovery rule | Cannot disable discovery rules
nb[0]: Kan ikke deaktivere oppdagelsesregel
nb[1]: Kan ikke deaktivere oppdagelsesregler

en: Cannot disable host | Cannot disable hosts
nb[0]: Kan ikke deaktivere verten
nb[1]: Kan ikke deaktivere verter

en: Cannot disable item | Cannot disable items
nb[0]: Kan ikke deaktivere elementet
nb[1]: Kan ikke deaktivere elementer

en: Cannot disable media type | Cannot disable media types
nb[0]: Kan ikke deaktivere medietype
nb[1]: Kan ikke deaktivere medietyper

en: Cannot disable trigger | Cannot disable triggers
nb[0]: Kan ikke deaktivere utløseren
nb[1]: Kan ikke deaktivere utløsere

en: Cannot disable user group | Cannot disable user groups
nb[0]: Kan ikke deaktivere brukergruppen
nb[1]: Kan ikke deaktivere brukergrupper

en: Cannot disable web scenario | Cannot disable web scenarios
nb[0]: Kan ikke deaktivere webscenario
nb[1]: Kan ikke deaktivere webscenarioer

en: Cannot display item queue.
nb: Kan ikke vise elementskø.

en: Cannot display more than one item with type "Graph sum".
nb: Kan ikke vise mer enn ett element med typen "Graf sum".

en: Cannot enable action | Cannot enable actions
nb[0]: Kan ikke aktivere handling
nb[1]: Kan ikke aktivere handlinger

en: Cannot enable correlation | Cannot enable correlations
nb[0]: Kan ikke aktivere korrelasjon
nb[1]: Kan ikke aktivere korrelasjoner

en: Cannot enable discovery rule | Cannot enable discovery rules
nb[0]: Kan ikke aktivere oppdagelsesregel
nb[1]: Kan ikke aktivere oppdagelsesregler

en: Cannot enable host | Cannot enable hosts
nb[0]: Kan ikke aktivere vert
nb[1]: Kan ikke aktivere verter

en: Cannot enable item | Cannot enable items
nb[0]: Kan ikke aktivere elementet
nb[1]: Kan ikke aktivere elementer

en: Cannot enable media type | Cannot enable media types
nb[0]: Kan ikke aktivere medietype
nb[1]: Kan ikke aktivere medietyper

en: Cannot enable trigger | Cannot enable triggers
nb[0]: Kan ikke aktivere utløseren
nb[1]: Kan ikke aktivere utløsere

en: Cannot enable user group | Cannot enable user groups
nb[0]: Kan ikke aktivere brukergruppe
nb[1]: Kan ikke aktivere brukergrupper

en: Cannot enable web scenario | Cannot enable web scenarios
nb[0]: Kan ikke aktivere webscenario
nb[1]: Kan ikke aktivere webscenarier

en: Cannot execute script
nb: Kan ikke utføre script

en: Cannot expand macros.
nb: Kan ikke utvide makroer.

en: Cannot find background image "%1$s" used in map "%2$s".
nb: Kan ikke finne bakgrunnsbilde "%1$s" brukt i kart "%2$s".

en: Cannot find graph "%1$s" used in screen "%2$s".
nb: Kan ikke finne grafen "%1$s" brukt på skjermen "%2$s".

en: Cannot find group "%1$s" used in map "%2$s".
nb: Kan ikke finne gruppe "%1$s" brukt i kart "%2$s".

en: Cannot find group "%1$s" used in screen "%2$s".
nb: Kan ikke finne gruppen "%1$s" brukt på skjermen "%2$s".

en: Cannot find host "%1$s" used in map "%2$s".
nb: Kan ikke finne verten "%1$s" brukt i kart "%2$s".

en: Cannot find host "%1$s" used in screen "%2$s".
nb: Kan ikke finne verten "%1$s" brukt på skjermen "%2$s".

en: Cannot find host group "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
nb: Kan ikke finne vertsgruppe "%1$s" for vertsprototype "%2$s" av oppdagelsesregelen "%3$s" på "%4$s".

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item key "%2$s".
nb: Kan ikke finne vertsgrensesnitt på "%1$s" for elementstasten "%2$s".

en: Cannot find icon "%1$s" used in map "%2$s".
nb: Kan ikke finne ikon "%1$s" brukt i kart "%2$s".

en: Cannot find icon map "%1$s" used in map "%2$s".
nb: Kan ikke finne ikon kart "%1$s" brukt i kart "%2$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph "%3$s".
nb: Kan ikke finne elementet "%1$s" på "%2$s" brukt som Y-aksens MAX-verdi for grafen "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
nb: Kan ikke finne elementet "%1$s" på "%2$s" brukt som Y-aksens MAX-verdi for grafprototypen "%3$s" av funnregelen "%4$s" på "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph "%3$s".
nb: Kan ikke finne elementet "%1$s" på "%2$s" brukt som Y-aksen MIN-verdien for grafen "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
nb: Kan ikke finne elementet "%1$s" på "%2$s" brukt som Y-aksen MIN-verdien for grafprototypen "%3$s" av funnregelen "%4$s" på "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph "%3$s".
nb: Kan ikke finne elementet "%1$s" på "%2$s" brukt i grafen "%3$s".

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
nb: Kan ikke finne elementet "%1$s" på "%2$s" brukt i graf prototype "%3$s" av funnregelen "%4$s" på "%5$s".

en: Cannot find item "%1$s" used in screen "%2$s".
nb: Kan ikke finne elementet "%1$s" brukt på skjermen "%2$s".

en: Cannot find map "%1$s" used in map "%2$s".
nb: Kan ikke finne kart "%1$s" brukt i kart "%2$s".

en: Cannot find map "%1$s" used in screen "%2$s".
nb: Kan ikke finne kart "%1$s" brukt på skjermen "%2$s".

en: Cannot find screen "%1$s" used in screen "%2$s".
nb: Kan ikke finne skjermbildet "%1$s" brukt på skjermen "%2$s".

en: Cannot find template "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
nb: Kan ikke finne mal "%1$s" for vertsprototypen "%2$s" av oppdagelsesregelen "%3$s" på "%4$s".

en: Cannot find trigger "%1$s" used in map "%2$s".
nb: Kan ikke finne utløseren "%1$s" brukt i kart "%2$s".

en: Cannot find value map "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
nb: Kan ikke finne verdikart "%1$s" brukt for elementet "%2$s" på "%3$s".

en: Cannot find value map "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
nb: Kan ikke finne verdikart "%1$s" brukt til elementprototype "%2$s" av oppdagelsesregelen "%3$s" på "%4$s".

en: Cannot format Tree. Check logic structure in service links.
nb: Kan ikke formatere treet. Kontroller logikkstrukturen i servicelinkene.

en: Cannot format tree.
nb: Kan ikke formatere tre.

en: Cannot have empty visible template name.
nb: Kan ikke ha tomt synlig malnavn.

en: Cannot import screen "%1$s": subscreen "%2$s" does not exist. | Cannot import screen "%1$s": subscreens "%2$s" do not exist.
nb[0]: Kan ikke importere skjermbildet "%1$s": underskjerm "%2$s" eksisterer ikke.
nb[1]: Kan ikke importere skjermbildet "%1$s": underskjermer "%2$s" eksisterer ikke.

en: Cannot import template "%1$s", linked template "%2$s" does not exist. | Cannot import template "%1$s", linked templates "%2$s" do not exist.
nb[0]: Kan ikke importere mal "%1$s", koblet mal "%2$s" eksisterer ikke.
nb[1]: Kan ikke importere mal "%1$s", koblete maler "%2$s" eksisterer ikke.

en: Cannot include JS file "%s".
nb: Kan ikke inkludere JS-fil "%s".

en: Cannot include view file "%s".
nb: Kan ikke inkludere visningsfil "%s".

en: Cannot insert trigger expression
nb: Kan ikke sette inn trigger-uttrykk

en: Cannot link template
nb: Kan ikke koble til mal

en: Cannot link template.
nb: Kan ikke koble til mal.

en: Cannot logout.
nb: Kan ikke logge ut.

en: Cannot mass update host name.
nb: Kan ikke masse oppdatere vertsnavn.

en: Cannot mass update template name.
nb: Kan ikke masseoppdatere malnavn.

en: Cannot mass update visible host name.
nb: Kan ikke masse oppdatere synlig vertsnavn.

en: Cannot mass update visible template name.
nb: Kan ikke masse oppdatere synlig malnavn.

en: Cannot pass duplicate template IDs for the linkage: %s.
nb: Kan ikke passere dupliserte mal IDer for koblingen: %s.

en: Cannot perform delete statement on table "%1$s" without where condition.
nb: Kan ikke utføre slett setning på tabell "%1$s" uten hvor tilstand.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without values.
nb: Kan ikke utføre oppdateringsoppsett på tabell "%1$s" uten verdier.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without where condition.
nb: Kan ikke utføre oppdateringsoppgave på tabell "%1$s" uten hvor tilstand.

en: Cannot process applications from different hosts or templates.
nb: Kan ikke behandle programmer fra forskjellige verter eller maler.

en: Cannot read JSON: %1$s.
nb: Kan ikke lese JSON: %1$s.

en: Cannot read XML: %1$s.
nb: Kan ikke lese XML: %1$s.

en: Cannot read the response, check connection with the Zabbix server "%1$s".
nb: Kan ikke lese svaret, sjekk forbindelsen med Zabbix-serveren "%1$s".

en: Cannot rename guest user.
nb: Kan ikke gi nytt navn til gjestebruker.

en: Cannot save discovery rule without checks.
nb: Kan ikke lagre oppdagelsesregel uten sjekker.

en: Cannot save widget "%1$s".
nb: Kan ikke lagre widget "%1$s".

en: Cannot send command, check connection with Zabbix server "%1$s".
nb: Kan ikke sende kommando, sjekk tilkobling med Zabbix server "%1$s".

en: Cannot set "%1$s" for action "%2$s".
nb: Kan ikke angi "%1$s" for handling "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for graph "%2$s".
nb: Kan ikke angi "%1$s" for grafen "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for graph prototype "%2$s".
nb: Kan ikke angi "%1$s" for graf prototype "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for item "%2$s".
nb: Kan ikke angi "%1$s" for elementet "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for template screen "%2$s".
nb: Kan ikke angi "%1$s" for malskjermbildet "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for trigger "%2$s".
nb: Kan ikke angi "%1$s" for utløseren "%2$s".

en: Cannot set "%1$s" for trigger prototype "%2$s".
nb: Kan ikke angi "%1$s" for utløserprototype "%2$s".

en: Cannot set "templateid" field for application prototype in item prototype "%1$s".
nb: Kan ikke angi "templateid" -felt for applikasjonsprototype i prototype prototype "%1$s".

en: Cannot set "templateid" for screen "%1$s".
nb: Kan ikke angi "templateid" for skjermbildet "%1$s".

en: Cannot set inventory fields for disabled inventory.
nb: Kan ikke angi lagerfelt for funksjonshemmede inventar.

en: Cannot set resource ID for screen element.
nb: Kan ikke sette ressurs-ID for skjermelement.

en: Cannot switch host for interface.
nb: Kan ikke bytte vert for grensesnitt.

en: Cannot unblock users
nb: Kan ikke blokkere brukerne

en: Cannot unlink and clear Web scenarios.
nb: Kan ikke oppheve og slette webscenarier.

en: Cannot unlink and clear applications.
nb: Kan ikke fjerne og fjerne programmer.

en: Cannot unlink and clear discovery rules
nb: Kan ikke fjerne og fjerne funnreglene

en: Cannot unlink template
nb: Kan ikke koble fra mal

en: Cannot unlink template.
nb: Kan ikke koble fra mal.

en: Cannot unlink trigger "%s", it has items from template that is left linked to host.
nb: Kan ikke oppheve utløseren "%s", den har elementer fra mal som er igjen knyttet til verten.

en: Cannot update "%1$s" for action "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for handling "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for grafen "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for graph prototype "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for graf prototype "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for item "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for elementet "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for templated trigger "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger prototype "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for templated trigger prototype "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for trigger "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for utløser "%2$s".

en: Cannot update "%1$s" for trigger prototype "%2$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%1$s" for utløserprototype "%2$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered host "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%2$s" for en oppdaget vert "%1$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered item "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%2$s" for et oppdaget element "%1$s".

en: Cannot update "%2$s" for a discovered trigger "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere "%2$s" for en oppdaget utløser "%1$s".

en: Cannot update "imagetype" for image "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere "imagetype" for bilde "%1$s".

en: Cannot update "templateid" for screen "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere "templateid" for skjermbildet "%1$s".

en: Cannot update "templateid" for template screen "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere "templateid" for malskjermbildet "%1$s".

en: Cannot update a discovered graph.
nb: Kan ikke oppdatere en oppdaget graf.

en: Cannot update a discovered host group.
nb: Kan ikke oppdatere en oppdaget vertsgruppe.

en: Cannot update a templated web scenario "%1$s": %2$s.
nb: Kan ikke oppdatere et templert webscenario "%1$s":%2$s.

en: Cannot update action
nb: Kan ikke oppdatere handling

en: Cannot update application
nb: Kan ikke oppdatere programmet

en: Cannot update configuration
nb: Kan ikke oppdatere konfigurasjonen

en: Cannot update correlation
nb: Kan ikke oppdatere korrelasjon

en: Cannot update debug mode
nb: Kan ikke oppdatere feilsøkingsmodus

en: Cannot update description
nb: Kan ikke oppdatere beskrivelsen

en: Cannot update discovered application "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere oppdaget søknad "%1$s".

en: Cannot update discovery rule
nb: Kan ikke oppdatere oppdagelsesregel

en: Cannot update frontend access
nb: Kan ikke oppdatere frontend tilgang

en: Cannot update graph
nb: Kan ikke oppdatere grafen

en: Cannot update graph prototype
nb: Kan ikke oppdatere graf prototype

en: Cannot update group
nb: Kan ikke oppdatere gruppe

en: Cannot update groups for discovered host "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere grupper for oppdaget vert "%1$s".

en: Cannot update host
nb: Kan ikke oppdatere verten

en: Cannot update host encryption settings. Connection settings for both directions should be specified.
nb: Kan ikke oppdatere verts kryptering innstillinger. Tilkoblingsinnstillinger for begge retninger bør angis.

en: Cannot update host prototype | Cannot update host prototypes
nb[0]: Kan ikke oppdatere vertsprototype
nb[1]: Kan ikke oppdatere vertsprototyper

en: Cannot update hosts
nb: Kan ikke oppdatere verter

en: Cannot update icon map
nb: Kan ikke oppdatere ikonkart

en: Cannot update image
nb: Kan ikke oppdatere bildet

en: Cannot update interface for discovered host "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere grensesnitt for oppdaget vert "%1$s".

en: Cannot update item
nb: Kan ikke oppdatere element

en: Cannot update item prototype | Cannot update item prototypes
nb[0]: Kan ikke oppdatere element prototype
nb[1]: Kan ikke oppdatere element prototyper

en: Cannot update items
nb: Kan ikke oppdatere elementer

en: Cannot update macros
nb: Kan ikke oppdatere makroer

en: Cannot update maintenance
nb: Kan ikke oppdatere vedlikehold

en: Cannot update media type
nb: Kan ikke oppdatere medietype

en: Cannot update network map
nb: Kan ikke oppdatere nettverkskart

en: Cannot update proxy
nb: Kan ikke oppdatere proxy

en: Cannot update proxy for discovered host "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere proxy for oppdaget vert "%1$s".

en: Cannot update regular expression
nb: Kan ikke oppdatere regulært uttrykk

en: Cannot update screen
nb: Kan ikke oppdatere skjermen

en: Cannot update script
nb: Kan ikke oppdatere skript

en: Cannot update service
nb: Kan ikke oppdatere tjenesten

en: Cannot update slide show
nb: Kan ikke oppdatere lysbildefremvisning

en: Cannot update step for a templated web scenario "%1$s": %2$s.
nb: Kan ikke oppdatere trinn for et templert webscenario "%1$s":%2$s.

en: Cannot update template
nb: Kan ikke oppdatere mal

en: Cannot update templated applications.
nb: Kan ikke oppdatere templiserte applikasjoner.

en: Cannot update templates on discovered host "%1$s".
nb: Kan ikke oppdatere maler på oppdaget vert "%1$s".

en: Cannot update trigger
nb: Kan ikke oppdatere utløseren

en: Cannot update trigger "%1$s": %2$s.
nb: Kan ikke oppdatere utløseren "%1$s":%2$s.

en: Cannot update trigger prototype | Cannot update trigger prototypes
nb[0]: Kan ikke oppdatere utløserprototypen
nb[1]: Kan ikke oppdatere utløserprototyper

en: Cannot update trigger prototype "%1$s": %2$s.
nb: Kan ikke oppdatere utløserprototypen "%1$s":%2$s.

en: Cannot update trigger prototypes
nb: Kan ikke oppdatere utløserprototyper

en: Cannot update user
nb: Kan ikke oppdatere brukeren

en: Cannot update user. Both passwords must be equal.
nb: Kan ikke oppdatere brukeren. Begge passordene må være like.

en: Cannot update value map
nb: Kan ikke oppdatere verdikart

en: Cannot update web scenario
nb: Kan ikke oppdatere webscenario

en: Cannot validate discovery check: invalid request or connection to Zabbix server failed.
nb: Kan ikke validere oppdagelseskontroll: ugyldig forespørsel eller tilkobling til Zabbix-serveren mislyktes.

en: Case sensitive
nb: Saksfølsom

en: Catalan (ca_ES)
nb: Katalansk (ca_ES)

en: Catches all SNMP traps that match regex. If regexp is unspecified, catches any trap.
nb: Fanger alle SNMP-feller som samsvarer med regex. Hvis regexp er uspesifisert, fanger noen felle.

en: Catches all SNMP traps that were not caught by any of snmptrap[] items.
nb: Fanger alle SNMP-feller som ikke ble fanget av noen av snmptrap [] -elementene.

en: Certificate
nb: Sertifikat

[ctx: noun]
en: Change
nb: Endring

[ctx: verb]
en: Change
nb: Endring

en: Change password
nb: Bytt passord

en: Change per second
nb: Endring per sekund

en: Character
nb: Karakter

en: Character string included
nb: Karakterstreng inkludert

en: Character string not included
nb: Tegnstreng er ikke inkludert

en: Chassis
nb: chassis

en: Chassis information. Returns string
nb: Chassisinformasjon. Returnerer streng

en: Check already exists.
nb: Sjekk allerede eksisterer.

en: Check expression part starting from "%1$s".
nb: Kontroller uttrykksdelen som starter fra "%1$s".

en: Check of pre-requisites
nb: Kontroll av forutsetninger

en: Check the key, please. Default example was passed.
nb: Kontroller nøkkelen, vær så snill. Standardeksempel ble passert.

en: Check type
nb: Sjekk type

en: Checks
nb: sjekker

en: Checks if DNS service is up. Returns 0 - DNS is down (server did not respond or DNS resolution failed); 1 - DNS is up
nb: Kontrollerer om DNS-tjenesten er oppe. Returnerer 0 - DNS er nede (serveren reagerte ikke eller DNS-oppløsningen mislyktes); 1 - DNS er oppe

en: Checks if file exists. Returns 0 - not found; 1 - regular file or a link (symbolic or hard) to regular file exists
nb: Kontrollerer om filen eksisterer. Returnerer 0 - ikke funnet; 1 - vanlig fil eller en lenke (symbolisk eller hard) til vanlig fil eksisterer

en: Checks if it is possible to make TCP connection to specified port. Returns 0 - cannot connect; 1 - can connect
nb: Kontrollerer om det er mulig å lage TCP-tilkobling til spesifisert port. Returnerer 0 - kan ikke koble til; 1 - kan koble til

en: Checks if server is accessible by ICMP ping. 0 - ICMP ping fails. 1 - ICMP ping successful.
nb: Kontrollerer om serveren er tilgjengelig med ICMP ping. 0 - ICMP ping mislykkes. 1 - ICMP ping vellykket.

en: Checks if service is running and accepting TCP connections. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
nb: Kontrollerer om tjenesten kjører og aksepterer TCP-tilkoblinger. Returnerer 0 - tjenesten er nede; 1 - tjenesten kjører

en: Checks if service is running and responding to UDP requests. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
nb: Kontrollerer om tjenesten kjører og svarer på UDP-forespørsler. Returnerer 0 - tjenesten er nede; 1 - tjenesten kjører

en: Checks if this TCP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
nb: Kontrollerer om denne TCP-porten er i LISTEN-tilstand. Returnerer 0 - det er ikke i LISTEN tilstand; 1 - den er i LISTEN-tilstand

en: Checks if this UDP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
nb: Kontrollerer om denne UDP-porten er i LISTEN-tilstand. Returnerer 0 - det er ikke i LISTEN tilstand; 1 - den er i LISTEN-tilstand

en: Checks performance of TCP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent while connecting to the service
nb: Kontrollerer ytelsen til TCP-tjenesten. Returnerer 0 - tjenesten er nede; sekunder - antall sekunder brukt mens du kobler til tjenesten

en: Checks performance of UDP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent waiting for response from the service
nb: Kontrollerer ytelsen til UDP-tjenesten. Returnerer 0 - tjenesten er nede; sekunder - antall sekunder brukt som venter på svar fra tjenesten

en: Checks should be unique.
nb: Sjekker skal være unike.

en: Chinese (zh_CN)
nb: Kinesisk (zh_CN)

en: Chinese (zh_TW)
nb: Kinesisk (zh_TW)

en: Circular reference in screens: %1$s.
nb: Sirkulær referanse i skjermbilder: %1$s.

en: Circular reference in templates: %1$s.
nb: Sirkulær referanse i maler: %1$s.

en: Circular template linkage is not allowed.
nb: Sirkulær malkobling er ikke tillatt.

en: Clear history
nb: Slett logg

en: Clear history and trends
nb: Ryd historie og trender

en: Clear when unlinking
nb: Fjern når du kobler fra

en: Clock
nb: Klokke

en: Clone
nb: Klon

en: Close
nb: Lukk

en: Close expression constructor
nb: Lukk uttrykkskonstruksjon

en: Close new event
nb: Lukk ny hendelse

en: Close old events
nb: Lukk gamle arrangementer

en: Close problem
nb: Lukk problem

en: Collapse
nb: Kollaps

en: Colour
nb: Farge

en: Colour "%1$s" is not correct: expecting hexadecimal colour code (6 symbols).
nb: Farge "%1$s" er ikke riktig: forventer heksadesimale fargekoder (6 symboler).

en: Colour (OK)
nb: Farge (OK)

en: Column added
nb: Kolonne lagt til

en: Column deleted
nb: Kolonne slettet

en: Column span
nb: Kolonne spenning

en: Columns
nb: Kolonner

en: Combined result
nb: Kombinert resultat

en: Command
nb: Kommando

en: Commands
nb: Kommandoer

en: Commercial
nb: Kommersiell

en: Comparing several triggers with "and" is not allowed.
nb: Det er ikke tillatt å sammenligne flere utløsere med "og".

en: Concurrent sessions
nb: Samtidige økter

en: Condition
nb: Tilstand

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for action "%1$s".
nb: Tilstand "%2$s" brukes ikke i formelen "%3$s" for handling "%1$s".

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for correlation "%1$s".
nb: Tilstand "%2$s" brukes ikke i formelen "%3$s" for korrelasjon "%1$s".

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for discovery rule "%1$s".
nb: Tilstand "%2$s" brukes ikke i formelen "%3$s" for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for action "%1$s" is not defined.
nb: Tilstand "%2$s" brukt i formelen "%3$s" for handling "%1$s" er ikke definert.

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for correlation "%1$s" is not defined.
nb: Tilstand "%2$s" brukt i formelen "%3$s" for korrelasjon "%1$s" er ikke definert.

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for discovery rule "%1$s" is not defined.
nb: Tilstand "%2$s" brukt i formelen "%3$s" for oppdagelsesregel "%1$s" er ikke definert.

en: Conditions
nb: Tilstander

en: Conditions duplicates for correlation "%1$s".
nb: Forhold duplikater for korrelasjon "%1$s".

