Zabbix 4.2 - en to tr translation catalogue (2973 entries)

en: "%1$s" is expected
tr: "%1$s" bekleniyor

en: "%s" must be between 1970.01.01 and 2038.01.18.
tr: "%s" 1970.01.01 ile 2038.01.18 arasında olmak zorunda.

en: "host:key" pair is expected
tr: "anamakine:anahtar" çifti bekleniyor

en: %1$d characters exceeds maximum length of %2$d characters
tr: %2$d maksimum karakter uzunluğunu %1$d karakter aşıyor

en: %1$d day | %1$d days
tr[0]: %1$d gün
tr[1]: %1$d gün

en: %1$d of %3$d%2$s problem is shown | %1$d of %3$d%2$s problems are shown
tr[0]: %3$d%2$s problemden %1$d kadarı gösteriliyor
tr[1]: %3$d%2$s problemden %1$d kadarı gösteriliyor

en: %1$s (year %2$s)
tr: %1$s (yıl %2$s)

en: %1$s Item | %1$s Items
tr[0]: %1$s Öğe
tr[1]: %1$s Öğe

en: %1$s [Line: %2$s | Column: %3$s]
tr: %1$s [Satır: %2$s | Sütun: %3$s]

en: %1$s event | %1$s events
tr[0]: %1$s olay
tr[1]: %1$s olay

en: %1$s item | %1$s items
tr[0]: %1$s öğe
tr[1]: %1$s öğe

en: %1$s minute | %1$s minutes
tr[0]: %1$s dakika
tr[1]: %1$s dakika

en: %1$s retry left | %1$s retries left
tr[0]: Kalan deneme sayısı %1$s
tr[1]: Kalan deneme sayısı %1$s

en: %1$s second | %1$s seconds
tr[0]: %1$s saniye
tr[1]: %1$s saniye

en: %4$s failed login attempt logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s. | %4$s failed login attempts logged. Last failed attempt was from %1$s on %2$s at %3$s.
tr[0]: %4$s başarısız oturum açma girişimi kaydedildi. Son başarısız deneme %1$s adresinden %2$s %3$s tarihinde yapıldı.
tr[1]: %4$s başarısız oturum açma girişimi kaydedildi. Son başarısız deneme %1$s adresinden %2$s %3$s tarihinde yapıldı.

en: %d device | %d devices
tr[0]: %d aygıt
tr[1]: %d aygıt

en: (0 - infinitely)
tr: (0 - sonsuz)

en: (0 - use action default)
tr: (0 - eylem öntanımlısını kullan)

en: (Only super admins can create groups)
tr: (Yalnızca süper yöneticiler grup oluşturabilir)

en: (no proxy)
tr: (vekil sunucu yok)

en: 0 - use default port
tr: 0 - öntanımlı bağlantı noktasını kullan

en: 0 or 1
tr: 0 veya 1

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: 10 seconds
tr: 10 saniye

en: 100 busiest triggers
tr: 100 en meşgul tetikleyici

en: 30 seconds
tr: 30 saniye

en: 3D view
tr: 3B görünüm

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 5 seconds
tr: 5 saniye

en: 500 latest values
tr: son 500 değer

en: <manual>
tr: <elle>

en: AND
tr: VE

en: Acceptable SLA
tr: Kabul edilebilir SLA

en: Access denied
tr: Erişim reddedildi

en: Access denied!
tr: Erişim reddedildi!

en: Account is blocked for %1$s second. | Account is blocked for %1$s seconds.
tr[0]: Hesap %1$s saniyeliğine bloke edildi.
tr[1]: Hesap %1$s saniyeliğine bloke edildi.

en: Ack
tr: Onay

en: Acknowledge
tr: Onay

en: Acknowledge status
tr: Onay durumu

en: Acknowledged
tr: Onaylandı

en: Acknowledged PROBLEM events
tr: Onaylanmış PROBLEM olayları

en: Action
tr: Eylem

en: Action "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" eylemi halihazırda var.

en: Action "%1$s" no operations defined.
tr: Eylem "%1$s" hiçbir işlem tanımlanmadı.

en: Action added
tr: Eylem eklendi

en: Action deleted
tr: Eylem silindi

en: Action disabled | Actions disabled
tr[0]: Eylem devre dışı
tr[1]: Eylemler devre dışı

en: Action enabled | Actions enabled
tr[0]: Eylem etkin
tr[1]: Eylemler etkin

en: Action log
tr: Eylem günlüğü

en: Action updated
tr: Eylem güncellendi

en: Actions
tr: Eylemler

en: Active
tr: Aktif

[ctx: maintenance status]
en: Active
tr: Aktif

en: Active since
tr: Şu zamandan beri aktif

en: Active till
tr: Şu zamana kadar aktif

en: Add
tr: Ekle

en: Add a new widget
tr: Yeni bir parçacık ekle

en: Add child
tr: Alt ekle

en: Add child element
tr: Alt öğe ekle

en: Add host
tr: Ana makine ekle

en: Add multiple maps
tr: Birden çok harita ekle

en: Add prototype
tr: Prototip ekle

en: Add submaps
tr: Alt haritalar ekle

en: Add to favourites
tr: Favorilere ekle

en: Add to host group
tr: Ana makine grubuna ekle

en: Add to host groups
tr: Ana makine gruplarına ekle

en: Add widget
tr: Parçacık ekle

en: Added
tr: Eklendi

en: Admin
tr: Yönetici

en: Administration
tr: Yönetim

en: Advanced labels
tr: Gelişmiş etiket

en: Age
tr: Yaş

en: Age less than
tr: Şu yaştan küçük

en: Age less than %s
tr: %s yaşından küçük

en: Agent
tr: Aracı

en: Agent availability check. Returns nothing - unavailable; 1 - available
tr: Aracı mevcudiyetini kontrol et. Hiçbir şey döndürmez - mevcut değil; 1 - mevcut

en: Agent encryption
tr: Aracı şifrelemesi

en: Agent host name. Returns string
tr: Aracı ana makine adı. String döndürür

en: Agent interfaces
tr: Aracı arayüzleri

en: Agent or SNMP or JMX or IPMI interface
tr: Aracı veya SNMP veya JMX veya IPMI arayüzü

en: Aggregate checks do not require any agent running on a host being monitored. Zabbix server collects aggregate information by doing direct database queries. See Zabbix Manual.
tr: Kümelenmiş kontroller gözlemlenen ana makine üzerinden herhangi bir aracı çalışmasına gereksinim duymaz. Zabbix sunucu kümelenmiş bilgiyi doğrudan veritabanı sorgularıyla toplar. Zabbix El Kitabına bakın.