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Configuration cache statistics. Cache - buffer (modes: pfree, total, used, free).
nb: Konfigurasjonsbufferstatistikk. Cache - buffer (moduser: pfree, totalt, brukt, gratis).

en: Configuration file "%1$s" created.
nb: Konfigurasjonsfilen "%1$s" er opprettet.

en: Configuration import
nb: Konfigurasjonsimport

en: Configuration of GUI
nb: Konfigurasjon av GUI

en: Configuration of Zabbix
nb: Konfigurasjon av Zabbix

en: Configuration of actions
nb: Konfigurasjon av handlinger

en: Configuration of applications
nb: Konfigurasjon av applikasjoner

en: Configuration of discovery rules
nb: Konfigurasjon av oppdagelsesregler

en: Configuration of graph prototypes
nb: Konfigurasjon av grafprototyper

en: Configuration of graphs
nb: Konfigurasjon av grafer

en: Configuration of host groups
nb: Konfigurasjon av vertsgrupper

en: Configuration of host prototypes
nb: Konfigurasjon av vertsprototyper

en: Configuration of hosts
nb: Konfigurasjon av verter

en: Configuration of housekeeping
nb: Konfigurasjon av husholdning

en: Configuration of icon mapping
nb: Konfigurering av ikon kartlegging

en: Configuration of images
nb: Konfigurasjon av bilder

en: Configuration of item prototypes
nb: Konfigurasjon av element prototyper

en: Configuration of items
nb: Konfigurasjon av elementer

en: Configuration of macros
nb: Konfigurasjon av makroer

en: Configuration of maintenance periods
nb: Konfigurasjon av vedlikeholdsperioder

en: Configuration of media types
nb: Konfigurasjon av medietyper

en: Configuration of network maps
nb: Konfigurering av nettverkskart

en: Configuration of proxies
nb: Konfigurering av proxyer

en: Configuration of regular expressions
nb: Konfigurasjon av regulære uttrykk

en: Configuration of screens
nb: Konfigurasjon av skjermer

en: Configuration of scripts
nb: Konfigurasjon av skript

en: Configuration of services
nb: Konfigurering av tjenester

en: Configuration of slide shows
nb: Konfigurasjon av lysbildefremvisninger

en: Configuration of templates
nb: Konfigurasjon av maler

en: Configuration of trigger displaying options
nb: Konfigurering av utløser konfigurasjons alternativer

en: Configuration of trigger prototypes
nb: Konfigurasjon av trigger-prototyper

en: Configuration of trigger severities
nb: Konfigurasjon av utløser-alvorlighetsgrader

en: Configuration of triggers
nb: Konfigurasjon av utløsere

en: Configuration of user groups
nb: Konfigurering av brukergrupper

en: Configuration of users
nb: Konfigurasjon av brukere

en: Configuration of value mapping
nb: Konfigurering av verdi kartlegging

en: Configuration of web monitoring
nb: Konfigurering av nettovervåking

en: Configuration of working time
nb: Konfigurasjon av arbeidstid

en: Configuration updated
nb: Konfigurasjon oppdatert

en: Configure DB connection
nb: Konfigurer DB-tilkobling

en: Confirmation text
nb: Bekreftelsestekst

en: Congratulations! You have successfully installed Zabbix frontend.
nb: Gratulerer! Du har installert Zabbix frontend.

en: Connect to
nb: Koble til

en: Connection security
nb: Tilkoblingssikkerhet

en: Connection timeout of %1$s seconds exceeded when connecting to Zabbix server "%2$s".
nb: Tilkoblingstidsavbrudd på %1$s sekunder overskredet når du koblet til Zabbix-serveren "%2$s".

en: Connection to Zabbix server "%s" failed. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect DNS server configuration.
nb: Tilkobling til Zabbix server "%s" mislyktes. Mulige årsaker:
    1. Feil server IP / DNS i "zabbix.conf.php";
    2. Feil DNS-server konfigurasjon.

en: Connection to Zabbix server "%s" refused. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Security environment (for example, SELinux) is blocking the connection;
    3. Zabbix server daemon not running;
    4. Firewall is blocking TCP connection.
nb: Tilkobling til Zabbix server "%s" nektet. Mulige årsaker:
    1. Feil server IP / DNS i "zabbix.conf.php";
    2. Sikkerhetsmiljø (for eksempel SELinux) blokkerer forbindelsen;
    3. Zabbix server daemon ikke kjører;
    4. Brannmur blokkerer TCP-tilkobling.

en: Connection to Zabbix server "%s" timed out. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Firewall is blocking TCP connection.
nb: Tilkobling til Zabbix-serveren "%s" ble utløpt. Mulige årsaker:
    1. Feil server IP / DNS i "zabbix.conf.php";
    2. Brannmur blokkerer TCP-tilkobling.

en: Connections
nb: Tilkoblinger

en: Connections from host
nb: Forbindelser fra verten

en: Connections from proxy
nb: Tilkoblinger fra proxy

en: Connections to host
nb: Tilkoblinger til verten

en: Connections to proxy
nb: Tilkoblinger til proxy

en: Contact
nb: Kontakt

en: Context name
nb: Kontekstnavn

en: Contract number
nb: Kontrakt nummer

en: Coordinates
nb: Koordinater

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy %1$s element to... | Copy %1$s elements to...
nb[0]: Kopier %1$s element til ...
nb[1]: Kopier %1$s elementer til ...

en: Correlation
nb: Korrelasjon

en: Correlation "%1$s" already exists.
nb: Korrelasjon "%1$s" eksisterer allerede.

en: Correlation added
nb: Korrelasjon lagt til

en: Correlation deleted
nb: Korrelasjon slettet

en: Correlation disabled | Correlations disabled
nb[0]: Korrelasjon deaktivert
nb[1]: Korrelasjoner deaktivert

en: Correlation enabled | Correlations enabled
nb[0]: Korrelasjon aktivert
nb[1]: Korrelasjoner aktivert

en: Correlation is missing parameters: %1$s
nb: Korrelasjon mangler parametere: %1$s

en: Correlation name cannot be empty.
nb: Korrelasjonsnavnet kan ikke være tomt.

en: Correlation rule
nb: Korrelasjonsregel

en: Correlation updated
nb: Korrelasjon oppdatert

en: Could not save image!
nb: Kunne ikke lagre bildet!

en: Count
nb: Teller

en: Count of context switches. Returns integer
nb: Antall kontekstbrytere. Returnerer heltall

en: Count of matched lines in log file monitoring with log rotation support. Returns integer
nb: Antall assosierte linjer i loggfilovervåking med logrotasjonsstøtte. Returnerer heltall

en: Count of matched lines in log file monitoring. Returns integer
nb: Antall assosierte linjer i loggfilovervåking. Returnerer heltall

en: Create action
nb: Lag handling

en: Create application
nb: Opprett søknad

en: Create application (select host first)
nb: Opprett søknad (velg verten først)

en: Create background
nb: Lag bakgrunn

en: Create correlation
nb: Lag korrelasjon

en: Create dashboard
nb: Opprett dashbord

en: Create dependent item
nb: Opprett avhengig element

en: Create disabled
nb: Opprett deaktivert

en: Create discovery rule
nb: Lag oppdagelsesregel

en: Create enabled
nb: Opprett aktivert

en: Create graph
nb: Lag graf

en: Create graph (select host first)
nb: Opprett graf (velg verten først)

en: Create graph prototype
nb: Lag grafprototype

en: Create host
nb: Opprett vert

en: Create host group
nb: Opprett vertsgruppe

en: Create host prototype
nb: Opprett vertsprototype

en: Create icon
nb: Opprett ikon

en: Create icon map
nb: Opprett ikon kart

en: Create item
nb: Lag element

en: Create item (select host first)
nb: Opprett element (velg verten først)

en: Create item prototype
nb: Opprett vare prototype

en: Create maintenance period
nb: Opprett vedlikeholdsperiode

en: Create map
nb: Opprett kart

en: Create media type
nb: Opprett medietype

en: Create new
nb: Lag ny

en: Create proxy
nb: Opprett proxy

en: Create screen
nb: Opprett skjerm

en: Create script
nb: Lag skript

en: Create slide show
nb: Opprett lysbildefremvisning

en: Create template
nb: Opprett mal

en: Create trigger
nb: Lag utløseren

en: Create trigger (select host first)
nb: Opprett utløser (velg verten først)

en: Create trigger prototype
nb: Opprett utløserprototype

en: Create user
nb: Opprett bruker

en: Create user group
nb: Opprett brukergruppe

en: Create value map
nb: Opprett verdi kart

en: Create web scenario
nb: Opprett webscenario

en: Create web scenario (select host first)
nb: Opprett webscenario (velg verten først)

en: Critical
nb: Kritisk

en: Current host
nb: Nåværende vert

en: Current value
nb: Nåværende verdi

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Custom expression
nb: Egendefinert uttrykk

en: Custom graphs
nb: Egendefinerte grafer

en: Custom intervals
nb: Tilpassede intervaller

en: Custom label
nb: Tilpasset etikett

en: Custom label for map "%2$s" elements of type "%1$s" may not be empty.
nb: Egendefinert etikett for kart "%2$s" elementer av typen "%1$s" er kanskje ikke tom.

en: Custom multiplier
nb: Tilpasset multiplikator

en: Custom screens
nb: Tilpassede skjermer

en: Custom script
nb: Egendefinert skript

en: Custom severity names affect all locales and require manual translation!
nb: Egendefinerte alvorlighetsnavn påvirker alle lokaliteter og krever manuell oversettelse!

en: Custom size
nb: Tilpasset størrelse

en: Custom slides
nb: Tilpassede lysbilder

en: Czech (cs_CZ)
nb: Tsjekkisk (cs_CZ)

[ctx: XML date format]
en: DD.MM.YY
nb: DD.MM.ÅÅ

en: DISABLED
nb: FUNKSJONSHEMMET

en: DNS name
nb: DNS-navn

en: Daily
nb: Daglig

en: Dark
nb: Mørk

en: Dashboard
nb: dashbord

en: Dashboard "%1$s" already exists.
nb: Dashboard "%1$s" eksisterer allerede.

en: Dashboard "%1$s" cell X - %2$s Y - %3$s is already taken.
nb: Dashboard "%1$s" celle X - %2$s Y - %3$s er allerede tatt.

en: Dashboard created
nb: Dashboard opprettet

en: Dashboard deleted | Dashboards deleted
nb[0]: Dashboard slettet
nb[1]: Dashboards slettet

en: Dashboard properties
nb: Dashboard egenskaper

en: Dashboard sharing
nb: Dashboard deling

en: Dashboard updated
nb: Dashboard oppdatert

en: Dashboards
nb: oversikter

en: Dashed line
nb: Stiplede linje

en: Data cache statistics. Cache - one of values (modes: all, float, uint, str, log, text), history (modes: pfree, total, used, free), trend (modes: pfree, total, used, free), text (modes: pfree, total, used, free).
nb: Data cachestatistikk. Cache - en av verdiene (moduser: alle, float, uint, str, logg, tekst), historie (modus: pfree, totalt, brukt, gratis), trend (moduser: pfree, totalt, brukt, gratis), tekst (moduser: pfree, totalt, brukt, gratis).

en: Data from %1$s. Generated in %2$s sec.
nb: Data fra %1$s. Generert i %2$s sek.

en: Data is not properly encoded.
nb: Dataene er ikke riktig kodet.

en: Data overview
nb: Dataoversikt

en: Data storage period
nb: Datalagringsperiode

en: Database host
nb: Database vert

en: Database monitor
nb: Databaseskjermer

en: Database name
nb: Database navn

en: Database password
nb: Database passord

en: Database schema
nb: Databaseskema

en: Database server
nb: Databaseserver

en: Database type
nb: Databasetype

en: Database user
nb: Databasebruker

en: Date
nb: Dato

en: Date HW decommissioned
nb: Dato HW avviklet

en: Date HW installed
nb: Dato HW installert

en: Date HW maintenance expires
nb: Dato HW vedlikehold utløper

en: Date HW purchased
nb: Dato HW kjøpt

en: Day
nb: Dag

en: Day of month
nb: Dag i måneden

en: Day of week
nb: Ukedag

en: Days
nb: Dager

en: Debug mode
nb: Debug modus

en: Debug mode updated
nb: Debug modus oppdater

en: Dec
nb: Des

en: December
nb: Desember

en: Default
nb: Forvalg

en: Default authentication
nb: Standard autentisering

en: Default delay
nb: Standardforsinkelse

en: Default host inventory mode
nb: Standard vert inventar modus

en: Default message
nb: Standard melding

en: Default operation step duration
nb: Standard driftstidsvarighet

en: Default subject
nb: Standard emne

en: Default theme
nb: Standard tema

en: Default theme "%1$s".
nb: Standard tema "%1$s".

en: Delay
nb: Forsinkelse

en: Delayed by
nb: Forsinket av

en: Delete
nb: Slett

en: Delete all elements that are not present in the XML file?
nb: Slett alle elementene som ikke er til stede i XML-filen?

en: Delete and clear
nb: Slett og fjern

en: Delete and clear selected templates? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
nb: Slett og fjern valgte maler? (Advarsel: alle tilknyttede verter blir ryddet!)

en: Delete and clear template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
nb: Slett og fjern mal? (Advarsel: alle tilknyttede verter blir ryddet!)

en: Delete application?
nb: Slett søknad?

en: Delete current action?
nb: Slett nåværende handling?

en: Delete current correlation?
nb: Slett nåværende korrelasjon?

en: Delete dashboard?
nb: Slett dashbord?

en: Delete discovery rule?
nb: Slett oppdagelsesregel?

en: Delete expression?
nb: Slett uttrykk?

en: Delete graph prototype?
nb: Slett graf prototype?

en: Delete graph?
nb: Slett graf?

en: Delete history of selected items?
nb: Slett historie av utvalgte elementer?

en: Delete history of selected web scenarios?
nb: Slett historie av utvalgte webscenarier?

en: Delete icon map?
nb: Slett ikon kart?

en: Delete item prototype?
nb: Slett element prototype?

en: Delete item?
nb: Slett element?

en: Delete links between selected elements?
nb: Slett koblinger mellom utvalgte elementer?

en: Delete maintenance period?
nb: Slett vedlikeholdsperiode?

en: Delete media type?
nb: Slett mediatype?

en: Delete missing
nb: Slett mangler

en: Delete proxy?
nb: Slett proxy?

en: Delete regular expression?
nb: Slett vanlig uttrykk?

en: Delete screen?
nb: Slett skjerm?

en: Delete script?
nb: Slett script?

en: Delete selected actions?
nb: Slett valgte handlinger?

en: Delete selected applications?
nb: Slett valgte programmer?

en: Delete selected correlations?
nb: Slett utvalgte korrelasjoner?

en: Delete selected dashboards?
nb: Slett valgte dashboards?

en: Delete selected discovery rules?
nb: Slett valgte registreringsregler?

en: Delete selected elements?
nb: Slett valgte elementer?

en: Delete selected graph prototypes?
nb: Slett utvalgte graf prototyper?

en: Delete selected graphs?
nb: Slett utvalgte grafer?

en: Delete selected group?
nb: Slett valgt gruppe?

en: Delete selected groups?
nb: Slett valgte grupper?

en: Delete selected host groups?
nb: Slett utvalgte vertsgrupper?

en: Delete selected host prototype?
nb: Slett valgt vert prototype?

en: Delete selected host prototypes?
nb: Slett utvalgte vertsprototyper?

en: Delete selected host?
nb: Slett valgt vert?

en: Delete selected hosts?
nb: Slett valgte verter?

en: Delete selected image?
nb: Slett valgt bilde?

en: Delete selected item prototypes?
nb: Slett utvalgte prototyper?

en: Delete selected items?
nb: Slett valgte elementer?

en: Delete selected maintenance periods?
nb: Slett valgte vedlikeholdsperioder?

en: Delete selected map?
nb: Slett valgt kart?

en: Delete selected maps?
nb: Slett valgte kart?

en: Delete selected media types?
nb: Slett valgte medietyper?

en: Delete selected proxies?
nb: Slett valgte proxyer?

en: Delete selected regular expressions?
nb: Slett valgte regulære uttrykk?

en: Delete selected screens?
nb: Slett valgte skjermbilder?

en: Delete selected scripts?
nb: Slett utvalgte skript?

en: Delete selected shapes?
nb: Slett valgte former?

en: Delete selected slide shows?
nb: Slett valgte lysbildefremvisninger?

en: Delete selected templates?
nb: Slett valgte maler?

en: Delete selected trigger prototypes?
nb: Slett valgte utløserprototyper?

en: Delete selected triggers?
nb: Slett valgte utløsere?

en: Delete selected user?
nb: Slett valgt bruker?

en: Delete selected users?
nb: Slett valgte brukere?

en: Delete selected value mapping?
nb: Slett valgt verdi kartlegging?

en: Delete selected value mapping? It is used for %d item! | Delete selected value mapping? It is used for %d items!
nb[0]: Slett valgt verdi kartlegging? Den brukes til %d element!
nb[1]: Slett valgt verdi kartlegging? Den brukes til %d elementer!

en: Delete selected value maps?
nb: Slett utvalgte verdikart?

en: Delete selected web scenarios?
nb: Slett valgte webscenarier?

en: Delete service "%1$s"?
nb: Slett tjenesten "%1$s"?

en: Delete slide show?
nb: Slett lysbildefremvisning?

en: Delete template?
nb: Slett mal?

en: Delete trigger prototype?
nb: Slett utløseren prototype?

en: Delete trigger?
nb: Slett utløseren?

en: Delete web scenario?
nb: Slett webscenario?

en: Deleted
nb: slettet

en: Deleted: Host "%1$s".
nb: Slettet: Host "%1$s".

en: Deleted: Host prototype "%1$s" on "%2$s".
nb: Slettet: Vertsprototype "%1$s" på "%2$s".

en: Deleted: Template "%1$s".
nb: Slettet: Mal "%1$s".

en: Delimiter
nb: delimiter

en: Deny
nb: Benekte

en: Dependencies
nb: avhengig

en: Dependent
nb: Avhengig

en: Dependent item
nb: Avhengige gjenstand

en: Depends on
nb: Kommer an på

en: Deployment status
nb: Distribusjonsstatus

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description updated
nb: Beskrivelse oppdatert

en: Details
nb: Detaljer

en: Details of web scenario
nb: Detaljer om webscenario

en: Device
nb: Enhet

en: Device interrupts. Returns integer
nb: Enheten avbryter. Returnerer heltall

en: Device uniqueness criteria
nb: Enhetens unikhetskriterier

en: Dimension (cols x rows)
nb: Dimensjon (kolonner x rader)

en: Disable
nb: Sl

en: Disable debug mode
nb: Deaktiver feilsøkingsmodus

en: Disable debug mode in selected groups?
nb: Deaktiver feilsøkingsmodus i utvalgte grupper?

en: Disable host
nb: Deaktiver verten

en: Disable host?
nb: Deaktiver verten?

en: Disable hosts
nb: Deaktiver verter

en: Disable hosts in the selected host groups?
nb: Deaktiver verter i de valgte vertsgruppene?

en: Disable hosts monitored by selected proxies?
nb: Deaktiver verter overvåket av utvalgte proxyer?

en: Disable selected actions?
nb: Deaktivere valgte handlinger?

en: Disable selected applications?
nb: Deaktiver valgte programmer?

en: Disable selected correlations?
nb: Deaktiver valgte korrelasjoner?

en: Disable selected discovery rules?
nb: Deaktivere utvalgte oppdagelsesregler?

en: Disable selected groups?
nb: Deaktivere valgte grupper?

en: Disable selected hosts?
nb: Deaktivere valgte verter?

en: Disable selected items?
nb: Deaktivere valgte elementer?

en: Disable selected media types?
nb: Deaktivere valgte medietyper?

en: Disable selected triggers?
nb: Deaktiver valgte utløsere?

en: Disable selected web scenarios?
nb: Deaktiver valgte webscenarier?

en: Disabled
nb: Funksjonshemmet

en: Disaster
nb: Katastrofe

en: Discovered
nb: oppdaget

en: Discovered by
nb: Oppdaget av

en: Discovered device
nb: Oppdaget enhet

en: Discovery
nb: Oppdagelse

en: Discovery by proxy
nb: Oppdagelse ved fullmakt

en: Discovery check
nb: Discovery sjekk

en: Discovery check error
nb: Feilsøkingsfeil

en: Discovery checks
nb: Discovery sjekker

en: Discovery list
nb: Oppdagelsesliste

en: Discovery object
nb: Discovery-objekt

en: Discovery rule
nb: Discovery regel

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
nb: Discovery rule "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s", arvet fra en annen mal.

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Oppdagelsesregel "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Discovery rule "%1$s" already exists.
nb: Discoveryregel "%1$s" eksisterer allerede.

en: Discovery rule created
nb: Oppdagelsesregel opprettet

en: Discovery rule deleted
nb: Oppdagelsesregel slettet

en: Discovery rule disabled | Discovery rules disabled
nb[0]: Discoveryregel er deaktivert
nb[1]: Discoveryregler er deaktivert

en: Discovery rule enabled | Discovery rules enabled
nb[0]: Discoveryregel aktivert
nb[1]: Discoveryregler aktivert

en: Discovery rule updated
nb: Oppdagelsesregel oppdatert

en: Discovery rules
nb: Discovery regler

en: Discovery rules deleted
nb: Discovery regler slettet

en: Disk read statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
nb: Disk lesestatistikk. Returnerer heltall med type i sektorer, operasjoner, byte; flyte med type i sps, ops, bps

en: Disk space in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
nb: Diskplass i byte eller i prosent fra totalt. Returnerer heltall for byte; flyte for prosentandel

en: Disk write statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
nb: Disk skrive statistikk. Returnerer heltall med type i sektorer, operasjoner, byte; flyte med type i sps, ops, bps

en: Display OK triggers for
nb: Vis OK utløsere for

en: Display graph
nb: Vis grafen

en: Display problems
nb: Vis problemer

en: Display stacked graph
nb: Vis stablet graf

en: Displaying %1$s of %2$s found
nb: Viser %1$s av %2$s funnet

en: Displaying %1$s to %2$s of %3$s found
nb: Viser %1$s til %2$s av %3$s funnet

en: Do not calculate
nb: Ikke beregne

en: Do you wish to replace the conditional expression?
nb: Ønsker du å erstatte det betingede uttrykket?

en: Dot
nb: Punkt

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Down
nb: Ned

[ctx: discovery status]
en: Down
nb: Ned

en: Download the configuration file
nb: Last ned konfigurasjonsfilen

en: Downtime
nb: nedetid

en: Draw style
nb: Tegn stil

en: Dropdown first entry
nb: Dropdown første oppføring

en: Dropdown first entry "%1$s".
nb: Dropdown første oppføring "%1$s".

en: Dropdown remember selected "%1$s".
nb: Dropdown husker valgt "%1$s".

en: Duplicate "%1$s" value "%2$s" for correlation "%3$s".
nb: Dupliser "%1$s" verdi "%2$s" for korrelasjon "%3$s".

en: Duplicate "%1$s" value "%2$s" for correlation.
nb: Dupliser "%1$s" verdi "%2$s" for korrelasjon.

en: Duplicate "description" value "%1$s" for media type.
nb: Dupliser "beskrivelse" verdi "%1$s" for medietype.

en: Duplicate "name" value "%1$s" for application prototype in item prototype "%2$s".
nb: Dupliser "navn" verdi "%1$s" for programprototype i prototype "%2$s".

en: Duplicate "name" value "%1$s" for map.
nb: Dupliser "navn" verdi "%1$s" for kart.

en: Duplicate "name" value "%1$s" for screen.
nb: Dupliser "navn" verdi "%1$s" for skjerm.

en: Duplicate dependencies in trigger "%1$s".
nb: Dupliserer avhengigheter i utløseren "%1$s".

en: Duplicate dependencies in trigger prototype "%1$s".
nb: Dupliserer avhengigheter i triggerprototypen "%1$s".

en: Duplicate host. Host with the same host name "%s" already exists in data.
nb: Dupliserer vert. Vert med samme vertsnavn "%s" eksisterer allerede i data.

en: Duplicate host. Host with the same visible name "%s" already exists in data.
nb: Dupliserer vert. Vert med samme synlige navn "%s" eksisterer allerede i data.

en: Duplicate severity name "%s".
nb: Dupliser alvorlighetsnavn "%s".

en: Duplicate userid "%1$s" in users for map "%2$s".
nb: Dupliser userid "%1$s" i brukere for kart "%2$s".

en: Duplicate userid "%1$s" in users for screen "%2$s".
nb: Dupliser userid "%1$s" i brukere for skjermbildet "%2$s".

en: Duplicate usrgrpid "%1$s" in user groups for map "%2$s".
nb: Dupliser usrgrpid "%1$s" i brukergrupper for kart "%2$s".

en: Duplicate usrgrpid "%1$s" in user groups for screen "%2$s".
nb: Dupliser usrgrpid "%1$s" i brukergrupper for skjermbildet "%2$s".

en: Duration
nb: Varighet

en: Dutch (nl_NL)
nb: Nederlandsk (nl_NO)

en: Dynamic item
nb: Dynamisk element

en: Each URL should have a unique name. Please make sure there is only one URL named
nb: Hver nettadresse skal ha et unikt navn. Vennligst kontroller at det bare er en nettadresse som heter

en: Edit
nb: Redigerer

en: Edit dashboard
nb: Rediger dashbordet

en: Edit map
nb: Rediger kart

en: Edit screen
nb: Rediger skjerm

en: Edit slide show
nb: Rediger lysbildefremvisning

en: Edit tree element
nb: Rediger treelement

en: Edit trigger
nb: Rediger utløseren

en: Edit widget
nb: Rediger widget

en: Effective value
nb: Effektiv verdi

en: Element name
nb: Elementnavn

en: Ellipse
nb: ellipse

en: Email
nb: e-post

en: Empty
nb: Tom

en: Empty SSL certificate file for web scenario "%1$s".
nb: Tom SSL-sertifikatfil for webscenario "%1$s".

en: Empty SSL key file for web scenario "%1$s".
nb: Tøm SSL-nøkkelfil for webscenario "%1$s".

en: Empty action condition.
nb: Tom handlingsbetingelse.

en: Empty application prototype name in item prototype "%1$s".
nb: Tom prototype navn i prototype "%1$s".

en: Empty correlation ID.
nb: Tom korrelasjons-ID.

en: Empty filter condition formula ID for action "%1$s".
nb: Tøm filterbetingelsesformel ID for handling "%1$s".

en: Empty filter condition formula ID for discovery rule "%1$s".
nb: Tøm filterbetingelsesformel ID for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Empty filter condition macro for discovery rule "%1$s".
nb: Tom makro for filtertilstand for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Empty input parameter.
nb: Tom inngangsparameter.

en: Empty input parameters.
nb: Tomme inntastingsparametere.

en: Empty map ID.
nb: Tom kart ID.

en: Empty media type ID.
nb: Tom medietypenavn.

en: Empty name.
nb: Tomt navn.

en: Empty parameters
nb: Tomme parametere

en: Empty screen ID for screen.
nb: Tom skjerm ID for skjerm.

en: Empty screen ID for template screen.
nb: Tom skjerm ID for malskjerm.

en: Empty screen ID.
nb: Tom skjerm-ID.

en: Enable
nb: Sl

en: Enable confirmation
nb: Aktiver bekreftelse

en: Enable debug mode
nb: Aktiver feilsøkingsmodus

en: Enable debug mode in selected groups?
nb: Aktiver feilsøkingsmodus i utvalgte grupper?

en: Enable host
nb: Aktiver verten

en: Enable host?
nb: Aktiver verten?

en: Enable hosts
nb: Aktiver verter

en: Enable hosts monitored by selected proxies?
nb: Aktiver verter overvåket av utvalgte proxyer?

en: Enable internal housekeeping
nb: Aktiver intern rengjøring

en: Enable selected actions?
nb: Aktiver valgte handlinger?

en: Enable selected applications?
nb: Aktiver valgte programmer?

en: Enable selected correlations?
nb: Aktiver valgte korrelasjoner?

en: Enable selected discovery rules?
nb: Aktiver valgte registreringsregler?

en: Enable selected groups?
nb: Aktiver valgte grupper?

en: Enable selected hosts?
nb: Aktiver valgte verter?

en: Enable selected items?
nb: Aktiver valgte elementer?

en: Enable selected media types?
nb: Aktiver valgte medietyper?

en: Enable selected triggers?
nb: Aktiver valgte utløsere?

en: Enable selected web scenarios?
nb: Aktiver valgte webscenarier?

en: Enabled
nb: aktivert

en: Encryption
nb: kryptering

en: English (en_GB)
nb: Engelsk (no_GB)

en: English (en_US)
nb: Engelsk (en_US)

en: Error
nb: Feil

en: Error in search request for table "%1$s".
nb: Feil i søkeforespørsel for tabell "%1$s".

en: Error: %1$s
nb: Feil: %1$s

en: Event
nb: Hendelse

en: Event ID
nb: Hendelses-ID

en: Event correlation
nb: Hendelse korrelasjon

en: Event correlation rules
nb: Hendelse korrelasjonsregler

en: Event details
nb: Event detaljer

en: Event generation
nb: Eventgenerering

en: Event list [previous 20]
nb: Hendelsesliste [forrige 20]

en: Event log monitoring. Returns log
nb: Hendelsesloggovervåking. Returnerer logg

en: Event source
nb: Eventkilde

en: Event tag pair
nb: Event tag par

en: Event type
nb: Hendelses type

en: Events and alerts
nb: Hendelser og varsler

en: Every day(s)
nb: Alle (dager)

en: Every week(s)
nb: Hver uke (e)

en: Exclude
nb: Eksluder

en: Exclude host groups
nb: Ekskluder vertsgrupper

en: Execute
nb: Kj

en: Execute SQL error [%1$s] in [%2$s].
nb: Utfør SQL-feil [%1$s] i [%2$s].

en: Execute WMI query and return the first selected object. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
nb: Utfør WMI-spørring og returner det første valgte objektet. Returnerer heltall, flyt, streng eller tekst (avhengig av forespørselen)

en: Execute on
nb: Utfør på

en: Executed
nb: utført

en: Executed script
nb: Utført script

en: Execution confirmation
nb: Utførelsesbekreftelse

en: Expand
nb: Utvide

en: Expand macros
nb: Utvid makroer

en: Expand single problem
nb: Utvid enkelt problem

en: Expecting JSON-rpc version 2.0, "%s" is given.
nb: Forventet JSON-rpc versjon 2.0, "%s" er gitt.

[ctx: maintenance status]
en: Expired
nb: Utgått

en: Exploded
nb: eksploderte

en: Export
nb: Eksport

en: Export to CSV
nb: Eksporter til CSV

en: Expression
nb: Uttrykk

en: Expression Variable Elements
nb: Ekspressjonsvariabler

en: Expression cannot be empty
nb: Uttrykk kan ikke være tomt

en: Expression constructor
nb: Ekspresjonskonstruktør

en: Expression syntax error.
nb: Ekspresjon syntaksfeil.

en: Expression type
nb: Ekspresjonstype

en: Expressions
nb: Uttrykkene

en: External check
nb: Ekstern sjekk

en: Ez Texting
nb: Ez Teksting

en: FALSE
nb: FALSK

en: Fail
nb: fail

en: Failed
nb: mislyktes

en: Failed to create dashboard
nb: Kunne ikke opprette dashbordet

en: Failed to parse URL.
nb: Kunne ikke analysere nettadressen.

en: Failed to update dashboard
nb: Kunne ikke oppdatere oversikten

en: Failed to update template.
nb: Kunne ikke oppdatere mal.

en: Fatal error, please report to the Zabbix team
nb: Fatal feil, vennligst rapporter til Zabbix-teamet

en: Favourite graphs
nb: Favorittgrafer

en: Favourite maps
nb: Favorittkort

en: Favourite screens
nb: Favorittskjermbilder

en: February
nb: Februar

en: Field
nb: Felt

en: Field "%1$s" cannot be set to NULL.
nb: Feltet "%1$s" kan ikke settes til NULL.

en: Field "%1$s" is mandatory.
nb: Felt "%1$s" er obligatorisk.

en: Field "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
nb: Felt "%1$s" mangler en verdi for kart "%2$s".

en: Field "%1$s" is missing a value for media type "%2$s".
nb: Felt "%1$s" mangler en verdi for medietype "%2$s".

en: Field "%1$s" is missing a value for screen "%2$s".
nb: Felt "%1$s" mangler en verdi for skjermbildet "%2$s".

en: Field "%1$s" is not correct: %2$s
nb: Felt "%1$s" er ikke riktig: %2$s

en: Field "%1$s" is not integer.
nb: Felt "%1$s" er ikke heltall.

en: Field "%1$s" is not string.
nb: Felt "%1$s" er ikke streng.

en: Field "%1$s" is required for media type "%2$s".
nb: Felt "%1$s" kreves for medietype "%2$s".

en: Field "%1$s" must be missing.
nb: Felt "%1$s" må mangle.

en: Field "host" is mandatory.
nb: Felt "vert" er obligatorisk.

en: File checksum, calculated by the UNIX cksum algorithm. Returns integer
nb: File checksum, beregnet av UNIX cksum algoritmen. Returnerer heltall

en: File format is unsupported.
nb: Filformat støttes ikke.

en: File is too big, max upload size is %1$s bytes.
nb: Filen er for stor, maksimal opplastingsstørrelse er %1$s byte.

en: File provided to a view does not exist. Tried to find "%s".
nb: Filen leveres til en visning eksisterer ikke. Forsøkte å finne "%s".

en: File size (in bytes). Returns integer
nb: Filstørrelse (i byte). Returnerer heltall

en: File time information. Returns integer (Unix timestamp)
nb: Fil tid informasjon. Returnerer heltall (Unix tidsstempel)

en: Filled region
nb: Fylt område

en: Filter
nb: Filtrer

en: Filters
nb: filtre

en: Find string in a file. Returns 0 - match not found; 1 - found
nb: Finn streng i en fil. Returnerer 0 - kamp ikke funnet; 1 - funnet

en: Find string in a file. Returns the line containing the matched string, or as specified by the optional output parameter
nb: Finn streng i en fil. Returnerer linjen som inneholder den matchte strengen, eller som angitt av den valgfrie utgangsparameteren

en: Find string on a web page. Returns the matched string, or as specified by the optional output parameter
nb: Finn streng på en nettside. Returnerer den matchte strengen, eller som angitt av valgfri utgangsparameter

en: Finish
nb: Bli ferdig

en: Finnish (fi_FI)
nb: Finsk (fi_FI)

[ctx: page navigation]
en: First
nb: Første

en: Fit
nb: Passe

en: Fit to map
nb: Tilpass til kart

en: Fixed
nb: Fikset

en: Flexible
nb: fleksibel

en: Follow redirects
nb: Følg omdirigeringer

en: Font
nb: Skrifttype

en: Font colour
nb: Skriftfarge

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: For guest, password must be empty
nb: For gjest må passordet være tomt

en: Form data
nb: Skjema data

en: Formula
nb: Formel

en: French (fr_FR)
nb: Fransk (fr_FR)

en: Fri
nb: Fre

en: Friday
nb: Fredag

en: From
nb: Fra

en: Frontend access
nb: Frontend tilgang

en: Frontend access updated
nb: Frontend tilgang oppdatert

en: Frontend messaging
nb: Frontend-meldinger

en: Full clone
nb: Full klone

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Function
nb: Funksjon

en: GMT%1$s
nb: GMT %1$s

en: GSM modem
nb: GSM-modem

en: GUI access disabled.
nb: GUI-tilgang deaktivert.

en: General
nb: Generell

en: Generated in %s sec
nb: Generert i %s sek

en: Georgian (ka_GE)
nb: Georgisk (ka_GE)

en: German (de_DE)
nb: Tysk (de_DE)

en: Get content of web page. Returns web page source as text
nb: Få innhold på nettsiden. Returnerer nettsiden kilde som tekst

en: Given expression is not a macro
nb: Gitt uttrykk er ikke en makro

en: Global regular expression "%1$s" does not exist.
nb: Globalt vanlig uttrykk "%1$s" eksisterer ikke.

en: Global script
nb: Globalt skript

en: Global scripts
nb: Globale skript

en: Global value
nb: Global verdi

en: Go back to %1$s
nb: Gå tilbake til %1$s

en: Go to
nb: Gå til

en: Go to dashboard
nb: Gå til Dashboard

en: Gradient line
nb: Gradient linje

en: Graph
nb: Graf

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (inherited from another template).
nb: Graf "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s" (arvet fra en annen mal).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (items are not identical).
nb: Graf "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s" (elementene er ikke identiske).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Graf "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s" (Ymax value item).
nb: Graf "%1$s" kan ikke arve. Ingen påkrevde elementer på "%2$s" (Ymax-verdielement).

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s" (Ymin value item).
nb: Graf "%1$s" kan ikke arve. Ingen påkrevde elementer på "%2$s" (Ymin-verdielement).

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s".
nb: Graf "%1$s" kan ikke arve. Ingen påkrevde elementer på "%2$s".

en: Graph "%1$s" does not exist on template "%2$s".
nb: Graf "%1$s" finnes ikke på mal "%2$s".

en: Graph "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
nb: Graf "%1$s" med templerte elementer kan ikke inneholde elementer fra andre verter.

en: Graph added
nb: Graf lagt til

en: Graph copied | Graphs copied
nb[0]: Graf kopiert
nb[1]: Grafer kopiert

en: Graph deleted
nb: Graf slettet

en: Graph element
nb: Grafelement

en: Graph prototype
nb: Graf prototype

en: Graph prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
nb: Graf prototype "%1$s" inneholder element prototyper fra flere funn regler.

en: Graph prototype "%1$s" must have at least one item prototype.
nb: Grafprototypen "%1$s" må ha minst én gjenstands prototype.

en: Graph prototype "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
nb: Graf prototype "%1$s" med templerte elementer kan ikke inneholde elementer fra andre verter.

en: Graph prototype added
nb: Graf prototype lagt til

en: Graph prototype deleted
nb: Graf prototype slettet

en: Graph prototype not found.
nb: Graf prototype ikke funnet.

en: Graph prototype updated
nb: Graf prototype oppdatert

en: Graph prototype with ID "%1$s" is not available.
nb: Graf prototype med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Graph prototypes
nb: Graf prototyper

en: Graph prototypes deleted
nb: Graf prototyper slettet

en: Graph sum
nb: Graf sum

en: Graph type
nb: Graftype

en: Graph updated
nb: Graf oppdatert

en: Graph with ID "%1$s" is not available.
nb: Graf med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Graph with name "%1$s" already exists in graphs or graph prototypes.
nb: Graf med navn "%1$s" finnes allerede i diagrammer eller grafprototyper.

en: Graph with same name but other type exist.
nb: Graf med samme navn, men det finnes annen type.

en: Graphs
nb: Grafer

en: Graphs deleted
nb: Grafer slettet

en: Greek (el_GR)
nb: Gresk (el_GR)

en: Grid
nb: Rutenett

en: Group
nb: Gruppe

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used by a host prototype.
nb: Gruppe "%1$s" kan ikke slettes fordi den brukes av en vert prototype.

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a correlation condition.
nb: Gruppe "%1$s" kan ikke slettes fordi den brukes i en korrelasjonsbetingelse.

en: Group "%1$s" does not exist.
nb: Gruppe "%1$s" eksisterer ikke.

en: Group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
nb: Gruppe "%1$s" for verten "%2$s" eksisterer ikke.

en: Group added
nb: Gruppe lagt til

en: Group deleted | Groups deleted
nb[0]: Gruppe slettet
nb[1]: Grupper slettet

en: Group for discovered hosts
nb: Gruppe for oppdagede verter

en: Group for discovered hosts "%1$s".
nb: Gruppe for oppdagede verter "%1$s".

en: Group name
nb: Gruppe navn

en: Group prototype cannot be based on a discovered host group "%1$s".
nb: Gruppeprototype kan ikke baseres på en oppdaget vertsgruppe "%1$s".

en: Group prototypes
nb: Gruppeprototyper

en: Group updated
nb: Gruppe oppdatert

en: Grouping by
nb: Gruppering av

en: Groups
nb: Grupper

en: H:i
nb: H: i

en: HTTP authentication
nb: HTTP-godkjenning

en: HTTP proxy
nb: HTTP-proxy

en: HW architecture
nb: HW arkitektur

en: Hardware
nb: maskinvare

en: Hardware (Full details)
nb: Maskinvare (full detaljer)

en: Hardware sensor reading. Returns float
nb: Maskinvare sensor lesing. Returnerer flyte

en: Headers
nb: Overskrifter

en: Hebrew (he_IL)
nb: Hebraisk (he_IL)

en: Height
nb: Høyde

en: Help
nb: Hjelp

en: Hexadecimal to decimal
nb: Hexadecimal til desimal

en: Hidden
nb: Skjult

en: Hide debug
nb: Skjul feilsøking

en: Hide groups without problems
nb: Skjul grupper uten problemer

en: Hide selected
nb: Skjul valgt

en: High
nb: Høy

en: History
nb: Historikk

en: History cleared
nb: Historikk ryddet

en: History clearing can take a long time. Continue?
nb: Historisk rydding kan ta lang tid. Fortsette?

en: History data storage period
nb: Historikk datalagringsperiode

en: History data storage period "%1$s".
nb: Historisk datalagringsperiode "%1$s".

en: History of events
nb: Historie av hendelser

en: History storage period
nb: Historikk lagringsperiode

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Horizontal align
nb: Horisontal justering

en: Host | Hosts
nb[0]: Vert
nb[1]: Verter

en: Host "%1$s" already exists.
nb: Verten "%1$s" eksisterer allerede.

en: Host "%1$s" cannot be without host group.
nb: Verten "%1$s" kan ikke være uten vertsgruppe.

en: Host "%1$s" is monitored with proxy "%2$s".
nb: Verten "%1$s" overvåkes med proxy "%2$s".

en: Host (ascending)
nb: Vert (stigende)

en: Host IP
nb: Vert IP

en: Host access
nb: Vertsadgang

en: Host added
nb: Vert lagt til

en: Host cannot have more than one default interface of the same type.
nb: Verten kan ikke ha mer enn ett standardgrensesnitt av samme type.

en: Host count
nb: Vert antall

en: Host deleted
nb: Verten slettet

en: Host disabled | Hosts disabled
nb[0]: Vert deaktivert
nb[1]: Verter deaktivert

en: Host enabled | Hosts enabled
nb[0]: Verten aktivert
nb[1]: Verter aktivert

en: Host group
nb: Vertsgruppe

en: Host group "%1$s" already exists.
nb: Vertsgruppen "%1$s" eksisterer allerede.

en: Host group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a global script.
nb: Vertsgruppen "%1$s" kan ikke slettes fordi den brukes i et globalt skript.

en: Host group "%1$s" is internal and can not be deleted.
nb: Vertsgruppen "%1$s" er intern og kan ikke slettes.

en: Host group elements
nb: Vertsgruppeelementer

en: Host group issues
nb: Vertsgruppe problemer

en: Host group label type
nb: Vertsgruppe etikett type

en: Host group with ID "%1$s" is not available.
nb: Vertsgruppe med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Host groups
nb: Vert grupper

en: Host info
nb: Vert info

en: Host interface
nb: Vertsgrensesnitt

en: Host inventory
nb: Vert inventar

en: Host inventory overview
nb: Vert oversikt over verten

en: Host issues
nb: Vertsproblemer

en: Host label type
nb: Verts etikettype

en: Host macros
nb: Vertsmakroer

en: Host metadata
nb: Vert metadata

en: Host name
nb: Vertsnavn

en: Host networks
nb: Vertsnettverk

en: Host prototype "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
nb: Vertsprototypen "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s", arvet fra en annen mal.

en: Host prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Vertsprototypen "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Host prototype added
nb: Vert prototype lagt til

en: Host prototype deleted
nb: Vertsprototype slettet

en: Host prototype updated | Host prototypes updated
nb[0]: Vertsprototype oppdatert
nb[1]: Vertsprototyper oppdatert

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
nb: Vertsprototype med vertsnavn "%1$s" finnes allerede i oppdagelsesregelen "%2$s".

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
nb: Vertsprototype med synlig navn "%1$s" finnes allerede i oppdagelsesregelen "%2$s".

en: Host prototypes
nb: Vert prototyper

en: Host prototypes deleted
nb: Vertsprototyper slettet

en: Host router
nb: Vertsrouter

en: Host screens
nb: Vertsskjermbilder

en: Host subnet mask
nb: Vertsundernettmaske

en: Host time
nb: Vert tid

en: Host update failed.
nb: Vertsoppdatering mislyktes.

en: Host updated
nb: Vert oppdatert

en: Host with ID "%1$s" is not available.
nb: Vert med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Host with the same name "%1$s" already exists.
nb: Vert med samme navn "%1$s" eksisterer allerede.

en: Host with the same name "%s" already exists.
nb: Vert med samme navn "%s" eksisterer allerede.

en: Host with the same visible name "%1$s" already exists.
nb: Vert med samme synlige navn "%1$s" eksisterer allerede.

en: Host with the same visible name "%s" already exists.
nb: Vert med samme synlige navn "%s" eksisterer allerede.

en: Hosts
nb: verter

en: Hosts location
nb: Verter plassering

en: Hosts updated
nb: Verter oppdatert

en: Hours
nb: timer

en: Housekeeping
nb: Husarbeid

en: Hungarian (hu_HU)
nb: Ungarsk (hu_HU)

en: IP address
nb: IP-adresse

en: IP and DNS cannot be empty for host interface.
nb: IP og DNS kan ikke være tom for vertsgrensesnittet.

en: IP range
nb: IP-område

en: IP range "%1$s" exceeds "%2$s" address limit
nb: IP-området "%1$s" overstiger "%2$s" adresse grense

en: IPMI agent
nb: IPMI-agent

en: IPMI interfaces
nb: IPMI-grensesnitt

en: IPMI scripts can be executed only by server.
nb: IPMI-skript kan bare utføres av serveren.

en: IPMI sensor
nb: IPMI-sensor

en: Icon
nb: Ikon

en: Icon (default)
nb: Ikon (standard)

en: Icon (disabled)
nb: Ikon (deaktivert)

en: Icon (maintenance)
nb: Ikon (vedlikehold)

en: Icon (problem)
nb: Ikon (problem)

en: Icon highlight
nb: Ikon høydepunkt

en: Icon map
nb: Ikon kart

en: Icon map "%1$s" cannot be deleted. Used in map "%2$s".
nb: Ikonkartet "%1$s" kan ikke slettes. Brukes i kart "%2$s".

en: Icon map "%s" already exists.
nb: Ikonkart "%s" eksisterer allerede.

en: Icon map created
nb: Ikonkart opprettet

en: Icon map deleted
nb: Ikon kart slettet

en: Icon map updated
nb: Ikonkart oppdatert

en: Icon mapping
nb: Ikon kartlegging

en: Icon with ID "%1$s" is not available.
nb: Ikon med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Icons
nb: ikoner

en: Identification of the system. Returns string
nb: Identifikasjon av systemet. Returnerer streng

en: If you think this message is wrong, please consult your administrators about getting the necessary permissions.
nb: Hvis du mener at denne meldingen er feil, vennligst kontakt administratorer om å få de nødvendige tillatelsene.

en: Image
nb: bilde

en: Image "%1$s" already exists.
nb: Bilde "%1$s" eksisterer allerede.

en: Image added
nb: Bilde lagt til

en: Image deleted
nb: Bilde slettet

en: Image label type
nb: Bildetiketttype

en: Image load error [%1$s] in [%2$s].
nb: Bildefeilfeil [%1$s] i [%2$s].

en: Image size must be less than 1MB.
nb: Bildestørrelsen må være mindre enn 1 MB.

en: Image updated
nb: Bilde oppdatert

en: Images
nb: Bilder

en: Images for all maps will be updated!
nb: Bilder for alle kart vil bli oppdatert!

en: Immediately
nb: Med en gang

en: Import
nb: Importer

en: Import failed
nb: Importen mislyktes

en: Import file
nb: Importer fil

en: Imported successfully
nb: Importert med hell

en: Impossible to filter by inventory field "%s", which does not exist.
nb: Umulig å filtrere etter lagerfelt "%s", som ikke eksisterer.

en: In maintenance
nb: Ved vedlikehold

en: In progress
nb: I prosess

en: Inaccessible graph
nb: Utilgjengelig graf

en: Inaccessible group
nb: Utilgjengelig gruppe

en: Inaccessible host
nb: Utilgjengelig vert

en: Inaccessible item
nb: Utilgjengelig gjenstand

en: Inaccessible map
nb: Utilgjengelig kart

en: Inaccessible user
nb: Utilgjengelig bruker

en: Include
nb: Inkludere

en: Include subgroups
nb: Inkluder undergrupper

en: Incoming traffic statistics on network interface. Returns integer
nb: Innkommende trafikkstatistikk på nettgrensesnitt. Returnerer heltall

en: Incorrect "height" value for map "%1$s".
nb: Feil "høyde" verdi for kart "%1$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in user groups for map "%2$s".
nb: Feil "tillatelse" verdi "%1$s" i brukergrupper for kart "%2$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in user groups for screen "%2$s".
nb: Feil "tillatelse" verdi "%1$s" i brukergrupper for skjermbildet "%2$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in users for map "%2$s".
nb: Feil "tillatelse" verdi "%1$s" i brukere for kart "%2$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in users for screen "%2$s".
nb: Feil "tillatelse" verdi "%1$s" i brukere for skjermbildet "%2$s".

en: Incorrect "private" value "%1$s" for map "%2$s".
nb: Feil "privat" verdi "%1$s" for kart "%2$s".

en: Incorrect "private" value "%1$s" for screen "%2$s".
nb: Feil "privat" verdi "%1$s" for skjermbildet "%2$s".

en: Incorrect "soft" field value for dependency for service "%1$s".
nb: Feil "myk" feltverdi for avhengighet for tjenesten "%1$s".

en: Incorrect "width" value for map "%1$s".
nb: Feil "bredde" verdi for kart "%1$s".

en: Incorrect %1$s label type value for map "%2$s".
nb: Feil %1$s etiketttype verdi for kart "%2$s".

en: Incorrect API "%1$s".
nb: Feil API "%1$s".

en: Incorrect SNMP OID.
nb: Feil SNMP OID.

en: Incorrect SNMP community.
nb: Feil SNMP-fellesskap.

en: Incorrect acceptable SLA for service "%1$s".
nb: Feil akseptabel SLA for service "%1$s".

en: Incorrect acknowledgement action operationid.
nb: Feil bekreftelseshandling operasjon.

en: Incorrect action condition discovery check.
nb: Feil handlingskode funn sjekk.

en: Incorrect action condition discovery check. Discovery check does not exist or you have no access to it.
nb: Feil handlingskode funn sjekk. Discovery-sjekken eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til det.

en: Incorrect action condition discovery object.
nb: Feil gjenstand for gjenstand for funksjonsforhold.

en: Incorrect action condition discovery rule. Discovery rule does not exist or you have no access to it.
nb: Feil oppdagelsesregel for handling for funksjonsbetingelser. Oppdagelsesregel eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til det.

en: Incorrect action condition discovery status.
nb: Feil handling status funn status.

en: Incorrect action condition event type.
nb: Feil handlingstilstand hendelsestype.

en: Incorrect action condition host group. Host group does not exist or you have no access to it.
nb: Feil gruppe for funksjonsbetingelser. Vertsgruppen eksisterer ikke, eller du har ingen tilgang til det.

en: Incorrect action condition host. Host does not exist or you have no access to it.
nb: Feil handling betingelse verten. Verten eksisterer ikke, eller du har ingen tilgang til det.

en: Incorrect action condition port "%1$s".
nb: Feil handlingstilstand port "%1$s".

en: Incorrect action condition proxy. Proxy does not exist or you have no access to it.
nb: Feil handlingskode proxy. Proxy eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til det.

en: Incorrect action condition template. Template does not exist or you have no access to it.
nb: Feil handlingskriterier mal. Mal eksisterer ikke, eller du har ingen tilgang til det.

en: Incorrect action condition trigger severity.
nb: Feil handlingstilstand utløser alvorlighetsgrad.

en: Incorrect action condition trigger. Trigger does not exist or you have no access to it.
nb: Feil handlingstilstand utløser. Trigger eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til det.

en: Incorrect action condition type.
nb: Feil handlingstilstand type.

en: Incorrect action operation command type.
nb: Feil handling operasjonstype.

en: Incorrect action operation condition acknowledge type.
nb: Feil handlingstilstandsbekreftelsestype.

en: Incorrect action operation condition type.
nb: Feil handlingstilstands type.