en: Alias
tr: Rumuz

en: All
tr: Tümü

en: All dashboards
tr: Tüm panolar

en: All groups
tr: Tüm gruplar

en: All hosts
tr: Tüm ana makineler

en: All links should have "Name" and "URL" specified
tr: Tüm bağlantılarda "Name" ve "URL" tanımlanmış olmalıdır

en: All maps
tr: Tüm haritalar

en: All problems
tr: Tüm problemler

en: All problems if tag values match
tr: Etiket değerleri eşleşiyorsa tüm problemler

en: All screens
tr: Tüm ekranlar

en: All slide shows
tr: Tüm slayt gösterileri

en: All templates
tr: Tüm şablonlar

en: Allow manual close
tr: Elle kapatmaya izin ver

en: Allowed hosts
tr: İzin verilen ana makineler

en: Alternatively, you can install it manually:
tr: Alternatif olarak elle yükleyebilirsiniz:

en: And
tr: Ve

en: And/Or
tr: Ve/Veya

en: Any
tr: Herhangi

en: Any character string included
tr: Herhangi karakter dizgisini içeren

en: Application
tr: Uygulama

en: Application "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" uygulaması halihazırda var.

en: Application added
tr: Uygulama eklendi

en: Application deleted | Applications deleted
tr[0]: Uygulama silindi
tr[1]: Uygulamalar silindi

en: Application error.
tr: Uygulama hatası.

en: Application prototypes
tr: Uygulama prototipleri

en: Application updated
tr: Uygulama güncellendi

en: Application with ID "%1$s" is not available on "%2$s".
tr: "%1$s" ID'li uygulama "%2$s" üzerinde mevcut değil.

en: Application with applicationid "%1$s" does not exist.
tr: "%1$s" applicationid'li uygulama mevcut değil.

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Apply
tr: Uygula

[ctx: maintenance status]
en: Approaching
tr: Yaklaşma

en: Apr
tr: Nis

en: April
tr: Nisan

en: Are you sure you want perform this action?
tr: Bu eylemi gerçekleştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete
tr: Silmek istediğinizden emin misiniz

en: Are you sure, you want to leave this page?
tr: Bu sayfadan ayrılmak istediğinizden emin misin?

en: Area size
tr: Alan boyutu

en: Area type
tr: Alan tipi

en: Arithmetic
tr: Aritmetik

en: As is
tr: Olduğu gibi

en: As plain text
tr: Düz metin olarak

en: Asset tag
tr: Varlık etiketi

en: At %1$s:%2$s on %3$s %4$s of every %5$s
tr: %1$s:%2$s de %3$s %4$s de her %5$s de

en: At %1$s:%2$s on day %3$s of every %4$s
tr: %1$s:%2$s de %3$s de her %4$s de

en: At (hour:minute)
tr: Zamanında (saat:dakika)

en: At least one maintenance period must be created.
tr: En azından bir tane bakım periyodu yaratılmalı.

en: At least one of MySQL, PostgreSQL, Oracle or IBM DB2 should be supported.
tr: MySQL, PostgreSQL, Oracle veya IBM DB2'den en az biri desteklenmelidir.

en: Attempt interval
tr: Deneme aralığı

en: Attempts
tr: Girişimler

en: Audit
tr: Denetim

en: Audit data storage period
tr: Denetim veri saklama dönemi

en: Audit data storage period "%1$s".
tr: Denetim verisi depolama süresi "%1$s".

en: Audit log
tr: Denetim günlüğü

en: Aug
tr: Ağu

en: August
tr: Ağustos

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Authentication algorithm
tr: Kimlik doğrulama algoritması

en: Authentication method
tr: Kimlik doğrulama yöntemi

en: Authentication passphrase
tr: Kimlik doğrulama parola deyimi

en: Authentication protocol
tr: Kimlik doğrulama protokolü

en: Auto registration
tr: Otomatik kaydolma

en: Auto-login
tr: Otomatik giriş

en: Auto-login and auto-logout options cannot be enabled together.
tr: Otomatik giriş ve otomatik çıkış seçenekleri birlikte etkinleştirilemez.

en: Auto-logout
tr: Otomatik çıkış

en: Auto-registration data storage period
tr: Otomatik kayıt veri depolama süresi

en: Auto-registration event and alert data storage period
tr: Otomatik kayıt olay ve uyarı verileri depolama süresi

en: Auto-registration event and alert data storage period "%1$s".
tr: Otomatik kayıt olayı ve uyarı verisi depolama süresi "%1$s".

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatic icon mapping
tr: Otomatik simge haritası

en: Automatic icon selection
tr: Otomatik simge seçimi

en: Availability
tr: Erişilebilirlilik

en: Availability report
tr: Kullanılırlık raporu

en: Available
tr: Mevcut

en: Average
tr: Ortalama

en: Back
tr: Geri

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background colour
tr: Arkaplan rengi

en: Background image
tr: Arkaplan resmi

en: Basic
tr: Temel

en: Bind password
tr: Bağlanma parolası

en: Blinking
tr: Yanıp sönen

en: Blocked
tr: Bloklu

en: Blue
tr: Mavi

en: Bold line
tr: Kalın çizgi

en: Boolean to decimal
tr: boole'saldan ondalık sayıya

en: Border
tr: Sınır

en: Border colour
tr: Sınır rengi

en: Border type
tr: Sınır türü

en: Border width
tr: Sınır genişliği

en: Bottom
tr: Alt

en: Bring forward
tr: Öne getir

en: Bring to front
tr: Öne getir

en: Bulgarian (bg_BG)
tr: Bulgarca (bg_BG)

en: By host
tr: Ana makine bazında

en: By trigger template
tr: Tetikleyici şablonu bazında

en: CERT
tr: SERT

en: CLOSING
tr: KAPANMA

en: CPU information. Returns string or integer
tr: CPU bilgisi. Karakter dizgisi veya tamsayı döndürür

en: CPU load. Returns float
tr: CPU yükü. Float döndürür

en: CPU utilisation percentage. Returns float
tr: CPU kullanım yüzdesi. Float döndürür

en: Calculate SLA, acceptable SLA (in %)
tr: SLA Hesapla, kabul edilebilir SLA (% olarak)

en: Calculated
tr: Hesaplanmış

en: Callback
tr: Geri çağırma

en: Canada (136 characters)
tr: Kanada (136 karakter)

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot add a discovered application "%1$s" to a web scenario.
tr: Bir web senaryosuna keşfedilen bir uygulama "%1$s" eklenemez.