en: Incorrect action operation escalation step values.
nb: Feil handlingstiltall for eskalering.

en: Incorrect action operation host group. Host group does not exist or you have no access to this host group.
nb: Feil gruppe for handlinghandling for handling. Vertsgruppen eksisterer ikke, eller du har ingen tilgang til denne vertsgruppen.

en: Incorrect action operation host. Host does not exist or you have no access to this host.
nb: Feil handling operasjonsverten. Verten eksisterer ikke, eller du har ingen tilgang til denne verten.

en: Incorrect action operation port "%s".
nb: Feil handling operasjonsport "%s".

en: Incorrect action operation template. Template does not exist or you have no access to this template.
nb: Feil handlingsmal. Mal eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til denne malen.

en: Incorrect action operation type "%1$s" for event source "%2$s".
nb: Feil handlingstype "%1$s" for hendelseskilden "%2$s".

en: Incorrect action operation user group. User group does not exist or you have no access to this user group.
nb: Feil handling operasjon brukergruppe. Brukergruppe eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til denne brukergruppen.

en: Incorrect action operation user. User does not exist or you have no access to this user.
nb: Feil handling operatør bruker. Brukeren eksisterer ikke, eller du har ingen tilgang til denne brukeren.

en: Incorrect action operationid.
nb: Feil handlingsoperasjon.

en: Incorrect algorithm for service "%1$s".
nb: Feil algoritme for service "%1$s".

en: Incorrect arguments passed to function
nb: Feil argumenter passert for å fungere

en: Incorrect arguments passed to function.
nb: Feil argumenter passert for å fungere.

en: Incorrect arguments passed to method.
nb: Feil argumenter passert til metode.

en: Incorrect authentication protocol for item "%1$s".
nb: Feil godkjenningsprotokoll for elementet "%1$s".

en: Incorrect bulk value for interface.
nb: Feil masseverdi for grensesnitt.

en: Incorrect calculate SLA value for service "%1$s".
nb: Feil beregne SLA-verdien for tjenesten "%1$s".

en: Incorrect characters used for host name "%s".
nb: Feil tegn brukt til vertsnavn "%s".

en: Incorrect characters used for proxy name "%1$s".
nb: Feil tegn brukt til proxy navn "%1$s".

en: Incorrect characters used for template name "%1$s".
nb: Feil tegn brukt til malnavn "%1$s".

en: Incorrect conditions for action "%1$s".
nb: Feil forhold for handling "%1$s".

en: Incorrect conditions for discovery rule "%1$s".
nb: Feil vilkår for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Incorrect correlation ID.
nb: Feil korrelasjons-ID.

en: Incorrect custom expression "%2$s" for action "%1$s": %3$s.
nb: Feil tilpasset uttrykk "%2$s" for handling "%1$s": %3$s.

en: Incorrect custom expression "%2$s" for correlation "%1$s": %3$s.
nb: Feil tilpasset uttrykk "%2$s" for korrelasjon "%1$s": %3$s.

en: Incorrect custom expression "%2$s" for discovery rule "%1$s": %3$s.
nb: Feil tilpasset uttrykk "%2$s" for oppdagelsesregel "%1$s": %3$s.

en: Incorrect data.
nb: Feil data.

en: Incorrect event object "%1$s" (%2$s) for event source "%3$s" (%4$s), only the following objects are supported: %5$s.
nb: Feil hendelsesobjekt "%1$s" (%2$s) for hendelseskilden "%3$s" (%4$s), bare følgende objekter støttes: %5$s.

en: Incorrect eventobject value.
nb: Feil eventobjekt verdi.

en: Incorrect eventsource value.
nb: Feil hendelseskildeverdi.

en: Incorrect field "%1$s" name or value in where statement for table "%2$s".
nb: Feil felt "%1$s" navn eller verdi i hvor setning for tabell "%2$s".

en: Incorrect fields for sysmap.
nb: Feil felt for sysmap.

en: Incorrect file upload.
nb: Feil filopplasting.

en: Incorrect filter condition formula ID for action "%1$s".
nb: Feil filterbetingelsesformel ID for handling "%1$s".

en: Incorrect filter condition formula ID for discovery rule "%1$s".
nb: Feil filterbetingelsesformel ID for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Incorrect filter condition formula ID given for correlation "%1$s".
nb: Feil filterbetingelsesformel ID gitt for korrelasjon "%1$s".

en: Incorrect filter condition macro for discovery rule "%1$s".
nb: Feil filtertilstand makro for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Incorrect filter condition operator for action "%1$s".
nb: Feil filtertilstandsoperatør for handling "%1$s".

en: Incorrect filter condition operator for discovery rule "%1$s".
nb: Feil filtertilstandsoperatør for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Incorrect filter condition type for action "%1$s".
nb: Feil filtertilstandstype for handling "%1$s".

en: Incorrect function is used
nb: Feil funksjon brukes

en: Incorrect graph ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil graf ID "%1$s" angitt for skjermelement.

en: Incorrect graph prototype ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil graf prototype ID "%1$s" for skjermelement.

en: Incorrect host ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil verts ID "%1$s" angitt for skjermelement.

en: Incorrect host group ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil vertsgruppe-ID "%1$s" angitt for skjermelement.

en: Incorrect host group.
nb: Feil vertsgruppe.

en: Incorrect image index.
nb: Feil bildeindeks.

en: Incorrect input parameters.
nb: Feil innspillingsparametere.

en: Incorrect interface DNS parameter "%s" provided.
nb: Feil grensesnitt DNS parameter "%s" gitt.

en: Incorrect interface port "%s" provided.
nb: Feil grensesnittport "%s" gitt.

en: Incorrect inventory field "%s".
nb: Feil lagerfelt "%s".

en: Incorrect inventory mode in action operation.
nb: Feil lagermodus i handlingsoperasjon.

en: Incorrect item ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil element ID "%1$s" angitt for skjermelement.

en: Incorrect item for axis value.
nb: Feil element for akseverdi.

en: Incorrect item key "%1$s" provided for trigger expression on "%2$s".
nb: Feil varenøkkel "%1$s" gitt for utløserkonsept på "%2$s".

en: Incorrect item prototype ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil vare prototype ID "%1$s" gitt for skjermelement.

en: Incorrect item value type
nb: Feil element verdi type

en: Incorrect item value type "%1$s" provided for trigger function "%2$s".
nb: Feil elementverdietype "%1$s" gitt for utløsingsfunksjonen "%2$s".

en: Incorrect list of items.
nb: Feil liste over varer.

en: Incorrect maintenance - date must be between 1970.01.01 and 2038.01.18
nb: Feil vedlikeholdsdato må være mellom 1970.01.01 og 2038.01.18

en: Incorrect maintenance date
nb: Feil vedlikeholdsdato

en: Incorrect maintenance day period
nb: Feil vedlikeholdsperiode

en: Incorrect maintenance days of week
nb: Feil vedlikeholdsdager i uken

en: Incorrect maintenance month period
nb: Feil vedlikeholdsmåned periode

en: Incorrect maintenance period
nb: Feil vedlikeholdsperiode

en: Incorrect maintenance period (minimum 5 minutes)
nb: Feil vedlikeholdsperiode (minimum 5 minutter)

en: Incorrect maintenance week period
nb: Feil vedlikeholdsuke

en: Incorrect map ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil kart-ID "%1$s" for skjermelement.

en: Incorrect map ID.
nb: Feil kart-ID.

en: Incorrect max columns provided for screen element.
nb: Feil maksimale kolonner for skjermelementet.

en: Incorrect media type ID.
nb: Feil mediatype ID.

en: Incorrect method "%1$s.%2$s".
nb: Feil metode "%1$s.%2$s".

en: Incorrect object value.
nb: Feil objektverdien.

en: Incorrect parameter for action "%1$s".
nb: Feil parameter for handling "%1$s".

en: Incorrect parameter for operations.
nb: Feil parameter for operasjoner.

en: Incorrect parameters for action update method "%1$s".
nb: Feil parametere for metodeoppdateringsmetode "%1$s".

en: Incorrect parameters for condition.
nb: Feil parametere for tilstand.

en: Incorrect parameters for maintenance.
nb: Feil parametre for vedlikehold.

en: Incorrect parent for service "%1$s".
nb: Feil foreldre for tjeneste "%1$s".

en: Incorrect parent service.
nb: Feil foreldreservice.

en: Incorrect port range.
nb: Feil portområde.

en: Incorrect privacy protocol for item "%1$s".
nb: Feil personvernprotokoll for elementet "%1$s".

en: Incorrect regular expression "%1$s": "%2$s"
nb: Feil regelmessig uttrykk "%1$s": "%2$s"

en: Incorrect resource type provided for screen item.
nb: Feil ressurstype for skjermelement.

en: Incorrect response received from Zabbix server "%1$s".
nb: Feil respons mottatt fra Zabbix server "%1$s".

en: Incorrect screen ID "%1$s" provided for screen element.
nb: Feil skjerm ID "%1$s" for skjermelement.

en: Incorrect screen ID.
nb: Feil skjerm-ID.

en: Incorrect screen provided for slide show.
nb: Feil skjerm for lysbildefremvisning.

en: Incorrect service end time.
nb: Feil tjeneste sluttid.

en: Incorrect service start time.
nb: Feil starttid for tjenesten.

en: Incorrect service time type.
nb: Feil tjenestetidstype.

en: Incorrect sort order for service "%1$s".
nb: Feil sorteringsrekkefølge for service "%1$s".

en: Incorrect source value.
nb: Feil kildeverdi.

en: Incorrect status for host "%1$s".
nb: Feil status for verten "%1$s".

en: Incorrect status for service "%1$s".
nb: Feil status for tjenesten "%1$s".

en: Incorrect style provided for screen element.
nb: Feil stil gitt for skjermelement.

en: Incorrect template screen ID.
nb: Feil malskjerm ID.

en: Incorrect templated web scenario step count.
nb: Feil templated web scenarietrinnstelling.

en: Incorrect trigger ID for service "%1$s".
nb: Feil utløser ID for service "%1$s".

en: Incorrect trigger expression
nb: Feil utløsersuttrykk

en: Incorrect trigger expression.
nb: Feil utløsersuttrykk.

en: Incorrect trigger expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
nb: Feil utløsersuttrykk. Verten "%1$s" eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til denne verten.

en: Incorrect trigger expression. Trigger expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
nb: Feil utløsersuttrykk. Trigger-uttrykselementer bør ikke tilhøre en mal og en vert samtidig.

en: Incorrect trigger function "%1$s" provided in expression.
nb: Feil utløsingsfunksjon "%1$s" gitt i uttrykk.

en: Incorrect trigger prototype expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
nb: Feil utløse prototypeuttrykk. Verten "%1$s" eksisterer ikke, eller du har ikke tilgang til denne verten.

en: Incorrect trigger prototype expression. Trigger prototype expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
nb: Feil utløse prototypeuttrykk. Trigger prototype uttrykk elementer bør ikke tilhøre en mal og en vert samtidig.

en: Incorrect type of calculation for action "%1$s".
nb: Feil type beregning for handling "%1$s".

en: Incorrect type of calculation for correlation "%1$s".
nb: Feil type beregning for korrelasjon "%1$s".

en: Incorrect type of calculation for discovery rule "%1$s".
nb: Feil type beregning for oppdagelsesregel "%1$s".

en: Incorrect user ID specified for map "%1$s".
nb: Feil bruker-ID angitt for kart "%1$s".

en: Incorrect user ID specified for screen "%1$s".
nb: Feil bruker-ID angitt for skjermbildet "%1$s".

en: Incorrect user group ID specified for map "%1$s".
nb: Feil brukergruppen ID spesifisert for kart "%1$s".

en: Incorrect user group ID specified for screen "%1$s".
nb: Feil brukergruppen ID angitt for skjermbildet "%1$s".

en: Incorrect user group.
nb: Feil brukergruppe.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field.
nb: Feil verdi "%1$s" for "%2$s" -feltet.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s.
nb: Feil verdi "%1$s" for "%2$s" -feltet: må være mellom %3$s og %4$s.

en: Incorrect value "%1$s" for float field "%2$s".
nb: Feil verdi "%1$s" for flytfelt "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for int field "%2$s".
nb: Feil verdi "%1$s" for int felt "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" for unsigned int field "%2$s".
nb: Feil verdi "%1$s" for usignert int felt "%2$s".

en: Incorrect value "%1$s" in field "%2$s" for correlation "%3$s".
nb: Feil verdi "%1$s" i felt "%2$s" for korrelasjon "%3$s".

en: Incorrect value "%1$s" in field "%2$s" for media type "%3$s".
nb: Feil verdi "%1$s" i felt "%2$s" for medietype "%3$s".

en: Incorrect value for field "%1$s": %2$s.
nb: Feil verdi for felt "%1$s": %2$s.

en: Incorrect value for field "%1$s": cannot be empty.
nb: Feil verdi for felt "%1$s": kan ikke være tom.

en: Incorrect value used for PSK field. It should consist of an even number of hexadecimal characters.
nb: Feil verdi brukt til PSK-feltet. Den bør bestå av et jevnt antall heksadesimale tegn.

en: Incorrect value used for proxy status "%1$s".
nb: Feil verdi brukt for proxy status "%1$s".

en: Indonesian (id_ID)
nb: Indonesisk (id_ID)

en: Info
nb: info

en: Information
nb: Informasjon

en: Information about a service. Returns integer with param as state, startup; string - with param as displayname, path, user; text - with param as description; Specifically for state: 0 - running, 1 - paused, 2 - start pending, 3 - pause pending, 4 - continue pending, 5 - stop pending, 6 - stopped, 7 - unknown, 255 - no such service; Specifically for startup: 0 - automatic, 1 - automatic delayed, 2 - manual, 3 - disabled, 4 - unknown
nb: Informasjon om en tjeneste. Returnerer heltall med param som tilstand, oppstart; streng - med param som displaynavn, bane, bruker; tekst - med param som beskrivelse; Spesielt for tilstand: 0 - kjører, 1 - pauset, 2 - start ventende, 3 - pause venter 4 - fortsettende ventende, 5 - Stopp venter, 6 - Stoppet, 7 - Ukjent, 255 - Ingen slik tjeneste; Spesielt for oppstart: 0 - automatisk, 1 - automatisk forsinket, 2 - manuell, 3 - deaktivert, 4 - ukjent

en: Inherited and host macros
nb: Arv og vertsmakroer

en: Inherited and template macros
nb: Inherited og mall makroer

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert expression
nb: Sett inn uttrykk

en: Install
nb: Installer

en: Installation
nb: Installasjon

en: Installer name
nb: Installernavn

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Interface is linked to item "%1$s" on "%2$s".
nb: Grensesnittet er knyttet til elementet "%1$s" på "%2$s".

en: Interface is used by items that require this type of the interface.
nb: Grensesnitt brukes av elementer som krever denne typen grensesnitt.

en: Interface with DNS "%1$s" cannot have empty IP address.
nb: Grensesnitt med DNS "%1$s" kan ikke ha tom IP-adresse.

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name while having "Use DNS" property on "%2$s".
nb: Grensesnitt med IP "%1$s" kan ikke ha tomt DNS-navn mens du har "Bruk DNS" -egenskap på "%2$s".

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name.
nb: Grensesnitt med IP "%1$s" kan ikke ha tomt DNS-navn.

[ctx: authentication]
en: Internal
nb: Intern

[ctx: event source]
en: Internal
nb: Intern

[ctx: user type]
en: Internal
nb: intern

en: Internal JSON-RPC error.
nb: Intern JSON-RPC-feil.

en: Internal data storage period
nb: Intern datalagringsperiode

en: Internal error.
nb: Intern feil.

en: Internal event and alert data storage period
nb: Intern hendelse og varsling for datalagring

en: Internal event and alert data storage period "%1$s".
nb: Intern hendelse og varsling for datalagring "%1$s".

en: Interval
nb: Intervall

en: Invalid IP address "%1$s".
nb: Ugyldig IP-adresse "%1$s".

en: Invalid JSON. An error occurred on the server while parsing the JSON text.
nb: Ugyldig JSON. Det oppsto en feil på serveren mens du analyserte JSON-teksten.

en: Invalid Request.
nb: Ugyldig forespørsel.

en: Invalid action condition: %1$s.
nb: Ugyldig handlingstilstand: %1$s.

en: Invalid audit data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig revisjon datalagringsperiode: %1$s.

en: Invalid auto-registration data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig datalagringsperiode for automatisk registrering: %1$s.

en: Invalid blinking on trigger status change: %1$s.
nb: Ugyldig blinking på endringsstatusendring: %1$s.

en: Invalid displaying of OK triggers: %1$s.
nb: Ugyldig visning av OK utløsere: %1$s.

en: Invalid fifth parameter.
nb: Ugyldig femte parameter.

en: Invalid first parameter.
nb: Ugyldig første parameter.

en: Invalid fourth parameter.
nb: Ugyldig fjerde parameter.

en: Invalid history data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig historisk datalagringsperiode: %1$s.

en: Invalid hostid for macro "%1$s".
nb: Ugyldig hostid for makro "%1$s".

en: Invalid internal data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig intern datalagringsperiode: %1$s.

en: Invalid interval "%1$s".
nb: Ugyldig intervall "%1$s".

en: Invalid key "%1$s" for discovery rule "%2$s" on "%3$s": %4$s.
nb: Ugyldig nøkkel "%1$s" for oppdagelsesregel "%2$s" på "%3$s" : %4$s.

en: Invalid key "%1$s" for item "%2$s" on "%3$s": %4$s.
nb: Ugyldig nøkkel "%1$s" for elementet "%2$s" på "%3$s" : %4$s.

en: Invalid key "%1$s" for item prototype "%2$s" on "%3$s": %4$s.
nb: Ugyldig nøkkel "%1$s" for element prototype "%2$s" på "%3$s" : %4$s.

en: Invalid key "%1$s": %2$s.
nb: Ugyldig nøkkel "%1$s" : %2$s.

en: Invalid macro "%1$s": %2$s.
nb: Ugyldig makro "%1$s" : %2$s.

en: Invalid method parameters.
nb: Ugyldige metodeparametere.

en: Invalid network discovery data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig datalagringsperiode for nettverksoppdagelse: %1$s.

en: Invalid number of parameters.
nb: Ugyldig antall parametere.

en: Invalid parameter "%1$s": %2$s.
nb: Ugyldig parameter "%1$s" : %2$s.

en: Invalid params.
nb: Ugyldige parametere.

en: Invalid refresh of unsupported items: %1$s
nb: Ugyldig oppdatering av ikke-støttede elementer: %1$s

en: Invalid response code "%1$s".
nb: Ugyldig svarkode "%1$s".

en: Invalid second parameter.
nb: Ugyldig andre parameter.

en: Invalid tag "%1$s": %2$s.
nb: Ugyldig tag "%1$s" : %2$s.

en: Invalid third parameter.
nb: Ugyldig tredje parameter.

en: Invalid time period.
nb: Ugyldig tidsperiode.

en: Invalid trends data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig trender datalagringsperiode: %1$s.

en: Invalid trigger data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig utløser for datalagring: %1$s.

en: Invalid user sessions data storage period: %1$s.
nb: Ugyldig brukers økt datalagringsperiode: %1$s.

en: Invalid view name given "%s". Allowed chars: "a-z" and ".".
nb: Ugyldig visningsnavn gitt "%s". Tillatte tegn: "a-z" og ".".

en: Inventory
nb: Inventar

en: Inventory disabled for host "%1$s".
nb: Inventar deaktivert for verten "%1$s".

en: Inventory field
nb: Lagerfelt

en: Inventory mode
nb: Lagermodus

en: Is online?
nb: Er online?

en: Issue
nb: Utgave

en: Issuer
nb: utsteder

en: It is not possible to filter by user password.
nb: Det er ikke mulig å filtrere etter brukerpassord.

en: It is not possible to search by user password.
nb: Det er ikke mulig å søke etter brukerpassord.

en: Italian (it_IT)
nb: Italiensk (it_IT)

en: Item
nb: artikkel

en: Item "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
nb: Elementet "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s", arvet fra en annen mal.

en: Item "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Elementet "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Item "%1$s" cannot populate a missing host inventory field number "%2$d". Choices are: from 0 (do not populate) to %3$d.
nb: Elementet "%1$s" kan ikke fylle ut et manglende vertsinventarfeltnummer "%2$d". Valgene er: fra 0 (ikke fylle) til %3$d.

en: Item "%1$s" does not exist on template "%2$s".
nb: Element "%1$s" finnes ikke på mal "%2$s".

en: Item "%1$s" does not exist or you have no access to this item
nb: Elementet "%1$s" eksisterer ikke, eller du har ingen tilgang til dette elementet

en: Item "%1$s" on "%2$s": application "%3$s" does not exist.
nb: Element "%1$s" på "%2$s": Programmet "%3$s" eksisterer ikke.

en: Item "%1$s:%2$s" has invalid port: "%3$s".
nb: Elementet "%1$s : %2$s" har ugyldig port: "%3$s".

en: Item added
nb: Element lagt til

en: Item copied | Items copied
nb[0]: Element kopiert
nb[1]: Elementer kopiert

en: Item count
nb: Varenummer

en: Item deleted
nb: Elementet slettet

en: Item disabled | Items disabled
nb[0]: Elementet er deaktivert
nb[1]: Elementer er deaktivert

en: Item enabled | Items enabled
nb[0]: Element aktivert
nb[1]: Elementer aktivert

en: Item in "not supported" state
nb: Element i "ikke støttet" tilstand

en: Item not selected
nb: Varen er ikke valgt

en: Item pre-processing is missing parameters: %1$s
nb: Forhåndsbehandling av varer mangler parametere: %1$s

en: Item prototype
nb: Element prototype

en: Item prototype "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
nb: Element prototype "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s", arvet fra en annen mal.

en: Item prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Element prototype "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Item prototype added
nb: Element prototype lagt til

en: Item prototype deleted
nb: Element prototype slettet

en: Item prototype updated | Item prototypes updated
nb[0]: Element prototype oppdatert
nb[1]: Element prototyper oppdatert

en: Item prototype with ID "%1$s" is not available.
nb: Element prototype med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Item prototypes
nb: Vare prototyper

en: Item prototypes deleted
nb: Vare prototyper slettet

en: Item updated
nb: Varen er oppdatert

en: Item uses host interface from non-parent host.
nb: Elementet bruker vertsgrensesnitt fra ikke-overordnet vert.

en: Item uses incorrect interface type.
nb: Elementet bruker feil grensesnitttype.

en: Item values
nb: Elementverdier

en: Item will not be refreshed. Please enter a correct update interval.
nb: Elementet blir ikke oppdatert. Vennligst skriv inn et korrekt oppdateringsintervall.

en: Item with ID "%1$s" is not available.
nb: Element med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as a discovery rule.
nb: Element med nøkkel "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s" som en registreringsregel.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item created from item prototype.
nb: Element med nøkkel "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s" som et element opprettet fra prototype.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item prototype.
nb: Element med nøkkel "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s" som en vareprototype.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item.
nb: Element med nøkkel "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s" som et element.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as unknown item element.
nb: Element med nøkkel "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s" som ukjent elementelement.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Element med nøkkel "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Items
nb: elementer

en: Items deleted
nb: Elementer slettet

en: Items list
nb: Elementer liste

en: Items updated
nb: Elementer oppdatert

en: JMX endpoint
nb: JMX endepunkt

en: JMX interfaces
nb: JMX-grensesnitt

en: JSON string is expected
nb: JSON-streng er forventet

en: JSON-rpc error generation failed. No such error "%s".
nb: Feilsøking av JSON-rpc mislyktes. Ingen slik feil "%s".

en: JSON-rpc method is not defined.
nb: JSON-rpc-metoden er ikke definert.

en: JSON-rpc params is not an Array.
nb: JSON-rpc-parameter er ikke et Array.

en: JSON-rpc version is not specified.
nb: JSON-rpc-versjonen er ikke spesifisert.

en: Jabber identifier
nb: Jabber-identifikator

en: Jan
nb: jan

en: January
nb: januar

en: Japanese (ja_JP)
nb: Japansk (ja_jp)

en: Jul
nb: juli

en: July
nb: juli

en: Jun
nb: juni

en: June
nb: juni

en: Keep lost resources period
nb: Hold tapt ressursperiode

en: Key
nb: Tast

en: Key "%1$s" does not match <grpmax|grpmin|grpsum|grpavg>["Host group(s)", "Item key", "<last|min|max|avg|sum|count>", "parameter"].
nb: Nøkkelen "%1$s" samsvarer ikke med <grpmax | grpmin | grpsum | grpavg> ["Vertsgruppe (e)", "Produktnøkkel", "<siste | min | max | avg | sum | count>", " parameter"].

en: Key passphrase
nb: Nøkkelpassord

en: Korean (ko_KR)
nb: Koreansk (ko_KR)

en: LDAP authentication
nb: LDAP-godkjenning

en: LDAP host
nb: LDAP-vert

en: LDAP login successful
nb: LDAP-innlogging er vellykket

en: Label
nb: Etikett

en: Label location
nb: Etikettsted

en: Language
nb: Spr

[ctx: page navigation]
en: Last
nb: Siste

en: Last 24 hours
nb: Siste 24 timer

en: Last 30 days
nb: Siste 30 dager

en: Last 365 days
nb: Siste 365 dager

en: Last 7 days
nb: Siste 7 dager

en: Last change
nb: Siste endring

en: Last change (descending)
nb: Siste endring (synkende)

en: Last check
nb: Siste sjekk

en: Last hour graph
nb: Siste timepr

en: Last month graph
nb: Forrige måned graf

en: Last of
nb: Siste av

en: Last seen (age)
nb: Sist sett (alder)

en: Last value
nb: Siste verdi

en: Last week graph
nb: Forrige uke graf

en: Latest data
nb: Siste data

en: Latest values
nb: Siste verdier

en: Latvian (lv_LV)
nb: Latvisk (lv_LV)

en: Left
nb: Venstre

en: Left trim
nb: Venstre trim

en: Limit for search and filter results
nb: Grense for søk og filter resultater

en: Line
nb: Linje

en: Line colour
nb: Linjefarge

en: Line type
nb: Linjetype

en: Line width
nb: Linje bredde

en: Link
nb: Lenk

en: Link indicators
nb: Link indikatorer

en: Link new templates
nb: Koble til nye maler

en: Link selementid1 field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
nb: Link selementid1-feltet peker på et ikke-eksisterende kartselement ID "%1$s" for kart "%2$s".

en: Link selementid2 field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
nb: Link selementid2-feltet peker på et ikke-eksisterende kartselement ID "%1$s" for kart "%2$s".

en: Link templates
nb: Link maler

en: Link to template
nb: Link til mal

en: Link to templates
nb: Link til maler

en: Linked map
nb: Koblet kart

en: Linked templates
nb: Lenkede maler

en: Linked to
nb: Knyttet til

en: Links
nb: lenker

en: List is empty
nb: Listen er tom

en: List of user group shares
nb: Liste over brukergruppe aksjer

en: List of user shares
nb: Liste over brukeraksjer

en: Listing of MAC addresses. Returns string
nb: Oppføring av MAC-adresser. Returnerer streng

en: Listing of PCI or USB devices. Returns text
nb: Oppføring av PCI- eller USB-enheter. Returnerer tekst

en: Listing of installed packages. Returns text
nb: Oppføring av installerte pakker. Returnerer tekst

en: Listing of services. Returns 0 - if empty; text - list of services separated by a newline
nb: Oppføring av tjenester. Returnerer 0 - hvis tom; tekst - liste over tjenester skilt av en ny linje

en: Lithuanian (lt_LT)
nb: Litauisk (lt_LT)

en: Loading time of full web page (in seconds). Returns float
nb: Laster tid på hele nettsiden (i sekunder). Returnerer flyte

en: Local
nb: Lokal

en: Local time
nb: Lokal tid

en: Location
nb: Plassering

en: Location latitude
nb: Beliggenhet breddegrad

en: Location longitude
nb: Plassering lengdegrad

en: Log
nb: Logg

en: Log file monitoring with log rotation support. Returns log
nb: Logfilovervåking med logrotasjonsstøtte. Returnerer logg

en: Log file monitoring. Returns log
nb: Logfilovervåking. Returnerer logg

en: Log time format
nb: Logg tid format

en: Log unmatched SNMP traps
nb: Logg på uovertruffen SNMP-feller

en: Login failed.
nb: Innlogging feilet.

en: Login name or password is incorrect.
nb: Innloggingsnavn eller passord er feil.

en: Logout
nb: Logg ut

en: Lost
nb: Tapt

en: Low-level discovery rule in "not supported" state
nb: Lavnivåregistreringsregel i "ikke støttet" tilstand

en: MAC address A
nb: MAC-adresse A

en: MAC address B
nb: MAC-adresse B

en: MAINTENANCE
nb: VEDLIKEHOLD

en: MD5 checksum of file. Returns character string (MD5 hash of the file)
nb: MD5 sjekksum for fil. Returnerer tegnstreng (MD5 hash av filen)

en: Macro
nb: Makro

en: Macro "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Makro "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Macro "%1$s" already exists.
nb: Makro "%1$s" eksisterer allerede.

en: Macro "%1$s" is not unique.
nb: Makro "%1$s" er ikke unik.

en: Macro with hostmacroid "%1$s" does not exist.
nb: Makro med hostmacroid "%1$s" eksisterer ikke.

en: Macros
nb: makroer

en: Macros updated
nb: Makroer oppdatert

en: Maintenance
nb: Vedlikehold

en: Maintenance "%1$s" already exists.
nb: Vedlikehold "%1$s" eksisterer allerede.

en: Maintenance "Active since" value cannot be bigger than "Active till".
nb: Vedlikeholdsverdien "Aktiv siden" kan ikke være større enn "Aktiv til".

en: Maintenance added
nb: Vedlikehold lagt til

en: Maintenance deleted
nb: Vedlikehold slettet

en: Maintenance period
nb: Vedlikeholdsperiode

en: Maintenance period length
nb: Vedlikeholdsperiode lengde

en: Maintenance periods
nb: Vedlikeholdsperioder

en: Maintenance type
nb: Vedlikeholdstype

en: Maintenance updated
nb: Vedlikehold oppdatert

en: Maintenance with data collection
nb: Vedlikehold med datainnsamling

en: Maintenance without data collection
nb: Vedlikehold uten datainnsamling

en: Mandatory parameter is missing.
nb: Obligatorisk parameter mangler.

en: Map
nb: Kart

en: Map "%1$s" already exists.
nb: Kart "%1$s" eksisterer allerede.

en: Map "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
nb: Kart "%1$s" er offentlig og bare-leset deling er ikke tillatt.

en: Map element
nb: Kartelement

en: Map element is missing parameters: %1$s
nb: Kartelement mangler parametere: %1$s

en: Map is updated! Return?
nb: Kartet er oppdatert! Komme tilbake?

en: Map label type
nb: Kartetikettype

en: Map name cannot be empty.
nb: Kartnavnet kan ikke være tomt.

en: Map navigation tree
nb: Kartnavigasjonstreet

en: Map owner cannot be empty.
nb: Karteieren kan ikke være tom.

en: Map shape
nb: Kartform

en: Map update failed.
nb: Kartoppdatering mislyktes.

en: Map with ID "%1$s" is not available.
nb: Kart med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Mapped to
nb: Mappet til

en: Mappings
nb: kartlegginger

en: Mar
nb: mar

en: March
nb: Mars

en: Mark elements on trigger status change
nb: Merk elementer på endringsstatusendring

en: Mark others
nb: Merk andre

en: Mark selected
nb: Marker valgt

en: Mask
nb: Maske

en: Mass update
nb: Masseoppdatering

en: Mass update elements
nb: Masseoppdateringselementer

en: Mass update shapes
nb: Masse oppdateringsformer

en: Master item
nb: Master element

en: Max columns
nb: Maks. Kolonner

en: Max count of elements to show inside table cell
nb: Maks antall elementer som skal vises inne i tabellcellen

en: Max count of elements to show inside table cell "%1$s".
nb: Maks antall elementer som skal vises inne i tabellcellen "%1$s".

en: Maximum number of opened files supported by OS. Returns integer
nb: Maks antall åpne filer støttet av OS. Returnerer heltall

en: Maximum number of processes supported by OS. Returns integer
nb: Maks antall prosesser som støttes av OS. Returnerer heltall

en: Maximum time period to display is %1$s day. | Maximum time period to display is %1$s days.
nb[0]: Maksimal tidsperiode å vise er %1$s dag.
nb[1]: Maksimal tidsperiode å vise er %1$s dager.

en: May
nb: Kan

[ctx: May short]
en: May
nb: Kan

en: Media type "%1$s" already exists.
nb: Medietype "%1$s" eksisterer allerede.

en: Media type added
nb: Medietype lagt til

en: Media type deleted | Media types deleted
nb[0]: Medietype slettet
nb[1]: Medietyper slettet

en: Media type disabled | Media types disabled
nb[0]: Medietype deaktivert
nb[1]: Medietyper deaktivert

en: Media type enabled | Media types enabled
nb[0]: Medietype aktivert
nb[1]: Medietyper aktivert

en: Media type is missing parameters: %1$s
nb: Medietype mangler parametere: %1$s

en: Media type updated
nb: Medietype oppdatert

en: Media type with ID "%1$s" is not available.
nb: Medietype med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: Media types
nb: Medietyper

en: Media types used by action "%s".
nb: Medietyper brukt av handling "%s".

en: Members
nb: medlemmer

en: Memory limit: %1$s
nb: Minnegrense: %1$s

en: Memory size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
nb: Minnestørrelse i byte eller i prosent fra totalt. Returnerer heltall for byte; flyte for prosentandel

en: Memory used by process in bytes. Returns integer
nb: Minne brukt av prosess i byte. Returnerer heltall

en: Message
nb: Melding

en: Message text limit
nb: Meldingsgrense for meldinger

en: Message timeout
nb: Melding timeout

en: Messages
nb: meldinger

en: Messaging
nb: Meldinger

en: Method not found.
nb: Metode ikke funnet.

en: Middle
nb: Midten

en: Minimum required PHP memory limit is %s (configuration option "memory_limit").
nb: Minimumskrav for PHP-minne er %s (konfigurasjonsalternativ "memory_limit").

en: Minimum required PHP upload filesize is %s (configuration option "upload_max_filesize").
nb: Minimumskrav for PHP opplasting filstørrelse er %s (konfigurasjonsalternativ "upload_max_filesize").

en: Minimum required PHP version is %s.
nb: Minimum nødvendig PHP-versjon er %s.

en: Minimum required limit on execution time of PHP scripts is %s (configuration option "max_execution_time").
nb: Minimumskrav for eksekveringstid for PHP-skript er %s (konfigurasjonsalternativ "max_execution_time").

en: Minimum required limit on input parse time for PHP scripts is %s (configuration option "max_input_time").
nb: Minimum krevende grense for innsparingstid for PHP-skript er %s (konfigurasjonsalternativ "max_input_time").

en: Minimum required size of PHP post is %s (configuration option "post_max_size").
nb: Minimumskrav på PHP-innlegget er %s (konfigurasjonsalternativet "post_max_size").

en: Minimum severity
nb: Minste alvorlighetsgrad

en: Minimum time period to display is %1$s minute. | Minimum time period to display is %1$s minutes.
nb[0]: Minimum tidsperiode å vise er %1$s minutt.
nb[1]: Minimum tidsperiode å vise er %1$s minutter.

en: Minutes
nb: Minutter

en: Missing "gitemid" field for item.
nb: Mangler "gitemid" -felt for element.

en: Missing "itemid" field for item.
nb: Mangler "itemid" -felt for element.

en: Missing "name" field for application prototype in item prototype "%1$s".
nb: Mangler "navn" -felt for programprototype i prototype "%1$s".

en: Missing "name" field for graph prototype.
nb: Mangler "navn" -felt for grafprototype.

en: Missing "name" field for graph.
nb: Mangler "navn" -felt for graf.

en: Missing items for graph "%1$s".
nb: Manglende elementer for grafen "%1$s".

en: Missing items for graph prototype "%1$s".
nb: Manglende elementer for graf prototype "%1$s".

en: Missing key "%1$s" for host "%2$s".
nb: Manglende nøkkel "%1$s" for verten "%2$s".

en: Mode
nb: Modus

en: Model
nb: Modell

en: Mon
nb: Man

en: Monday
nb: Mandag

en: Monitored by proxy
nb: Overvåket ved fullmakt

en: Monitored host
nb: Overvåket vert

en: Monitoring
nb: Overvåkning

en: Month
nb: Måned

en: Monthly
nb: Månedlig

en: More matches found...
nb: Flere treff funnet ...

en: More than 10 minutes
nb: Mer enn 10 minutter

en: More than one graph with name "%1$s" within host.
nb: Mer enn en graf med navn "%1$s" i verten.

en: Multiple
nb: Flere

en: Multiple PROBLEM events
nb: Flere PROBLEM-hendelser

en: Mute
nb: Stum

en: Name
nb: Navn

[ctx: user first name]
en: Name
nb: Navn

en: Name of the form field should not exceed 255 characters.
nb: Navnet på skjemafeltet bør ikke overstige 255 tegn.

en: Network discovery data storage period
nb: Nettverksforskjell datalagringsperiode

en: Network discovery event and alert data storage period
nb: Nettverksoppdagelseshendelse og varslingsperiode for datalagring

en: Network discovery event and alert data storage period "%1$s".
nb: Nettverksoppdagelseshendelse og varslingsperiode for data "%1$s".

en: Network interface list (includes interface type, status, IPv4 address, description). Returns text
nb: Nettverksgrensesnittliste (inkluderer grensesnitttype, status, IPv4-adresse, beskrivelse). Returnerer tekst

en: Network map added
nb: Nettverkskart lagt til

en: Network map deleted
nb: Nettverkskart slettet

en: Network map updated
nb: Nettverkskart oppdatert

en: Network maps
nb: Nettverkskart

en: Never
nb: Aldri

en: New
nb: Ny

en: New application
nb: Ny søknad

en: New application prototype
nb: Ny applikasjons prototype

en: New condition
nb: Ny tilstand

en: New dashboard
nb: Nytt dashbord

en: New element
nb: Nytt element

en: New event host group
nb: Ny hendelsesvertsgruppe

en: New event tag
nb: Ny hendelse tagg

en: New event tag value
nb: Ny hendelse merket verdi

en: New operation
nb: Ny operasjon

en: New regular expression
nb: Nytt regulært uttrykk

en: New service time
nb: Ny service tid

en: New triggers
nb: Nye utløsere

en: Next step
nb: Neste steg

en: No
nb: Nei

en: No "%1$s" given for correlation "%2$s".
nb: Ingen "%1$s" gitt for korrelasjon "%2$s".

en: No "%1$s" given for correlation.
nb: Ingen "%1$s" gitt for korrelasjon.

en: No "%1$s" given for graph prototype.
nb: Ingen "%1$s" gitt for graf prototype.

en: No "%1$s" given for graph.
nb: Ingen "%1$s" gitt for grafen.

en: No "%1$s" given for map.
nb: Ingen "%1$s" gitt for kart.

en: No "%1$s" given for media type.
nb: Ingen "%1$s" gitt for medietype.

en: No "%1$s" given for screen.
nb: Ingen "%1$s" gitt for skjerm.

en: No "%1$s" given for template screen.
nb: Ingen "%1$s" gitt for malskjermbildet.

en: No "%2$s" given for a filter condition of action "%1$s".
nb: Ingen "%2$s" gitt for en filtertilstandsbetingelse "%1$s".

en: No "%2$s" given for a filter condition of discovery rule "%1$s".
nb: Ingen "%2$s" gitt for en filtertilstand av oppdagelsesregel "%1$s".

en: No "%2$s" given for the filter of action "%1$s".
nb: Ingen "%2$s" gitt for filteret for handling "%1$s".

en: No "%2$s" given for the filter of discovery rule "%1$s".
nb: Ingen "%2$s" gitt for filteret med oppdagelsesregel "%1$s".

en: No IPMI interfaces found.
nb: Ingen IPMI-grensesnitt funnet.

en: No JMX interfaces found.
nb: Ingen JMX-grensesnitt funnet.

en: No SNMP OID specified.
nb: Ingen SNMP OID spesifisert.

en: No SNMP community specified.
nb: Ingen SNMP-fellesskap er spesifisert.

en: No SNMP interfaces found.
nb: Ingen SNMP-grensesnitt funnet.

en: No URL provided for screen element.
nb: Ingen nettadresse angitt for skjermelement.

en: No agent interfaces found.
nb: Ingen agentgrensesnitt funnet.

en: No applications found.
nb: Ingen søknader funnet.

en: No authentication type specified for action operation command "%s".
nb: Ingen autentiseringstype spesifisert for operasjonsoperasjonskommando "%s".

en: No authentication user name specified for action operation command "%s".
nb: Ingen godkjenning brukernavn spesifisert for handling operasjon kommandoen "%s".

en: No authentication user name specified.
nb: Ingen godkjennings brukernavn oppgitt.

en: No command specified for action operation.
nb: Ingen kommando spesifisert for handlingsoperasjon.

en: No command type specified for action operation.
nb: Ingen kommandotype spesifisert for handlingsoperasjon.

en: No condition type given for correlation "%1$s".
nb: Ingen tilstandstype gitt for korrelasjon "%1$s".

en: No conditions defined.
nb: Ingen betingelser definert.

en: No data
nb: Ingen data

en: No data collection
nb: Ingen datainnsamling

en: No data found.
nb: Ingen data funnet.

en: No data.
nb: Ingen data.

en: No default interface for "%1$s" type on "%2$s".
nb: Ingen standardgrensesnitt for "%1$s" type på "%2$s".

en: No details
nb: Ingen detaljer

en: No discovery rule IDs given.
nb: Ingen oppdagelsesregel-IDer er gitt.

en: No encryption
nb: Ingen kryptering

en: No execution target specified for action operation command "%s".
nb: Ingen eksekveringsmål spesifisert for handlingsoperasjonskommando "%s".

en: No file was uploaded.
nb: Ingen fil ble lastet opp.

en: No graph ID provided for screen element.
nb: Ingen grafisk ID angitt for skjermelement.

en: No graph item with graphid "%s".
nb: Ingen grafelement med grafid "%s".

en: No graph prototype ID provided for screen element.
nb: Ingen graf prototype-ID gitt for skjermelement.

en: No graphs added.
nb: Ingen grafer lagt til.

en: No host IDs given.
nb: Ingen verts-IDer oppgitt.

en: No host given for macro "%1$s".
nb: Ingen vert gitt for makro "%1$s".

en: No host group ID provided for screen element.
nb: Ingen vertsgruppe-ID oppgitt for skjermelement.

en: No host groups with groupid "%s".
nb: Ingen vertsgrupper med groupid "%s".

en: No host selected.
nb: Ingen vert valgt.

en: No host with hostid "%s".
nb: Ingen vert med hostid "%s".

en: No icon for map element "%s".
nb: Ingen ikon for kartelementet "%s".

en: No image
nb: Ikke noe bilde

en: No interface found
nb: Ingen grensesnitt funnet

en: No interface found.
nb: Ingen grensesnitt funnet.

en: No interface provided for proxy "%s".
nb: Ingen grensesnitt for proxy "%s".

en: No interfaces for host "%s".
nb: Ingen grensesnitt for verten "%s".

en: No inventory mode specified for action operation.
nb: Ingen lagermodus spesifisert for handlingsoperasjon.

en: No item ID provided for screen element.
nb: Ingen artikkel ID angitt for skjermelement.

en: No item prototype ID provided for screen element.
nb: Ingen gjenstands prototype-ID angitt for skjermelement.

en: No item with itemid="%1$s".
nb: Ingen gjenstand med itemid = "%1$s".

en: No items defined.
nb: Ingen elementer er definert.

en: No macros found.
nb: Ingen makroer funnet.

en: No map ID provided for screen element.
nb: Ingen kart-ID angitt for skjermelement.

en: No maps added.
nb: Ingen kart lagt til.

en: No matches found
nb: Ingen treff funnet

en: No operation type given for correlation "%1$s".
nb: Ingen operasjonstype gitt for korrelasjon "%1$s".

en: No permissions for system access.
nb: Ingen tillatelser for systemtilgang.

en: No permissions to referred object or it does not exist!
nb: Ingen tillatelser til henvist objekt eller det eksisterer ikke!

en: No private key file specified for action operation command "%s".
nb: Ingen privat nøkkelfil spesifisert for handlingsoperasjonskommando "%s".

en: No private key file specified.
nb: Ingen privat nøkkelfil spesifisert.

en: No proxy
nb: Ingen proxy

en: No public key file specified for action operation command "%s".
nb: Ingen offentlig nøkkelfil spesifisert for handlingsoperasjonskommando "%s".

en: No public key file specified.
nb: Ingen offentlig nøkkelfil spesifisert.

en: No recipients for action operation message.
nb: Ingen mottakere for meldingshandling.

en: No refresh
nb: Ingen oppdatering

en: No screen ID provided for screen element.
nb: Ingen skjerm-ID for skjermelementet.

en: No screens added.
nb: Ingen skjermer lagt til.

en: No script specified for action operation command.
nb: Ingen skript angitt for handlingsoperasjonskommando.

en: No target selected
nb: Ingen mål valgt

en: No target selected.
nb: Ingen mål valgt.

en: No trigger with triggerid "%1$s".
nb: Ingen utløser med triggerid "%1$s".

en: No triggers defined.
nb: Ingen utløsere definert.

en: Non-boolean flags are deprecated.
nb: Ikke-boolske flagg er foreldet.

en: None
nb: Ingen

en: Normal view
nb: Normal visning

en: Not Ack
nb: Ikke Ack

en: Not all templates are linked to "%s".
nb: Ikke alle maler er knyttet til "%s".

en: Not allowed to set password for user "guest".
nb: Ikke lov til å angi passord for brukerens "gjest".

en: Not authorised.
nb: Ikke autorisert.

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Not classified
nb: Ikke klassifisert

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Note
nb: Merk

en: Notes
nb: Merknader

en: Nothing
nb: Ingenting

en: Nothing to do.
nb: Ingenting å gjøre.

en: Notification report
nb: Varslingsrapport

en: Notifications
nb: Varsler

en: Number of CPUs. Returns integer
nb: Antall CPUer. Returnerer heltall

en: Number of enabled items on the host.
nb: Antall aktiverte elementer på verten.

en: Number of hosts (enabled/disabled/templates)
nb: Antall verter (aktivert / deaktivert / maler)

en: Number of items (enabled/disabled/not supported)
nb: Antall elementer (aktivert / deaktivert / ikke støttet)

en: Number of items in Zabbix database.
nb: Antall elementer i Zabbix-databasen.

en: Number of items in proxy history that are not yet sent to the server
nb: Antall elementer i proxy-historikk som ennå ikke er sendt til serveren

en: Number of items in the queue which are delayed by from to to seconds, inclusive.
nb: Antall elementer i køen som er forsinket med fra til til sekunder, inkludert.

en: Number of monitored hosts
nb: Antall overvåkede verter

en: Number of out-of-window collisions. Returns integer
nb: Antall kollisjoner utenfor vinduet. Returnerer heltall

en: Number of problems
nb: Antall problemer

en: Number of problems and expand most critical one
nb: Antall problemer og utvide mest kritiske

en: Number of processor cores on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: Antall prosessorkjerner på VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: Number of processor threads on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: Antall prosessor tråder på VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: Number of processors on VMware virtual machine, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: Antall prosessorer på virtuell VMware-maskin, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: Number of slides
nb: Antall lysbilder

en: Number of status changes
nb: Antall statusendringer

en: Number of steps
nb: Antall trinn

en: Number of triggers (enabled/disabled [problem/ok])
nb: Antall utløsere (aktivert / deaktivert [problem / ok])

en: Number of triggers in Zabbix database.
nb: Antall utløsere i Zabbix-databasen.

en: Number of unsupported items in Zabbix database.
nb: Antall ikke støttede elementer i Zabbix-databasen.

en: Number of unsupported items on the host.
nb: Antall ikke støttede elementer på verten.

en: Number of users (online)
nb: Antall brukere (online)

en: Number of users logged in. Returns integer
nb: Antall brukere logget inn. Returnerer heltall

en: Number of values stored in table HISTORY.
nb: Antall verdier lagret i tabell HISTORY.

en: Number of values stored in table HISTORY_LOG.
nb: Antall verdier lagret i tabell HISTORY_LOG.

en: Number of values stored in table HISTORY_STR.
nb: Antall verdier lagret i tabell HISTORY_STR.

en: Number of values stored in table HISTORY_TEXT.
nb: Antall verdier lagret i tabell HISTORY_TEXT.

en: Number of values stored in table HISTORY_UINT.
nb: Antall verdier lagret i tabell HISTORY_UINT.

en: Number of values stored in table TRENDS.
nb: Antall verdier lagret i tabell TRENDS.

en: Number of values stored in table TRENDS_UINT.
nb: Antall verdier som er lagret i tabellen TRENDS_UINT.

en: Number of virtual machines on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: Antall virtuelle maskiner på VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: Number or percentage of inodes. Returns integer for number; float for percentage
nb: Antall eller prosent av inoder. Returnerer heltall for nummer; flyte for prosentandel

en: Numeral systems
nb: Numerale systemer

en: Numeric (float)
nb: Numerisk (flyt)

en: Numeric (integer)
nb: Numerisk (heltall)

en: Numeric (unsigned)
nb: Numerisk (usignert)

en: OK event closes
nb: OK-hendelsen lukkes

en: OK event generation
nb: OK eventgenerering

en: OOB IP address
nb: OOB IP-adresse

en: OOB router
nb: OOB-ruteren

en: OOB subnet mask
nb: OOB subnettmaske

en: OR
nb: ELLER

en: OS (Full details)
nb: OS (full detaljer)

en: OS (Short)
nb: OS (kort)

en: Oct
nb: Okt

en: Octal to decimal
nb: Oktal til desimal

en: October
nb: Oktober

en: Off
nb: Av

en: Old event tag
nb: Gamle hendelse tagg

en: Old event tag value
nb: Gamle hendelse tag verdi

en: On
nb: På

en: On status change triggers blink for
nb: På statusendring utløser blink for

en: Once
nb: En gang

en: One
nb: En

en: One of the objects is left without a host group.
nb: En av objektene er igjen uten vertsgruppe.

en: One time only
nb: Kun en gang

en: One-time downtime
nb: Engangs nedetid

en: Only Super Admins can create host groups.
nb: Bare superadministratorer kan opprette vertsgrupper.

en: Only Super Admins can create media types.
nb: Bare superadministratorer kan opprette medietyper.

en: Only Super Admins can create user groups.
nb: Bare superadministratorer kan opprette brukergrupper.

en: Only Super Admins can delete media types.
nb: Bare Super Admins kan slette medietyper.

en: Only Super Admins can delete user groups.
nb: Bare Super Admins kan slette brukergrupper.

en: Only Super Admins can edit media types.
nb: Bare Super Admins kan redigere medietyper.

en: Only Super Admins can update user groups.
nb: Bare Super Admins kan oppdatere brukergrupper.