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph "%2$s".
tr: "%2$s" grafiğine sayısal olmayan "%1$s" öğesi eklenemez.

en: Cannot add a non-numeric item "%1$s" to graph prototype "%2$s".
tr: "%2$s" grafik prototipine sayısal olmayan "%1$s" öğesi eklenemez.

en: Cannot add action
tr: Eylem eklenemiyor

en: Cannot add action condition
tr: Eylem koşulu eklenemiyor

en: Cannot add application
tr: Uygulama eklenemiyor

en: Cannot add correlation
tr: Korelasyon eklenemez

en: Cannot add correlation condition
tr: Korelasyon durumu eklenemez

en: Cannot add dependency from a host to a template.
tr: Bir ana makineden bir şablona bağımlılık eklenemiyor.

en: Cannot add dependency from trigger "%1$s:%2$s" to non existing trigger "%3$s:%4$s".
tr: "%1$s:%2$s" tetiğinden var olmayan "%3$s:%4$s" tetiğine bağımlılık eklenemiyor.

en: Cannot add discovery rule
tr: Keşif kuralı eklenemiyor

en: Cannot add graph
tr: Grafik eklenemiyor

en: Cannot add graph prototype
tr: Grafik prototipi eklenemiyor

en: Cannot add group
tr: Grup eklenemiyor

en: Cannot add group.
tr: Grup eklenemiyor.

en: Cannot add host
tr: Ana makine eklenemiyor

en: Cannot add host prototype
tr: Ana makine prototipi eklenemiyor

en: Cannot add image
tr: Resim eklenemiyor

en: Cannot add item
tr: Öğe eklenemiyor

en: Cannot add item "%1$s" from "%2$s" to application "%3$s" from "%4$s".
tr: "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi "%4$s" üzerindeki "%3$s" uygulamasına eklenemiyor.

en: Cannot add item prototype
tr: Öğe prototipi eklenemiyor

en: Cannot add items.
tr: Öğeler eklenemiyor.

en: Cannot add maintenance
tr: Bakım eklenemiyor

en: Cannot add media type
tr: İletişim aracı türü eklenemiyor

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph "%1$s".
tr: "%1$s" grafiğine "Graph sum" türünde birden çok öğe eklenemiyor.

en: Cannot add more than one item with type "Graph sum" on graph prototype "%1$s".
tr: "%1$s" grafik prototipine "Graph sum" türünde birden çok öğe eklenemiyor.

en: Cannot add network map
tr: Ağ haritası eklenemiyor

en: Cannot add new application "%1$s".
tr: "%1$s" yeni uygulaması eklenemiyor.

en: Cannot add proxy
tr: Vekil sunucu eklenemiyor

en: Cannot add regular expression
tr: Düzenli ifade eklenemiyor

en: Cannot add screen
tr: Ekran eklenemiyor

en: Cannot add script
tr: Betik eklenemiyor

en: Cannot add service
tr: Servis eklenemiyor

en: Cannot add slide show
tr: Slayt gösterisi eklenemiyor

en: Cannot add submaps. Max depth reached.
tr: Alt haritalar eklenemiyor. Maksimum derinliğe ulaşıldı.

en: Cannot add template
tr: Şablon eklenemiyor

en: Cannot add trigger
tr: Tetikleyici eklenemiyor

en: Cannot add trigger prototype
tr: Tetikleyici prototipi eklenemiyor

en: Cannot add user
tr: Kullanıcı eklenemiyor

en: Cannot add user. Both passwords must be equal.
tr: Kullanıcı eklenemiyor. Her iki parola da aynı olmalı.

en: Cannot add value map
tr: Değer haritası eklenemiyor

en: Cannot add web scenario
tr: Web senaryosu eklenemiyor

en: Cannot call method "%1$s.%2$s" without parameters.
tr: Parametre olmadan "%1$s.%2$s" yöntemi çağrılamaz.

en: Cannot clear history
tr: Geçmiş temizlenemiyor

en: Cannot clone graph prototypes.
tr: Grafik prototipleri klonlanamıyor.

en: Cannot clone host prototypes.
tr: Ana makine prototipleri klonlanamıyor.

en: Cannot clone item prototypes.
tr: Öğe prototipleri klonlanamıyor.

en: Cannot clone trigger prototypes.
tr: Tetikleyici prototipleri klonlanamıyor.

en: Cannot close problem: %1$s.
tr: Problem kapatılamıyor: %1$s.

en: Cannot connect to the database.
tr: Veritabanına bağlanılamıyor.

en: Cannot convert POST data from raw data format to form field data format.
tr: Ham veri biçimindeki POST verileri, form alanı veri biçimine dönüştürülemez.

en: Cannot copy graph | Cannot copy graphs
tr[0]: Grafik kopyalanamıyor
tr[1]: Grafikler kopyalanamıyor

en: Cannot copy item | Cannot copy items
tr[0]: Öğe kopyalanamıyor
tr[1]: Öğeler kopyalanamıyor

en: Cannot copy trigger | Cannot copy triggers
tr[0]: Tetikleyici kopyalanamıyor
tr[1]: Tetikleyiciler kopyalanamıyor

en: Cannot copy trigger "%1$s:%2$s", because it has multiple hosts in the expression.
tr: "%1$s:%2$s" tetikleyicisi kopyalanamıyor, çünkü ifadede birden çok ana makine var.

en: Cannot create a host prototype on a discovered host "%1$s".
tr: Keşfedilmiş "%1$s" ana makinesi üzerinde bir ana makine prototipi oluşturulamıyor.

en: Cannot create another database connection.
tr: Başka bir veritabanı bağlantısı oluşturulamıyor.

en: Cannot create circular dependencies.
tr: Çevrimsel bağımlılıklar oluşturulamaz.