en: Only Zabbix agent, SNMPv1, SNMPv2 and SNMPv3 checks can be made unique.
nb: Kun Zabbix-agent, SNMPv1, SNMPv2 og SNMPv3-kontroller kan gjøres unike.

en: Only administrators can set map owner.
nb: Bare administratorer kan sette inn karteieren.

en: Only administrators can set screen owner.
nb: Bare administratorer kan angi skjermeier.

en: Only administrators can set slide show owner.
nb: Bare administratorer kan sette lysbildeiere.

en: Only items assigned to enabled hosts are counted
nb: Bare elementer som er tilordnet aktiverte verter, telles

en: Only one change step is allowed.
nb: Bare ett endringstrinn er tillatt.

en: Only one check can be unique.
nb: Bare én sjekk kan være unik.

en: Only selected problem | Only selected problems
nb[0]: Kun valgt problem
nb[1]: Kun valgte problemer

en: Only super admins can create correlations.
nb: Bare superadministratorer kan skape korrelasjoner.

en: Only super admins can create value maps.
nb: Bare superadministratorer kan skape verdikart.

en: Only super admins can delete value maps.
nb: Bare superadministratorer kan slette verdikart.

en: Only super admins can update correlations.
nb: Bare superadministratorer kan oppdatere korrelasjoner.

en: Only super admins can update value maps.
nb: Bare superadministratorer kan oppdatere verdikart.

en: Only the last 20%% of the indicator is displayed.
nb: Bare de siste 20 %% av indikatoren vises.

en: Only triggers assigned to enabled hosts and depending on enabled items are counted
nb: Bare utløsere som er tilordnet aktiverte verter, og avhengig av aktiverte elementer telles

en: Operating system information. Returns string
nb: Operativsysteminformasjon. Returnerer streng

en: Operation "%s" already exists.
nb: Operasjon "%s" eksisterer allerede.

en: Operation cannot be performed due to unauthorized request.
nb: Drift kan ikke utføres på grunn av uautorisert forespørsel.

en: Operation condition
nb: Driftstilstand

en: Operation details
nb: Driftsdetaljer

en: Operation has no group to operate.
nb: Operasjonen har ingen gruppe å betjene.

en: Operation has no template to operate.
nb: Operasjonen har ingen mal å betjene.

en: Operation type
nb: Operasjonstype

en: Operations
nb: Operasjoner

en: Operator
nb: Operatør

en: Options
nb: Alternativer

en: Or
nb: Eller

en: Original
nb: Opprinnelig

en: Other
nb: Annen

en: Other configuration parameters
nb: Andre konfigurasjonsparametere

en: Other parameters
nb: Andre parametere

en: Others
nb: Andre

en: Outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
nb: Utgående trafikkstatistikk på nettverksgrensesnitt. Returnerer heltall

[ctx: item_form]
en: Overridden by
nb: Overstyrt av

en: Override item history period
nb: Overstyr elementhistorikkperioden

en: Override item trend period
nb: Overstyr vare trend periode

en: Overview
nb: Oversikt

en: Overview by proxy
nb: Oversikt over proxy

en: Owner
nb: Eier

en: PHP LDAP extension missing.
nb: PHP LDAP-utvidelse mangler.

en: PHP bcmath extension missing (PHP configuration parameter --enable-bcmath).
nb: PHP bcmath forlengelse mangler (PHP konfigurasjons parameter --enable-bcmath).

en: PHP ctype extension missing (PHP configuration parameter --enable-ctype).
nb: PHP ctype forlengelse mangler (PHP konfigurasjons parameter --enable-ctype).

en: PHP databases support
nb: PHP databaser støtter

en: PHP gd FreeType support
nb: PHP gd FreeType-støtte

en: PHP gd FreeType support missing.
nb: PHP gd FreeType-støtte mangler.

en: PHP gd JPEG image support missing.
nb: PHP gd JPEG bildestøtte mangler.

en: PHP gd JPEG support
nb: PHP gd JPEG-støtte

en: PHP gd PNG image support missing.
nb: PHP gd PNG-bildestøtte mangler.

en: PHP gd PNG support
nb: PHP Gd PNG-støtte

en: PHP gd extension missing (PHP configuration parameter --with-gd).
nb: PHP gd forlengelse mangler (PHP konfigurasjonsparameter - med-gd).

en: PHP gettext extension missing (PHP configuration parameter --with-gettext). Translations will not be available.
nb: PHP gettext-utvidelse mangler (PHP-konfigurasjonsparameter - med-gettekst). Oversettelser vil ikke være tilgjengelige.

en: PHP libxml extension missing.
nb: PHP libxml forlengelse mangler.

en: PHP mbstring extension missing (PHP configuration parameter --enable-mbstring).
nb: PHP mbstring-utvidelse mangler (PHP-konfigurasjonsparameter --enbar-mbstring).

en: PHP option "%1$s"
nb: PHP-alternativet "%1$s"

en: PHP option "%1$s" must be set to "%2$s"
nb: PHP-alternativet "%1$s" må settes til "%2$s"

en: PHP session
nb: PHP-økt

en: PHP session auto start must be disabled (PHP directive "session.auto_start").
nb: PHP-økt automatisk start må være deaktivert (PHP-direktivet "session.auto_start").

en: PHP session extension missing (PHP configuration parameter --enable-session).
nb: PHP-øktutvidelse mangler (PHP-konfigurasjonsparameter - opptaks-økt).

en: PHP sockets
nb: PHP-stikkontakter

en: PHP sockets extension missing (PHP configuration parameter --enable-sockets).
nb: PHP-stikkontakter mangler (PHP-konfigurasjonsparameter - stikkontakter).

en: PHP string function overloading must be disabled.
nb: Overføring av PHP-strengfunksjon må være deaktivert.

en: PHP version
nb: PHP versjon

en: PHP xmlreader extension missing.
nb: PHP xmlreader-utvidelsen mangler.

en: PHP xmlwriter extension missing.
nb: PHP xmlwriter-utvidelsen mangler.

en: PROBLEM event generation mode
nb: PROBLEM hendelsesgenereringsmodus

en: PSK identity
nb: PSK-identitet

en: PSK is too short. Minimum is %1$s hex-digits.
nb: PSK er for kort. Minimum er %1$s hex-siffer.

en: Page received incorrect data
nb: Siden mottok feil data

en: Parameter "%1$s" is deprecated.
nb: Parameteret "%1$s" er utdatert.

en: Parameters
nb: Parametere

en: Parent discovery rules
nb: Oppdagelsesregler for foreldre

en: Parent graphs
nb: Foreldre grafer

en: Parent items
nb: Foreldreelementer

en: Parent service
nb: Foreldre service

en: Parent triggers
nb: Foreldre utløser

en: Parent web scenarios
nb: Parent web scenarier

en: Parse
nb: Tolk

en: Parse SQL error [%1$s] in [%2$s].
nb: Parsel SQL-feil [%1$s] i [%2$s].

en: Parse error
nb: Parsefeil

en: Passive
nb: Passiv

en: Password
nb: Passord

en: Password (once again)
nb: Passord (igjen)

en: Password should not be empty
nb: Passordet bør ikke være tomt

en: Paste
nb: Lim inn

en: Paste without external links
nb: Lim inn uten eksterne lenker

en: Peak memory usage: %1$s
nb: Maksimal minnebruk: %1$s

en: Percentage
nb: Prosentdel

en: Percentile line (left)
nb: Percentil linje (venstre)

en: Percentile line (right)
nb: Percentil linje (høyre)

en: Performs a DNS query. Returns character string with the required type of information
nb: Utfører en DNS-spørring. Returnerer tegnstreng med nødvendig informasjon

en: Period
nb: Periode

en: Period type
nb: Periode type

en: Periods
nb: perioder

en: Permissions
nb: tillatelser

en: Permissions can be assigned for user groups only.
nb: Tillatelser kan bare tilordnes for brukergrupper.

en: Persian (fa_IR)
nb: Persisk (fa_IR)

en: Pie
nb: Pai

en: Placing algorithm
nb: Plassering av algoritme

en: Plain text
nb: Vanlig tekst

en: Play
nb: Spill

en: Play sound
nb: Spill lyd

en: Please check configuration parameters. If all is correct, press "%1$s" button, or "%2$s" button to change configuration parameters.
nb: Vennligst sjekk konfigurasjonsparametere. Hvis alt er riktig, trykk "%1$s" -knappen eller "%2$s" -knappen for å endre konfigurasjonsparametere.

en: Please create database manually, and set the configuration parameters for connection to this database. Press "%1$s" button when done.
nb: Vennligst opprett database manuelt, og sett konfigurasjonsparametrene for tilkobling til denne databasen. Trykk på "%1$s" -knappen når du er ferdig.

en: Please enter the host name or host IP address and port number of the Zabbix server, as well as the name of the installation (optional).
nb: Vennligst skriv inn vertsnavnet eller verts IP-adressen og portnummeret til Zabbix-serveren, samt navnet på installasjonen (valgfritt).

en: Please select two elements
nb: Vennligst velg to elementer

en: Please specify element name.
nb: Vennligst spesifiser elementnavn.

en: Points
nb: Poeng

en: Polish (pl_PL)
nb: Polsk (pl_PL)

en: Populates host inventory field
nb: Fyller vertsinvesteringsfelt

en: Port
nb: Havn

en: Port cannot be empty for host interface.
nb: Porten kan ikke være tom for vertsgrensesnittet.

en: Port range
nb: Port rekkevidde

en: Portuguese (pt_BR)
nb: Portugisisk (pt_br)

en: Portuguese (pt_PT)
nb: Portugisisk (pt_PT)

en: Position
nb: Posisjon

en: Post fields
nb: Postfelt

en: Post type
nb: Posttype

en: Pre-installation summary
nb: Pre-installasjon sammendrag

en: Preprocessing
nb: forbehandling

en: Preprocessing steps
nb: Forbehandlingstrinn

en: Preview
nb: Forh

en: Primary POC cell
nb: Primær POC-celle

en: Primary POC email
nb: Primær POC e-post

en: Primary POC name
nb: Primær POC-navn

en: Primary POC notes
nb: Primær POC-notater

en: Primary POC phone A
nb: Primær POC-telefon A

en: Primary POC phone B
nb: Primær POC-telefon B

en: Primary POC screen name
nb: Primær POC skjerm navn

en: Privacy passphrase
nb: Personvern passordfrase

en: Privacy protocol
nb: Personvern protokoll

en: Private
nb: Privat

en: Private key file
nb: Privat nøkkelfil

en: Privilege level
nb: Privilege nivå

en: Problem display
nb: Problemvisning

en: Problem expression
nb: Problemuttrykk

en: Problem on
nb: Problem på

en: Problem time
nb: Problemtid

en: Problem, if all children have problems
nb: Problem, hvis alle barn har problemer

en: Problem, if at least one child has a problem
nb: Problem, hvis minst ett barn har et problem

en: Problems
nb: problemer

en: Process CPU utilisation percentage. Returns float
nb: Prosess CPU utnyttelse prosentandel. Returnerer flyte

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Proxies
nb: fullmakter

en: Proxy "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
nb: Proxy "%1$s" for verten "%2$s" eksisterer ikke.

en: Proxy "%1$s" is used by discovery rule "%2$s".
nb: Proxy "%1$s" brukes av oppdagelsesregelen "%2$s".

en: Proxy "%s" already exists.
nb: Proxy "%s" eksisterer allerede.

en: Proxy added
nb: Proxy lagt til

en: Proxy deleted | Proxies deleted
nb[0]: Proxy slettet
nb[1]: Proxyer slettet

en: Proxy interface creation failed.
nb: Proxy-grensesnittopprettelse mislyktes.

en: Proxy interface update failed.
nb: Proxy-grensesnittoppdatering mislyktes.

en: Proxy mode
nb: Proxy-modus

en: Proxy name
nb: Proxy-navn

en: Proxy updated
nb: Proxy oppdatert

en: Public
nb: Offentlig

en: Public key
nb: Offentlig nøkkel

en: Public key file
nb: Offentlig nøkkelfil

en: Query fields
nb: Søkefelt

en: Queue
nb: Kø

en: Queue of items to be updated
nb: Kø av elementer som skal oppdateres

en: RESOLVED
nb: LØST

en: RMCP+
nb: RMCP +

en: Raw data
nb: Ubehandlede data

en: Raw post
nb: Råpost

en: Read
nb: Lese

en: Read only
nb: Les bare

en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

en: Read-write
nb: Les Skriv

en: Reason
nb: Grunnen til

en: Received value
nb: Mottatt verdi

en: Recent problems
nb: Nylige problemer

en: Recipient
nb: Mottaker

en: Recipient (ascending)
nb: Mottaker (stigende)

en: Recipient (descending)
nb: Mottaker (synkende)

en: Recovery
nb: Gjenoppretting

en: Recovery expression
nb: Recovery uttrykk

en: Recovery expression syntax error.
nb: Syntaksfeil for gjenopprettingsuttrykk.

en: Recovery operations
nb: Gjenopprettingsoperasjoner

en: Recovery time
nb: Restitusjonstid

en: Rectangle
nb: Rektangel

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Refresh unsupported items
nb: Oppdater oppdateringer som ikke støttes

en: Refresh unsupported items "%1$s".
nb: Oppdatere ikke-støttede elementer "%1$s".

en: Regular expression
nb: Vanlig uttrykk

en: Regular expression "%s" already exists.
nb: Vanlig uttrykk "%s" eksisterer allerede.

en: Regular expression added
nb: Regelmessig uttrykk lagt til

en: Regular expression deleted | Regular expressions deleted
nb[0]: Vanlig uttrykk slettet
nb[1]: Vanlige uttrykk slettet

en: Regular expression does not exist.
nb: Vanlig uttrykk eksisterer ikke.

en: Regular expression must be a string
nb: Regelmessig uttrykk må være en streng

en: Regular expression updated
nb: Regelmessig uttrykk oppdatert

en: Regular expressions
nb: Vanlig uttrykk

en: Remember me for 30 days
nb: Husk meg i 30 dager

en: Remote command
nb: Fjernkommando

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove from favourites
nb: Fjern fra favoritter

en: Remove from host group
nb: Fjern fra vertsgruppe

en: Remove from host groups
nb: Fjern fra vertsgrupper

en: Remove host
nb: Fjern verten

en: Replace
nb: Erstatt

en: Replace dependencies
nb: Erstatt avhengigheter

en: Reports
nb: Rapporter

en: Required
nb: Må

en: Required host permissions
nb: Nødvendige vertsrettigheter

en: Required performance (vps)
nb: Nødvendig ytelse (vps)

en: Required performance of the Zabbix server, in new values per second expected.
nb: Nødvendig ytelse av Zabbix-serveren, i nye verdier per sekund forventet.

en: Required server performance, new values per second
nb: Nødvendig serverytelse, nye verdier per sekund

en: Required status codes
nb: Nødvendige statuskoder

en: Required string
nb: Nødvendig streng

en: Reset
nb: Nullstill

en: Reset all fields to default values?
nb: Tilbakestill alle felt til standardverdier?

en: Reset confirmation
nb: Tilbakestill bekreftelse

en: Reset defaults
nb: Tilbakestill standardinnstillinger

en: Resolved
nb: Løst

en: Resolved by
nb: Løst av

en: Resolved by correlation rule "%1$s".
nb: Løst av korrelasjonsregel "%1$s".

en: Resolved by correlation rule.
nb: Løst av korrelasjonsregel.

en: Resolved by user "%1$s".
nb: Løst av bruker "%1$s".

en: Resolved by user.
nb: Løst av bruker.

en: Resource
nb: Ressurs

en: Response code
nb: Svarskode

en: Response time
nb: Responstid

en: Result
nb: Resultat

en: Result is FALSE
nb: Resultatet er FALSE

en: Result is TRUE
nb: Resultatet er TRUE

en: Result type
nb: Resultattype

en: Retrieving contents of a file. Returns text
nb: Henter innhold av en fil. Returnerer tekst

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Return a JSON object describing the MBean objects or their attributes. Can be used for LLD.
nb: Returner et JSON-objekt som beskriver MBean-objektene eller deres attributter. Kan brukes til LLD.

en: Return first column of the first row of the SQL query result.
nb: Returner første kolonne av den første raden i SQL-spørresultatet.

en: Return value of an attribute of MBean object.
nb: Returner verdien av et attributt for MBean-objekt.

en: Returns ICMP ping response time in seconds. Example: 0.02
nb: Returnerer ICMP ping responstid på sekunder. Eksempel: 0,02

en: Returns a JSON object describing the host network interfaces configured in Zabbix. Can be used for LLD.
nb: Returnerer et JSON objekt som beskriver vertsnettverksgrensesnittene konfigurert i Zabbix. Kan brukes til LLD.

en: Returns availability of a particular type of checks on the host. Value of this item corresponds to availability icons in the host list. Valid types are: agent, snmp, ipmi, jmx.
nb: Returnerer tilgjengeligheten av en bestemt type kontroller på verten. Verdien av dette elementet tilsvarer tilgjengelighetsikoner i vertslisten. Gyldige typer er: agent, snmp, ipmi, jmx.

en: Returns current maintenance status of the host.
nb: Returnerer gjeldende vedlikeholdsstatus for verten.

en: Returns information associated with Zabbix Java gateway. Valid params are: ping, version.
nb: Returnerer informasjon knyttet til Zabbix Java gateway. Gyldige parameter er: ping, versjon.

en: Returns percentage of lost ICMP ping packets.
nb: Returnerer prosentandelen av tapte ICMP pingpakker.

en: Right
nb: Ikke sant

en: Right trim
nb: Høyre trim

en: Romanian (ro_RO)
nb: Rumensk (ro_RO)

en: Row added
nb: Rå lagt til

en: Row deleted
nb: Rad slettet

en: Row span
nb: Radspenning

en: Rows
nb: Rader

en: Rows per page
nb: Rader per side

en: Rules
nb: Regler

en: Run IPMI command
nb: Kjør IPMI-kommandoen

en: Run SSH commands
nb: Kjør SSH-kommandoer

en: Run TELNET commands
nb: Kjør TELNET-kommandoer

en: Run commands
nb: Kjør kommandoer

en: Run custom commands on %1$s
nb: Kjør egendefinerte kommandoer på %1$s

en: Run global script
nb: Kjør globalt skript

en: Run remote commands on current host
nb: Kjør fjernkommandoer på gjeldende vert

en: Run remote commands on host groups
nb: Kjør eksterne kommandoer på vertsgrupper

en: Run remote commands on hosts
nb: Kjør fjernkommandoer på verter

en: Run specified command on the host. Returns text result of the command; 1 - with mode as nowait (regardless of command result)
nb: Kjør angitt kommando på verten. Returnerer tekstresultatet av kommandoen; 1 - med modus som nowait (uansett kommandoresultat)

en: Russian (ru_RU)
nb: Russisk (ru_RU)

en: SMTP email
nb: SMTP-e-post

en: SMTP server
nb: SMTP-server

en: SMTP server port
nb: SMTP-serverport

en: SNMP community
nb: SNMP fellesskapet

en: SNMP interfaces
nb: SNMP grensesnitt

en: SNMP trap
nb: SNMP felle

en: SNMP trap key is invalid.
nb: SNMP fellenøkkel er ugyldig.

en: SQL count: %1$s (selects: %2$s | executes: %3$s)
nb: SQL-teller: %1$s (velges: %2$s | kjører ut: %3$s)

en: SQL query
nb: SQL spørring

en: SQL statement execution has failed "%1$s"
nb: SQL setningsutførelse har mislyktes "%1$s"

en: SQL statement execution has failed "%1$s".
nb: SQL setningens utførelse har mislyktes "%1$s".

en: SSL certificate file
nb: SSL sertifikatfilen

en: SSL key file
nb: SSL nøkkelfil

en: SSL key password
nb: SSL nøkkelpassord

en: SSL verify host
nb: SSL verifiser verten

en: SSL verify peer
nb: SSL verifiser peer

en: SSL/TLS
nb: SSL / TLS

en: Sans-Serif
nb: Sans serif

en: Sat
nb: Lør

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Save changes
nb: Lagre endringer

en: Save it as "%1$s"
nb: Lagre det som "%1$s"

en: Schedule
nb: Rute

en: Scheduled check
nb: Planlagt sjekk

en: Scheduling
nb: Planlegging

en: Screen
nb: Skjerm

en: Screen "%1$s" already exists on template "%2$s".
nb: Skjermbildet "%1$s" finnes allerede på mal "%2$s".

en: Screen "%1$s" already exists.
nb: Skjermbildet "%1$s" eksisterer allerede.

en: Screen "%1$s" cell X - %2$s Y - %3$s is already taken.
nb: Skjermbildet "%1$s" celle X %2$s Y %3$s er allerede tatt.

en: Screen "%1$s" column span in cell X - %2$s Y - %3$s is incorrect.
nb: Skjerm "%1$s" kolonne spenning i celle X %2$s Y %3$s er feil.

en: Screen "%1$s" column span in cell X - %2$s Y - %3$s is too big.
nb: Skjerm "%1$s" kolonne spenning i celle X %2$s Y %3$s er for stor.

en: Screen "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
nb: Skjermbildet "%1$s" er offentlig og deling som er skrivebeskyttet, er ikke tillatt.

en: Screen "%1$s" row span in cell X - %2$s Y - %3$s is incorrect.
nb: Skjerm "%1$s" radspenning i celle X %2$s Y %3$s er feil.

en: Screen "%1$s" row span in cell X - %2$s Y - %3$s is too big.
nb: Skjerm "%1$s" radspenning i celle X %2$s Y %3$s er for stor.

en: Screen added
nb: Skjerm lagt til

en: Screen deleted
nb: Skjermen slettet

en: Screen name cannot be empty.
nb: Skjermnavn kan ikke være tomt.

en: Screen owner cannot be empty.
nb: Skjerm eieren kan ikke være tom.

en: Screen updated
nb: Skjerm oppdatert

en: Script
nb: Skript

en: Script "%1$s" already exists.
nb: Skriptet "%1$s" eksisterer allerede.

en: Script added
nb: Script lagt til

en: Script deleted | Scripts deleted
nb[0]: Skript slettet
nb[1]: Skripts slettet

en: Script menu path "%1$s" already used in script name "%2$s".
nb: Skriptmenybanen "%1$s" er allerede brukt i skriptnavnet "%2$s".

en: Script name
nb: Skriptnavn

en: Script name "%1$s" already used in menu path for script "%2$s".
nb: Skriptnavn "%1$s" allerede brukt i menyen for skript "%2$s".

en: Script parameters
nb: Skriptparametere

en: Script parameters "%1$s" are missing the last new line feed for media type "%2$s".
nb: Skriptparametere "%1$s" mangler den siste nye linjematen for medietypen "%2$s".

en: Script profiler
nb: Skriptprofil

en: Script updated
nb: Skript oppdatert

en: Scripts
nb: Skript

en: Search
nb: Søk

en: Search attribute
nb: Søkeattributter

en: Search pattern is empty
nb: Søkemønsteret er tomt

en: Secondary POC cell
nb: Sekundær POC-celle

en: Secondary POC email
nb: Sekundær POC-e-post

en: Secondary POC name
nb: Sekundært POC-navn

en: Secondary POC notes
nb: Sekundære POC-notater

en: Secondary POC phone A
nb: Sekundær POC-telefon A

en: Secondary POC phone B
nb: Sekundær POC-telefon B

en: Secondary POC screen name
nb: Sekundært POC skjermnavn

en: Seconds
nb: Sekunder

en: Security level
nb: Sikkerhetsnivå

en: Security name
nb: Sikkerhetsnavn

en: Select
nb: Valgt

en: Select prototype
nb: Velg prototype

en: Select widget
nb: Velg widget

en: Selected
nb: Valgt

en: Selected actions deleted
nb: Utvalgte handlinger slettet

en: Selected correlations deleted
nb: Utvalgte korrelasjoner slettet

en: Selected elements
nb: Valgte elementer

en: Send backward
nb: Send bakover

en: Send message
nb: Send melding

en: Send message to user groups
nb: Send melding til brukergrupper

en: Send message to users
nb: Send melding til brukere

en: Send only to
nb: Send bare til

en: Send to
nb: Send til

en: Send to User groups
nb: Send til Brukergruppe

en: Send to Users
nb: Send til brukere

en: Send to back
nb: Plasser i bakgrunnen

en: Sent
nb: Sendt

en: Separated
nb: Separert

en: Serial number A
nb: Serienummer A

en: Serial number B
nb: Serienummer B

en: Server
nb: Tjener

en: Server time
nb: Server tid

en: Service
nb: Tjeneste

en: Service "%1$s" cannot be deleted, because it is dependent on another service.
nb: Tjenesten "%1$s" kan ikke slettes, fordi den er avhengig av en annen tjeneste.

en: Service "%1$s" cannot be dependent on itself.
nb: Tjenesten "%1$s" kan ikke være avhengig av seg selv.

en: Service "%1$s" cannot be linked to a trigger and have children at the same time.
nb: Tjenesten "%1$s" kan ikke kobles til en utløser og ha barn samtidig.

en: Service "%1$s" is already hardlinked to a different service.
nb: Tjenesten "%1$s" er allerede hardlinket til en annen tjeneste.

en: Service availability report
nb: Tjenestestatusrapport

en: Service cannot be parent and child at the same time.
nb: Tjenesten kan ikke være forelder og barn samtidig.

en: Service created
nb: Service opprettet

en: Service data storage period
nb: Oppbevaringstid for tjenestedata

en: Service data storage period "%1$s".
nb: Tjenestetid for lagring av data "%1$s".

en: Service deleted
nb: Tjeneste slettet

en: Service dependencies
nb: Serviceavhengigheter

en: Service parent
nb: Serviceforelder

en: Service port
nb: Serviceport

en: Service start time must be less than end time.
nb: Startstart for service må være mindre enn sluttid.

en: Service times
nb: Tjenestetider

en: Service type
nb: Tjeneste type

en: Service updated
nb: Tjeneste oppdatert

en: Services
nb: Tjenester

en: Services form a circular dependency.
nb: Tjenester danner en sirkulær avhengighet.

en: Session terminated, re-login, please.
nb: Sesjonen avsluttet, logg på igjen, vær så snill.

en: Set host inventory mode
nb: Angi vert inventar modus

en: Severity
nb: Viktighet

en: Severity (descending)
nb: Alvorlighetsgrad (synkende)

en: Shape
nb: Form

en: Sharing
nb: Deling

en: Sharing option "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
nb: Delingsalternativet "%1$s" mangler en verdi for kart "%2$s".

en: Sharing option "%1$s" is missing a value for screen "%2$s".
nb: Delingsalternativet "%1$s" mangler en verdi for skjermbildet "%2$s".

en: Show
nb: Vis

en: Show details
nb: Vis detaljer

en: Show hosts in maintenance
nb: Vis verter under vedlikehold

en: Show items without data
nb: Vis elementer uten data

en: Show legend
nb: Vis legenden

en: Show lines
nb: Vis linjer

en: Show selected
nb: Vis valgt

en: Show tags
nb: Vis tagger

en: Show text as HTML
nb: Vis tekst som HTML

en: Show triggers
nb: Vis utløsere

en: Show unacknowledged only
nb: Vis kun ubekreftet

en: Show unavailable maps
nb: Vis utilgjengelige kart

en: Show value
nb: Vis verdi

en: Show warning if Zabbix server is down
nb: Vis advarsel hvis Zabbix-serveren er nede

en: Show working time
nb: Vis arbeidstid

en: Shown
nb: Vist

en: Sign in
nb: Logg inn

en: Sign out
nb: Logg ut

en: Simple
nb: Enkel

en: Simple change
nb: Enkel forandring

en: Simple check
nb: Enkel sjekk

en: Simple graph
nb: Enkel graf

en: Simple graph prototype
nb: Enkel graf prototype

en: Single
nb: Enkelt

en: Site ZIP / postal
nb: Nettsted Postnummer / Post

en: Site address A
nb: Nettstedadresse A

en: Site address B
nb: Nettsted adresse B

en: Site address C
nb: Nettstedadresse C

en: Site city
nb: Nettstedskart

en: Site country
nb: Nettsted

en: Site notes
nb: Nettstednotater

en: Site rack location
nb: Nettstedstativsted

en: Site state / province
nb: Område stat / provins

en: Size
nb: Størrelse

en: Size of the response received from Zabbix server "%1$s" exceeds the allowed size of %2$s bytes. This value can be increased in the ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT constant in include/defines.inc.php.
nb: Størrelsen på svaret mottatt fra Zabbix-serveren "%1$s" overstiger tillatt størrelse på %2$s byte. Denne verdien kan økes i ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT konstanten i include / defines.inc.php.

en: Skipped copying of graph "%1$s" to host "%2$s".
nb: Hoppet over kopiering av grafen "%1$s" for å være vert for "%2$s".

en: Slide
nb: Lysbilde

en: Slide show
nb: Lysbildefremvisning

en: Slide show "%1$s" already exists.
nb: Lysbildefremvisning "%1$s" eksisterer allerede.

en: Slide show "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
nb: Lysbildefremvisning "%1$s" er offentlig og skrivebeskyttet deling er ikke tillatt.

en: Slide show "%s" already exists.
nb: Lysbildefremvisning "%s" eksisterer allerede.

en: Slide show added
nb: Lysbildefremvisning lagt til

en: Slide show deleted
nb: Lysbildefremvisning slettet

en: Slide show must contain slides.
nb: Lysbildefremvisning må inneholde lysbilder.

en: Slide show owner cannot be empty.
nb: Slide show-eieren kan ikke være tom.

en: Slide show updated
nb: Lysbildefremvisning oppdatert

en: Slide shows
nb: Lysbildefremvisninger

en: Slides
nb: lysbilder

en: Slovak (sk_SK)
nb: Slovakisk (sk_SK)

en: Snooze
nb: Utsett

en: Soft
nb: Myk

en: Software
nb: Programvare

en: Software (Full details)
nb: Programvare (full detaljer)

en: Software application A
nb: Programvare A

en: Software application B
nb: Programvare B

en: Software application C
nb: Programvare C

en: Software application D
nb: Programvareapplikasjon D

en: Software application E
nb: Programvare E

en: Software architecture information. Returns string
nb: Programvarearkitekturinformasjon. Returnerer streng

en: Sort entries by
nb: Sorter oppføringer etter

en: Sort order (0->999)
nb: Sorteringsrekkefølge (0-> 999)

en: Sort triggers by
nb: Sorter triggere av

en: Sorting by field "%1$s" not allowed.
nb: Sortering etter felt "%1$s" er ikke tillatt.

en: Source
nb: Kilde

en: Source type
nb: Kilde type

en: Spanish (es_ES)
nb: Spansk (es_ES)

en: Specified script does not exist or you do not have rights on it for action operation command.
nb: Spesifisert skript eksisterer ikke, eller du har ikke rettigheter på det for handlingsoperasjonskommando.

en: Specify some filter condition to see the values.
nb: Angi noen filtertilstand for å se verdiene.

en: Speed
nb: Hastighet

en: Stacked
nb: Stablet

en: Standard items
nb: Standardelementer

en: Start in
nb: Start i

en: Startup time of Zabbix server, Unix timestamp.
nb: Oppstartstid for Zabbix server, Unix tidsstempel.

en: State
nb: Tilstand

en: Status (ascending)
nb: Status (stigende)

en: Status (descending)
nb: Status (synkende)

en: Status calculation
nb: Statusberegning

en: Status calculation algorithm
nb: Statusberegningsalgoritme

en: Status codes
nb: Status koder

en: Status of discovery
nb: Oppdagelsesstatus

en: Status only
nb: Kun status

en: Step
nb: Steg

en: Step "%1$s" [%2$s of %3$s] failed: %4$s
nb: Trinn "%1$s" [%2$s av %3$s] mislyktes: %4$s

en: Step duration
nb: Trinnvarighet

en: Step of web scenario
nb: Trinn av webscenario

en: Step with name "%1$s" already exists.
nb: Trinn med navn "%1$s" eksisterer allerede.

en: Steps
nb: Steg

en: Stop
nb: Stopp

en: Straight
nb: Rett

en: Structured data
nb: Strukturerte data

en: Style
nb: Stil

en: Subject
nb: Emne

[ctx: encryption certificate]
en: Subject
nb: Emne

en: Success Audit
nb: Suksess revisjon

en: Sum of incoming and outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
nb: Summen av innkommende og utgående trafikkstatistikk på nettverksgrensesnitt. Returnerer heltall

en: Sun
nb: Søn

en: Sunday
nb: Søndag

en: Surname
nb: Etternavn

en: Swap in (from device into memory) statistics. Returns integer
nb: Bytt inn (fra enhet til minne) statistikk. Returnerer heltall

en: Swap out (from memory onto device) statistics. Returns integer
nb: Bytt ut (fra minne til enhet) statistikk. Returnerer heltall

en: Swap space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
nb: Bytt mellomrom i byte eller i prosent fra totalt. Returnerer heltall for byte; flyte for prosentandel

en: Swedish (sv_SE)
nb: Svensk (sv_SE)

en: Switching authentication method will reset all except this session! Continue?
nb: Bytt godkjenningsmetode vil nullstilles alle unntatt denne økten! Fortsette?

en: System boot time. Returns integer (Unix timestamp)
nb: Systemstarttid. Returnerer heltall (Unix tidsstempel)

en: System default
nb: System standard

en: System error.
nb: Systemfeil.

en: System host name. Returns string
nb: System vertsnavn. Returnerer streng

en: System statistics. Returns integer or float
nb: Systemstatistikk. Returnerer heltall eller flyt

en: System time. Returns integer with type as utc; string - with type as local
nb: System tid. Returnerer heltall med type som utc; streng - med type som lokal

en: System uptime in seconds. Returns integer
nb: System oppetid på sekunder. Returnerer heltall

en: Table "%1$s" does not exist.
nb: Tabellen "%1$s" eksisterer ikke.

en: Table "%1$s" doesn't have a field named "%2$s".
nb: Tabellen "%1$s" har ikke et felt som heter "%2$s".

en: Tag
nb: Tagg

en: Tag "%1$s" with value "%2$s" already exists.
nb: Merket "%1$s" med verdi "%2$s" eksisterer allerede.

en: Tag for matching
nb: Merk for å matche

en: Tag value
nb: Merkverdien

en: Tags
nb: Tagger

en: Target
nb: Mål

en: Target list
nb: Mål liste

en: Target type
nb: Måltype

en: Template
nb: Mal

en: Template "%1$s" already exists.
nb: Mal "%1$s" eksisterer allerede.

en: Template "%1$s" cannot be without host group.
nb: Mal "%1$s" kan ikke være uten vertsgruppe.

en: Template "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
nb: Mal "%1$s" for verten "%2$s" eksisterer ikke.

en: Template added
nb: Mal lagt til

en: Template cannot be linked to another template more than once even through other templates.
nb: Mal kan ikke kobles til en annen mal mer enn en gang, selv gjennom andre maler.

en: Template deleted
nb: Mal slettet

en: Template group
nb: Mal gruppen

en: Template linkage
nb: Malkobling

en: Template macros
nb: Malmekroner

en: Template name
nb: Malnavn

en: Template screen "%1$s" already exists.
nb: Malskjermbildet "%1$s" eksisterer allerede.

en: Template screens
nb: Maleskjermer

en: Template trigger
nb: Template utløser

en: Template updated
nb: Mal oppdatert

en: Template value
nb: Mal verdi

en: Template with the same name "%1$s" already exists.
nb: Mal med samme navn "%1$s" eksisterer allerede.

en: Template with the same name "%s" already exists.
nb: Mal med samme navn "%s" eksisterer allerede.

en: Template with the same visible name "%1$s" already exists.
nb: Mal med det samme synlige navnet "%1$s" eksisterer allerede.

en: Template with the same visible name "%s" already exists.
nb: Mal med det samme synlige navnet "%s" eksisterer allerede.

en: Templates
nb: maler

en: Templates "%1$s" unlinked from hosts "%2$s".
nb: Maler "%1$s" koblet fra verter "%2$s".

en: Test authentication
nb: Test autentisering

en: Test confirmation
nb: Testbekreftelse

en: Test data
nb: Testdata

en: Test expressions
nb: Testuttrykk

en: Test string
nb: Test streng

en: Text
nb: Tekst

en: The "%1$s.%2$s" method must be called without the "auth" parameter.
nb: Metoden "%1$s.%2$s" må kalles uten "auth" -parameteren.

en: The X coordinate of screen element located at X - %1$s and Y - %2$s of screen "%3$s" is too big.
nb: X-koordinatet for skjermelementet plassert på X %1$s og Y %2$s av skjermbildet "%3$s" er for stort.

en: The Y coordinate of screen element located at X - %1$s and Y - %2$s of screen "%3$s" is too big.
nb: Y-koordinaten til skjermelementet som ligger på X %1$s og Y %2$s av skjermbildet "%3$s" er for stort.

en: The application is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
nb: Programmet blir ikke oppdaget lenger og vil bli slettet i %1$s (på %2$s på %3$s).

en: The application is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
nb: Søknaden blir ikke oppdaget lenger, og vil bli slettet neste gang registreringsregelen blir behandlet.

en: The frontend does not match Zabbix database.
nb: Frontenden stemmer ikke overens med Zabbix-databasen.

en: The frontend does not match Zabbix database. Current database version (mandatory/optional): %d/%d. Required mandatory version: %d. Contact your system administrator.
nb: Frontenden stemmer ikke overens med Zabbix-databasen. Gjeldende databaseversjon (obligatorisk / valgfritt): %d / %d. Nødvendig obligatorisk versjon: %d. Kontakt systemadministratoren din.

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
nb: Vertsgruppen er ikke oppdaget lenger og vil bli slettet i %1$s (på %2$s på %3$s).

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
nb: Vertsgruppen er ikke oppdaget lenger og vil bli slettet neste gang funnregelen blir behandlet.

en: The host is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
nb: Verten er ikke oppdaget lenger og vil bli slettet i %1$s (på %2$s på %3$s).

en: The host is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
nb: Verten er ikke oppdaget lenger og vil bli slettet neste gang funnregelen blir behandlet.

en: The image is used in icon map %1$s. | The image is used in icon maps %1$s.
nb[0]: Bildet brukes i ikonkart %1$s.
nb[1]: Bildet brukes i ikonkartene %1$s.

en: The image is used in map %1$s. | The image is used in maps %1$s.
nb[0]: Bildet brukes i kart %1$s.
nb[1]: Bildet brukes i kartene %1$s.

en: The item is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
nb: Elementet blir ikke oppdaget lenger og vil bli slettet i %1$s (på %2$s ved %3$s).

en: The item is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
nb: Elementet blir ikke oppdaget lenger og vil bli slettet neste gang funnregelen blir behandlet.

en: The number of processes. Returns integer
nb: Antall prosesser. Returnerer heltall

en: The received JSON is not a valid JSON-RPC Request.
nb: Den mottatte JSON er ikke en gyldig JSON-RPC-forespørsel.

en: The requested remote-procedure does not exist / is not available
nb: Den forespurte fjernprosedyren eksisterer ikke / er ikke tilgjengelig

en: The web scenario application belongs to a different host than the web scenario host.
nb: Webscenario-applikasjonen tilhører en annen vert enn webscenarverten.

en: Theme
nb: Tema

en: This field is automatically populated by item "%s".
nb: Dette feltet er automatisk befolket av elementet "%s".

en: This month
nb: Denne måneden

en: This screen column is not empty. Delete it?
nb: Denne skjermkolonnen er ikke tom. Slett det?

en: This screen row is not empty. Delete it?
nb: Denne skjermraden er ikke tom. Slett det?

en: This week
nb: Denne uken

en: This year
nb: Dette året

en: Threshold
nb: Terskel

en: Thu
nb: Tor

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Till
nb: Inntil

en: Time
nb: Tid

en: Time (ascending)
nb: Tid (stigende)

en: Time (descending)
nb: Tid (synkende)

en: Time of proxy last access. Name - proxy name. Param - lastaccess. Unix timestamp.
nb: Tidspunkt for fullmakt siste tilgang. Navn - proxy navn. Param - siste tilgang. Unix tidsstempel.

en: Time period
nb: Tidsperiode

en: Time type
nb: Tidstype

en: Time zone for PHP is not set (configuration parameter "date.timezone").
nb: Tidssone for PHP er ikke angitt (konfigurasjonsparameter "date.timezone").

en: Timeout
nb: Tidsavbrudd

en: Timestamp
nb: Tidsstempel

en: To
nb: Til

en: To set a host interface select a single item type for all items
nb: For å angi et vertsgrensesnitt, velg en enkelt gjenstandstype for alle elementer

en: Today
nb: I dag

en: Top
nb: Topp

en: Total SQL time: %1$s
nb: Total SQL-tid: %1$s

en: Total time: %1$s
nb: Total tid: %1$s

en: Transaction has not been closed. Aborting...
nb: Transaksjonen er ikke stengt. Avbryter ...

en: Transform SQL query result into a JSON object for low-level discovery.
nb: Transform SQL-spørresultatet til et JSON-objekt for lavnivåoppdagelse.

en: Transport error.
nb: Transportfeil.

en: Trend data storage period
nb: Trend datalagringsperiode

en: Trend data storage period "%1$s".
nb: Trend datalagringsperiode "%1$s".

en: Trend storage period
nb: Trend lagringsperiode

en: Trends
nb: Trender

en: Trigger
nb: Utløser

en: Trigger "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Trigger "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Trigger "%1$s" belongs to templates with different linkages.
nb: Trigger "%1$s" tilhører maler med forskjellige koblinger.

en: Trigger "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
nb: Trigger "%1$s" avhenger av utløseren "%2$s", som ikke eksisterer.

en: Trigger added
nb: Utløser lagt til

en: Trigger cannot be dependent on a trigger that is inherited from it.
nb: Trigger kan ikke være avhengig av en trigger som er arvet fra den.

en: Trigger copied | Triggers copied
nb[0]: Utløser kopiert
nb[1]: Utløsere kopiert

en: Trigger data storage period
nb: Utløser data lagringsperiode

en: Trigger deleted
nb: Utløser slettet

en: Trigger description
nb: Utløser beskrivelse

en: Trigger disabled | Triggers disabled
nb[0]: Utløser deaktivert
nb[1]: Utløsere deaktivert

en: Trigger displaying options
nb: Trigger viser alternativer

en: Trigger enabled | Triggers enabled
nb[0]: Utløser aktivert
nb[1]: Utløsere aktivert

en: Trigger event and alert data storage period
nb: Trigger-hendelsen og varslingsperioden for datalagring

en: Trigger event and alert data storage period "%1$s".
nb: Trigger hendelse og varsling av datalagringsperiode "%1$s".

en: Trigger expression must contain at least one host:key reference.
nb: Trigger-uttrykk må inneholde minst én vert: nøkkelreferanse.

en: Trigger has items from template "%1$s" that is not linked to host.
nb: Trigger har elementer fra mal "%1$s" som ikke er koblet til verten.

en: Trigger in "unknown" state
nb: Trigger i "ukjent" tilstand

en: Trigger in template "%1$s" has dependency with trigger in template "%2$s".
nb: Trigger i mal "%1$s" har avhengighet med utløseren i mal "%2$s".

en: Trigger info
nb: Utløser info

en: Trigger label type
nb: Trigger etikett type

en: Trigger name
nb: Utløser navn

en: Trigger overview
nb: Utløser oversikt

en: Trigger prototype
nb: Utløser prototype

en: Trigger prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
nb: Trigger prototype "%1$s" eksisterer allerede på "%2$s".

en: Trigger prototype "%1$s" belongs to templates with different linkages.
nb: Trigger prototype "%1$s" tilhører maler med forskjellige koblinger.

en: Trigger prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
nb: Trigger prototype "%1$s" inneholder element prototyper fra flere funn regler.

en: Trigger prototype "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
nb: Trigger prototype "%1$s" avhenger av utløseren "%2$s", som ikke eksisterer.

en: Trigger prototype "%1$s" must contain at least one item prototype.
nb: Trigger prototype "%1$s" må inneholde minst én prototype.

en: Trigger prototype added
nb: Trigger prototype lagt til

en: Trigger prototype cannot be dependent on a trigger that is inherited from it.
nb: Trigger prototype kan ikke være avhengig av en trigger som er arvet fra den.

en: Trigger prototype deleted
nb: Trigger prototype slettet

en: Trigger prototype updated | Trigger prototypes updated
nb[0]: Utløser prototype oppdatert
nb[1]: Utløser prototyper oppdatert

en: Trigger prototypes
nb: Trigger prototyper

en: Trigger prototypes deleted
nb: Trigger prototyper slettet

en: Trigger prototypes updated
nb: Trigger prototyper oppdatert

en: Trigger recovery expression must contain at least one host:key reference.
nb: Trigger gjenopprettingsuttrykk må inneholde minst én vert: nøkkelreferanse.

en: Trigger severities
nb: Trigger alvorlighetsgrader

en: Trigger severity
nb: Trigger alvorlighet

en: Trigger updated
nb: Utløser oppdatert

en: Triggers
nb: Utløsere

en: Triggers deleted
nb: Utløsere slettet

en: Triggers top 100
nb: Utløsere topp 100

en: Try to read inaccessible property "%s".
nb: Prøv å lese utilgjengelig eiendom "%s".

en: Tue
nb: Tir

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Turkish (tr_TR)
nb: Tyrkisk (tr_TR)

en: Two items ("%1$s" and "%2$s") cannot populate one host inventory field "%3$s", this would lead to a conflict.
nb: To elementer ("%1$s" og "%2$s") kan ikke fylle ut et vertsinventarfelt "%3$s", dette vil føre til konflikt.

en: Type (Full details)
nb: Type (full detaljer)

en: Type (OK)
nb: Skriv inn (OK)

en: Type (ascending)
nb: Type (stigende)

en: Type (descending)
nb: Type (synkende)

en: Type of calculation
nb: Type beregning

en: Type of information
nb: Type informasjon

en: Type of information must be "Numeric (unsigned)" or "Numeric (float)" for aggregate items.
nb: Type informasjon må være "Numerisk (usignert)" eller "Numerisk (flyt)" for samlede elementer.

en: Types
nb: Typer

en: UNKNOWN
nb: UKJENT

en: URL (after login)
nb: URL (etter innlogging)

en: URL is not properly encoded.
nb: URL-adressen er ikke riktig kodet.

en: URL name should be unique for map "%1$s".
nb: Nettadressenavnet skal være unikt for kart "%1$s".

en: URL parameter cannot be array.
nb: URL-parameteren kan ikke være array.

en: URL parameter name is empty.
nb: URL-parameternavn er tomt.

en: URL should have both "name" and "url" fields for map "%1$s".
nb: Nettadressen skal ha både "navn" og "url" -felt for kart "%1$s".

en: URLs
nb: webadresser

en: USA (160 characters)
nb: USA (160 tegn)

en: Ukrainian (uk_UA)
nb: Ukrainsk (uk_UA)

en: Unable to create the configuration file.
nb: Kan ikke opprette konfigurasjonsfilen.

en: Unable to overwrite the existing configuration file.
nb: Kan ikke overskrive den eksisterende konfigurasjonsfilen.

en: Unable to select configuration.
nb: Kan ikke velge konfigurasjon.

en: Unable to upload file because "file_uploads" is disabled.
nb: Kan ikke laste opp fil fordi "file_uploads" er deaktivert.

en: Unacknowledged
nb: besvares

en: Unacknowledged PROBLEM events
nb: Unacknowledged PROBLEM hendelser

en: Unblock selected users?
nb: Fjern blokkering av valgte brukere?

en: Units
nb: Enheter

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown action
nb: Ukjent handling

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown function.
nb: Ukjent funksjon.

en: Unknown host item, no such item in selected host
nb: Ukjent vertsobjekt, ikke noe element i valgt vert

en: Unknown host, no such host present in system
nb: Ukjent vert, ingen slik vert i systemet

en: Unknown interface type.
nb: Ukjent grensesnitttype.

en: Unknown resource
nb: Ukjent ressurs

en: Unknown step failed: %1$s
nb: Ukjent trinn mislyktes: %1$s

en: Unknown value type
nb: Ukjent verdi type

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Unlink
nb: Fjern tilknytningen

en: Unlink and clear
nb: Fjern koblingen og fjern

en: Unlink from template
nb: Fjern koblingen fra mal

en: Unlink from templates
nb: Fjern kobling fra maler

en: Unlinked: Application "%1$s" on "%2$s".
nb: Ukoblet: Program "%1$s" på "%2$s".

en: Unlinked: Discovery rule "%1$s" on "%2$s".
nb: Ukoblet: Oppdagelsesregel "%1$s" på "%2$s".

en: Unlinked: Host prototype "%1$s" on "%2$s".
nb: Ukoblet: Vertsprototype "%1$s" på "%2$s".

en: Unlinked: Item "%1$s" on "%2$s".
nb: Ukoblet: Element "%1$s" på "%2$s".

en: Unlinked: Item prototype "%1$s" on "%2$s".
nb: Ukoblet: Vare prototype "%1$s" på "%2$s".

en: Unlinked: Web scenario "%1$s" on "%2$s".
nb: Ukoblet: Webscenario "%1$s" på "%2$s".

en: Unmute
nb: Mikrofon

en: Unsupported import file extension "%1$s".
nb: Ikke-støttet importfilutvidelse "%1$s".

en: Unsupported import format "%1$s".
nb: Ikke-støttet importformat "%1$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for a filter condition of action "%1$s".
nb: Ustøttet parameter "%2$s" for en filtertilstandsbetingelse "%1$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for a filter condition of discovery rule "%1$s".
nb: Ustøttet parameter "%2$s" for en filtertilstand av oppdagelsesregel "%1$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for the filter of action "%1$s".
nb: Ikke-støttet parameter "%2$s" for filteret av handling "%1$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for the filter of discovery rule "%1$s".
nb: Ikke-støttet parameter "%2$s" for filteret med funnetregelen "%1$s".