en: Cannot create dependency on trigger itself.
tr: Tetikleyicinin kendisine bağımlılık oluşturulamıyor.

en: Cannot create dependency on trigger prototype itself.
tr: Tetikleyici prototipin kendisine bağımlılık oluşturamazsınız.

en: Cannot create discovery rule
tr: Keşif kuralı oluşturulamıyor

en: Cannot create icon map
tr: Simge haritası oluşturulamıyor

en: Cannot create new application, web scenario is already assigned to application.
tr: Yeni uygulama oluşturulamıyor, web senaryosu halihazırda uygulamaya atanmış.

en: Cannot create template.
tr: Şablon oluşturulamıyor.

en: Cannot create the configuration file.
tr: Yapılandırma dosyası oluşturulamıyor.

en: Cannot create widget: %1$s.
tr: Parçacık oluşturulamıyor: %1$s.

en: Cannot delete Zabbix internal user "%1$s", try disabling that user.
tr: "%1$s" Zabbix dahili kullanıcısı silinemiyor, bu kullanıcıyı devredışı bırakmayı deneyin.

en: Cannot delete action
tr: Eylem silinemiyor

en: Cannot delete application | Cannot delete applications
tr[0]: Uygulama silinemiyor
tr[1]: Uygulamalar silinemiyor

en: Cannot delete correlation
tr: Korelasyon silinemiyor

en: Cannot delete dashboard | Cannot delete dashboards
tr[0]: Pano silinemiyor
tr[1]: Panolar silinemiyor

en: Cannot delete dependency
tr: Bağımlılık silinemiyor

en: Cannot delete discovered application "%1$s".
tr: Keşfedilen uygulama "%1$s" silinemiyor.

en: Cannot delete discovery rule
tr: Keşif kuralı silinemiyor

en: Cannot delete discovery rules
tr: Keşif kuralları silinemiyor

en: Cannot delete graph
tr: Grafik silinemiyor

en: Cannot delete graph prototype
tr: Grafik prototipi silinemiyor

en: Cannot delete graph prototypes
tr: Grafik prototipleri silinemiyor

en: Cannot delete graphs
tr: Grafikler silinemiyor

en: Cannot delete group | Cannot delete groups
tr[0]: Grup silinemiyor
tr[1]: Gruplar silinemiyor

en: Cannot delete host
tr: Ana makine silinemiyor

en: Cannot delete host prototype.
tr: Ana makine prototipi silinemez.

en: Cannot delete host prototypes
tr: Ana makine prototipleri silinemez

en: Cannot delete icon map
tr: Simge eşlemesi silinemiyor

en: Cannot delete image
tr: Resim silinemiyor

en: Cannot delete inventory.
tr: Envanter silinemiyor.

en: Cannot delete item
tr: Öğe silinemiyor

en: Cannot delete item prototype
tr: Öğe prototipi silinemiyor

en: Cannot delete item prototypes
tr: Öğe prototipleri silinemez

en: Cannot delete items
tr: Öğeler silinemiyor

en: Cannot delete maintenance
tr: Bakım silinemiyor

en: Cannot delete media type | Cannot delete media types
tr[0]: İletişim aracı türü silinemiyor
tr[1]: İletişim aracı türleri silinemiyor

en: Cannot delete network map
tr: Ağ haritası silinemiyor

en: Cannot delete proxy | Cannot delete proxies
tr[0]: Vekil sunucu silinemiyor
tr[1]: Vekil sunucular silinemiyor

en: Cannot delete regular expression | Cannot delete regular expressions
tr[0]: Düzenli ifade silinemiyor
tr[1]: Düzenli ifadeler silinemiyor

en: Cannot delete screen
tr: Ekran silinemiyor

en: Cannot delete script | Cannot delete scripts
tr[0]: Betik silinemiyor
tr[1]: Betikler silinemiyor

en: Cannot delete scripts. Script "%1$s" is used in action operation "%2$s".
tr: Betikler silinemiyor. "%1$s" betiği "%2$s" eylem işleminde kullanılıyor.

en: Cannot delete selected actions
tr: Seçilen eylemler silinemiyor

en: Cannot delete selected correlations
tr: Seçilen korelasyonlar silinemiyor

en: Cannot delete service
tr: Servis silinemiyor

en: Cannot delete slide show
tr: Slayt gösterisi silinemiyor

en: Cannot delete template
tr: Şablon silinemiyor

en: Cannot delete templated application.
tr: Şablonlanmış uygulama silinemiyor.

en: Cannot delete templated host prototype.
tr: Şablonlanmış ana makine prototipi silinemiyor.

en: Cannot delete templated item.
tr: Şablonlanmış öğe silinemiyor.

en: Cannot delete templated items.
tr: Şablonlanmış öğeler silinemiyor.

en: Cannot delete templated trigger "%1$s:%2$s".
tr: Şablonlanmış "%1$s:%2$s" tetiği silinemiyor.

en: Cannot delete templated web scenario "%1$s".
tr: Şablonlanmış "%1$s" web senaryosu silinemiyor.

en: Cannot delete trigger
tr: Tetikleyici silinemiyor

en: Cannot delete trigger prototype
tr: Tetikleyici prototipi silinemiyor

en: Cannot delete trigger prototypes
tr: Tetikleyici prototipleri silinemiyor

en: Cannot delete triggers
tr: Tetikleyiciler silinemiyor

en: Cannot delete user
tr: Kullanıcı silinemiyor

en: Cannot delete value map | Cannot delete value maps
tr[0]: Değer haritası silinemiyor
tr[1]: Değer haritaları silinemiyor

en: Cannot delete web scenario
tr: Web senaryosu silinemiyor

en: Cannot disable action | Cannot disable actions
tr[0]: Eylem devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Eylemler devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable correlation | Cannot disable correlations
tr[0]: Korelasyon devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Korelasyonlar devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable discovery rule | Cannot disable discovery rules
tr[0]: Keşif kuralı devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Keşif kuralları devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable host | Cannot disable hosts
tr[0]: Ana makine devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Ana makine devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable item | Cannot disable items
tr[0]: Öğe devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Öğeler devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable media type | Cannot disable media types
tr[0]: Medya türü devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Medya türleri devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable trigger | Cannot disable triggers
tr[0]: Tetikleyici devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Tetikleyiciler devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable user group | Cannot disable user groups
tr[0]: Kullanıcı grubu devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Kullanıcı grupları devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot disable web scenario | Cannot disable web scenarios
tr[0]: Web senaryosu devre dışı bırakılamıyor
tr[1]: Web senaryoları devre dışı bırakılamıyor

en: Cannot display item queue.
tr: Öğe kuyruğu görüntülenemiyor.

en: Cannot display more than one item with type "Graph sum".
tr: "Graph sum" türünde birden çok öğe görüntülenemez.

en: Cannot enable action | Cannot enable actions
tr[0]: Eylem etkinleştirilemiyor
tr[1]: Eylemler etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable correlation | Cannot enable correlations
tr[0]: Korelasyon etkinleştirilemiyor
tr[1]: Korelasyonlar etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable discovery rule | Cannot enable discovery rules
tr[0]: Keşif kuralı etkinleştirilemiyor
tr[1]: Keşif kuralları etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable host | Cannot enable hosts
tr[0]: Ana makine etkinleştirilemiyor
tr[1]: Ana makineler etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable item | Cannot enable items
tr[0]: Öğe etkinleştirilemiyor
tr[1]: Öğeler etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable media type | Cannot enable media types
tr[0]: Medya türü etkinleştirilemiyor
tr[1]: Medya türü etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable trigger | Cannot enable triggers
tr[0]: Tetikleyici etkinleştirilemiyor
tr[1]: Tetikleyiciler etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable user group | Cannot enable user groups
tr[0]: Kullanıcı grubu etkinleştirilemiyor
tr[1]: Kullanıcı grupları etkinleştirilemiyor

en: Cannot enable web scenario | Cannot enable web scenarios
tr[0]: Web senaryosu etkinleştirilemiyor
tr[1]: Web senaryoları etkinleştirilemiyor

en: Cannot execute script
tr: Betik çalıştırılamıyor

en: Cannot expand macros.
tr: Makrolar genişletilemiyor.

en: Cannot find background image "%1$s" used in map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasında kullanılan "%1$s" arka plan görüntüsü bulunamadı.

en: Cannot find graph "%1$s" used in screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranında kullanılan "%1$s" grafiği bulunamıyor.

en: Cannot find group "%1$s" used in map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasında kullanılan "%1$s" grubu bulunamıyor.

en: Cannot find group "%1$s" used in screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranında kullanılan "%1$s" grubu bulunamıyor.

en: Cannot find host "%1$s" used in map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasında kullanılan "%1$s" ana makinesi bulunamıyor.

en: Cannot find host "%1$s" used in screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranında kullanılan "%1$s" ana makinesi bulunamıyor.

en: Cannot find host group "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
tr: "%4$s" üzerindeki "%3$s" keşif kuralının ana makine prototipi "%2$s" için ana makine grubu "%1$s" bulunamadı.

en: Cannot find host interface on "%1$s" for item key "%2$s".
tr: "%2$s" öğe anahtarı için "%1$s" üzerinde ana makine arayüzü bulunamadı.

en: Cannot find icon "%1$s" used in map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasında kullanılan "%1$s" simgesi bulunamadı.

en: Cannot find icon map "%1$s" used in map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasında kullanılan simge haritası "%1$s" bulunamıyor.

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph "%3$s".
tr: "%3$s" grafiği için Y ekseni MAKS değeri olarak kullanılan "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi bulunamadı.

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MAX value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
tr: "%5$s" üzerindeki "%4$s" keşif kuralının grafik prototipi "%3$s" için Y ekseni MAKS değeri olarak kullanılan "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi bulunamadı.

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph "%3$s".
tr: "%3$s" grafiği için Y ekseni MİN değeri olarak kullanılan "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi bulunamadı.

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used as the Y axis MIN value for graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
tr: "%5$s" üzerindeki "%4$s" keşif kuralının grafik prototipi "%3$s" için Y ekseni MİN değeri olarak kullanılan "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi bulunamadı.

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph "%3$s".
tr: "%3$s" grafiğinde kullanılan "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi bulunamadı.

en: Cannot find item "%1$s" on "%2$s" used in graph prototype "%3$s" of discovery rule "%4$s" on "%5$s".
tr: "%5$s" üzerindeki "%4$s" keşif kuralının "%3$s" grafik prototipinde kullanılan "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi bulunamadı.

en: Cannot find item "%1$s" used in screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranında kullanılan "%1$s" öğesi bulunamadı.

en: Cannot find map "%1$s" used in map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasında kullanılan "%1$s" haritası bulunamıyor.

en: Cannot find map "%1$s" used in screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranında kullanılan "%1$s" haritası bulunamıyor.

en: Cannot find screen "%1$s" used in screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranında kullanılan "%1$s" ekranı bulunamıyor.

en: Cannot find template "%1$s" for host prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
tr: "%4$s" üzerindeki "%3$s" keşif kuralının "%2$s" ana makine prototipi için "%1$s" şablonu bulunamıyor.

en: Cannot find trigger "%1$s" used in map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasında kullanılan "%1$s" tetikleyicisi bulunamıyor.

en: Cannot find value map "%1$s" used for item "%2$s" on "%3$s".
tr: "%3$s" üzerindeki "%2$s" öğesi için değer haritası "%1$s" bulunamadı.

en: Cannot find value map "%1$s" used for item prototype "%2$s" of discovery rule "%3$s" on "%4$s".
tr: "%4$s" üzerindeki "%3$s" keşif kuralının öğe prototipi "%2$s" için kullanılan "%1$s" değer haritası bulunamıyor.

en: Cannot format Tree. Check logic structure in service links.
tr: Ağaç biçimlendirilemiyor. Servis bağlantılarındaki mantık yapısını kontrol edin.

en: Cannot format tree.
tr: Ağaç biçimlendirilemiyor.

en: Cannot have empty visible template name.
tr: Görünür şablon adı boş olamaz.

en: Cannot import screen "%1$s": subscreen "%2$s" does not exist. | Cannot import screen "%1$s": subscreens "%2$s" do not exist.
tr[0]: "%1$s" ekranı içeri aktarılamıyor: "%2$s" alt ekranı mevcut değil.
tr[1]: "%1$s" ekranı içeri aktarılamıyor: "%2$s" alt ekranları mevcut değil.