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Up
nb: Opp

[ctx: discovery status]
en: Up
nb: Opp

en: Update
nb: Oppdater

en: Update existing
nb: Oppdater eksisterende

en: Update interval
nb: Oppdateringsintervall

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Updated status of host "%1$s".
nb: Oppdatert status for verten "%1$s".

en: Updated: %s
nb: Oppdatert: %s

en: Upload
nb: Last opp

en: Upper level maps
nb: Øvre nivå kart

en: Uptime
nb: Oppetid

en: Uptime of Zabbix server process in seconds.
nb: Uptime av Zabbix serverprosess i løpet av sekunder.

en: Uptime/Downtime
nb: Oppetid/Nedetid

en: Use bulk requests
nb: Bruk bulkforespørsler

en: Use if severity
nb: Bruk om alvorlighetsgrad

en: Used in actions
nb: Brukes i handlinger

en: Used in items
nb: Brukes i elementer

en: User
nb: Bruker

en: User "%1$s" cannot be without user group.
nb: Bruker "%1$s" kan ikke være uten brukergruppe.

en: User "%1$s" is dashboard "%2$s" owner.
nb: Bruker "%1$s" er dashbordet "%2$s" eier.

en: User "%1$s" is map "%2$s" owner.
nb: Bruker "%1$s" er eier av kart "%2$s".

en: User "%1$s" is screen "%2$s" owner.
nb: Bruker "%1$s" er skjermen "%2$s" eier.

en: User "%1$s" is slide show "%2$s" owner.
nb: Bruker "%1$s" er lysbildefremvisning "%2$s" eier.

en: User "%1$s" is used in "%2$s" action.
nb: Bruker "%1$s" brukes i "%2$s" handling.

en: User action
nb: Brukerhandling

en: User added
nb: Bruker lagt til

en: User agent string
nb: Brukeragent streng

en: User can't change type for himself
nb: Brukeren kan ikke endre type for seg selv

en: User cannot add himself to a disabled group or a group with disabled GUI access.
nb: Brukeren kan ikke legge seg til en deaktivert gruppe eller en gruppe med deaktivert GUI-tilgang.

en: User cannot change their user type.
nb: Brukeren kan ikke endre brukertypen sin.

en: User deleted
nb: Bruker slettet

en: User group
nb: Brukergruppe

en: User group "%1$s" already exists.
nb: Brukergruppe "%1$s" eksisterer allerede.

en: User group "%1$s" is used in "%2$s" action.
nb: Brukergruppe "%1$s" brukes i "%2$s" handling.

en: User group "%1$s" is used in configuration for database down messages.
nb: Brukergruppe "%1$s" brukes i konfigurasjon for nedlastingsmeldinger.

en: User group "%1$s" is used in script "%2$s".
nb: Brukergruppe "%1$s" brukes i skriptet "%2$s".

en: User group disabled | User groups disabled
nb[0]: Brukergruppe deaktivert
nb[1]: Brukergrupper deaktivert

en: User group enabled | User groups enabled
nb[0]: Brukergruppe aktivert
nb[1]: Brukergrupper aktivert

en: User group for database down message
nb: Brukergruppe for database ned melding

en: User group for database down message "%1$s".
nb: Brukergruppe for database ned melding "%1$s".

en: User group sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
nb: Brukergruppedeling mangler parametere: %1$s for kart "%2$s".

en: User group sharing is missing parameters: %1$s for screen "%2$s".
nb: Brukergruppedeling mangler parametere:%1$s for skjermbildet "%2$s".

en: User group with ID "%1$s" is not available.
nb: Brukergruppe med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: User groups
nb: Brukergrupper

en: User is not allowed to delete himself.
nb: Brukeren har ikke lov til å slette seg selv.

en: User macro missing parameters: %1$s
nb: Bruker makro mangler parametere:%1$s

en: User name
nb: Bruker navn

en: User password
nb: Bruker passord

en: User profile
nb: Bruker profil

en: User session data storage period
nb: Dataslagringsperiode for brukersesjon

en: User session data storage period "%1$s".
nb: Dataslagringsperiode for brukersesjon "%1$s".

en: User sessions
nb: Bruker sesjoner

en: User sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
nb: Brukerdeling mangler parametere: %1$s for kart "%2$s".

en: User sharing is missing parameters: %1$s for screen "%2$s".
nb: Brukerdeling mangler parametere: %1$s for skjermbildet "%2$s".

en: User type
nb: Brukertype

en: User updated
nb: Bruker oppdatert

en: User with ID "%1$s" is not available.
nb: Bruker med ID "%1$s" er ikke tilgjengelig.

en: User with alias "%s" already exists.
nb: Bruker med alias "%s" eksisterer allerede.

en: Username
nb: Brukernavn

en: Username and password
nb: Brukernavn og passord

en: Users
nb: Brukere

en: Users unblocked
nb: Brukere ulåst

en: VMware cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
nb: VMware-cachestatistikk. Gyldige moduser er: totalt, gratis, pfree, brukt og pusset.

en: VMware cluster status, <url> - VMware service URL, <name> - VMware cluster name
nb: VMware-klyngestatus, <url> - VMware-tjenesteadresse, <navn> - VMware-klyngenavn

en: VMware datastore capacity statistics in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
nb: VMware datastore kapasitetsstatistikk i byte eller i prosent fra totalt. Returnerer heltall for byte; flyte for prosentandel

en: VMware hypervisor BIOS uuid, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor BIOS uuid, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor ballooned memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor ballooned minne størrelse, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor cluster name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor cluster navn, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor datastore read statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <datastore> - datastore name, <mode> - latency
nb: VMware hypervisor datastore lese statistikk, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn, <datastore> - datastore navn, <modus> - latens

en: VMware hypervisor datastore write statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <datastore> - datastore name, <mode> - latency
nb: VMware hypervisor datastore skrive statistikk, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn, <datastore> - datastore navn, <modus> - latens

en: VMware hypervisor model, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor modell, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor navn, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor network input statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <mode> - bps
nb: VMware hypervisor nettverksinngangsstatistikk, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-hypervisorvertsnavn, <modus> - bps

en: VMware hypervisor network output statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <mode> - bps
nb: VMware hypervisor nettverksutgangsstatistikk, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn, <modus> - bps

en: VMware hypervisor performance counter, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <path> - performance counter path, <instance> - performance counter instance
nb: VMware hypervisor ytelsesteller, <url> - VMware tjenesteadresse, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn, <bane> - ytelsestellerbane, <forekomst> - ytelsesteller-forekomst

en: VMware hypervisor processor frequency, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor prosessor frekvens, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor processor model, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor prosessormodell, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor processor usage in Hz, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor prosessor bruk i Hz, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor status, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor status, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor total memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor total minne størrelse, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor uptime, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor oppetid, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor used memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor brukt minne størrelse, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor vendor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor leverandør navn, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware hypervisor version, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
nb: VMware hypervisor versjon, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor vertsnavn

en: VMware service full name, <url> - VMware service URL
nb: VMware-tjenesten fullt navn, <url> - VMware-tjenesteadresse

en: VMware service version, <url> - VMware service URL
nb: VMware-tjenesteversjon, <url> - VMware-tjenesteadresse

en: VMware virtual machine ballooned memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin ballooned minne størrelse, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine committed storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware-virtuell maskin forpliktet lagringsplass, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine compressed memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware-maskinvarekomprimert minnestørrelse, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine disk device read statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance, <mode> - bps/ops - bytes/operations per second
nb: VMware virtuell maskin diskenhet lese statistikk, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn, <instance> - diskenhet instans, <modus> - bps / ops - bytes / operasjoner per sekund

en: VMware virtual machine disk device write statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance, <mode> - bps/ops - bytes/operations per second
nb: VMware virtuell maskin disk enhet skrive skrive statistikk, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn, <instance> - disk enhet instans, <modus> - bps / ops - bytes / operasjoner per sekund

en: VMware virtual machine file system statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <fsname> - file system name, <mode> - total/free/used/pfree/pused
nb: VMware-maskinens filsystemstatistikk, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn, <fsname> - filsystemnavn, <modus> - totalt / gratis / brukt / pfree / pused

en: VMware virtual machine guest memory usage, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin gjest minne bruk, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine host memory usage, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin vertminne bruk, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware virtuelle maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine hypervisor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuelle maskin hypervisor navn, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware virtuelle maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuelt maskinnavn, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine network interface input statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - network interface instance, <mode> - bps/pps - bytes/packets per second
nb: VMware-nettverksgrensesnittinngangsstatistikk, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-virtuell maskinvertsnavn, <forekomst> - nettverksgrensesnitteksempel, <modus> - bps / pps - byte / pakker per sekund

en: VMware virtual machine network interface output statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - network interface instance, <mode> - bps/pps - bytes/packets per second
nb: VMware-nettverksgrensesnittutgangsstatistikk, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-virtuell maskinvertsnavn, <forekomst> - nettverksgrensesnitteksempel, <modus> - bps / pps - byte / pakker per sekund

en: VMware virtual machine performance counter, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <path> - performance counter path, <instance> - performance counter instance
nb: VMware-maskinens ytelsesteller, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-virtuell maskinvertsnavn, <bane> - ytelsestellerbane, <forekomst>

en: VMware virtual machine power state, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskinens strømtilstand, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine private memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin privat minnestørrelse, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine processor ready time ms, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskinprosessor klartid ms, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine processor usage in Hz, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: Bruk av VMware virtuell maskinprosessor i Hz, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine shared memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin delt minne størrelse, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine swapped memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin byttet minne størrelse, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine total memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin total minne størrelse, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine uncommitted storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware-virtuell maskin utenomkoplet lagringsplass, <url> - VMware-tjenesteadresse, <uuid> - VMware-maskinens vertsnavn

en: VMware virtual machine unshared storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin unshared lagringsplass, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn

en: VMware virtual machine uptime, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
nb: VMware virtuell maskin oppetid, <url> - VMware tjeneste URL, <uuid> - VMware virtuell maskin vertsnavn

en: Value
nb: Verdi

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_align". Choices are: "%2$s" and "%3$s"
nb: Verdien "%1$s" er ugyldig for parameteren "grid_align". Valg er: "%2$s" og "%3$s"

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s" and "%3$s".
nb: Verdi "%1$s" er ugyldig for parameter "grid_show". Valg er: "%2$s" og "%3$s".

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s".
nb: Verdi "%1$s" er ugyldig for parameter "grid_show". Valg er: "%2$s".

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is %4$d characters.
nb: Verdien "%1$s" er for lang for felt "%2$s" %3$d tegn. Tillatt lengde er %4$d tegn.

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is 2048 characters.
nb: Verdien "%1$s" er for lang for felt "%2$s" %3$d tegn. Tillatt lengde er 2048 tegn.

en: Value "%2$s" of "%1$s" has incorrect decimal format.
nb: Verdien "%2$s" av "%1$s" har feil desimalformat.

en: Value "%2$s" of "%1$s" has too many digits after the decimal point: it cannot have more than %3$s digits.
nb: Verdien "%2$s" av "%1$s" har for mange sifre etter desimaltegnet: den kan ikke ha mer enn %3$s tall.

en: Value "%2$s" of "%1$s" has too many digits before the decimal point: it cannot have more than %3$s digits.
nb: Verdien "%2$s" av "%1$s" har for mange sifre før desimaltegnet: den kan ikke ha mer enn %3$s sifre.

en: Value "%2$s" of "%1$s" is too long: it cannot have more than %3$s digits before the decimal point and more than %4$s digits after the decimal point.
nb: Verdien "%2$s" av "%1$s" er for lang: den kan ikke ha mer enn %3$s tall før desimaltegnet og mer enn %4$s tall etter desimaltegnet.

en: Value cache effectiveness. Valid parameters are: requests, hits and misses.
nb: Verdi cache effektivitet. Gyldige parametere er: forespørsler, treff og savner.

en: Value cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
nb: Verdi cachestatistikk. Gyldige moduser er: totalt, gratis, pfree, brukt og pusset.

en: Value map
nb: Verdikart

en: Value map "%1$s" already exists.
nb: Verdikart "%1$s" eksisterer allerede.

en: Value map added
nb: Verdikart lagt til

en: Value map deleted | Value maps deleted
nb[0]: Verdikkart slettet
nb[1]: Verdikkart slettet

en: Value map updated
nb: Verdikart oppdatert

en: Value mapping
nb: Verdi kartlegging

en: Value mappings for value maps will be updated!
nb: Verdivurdering av verdikart vil bli oppdatert!

en: Value of any Windows performance counter. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
nb: Verdi av en hvilken som helst Windows-ytelsesteller. Returnerer heltall, flyt, streng eller tekst (avhengig av forespørselen)

en: Value: no data
nb: Verdi: ingen data

en: Values
nb: Verdier

en: Values without names are not allowed in form fields.
nb: Verdier uten navn er ikke tillatt i skjemafelter.

en: Variables
nb: Variabler

en: Various information about specific process(es). Returns float
nb: Ulike opplysninger om bestemt prosess (er). Returnerer flyte

en: Vendor
nb: Leverand

en: Verbose
nb: utførlig

en: Version of Zabbix agent. Returns string
nb: Versjon av Zabbix agent. Returnerer streng

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Vertical align
nb: Vertikaljustering

en: Vietnamese (vi_VN)
nb: Vietnamesisk (vi_VN)

en: View is not rendered.
nb: Visningen gjengis ikke.

en: Virtual space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
nb: Virtuell plassstørrelse i byte eller i prosent fra totalt. Returnerer heltall for byte; flyte for prosentandel

en: Visible name
nb: Synlig navn

en: Visible name cannot be empty if host name is missing.
nb: Synlig navn kan ikke være tomt hvis vertsnavnet mangler.

[ctx: Wednesday short]
en: W
nb: O

en: Warning
nb: Advarsel

[ctx: setup]
en: Warning
nb: Advarsel

en: We are sorry, the maximum possible number of elements to remember has been reached.
nb: Vi beklager, det maksimalt antall elementer som skal huskes, er nådd.

en: Web monitoring
nb: Nettovervåking

en: Web scenario
nb: Nettscenario

en: Web scenario "%1$s" already exists on host "%2$s".
nb: Nettscenario "%1$s" eksisterer allerede på verten "%2$s".

en: Web scenario "%1$s" already exists.
nb: Nettscenario "%1$s" eksisterer allerede.

en: Web scenario "%1$s" on "%2$s": application "%3$s" does not exist.
nb: Nettscenario "%1$s" på "%2$s": Programmet "%3$s" eksisterer ikke.

en: Web scenario added
nb: Webscenario lagt til

en: Web scenario deleted
nb: Web-scenario slettet

en: Web scenario disabled | Web scenarios disabled
nb[0]: Web-scenario deaktivert
nb[1]: Web-scenarier deaktivert

en: Web scenario enabled | Web scenarios enabled
nb[0]: Web-scenario aktivert
nb[1]: Web-scenarier aktivert

en: Web scenario updated
nb: Webscenario oppdatert

en: Web scenarios
nb: Web scenarier

en: Wed
nb: Ons

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Weekly
nb: Ukentlig

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Welcome to
nb: Velkommen til

en: When active
nb: Når aktiv

en: Width
nb: Bredde

en: With data collection
nb: Med datainnsamling

en: With last event unacknowledged
nb: Med siste hendelse unacknowledged

en: With problems
nb: Med problemer

en: With triggers
nb: Med utløsere

en: With unacknowledged events
nb: Med ubekreftet hendelser

en: Without problems
nb: Uten problemer

en: Without triggers
nb: Uten utløsere

en: Wizard
nb: Veiviser

en: Working time
nb: Jobbe tid

en: Working time "%1$s".
nb: Arbeidstid "%1$s".

en: Write
nb: Skriv

en: Wrong fields for dependency for service "%1$s".
nb: Feil felt for avhengighet for tjenesten "%1$s".

en: Wrong fields for host "%1$s".
nb: Feil felt for verten "%1$s".

en: Wrong fields for image "%1$s".
nb: Feil felt for bilde "%1$s".

en: Wrong fields for linktrigger delete.
nb: Feil felt for linktrigger slette.

en: Wrong fields for linktrigger update.
nb: Feil felt for oppdatering av linktrigger.

en: Wrong fields for linktrigger.
nb: Feil felt for linktrigger.

en: Wrong fields for macro "%1$s".
nb: Feil felt for makro "%1$s".

en: Wrong fields for map link.
nb: Feil felt for kartlink.

en: Wrong fields for service "%1$s".
nb: Feil felt for tjeneste "%1$s".

en: Wrong fields for time for service "%1$s".
nb: Feil felt for tid for service "%1$s".

en: Wrong fields for trigger prototype.
nb: Feil felt for utløserprototype.

en: Wrong fields for trigger.
nb: Feil felt for trigger.

en: Wrong value for url field.
nb: Feil verdi for URL-feltet.

en: XML is empty
nb: XML er tomt

en: Y axis MAX value
nb: Y-aksens MAX-verdi

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value.
nb: Y-aksens MAX-verdi må være større enn Y-aksen MIN-verdien.

en: Y axis MIN value
nb: Y-aksen MIN-verdi

en: Y axis side
nb: Y-akseside

[ctx: XML date and time format]
en: YYYY-MM-DDThh:mm:ssZ
nb: ÅÅÅÅ-MM-DDThh: mm: ssZ

en: Year
nb: År

en: Yearly
nb: Årlig

en: Yes
nb: Ja

en: Yesterday
nb: I går

en: You are logged in as "%1$s".
nb: Du er innlogget som "%1$s".

en: You are not able to choose some of the languages, because locales for them are not installed on the web server.
nb: Du kan ikke velge noen av språkene, fordi lokalene for dem ikke er installert på webserveren.

en: You are not logged in
nb: Du er ikke innlogget

en: You can not switch hosts for current selection.
nb: Du kan ikke bytte verter for nåværende valg.

en: You did not specify host for operation.
nb: Du spesifiserte ikke en vert for denne operasjonen.

en: You did not specify host group for operation.
nb: Du spesifiserte ikke en vertgruppe for denne operasjonen.

en: You did not specify targets for action operation command "%s".
nb: Du angav ikke mål for handlings operasjonskommando "%s".

en: You did not specify targets for action operation global script "%s".
nb: Du angav ikke mål for handlingsoperasjon globalt skript "%s".

en: You do not have permission to perform this operation.
nb: Du har ikke tillatelse til å utføre denne operasjonen.

en: You do not have permissions to create users.
nb: Du har ikke tilgang til å opprette brukere.

en: You have no permissions to access this page.
nb: Du har ikke tilgang til denne siden.

en: You have unsaved changes.
nb: Du har ikke lagrede endringer.

en: You must login to view this page.
nb: Du må være innlogget for å se denne siden.

en: Your database is not working properly. Please wait a few minutes and try to repeat this action. If the problem still persists, please contact system administrator. The problem might be caused by long running transaction or row level lock accomplished by your database management system.
nb: Databasen fungerer ikke som den skal. Vennligst vent noen minutter og prøv å gjenta denne handlingen. Hvis problemet fortsatt varer, vennligst kontakt systemadministratoren. Problemet kan skyldes langvarig transaksjons- eller radnivålås som utføres av databasebehandlingssystemet.

en: Zabbix User
nb: Zabbix Bruker

en: Zabbix agent (active)
nb: Zabbix agent (aktiv)

en: Zabbix aggregate
nb: Zabbix aggregat

en: Zabbix has received an incorrect request.
nb: Zabbix har mottatt en feil forespørsel.

en: Zabbix internal
nb: Zabbix intern

en: Zabbix internal authentication
nb: Zabbix intern autentisering

en: Zabbix server "%s" can not be reached. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect network configuration.
nb: Zabbix server "%s" kan ikke nås. Mulige årsaker:
    1. Feil server IP / DNS i "zabbix.conf.php";
    2. Feil nettverkskonfigurasjon.

en: Zabbix server details
nb: Zabbix server detaljer

en: Zabbix server is not running: the information displayed may not be current.
nb: Zabbix-serveren kjører ikke: informasjonen som vises kan ikke være aktuell.

en: Zabbix server is running
nb: Zabbix-serveren kjører

en: Zabbix server is running check interval "%1$s".
nb: Zabbix-serveren kjører kontrollintervallet "%1$s".

en: Zabbix server name
nb: Zabbix server navn

en: Zabbix server port
nb: Zabbix serverport

en: [Wrong value for day: "%s" ]
nb: [Feil verdi for dag: "%s"]

en: [Wrong value for month: "%s" ]
nb: [Feil verdi for måned: "%s"]

en: a boolean is expected
nb: en boolean verdi forventes

en: a character string is expected
nb: en tegnstreng forventes

en: a number is expected
nb: et nummer er forventet

en: a number is too large
nb: et nummer er for stort

en: a numeric value is expected
nb: en numerisk verdi er forventet

en: a time is expected
nb: en tid er forventet

en: a time period is expected
nb: en tidsperiode er forventet

en: a time unit is expected
nb: en tidsenhet er forventet

en: a user macro is expected
nb: en brukermakro er forventet

en: affects only filtered data
nb: påvirker bare filtrerte data

en: all
nb: alle

en: all media
nb: alle medier

en: an array is expected
nb: en matrise er forventet

en: an array or a character string is expected
nb: en matrise eller en tegnstreng forventes

en: an empty string is expected
nb: en tom streng forventes

en: an even number of hexadecimal characters is expected
nb: et jevnt antall heksadesimale tegn forventes

en: as Blue
nb: som Blå

en: as Green
nb: som Grønn

en: as Red
nb: som Rød

en: ascending
nb: stigende

en: auto registration
nb: automatisk registrering

en: auto-registered host
nb: automatisk registrert vert

en: blinking
nb: blinker

en: cannot be changed
nb: kan ikke endres

en: cannot be empty
nb: kan ikke være tomt

en: check expression starting from "%1$s"
nb: sjekk uttrykk som starter fra "%1$s"

en: circular item dependency is not allowed
nb: Sirkulær elementavhengighet er ikke tillatt

en: configure
nb: konfigurer

en: days
nb: dager

en: default
nb: normalverdi

en: descending
nb: synkende

en: directory or script name cannot be empty
nb: katalog- eller skriptnavn kan ikke være tomt

en: discovered host
nb: fant vert

en: discovered service
nb: fant tjeneste

en: discovery
nb: oppdagelse

en: esc_step_from and esc_step_to must be set together.
nb: esc_step_from og esc_step_to må settes sammen.

en: expression is empty
nb: uttrykket er tomt

en: first parameter is expected
nb: første parameter forventes

[ctx: item_form]
en: global housekeeping settings
nb: globale housekeeping innstillinger

en: host
nb: vert

en: host group
nb: vertsgruppe

en: hostid of dependent item and master item should match
nb: hostid av avhengige element og hovedelement bør samsvare

en: icon
nb: ikon

en: image
nb: bilde

en: including subgroups
nb: inkludert undergrupper

en: incorrect element count
nb: Feil elementtelling

en: incorrect syntax near "%1$s"
nb: feil syntaks nær "%1$s"

[ctx: event source]
en: internal
nb: intern

en: invalid address range "%1$s"
nb: ugyldig adressesort "%1$s"

en: invalid byte sequence in UTF-8
nb: ugyldig byte-sekvens i UTF-8

en: invalid delay
nb: ugyldig forsinkelse

en: invalid history storage period
nb: ugyldig historisk lagringsperiode

en: invalid regular expression
nb: ugyldig regulært uttrykk

en: invalid trend storage period
nb: ugyldig trendlagringsperiode

en: is not enclosed in {} or is malformed
nb: er ikke vedlagt {} eller er misdannet

en: item
nb: element

en: key is empty
nb: nøkkelen er tom

en: last
nb: siste

en: left
nb: venstre

en: list of characters
nb: liste over tegn

en: low-level discovery rule
nb: lavnivå oppdagelsesregel

en: macro is empty
nb: makro er tom

en: macro(s)
nb: makro(er)

en: map
nb: kart

en: matches
nb: fyrstikker

en: max
nb: maks

en: maximum dependent items count reached
nb: Maksimalt avhengige gjenstandstall nås

en: maximum number of dependency levels reached
nb: maksimalt antall avhengighetsnivåer nådd

en: minimum length is %1$s characters
nb: Minste lengde er %1$s tegn

en: must be a valid LDAP user
nb: må være en gyldig LDAP-bruker

en: must be between "%1$s" and "%2$s"
nb: må være mellom "%1$s" og "%2$s"

en: name
nb: navn

en: new
nb: ny

[ctx: new element in multiselect]
en: new
nb: ny

en: new event tag
nb: ny begivenhetsmerke

en: no data
nb: ingen data

en: not in
nb: ikke i

en: not selected
nb: ikke valgt

en: number
nb: nummer

en: of
nb: av

en: off
nb: av

en: old event tag
nb: gammel hendelse tagg

en: on
nb: på

en: other
nb: annen

en: output
nb: produksjon

en: pattern
nb: mønster

en: refreshed every %1$s sec.
nb: oppdateres hver %1$s sek.

en: regular expression
nb: vanlig uttrykk

en: remember selected
nb: husk valgte

en: right
nb: Ikke sant

en: second parameter is expected
nb: andre parameter forventes

en: selected
nb: valgt

en: short description
nb: Kort beskrivelse

en: should be empty
nb: bør være tom

en: show icon mappings
nb: vis ikon mappings

en: show value mappings
nb: vis verdi mappings

en: tag
nb: tagg

en: template ID "%1$s" is passed %2$s times
nb: mal ID "%1$s" er passert %2$s ganger

en: the parameter "%1$s" is missing
nb: parameteren "%1$s" mangler

en: the tag "%1$s" is missing
nb: taggen "%1$s" mangler

en: trigger
nb: avtrekker

en: trigger does not allow manual closing
nb: utløser tillater ikke manuell lukking

en: trigger prototype cannot be moved to another template or host
nb: utløser prototype kan ikke flyttes til en annen mal eller vert

en: trigger with linkages cannot be moved to another template or host
nb: Utløseren med koblinger kan ikke flyttes til en annen mal eller vert

en: type here to search
nb: skriv her for å søke

en: unacceptible URL
nb: uakseptabel URL

en: unexpected end of key
nb: uventet slutt på nøkkelen

en: unexpected end of macro
nb: uventet slutten av makroen

en: unexpected parameter "%1$s"
nb: uventet parameter "%1$s"

en: unexpected tag "%1$s"
nb: uventet tag "%1$s"

en: unexpected text "%1$s"
nb: uventet tekst "%1$s"

en: unexpected value "%1$s"
nb: uventet verdi "%1$s"

en: unknown
nb: ukjent

en: unsupported version number
nb: ikke-støttet versjonsnummer

en: value
nb: verdi

en: value "%1$s" not found
nb: verdien "%1$s" ble ikke funnet

en: value %1$s already exists
nb: verdien %1$s eksisterer allerede

en: value is too long
nb: verdien er for lang

en: value must be one of %1$s
nb: verdien må være en av %1$s

[ctx: year short]
en: y
nb: å