en: Cannot import template "%1$s", linked template "%2$s" does not exist. | Cannot import template "%1$s", linked templates "%2$s" do not exist.
tr[0]: "%1$s" şablonu içe aktarılamıyor, "%2$s" bağlantılı şablonu mevcut değil.
tr[1]: "%1$s" şablonu içe aktarılamıyor, "%2$s" bağlantılı şablonları mevcut değil.

en: Cannot include JS file "%s".
tr: JS dosyası "%s" içerilemiyor.

en: Cannot include view file "%s".
tr: Görünüm dosyası "%s" içerilemiyor.

en: Cannot insert trigger expression
tr: Tetikleyici ifadesi eklenemiyor

en: Cannot link template
tr: Şablon bağlantısı yapılamıyor

en: Cannot link template.
tr: Şablon bağlantısı yapılamıyor.

en: Cannot logout.
tr: Oturum kapatılamıyor.

en: Cannot mass update host name.
tr: Ana makine adına toplu güncelleme yapılamıyor.

en: Cannot mass update template name.
tr: Şablon adına toplu güncelleme yapılamıyor.

en: Cannot mass update visible host name.
tr: Görünür ana makine adına toplu güncelleme yapılamıyor.

en: Cannot mass update visible template name.
tr: Görünür şablon adına toplu güncelleme yapılamıyor.

en: Cannot pass duplicate template IDs for the linkage: %s.
tr: Bağlantı %s için yinelenen şablon ID'leri geçilemez.

en: Cannot perform delete statement on table "%1$s" without where condition.
tr: "%1$s" tablosunda, where koşulu olmadan delete ifadesi gerçekleştirilemez.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without values.
tr: Değerler olmadan "%1$s" tablosunda update ifadesi gerçekleştirilemez.

en: Cannot perform update statement on table "%1$s" without where condition.
tr: "%1$s" tablosunda, where koşulu olmadan update ifadesi gerçekleştirilemez.

en: Cannot process applications from different hosts or templates.
tr: Farklı ana makinelerden veya şablonlardan uygulamalar işlenemez.

en: Cannot read JSON: %1$s.
tr: JSON okunamıyor: %1$s.

en: Cannot read XML: %1$s.
tr: XML okunamıyor: %1$s.

en: Cannot read the response, check connection with the Zabbix server "%1$s".
tr: Yanıt okunamıyor, Zabbix sunucusu "%1$s" ile bağlantıyı kontrol edin.

en: Cannot rename guest user.
tr: Misafir kullanıcısı yeniden adlandırılamıyor.

en: Cannot save discovery rule without checks.
tr: Kontroller olmaksızın keşif kuralları saklanamıyor.

en: Cannot save widget "%1$s".
tr: "%1$s" parçacığı kaydedilemiyor.

en: Cannot send command, check connection with Zabbix server "%1$s".
tr: Komut gönderilemiyor, Zabbix sunucusu "%1$s" ile bağlantıyı kontrol edin.

en: Cannot set "%1$s" for action "%2$s".
tr: "%2$s" eylemi için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot set "%1$s" for graph "%2$s".
tr: "%2$s" grafiği için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot set "%1$s" for graph prototype "%2$s".
tr: "%2$s" grafik prototipi için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot set "%1$s" for item "%2$s".
tr: "%2$s" öğesi için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot set "%1$s" for template screen "%2$s".
tr: Şablon ekranı "%2$s" için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot set "%1$s" for trigger "%2$s".
tr: "%2$s" tetikleyicisi için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot set "%1$s" for trigger prototype "%2$s".
tr: "%2$s" tetikleyici prototipi için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot set "templateid" field for application prototype in item prototype "%1$s".
tr: "%1$s" öğe prototipinde uygulama prototipi için "templateid" alanı ayarlanamıyor.

en: Cannot set "templateid" for screen "%1$s".
tr: "%1$s" ekranında "templateid" ayarlanamıyor.

en: Cannot set inventory fields for disabled inventory.
tr: Devre dışı envanter için envanter alanları tanımlanamaz.

en: Cannot set resource ID for screen element.
tr: Ekran öğesi için kaynak kimliği ayarlanamıyor.

en: Cannot switch host for interface.
tr: Arayüz için ana makine değiştirilemiyor.

en: Cannot unblock users
tr: Kullanıcıların bloklaması kaldırılamadı

en: Cannot unlink and clear Web scenarios.
tr: Web senaryolarının bağlantısı kaldırılıp temizlenemiyor.

en: Cannot unlink and clear applications.
tr: Uygulamaların bağlantısı kaldırılıp temizlenemiyor.

en: Cannot unlink and clear discovery rules
tr: Keşif kurallarının bağlantısı kaldırılıp temizlenemiyor

en: Cannot unlink template
tr: Şablonun bağlantısı kaldırılamadı

en: Cannot unlink template.
tr: Şablonun bağlantısı kaldırılamıyor.

en: Cannot unlink trigger "%s", it has items from template that is left linked to host.
tr: "%s" tetikleyicisinin bağlantısı kaldırılamıyor, ana makineyle bağlantılı bırakılmış şablondan öğeler var.

en: Cannot update "%1$s" for action "%2$s".
tr: "%2$s" eylemi için "%1$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "%1$s" for graph "%2$s".
tr: "%2$s" grafiği için "%1$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "%1$s" for graph prototype "%2$s".
tr: "%2$s" grafik prototipi için "%1$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "%1$s" for item "%2$s".
tr: "%2$s" öğesi için "%1$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger "%2$s".
tr: Şablonlaştırılmış tetikleyici "%2$s" için "%1$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "%1$s" for templated trigger prototype "%2$s".
tr: Şablonlaştırılmış tetikleyici prototipi "%2$s" için "%1$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "%1$s" for trigger "%2$s".
tr: "%2$s" tetikleyicisi için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot update "%1$s" for trigger prototype "%2$s".
tr: "%2$s" tetikleyici prototipi için "%1$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot update "%2$s" for a discovered host "%1$s".
tr: "%1$s" keşfedilmiş ana makinesi için "%2$s" ayarlanamıyor.

en: Cannot update "%2$s" for a discovered item "%1$s".
tr: Keşfedilmiş öğe "%1$s" için "%2$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "%2$s" for a discovered trigger "%1$s".
tr: Keşfedilmiş tetikleyici "%1$s" için "%2$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update "imagetype" for image "%1$s".
tr: "%1$s" resmi için "imagetype" güncellenemiyor.

en: Cannot update "templateid" for screen "%1$s".
tr: "%1$s" ekranı için "templateid" güncellenemiyor.

en: Cannot update "templateid" for template screen "%1$s".
tr: Şablon ekranı "%1$s" için "templateid" güncellenemiyor.

en: Cannot update a discovered graph.
tr: Keşfedilmiş bir grafik güncellenemiyor.

en: Cannot update a discovered host group.
tr: Keşfedilmiş bir ana makine grubu güncellenemiyor.

en: Cannot update a templated web scenario "%1$s": %2$s.
tr: Şablon web senaryosu "%1$s" güncellenemiyor: %2$s.

en: Cannot update action
tr: Eylem güncellenemez

en: Cannot update application
tr: Uygulama güncellenemiyor

en: Cannot update configuration
tr: Yapılandırma güncellenemiyor

en: Cannot update correlation
tr: Korelasyon güncellenemiyor

en: Cannot update debug mode
tr: Hata ayıklama kipi güncellenemiyor

en: Cannot update description
tr: Açıklama güncellenemiyor

en: Cannot update discovered application "%1$s".
tr: Keşfedilen uygulama "%1$s" güncellenemiyor.

en: Cannot update discovery rule
tr: Keşif kuralı güncellenemiyor

en: Cannot update frontend access
tr: Önyüz erişimi güncellenemiyor

en: Cannot update graph
tr: Grafik güncellenemiyor

en: Cannot update graph prototype
tr: Grafik prototipi güncellenemiyor

en: Cannot update group
tr: Grup güncellenemiyor

en: Cannot update groups for discovered host "%1$s".
tr: Keşfedilen ana makine "%1$s" için gruplar güncellenemiyor.

en: Cannot update host
tr: Ana makine güncellenemiyor

en: Cannot update host encryption settings. Connection settings for both directions should be specified.
tr: Ana makine şifreleme ayarları güncellenemiyor. Her iki yönde de bağlantı ayarları belirtilmelidir.

en: Cannot update host prototype | Cannot update host prototypes
tr[0]: Ana makine prototipi güncellenemiyor
tr[1]: Ana makine prototipleri güncellenemiyor

en: Cannot update hosts
tr: Ana makineler güncellenemiyor

en: Cannot update icon map
tr: Simge eşlemesi güncellenemiyor

en: Cannot update image
tr: Resim güncellenemiyor

en: Cannot update interface for discovered host "%1$s".
tr: Keşfedilen ana bilgisayar "%1$s" için arayüz güncellenemiyor.

en: Cannot update item
tr: Öğe güncellenemiyor

en: Cannot update item prototype | Cannot update item prototypes
tr[0]: Öğe prototipi güncellenemiyor
tr[1]: Öğe prototipleri güncellenemiyor

en: Cannot update items
tr: Öğeler güncellenemiyor

en: Cannot update macros
tr: Makrolar güncellenemiyor

en: Cannot update maintenance
tr: Bakım güncellenemiyor

en: Cannot update media type
tr: Kullanıcı medya türü güncellenemedi

en: Cannot update network map
tr: Ağ haritası güncellenemiyor

en: Cannot update proxy
tr: Vekil sunucu güncellenemiyor

en: Cannot update proxy for discovered host "%1$s".
tr: Keşfedilen ana makine "%1$s" için vekil sunucu güncellenemiyor.

en: Cannot update regular expression
tr: Düzenli ifade güncellenemiyor

en: Cannot update screen
tr: Ekran güncellenemiyor

en: Cannot update script
tr: Betik güncellenemiyor

en: Cannot update service
tr: Servis güncellenemiyor

en: Cannot update slide show
tr: Slayt gösterisi güncellenemiyor

en: Cannot update step for a templated web scenario "%1$s": %2$s.
tr: Şablon web senaryosu "%1$s" için adım güncellenemiyor: %2$s.

en: Cannot update template
tr: Şablon güncellenemiyor

en: Cannot update templated applications.
tr: Şablonlanmış uygulamalar güncellenemiyor.

en: Cannot update templates on discovered host "%1$s".
tr: Keşfedilmiş ana makine "%1$s" üzerindeki şablonlar güncellenemiyor.

en: Cannot update trigger
tr: Tetikleyici güncellenemiyor

en: Cannot update trigger "%1$s": %2$s.
tr: "%1$s" tetikleyicisi güncellenemiyor: %2$s.

en: Cannot update trigger prototype | Cannot update trigger prototypes
tr[0]: Tetikleyici prototipi güncellenemiyor
tr[1]: Tetikleyici prototipleri güncellenemiyor

en: Cannot update trigger prototype "%1$s": %2$s.
tr: Tetikleyici prototipi "%1$s" güncellenemiyor: %2$s.

en: Cannot update trigger prototypes
tr: Tetikleyici prototipleri güncellenemiyor

en: Cannot update user
tr: Kullanıcı güncellenemiyor

en: Cannot update user. Both passwords must be equal.
tr: Kullanıcı güncellenemiyor. Her iki parola da aynı olmalıdır.

en: Cannot update value map
tr: Değer haritası güncellenemiyor

en: Cannot update web scenario
tr: Web senaryosu güncellenemiyor

en: Cannot validate discovery check: invalid request or connection to Zabbix server failed.
tr: Keşif kontrolü doğrulanamıyor: geçersiz istek veya Zabbix sunucusuyla bağlantı başarısız oldu.

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

en: Catalan (ca_ES)
tr: Katalanca (ca_ES)

en: Catches all SNMP traps that match regex. If regexp is unspecified, catches any trap.
tr: Regex ile eşleşen tüm SNMP trap'lerini yakalar. Regexp belirtilmemişse bütün trap'leri yakalar.

en: Catches all SNMP traps that were not caught by any of snmptrap[] items.
tr: snmptrap[] öğelerinden herhangi biri tarafından yakalanmayan tüm SNMP trap'lerini yakalar.

en: Certificate
tr: Sertifika

[ctx: noun]
en: Change
tr: Değişiklik

[ctx: verb]
en: Change
tr: Değiştir

en: Change password
tr: Parolayı değiştir

en: Change per second
tr: Saniye başına değişim

en: Character
tr: Karakter

en: Character string included
tr: Karakter dizgisi içeriliyor

en: Character string not included
tr: Karakter dizgisi içerilmiyor

en: Chassis
tr: Şasi

en: Chassis information. Returns string
tr: Şasi bilgisi. Karakter dizgisi döndürür

en: Check already exists.
tr: Halihazırda olanları kontrol et.

en: Check expression part starting from "%1$s".
tr: İfade bölümünü "%1$s" kısmından başlayarak kontrol edin.

en: Check of pre-requisites
tr: Önkoşulları kontrol et

en: Check the key, please. Default example was passed.
tr: Anahtarı kontrol edin lütfen. Öntanımlı örnek kullanıldı.

en: Check type
tr: Türü kontrol et

en: Checks
tr: Kontroller

en: Checks if DNS service is up. Returns 0 - DNS is down (server did not respond or DNS resolution failed); 1 - DNS is up
tr: DNS servisinin çalışıp çalışmadığını kontrol eder. DNS kapalıysa (sunucu yanıt vermiyor veya DNS çözümlemesi başarısızsa) 0; DNS açıksa 1 döndürür

en: Checks if file exists. Returns 0 - not found; 1 - regular file or a link (symbolic or hard) to regular file exists
tr: Dosya var mı diye kontrol eder. Bulunamazsa 0 döndürür, normal dosya veya normal dosya için bir (sembolik veya sabit) bağlantı varsa 1 döndürür

en: Checks if it is possible to make TCP connection to specified port. Returns 0 - cannot connect; 1 - can connect
tr: Belirtilen bağlantı noktasına TCP bağlantısı yapmanın mümkün olup olmadığını kontrol eder. Bağlanılamıyorsa 0 döndürür; bağlanılabiliyorsa 1 döndürür

en: Checks if server is accessible by ICMP ping. 0 - ICMP ping fails. 1 - ICMP ping successful.
tr: Sunucunun ICMP pingi tarafından erişilebilir olup olmadığını kontrol eder. ICMP ping başarısız olursa 0. ICMP ping başarılı olursa 1.

en: Checks if service is running and accepting TCP connections. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
tr: Servisin çalışıp çalışmadığını ve TCP bağlantılarını kabul edip etmediğini kontrol eder. Servis kesintideyse 0 döner; servis çalışıyorsa 1 döner

en: Checks if service is running and responding to UDP requests. Returns 0 - service is down; 1 - service is running
tr: Servisin çalışıp çalışmadığını ve UDP isteklerine yanıt verip vermediğini denetler. Servis kesintideyse 0 döner; servis çalışıyorsa 1 döner

en: Checks if this TCP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
tr: Bu TCP bağlantı noktasının LISTEN durumda olup olmadığını denetler. LISTEN durumunda değilse 0 döndürür, LISTEN durumundaysa 1 döndürür

en: Checks if this UDP port is in LISTEN state. Returns 0 - it is not in LISTEN state; 1 - it is in LISTEN state
tr: Bu UDP bağlantı noktasının LISTEN durumda olup olmadığını kontrol eder. LISTEN durumda değilse 0 döndürür; LISTEN durumundaysa 1 döndürür.

en: Checks performance of TCP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent while connecting to the service
tr: TCP hizmetinin performansını denetler. Servis kesintideyse 0 döner; diğer durumlarda saniye döner ve servise bağlanırken harcanan saniye miktarını gösterir

en: Checks performance of UDP service. Returns 0 - service is down; seconds - the number of seconds spent waiting for response from the service
tr: UDP hizmetinin performansını denetler. Servis kesintideyse 0 döner; diğer durumlarda saniye döner ve servisten yanıt beklemek için harcanan saniye miktarını gösterir

en: Checks should be unique.
tr: Kontroller benzersiz olmalıdır.

en: Chinese (zh_CN)
tr: Çince (zh_CN)

en: Chinese (zh_TW)
tr: Çince (zh_TW)

en: Circular reference in screens: %1$s.
tr: Ekranlarda çevrimsel referans: %1$s.

en: Circular reference in templates: %1$s.
tr: Şablonlarda çevrimsel referans: %1$s.

en: Circular template linkage is not allowed.
tr: Çevrimsel şablon bağlantısına izin verilmiyor.

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear history
tr: Geçmişi temizle

en: Clear history and trends
tr: Geçmişi ve eğilimleri temizle

en: Clear when unlinking
tr: Bağlantı kaldırılırken temizle

en: Clock
tr: Saat

en: Clone
tr: Klonla

en: Close
tr: Kapat

en: Close expression constructor
tr: İfade düzenleyicisini kapat

en: Close new event
tr: Yeni olayı kapat

en: Close old events
tr: Eski olayları kapat

en: Close problem
tr: Problemi kapat

en: Collapse
tr: Daralt

en: Colour
tr: Renk

en: Colour "%1$s" is not correct: expecting hexadecimal colour code (6 symbols).
tr: "%1$s" rengi doğru değil: onaltılık renk kodu bekleniyor (6 hane).

en: Colour (OK)
tr: Renk (TAMAM)

en: Column added
tr: Kolon eklendi

en: Column deleted
tr: Kolon silindi

en: Column span
tr: Kolon genişliği

en: Columns
tr: Kolonlar

en: Combined result
tr: Birleşik sonuç

en: Command
tr: Komut

en: Commands
tr: Komutlar

en: Commercial
tr: Ticari

en: Comparing several triggers with "and" is not allowed.
tr: Birkaç tetikleyicinin "ve" ile karşılaştırılmasına izin verilmez.

en: Concurrent sessions
tr: Eşzamanlı oturumlar

en: Condition
tr: Koşul

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için "%3$s" formülünde "%2$s" koşulu kullanılmıyor.

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for correlation "%1$s".
tr: "%1$s" korelasyonu için "%3$s" formülünde "%2$s" durumu kullanılmıyor.

en: Condition "%2$s" is not used in formula "%3$s" for discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı için "%3$s" formülünde "%2$s" durumu kullanılmıyor.

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for action "%1$s" is not defined.
tr: "%1$s" eylemi için "%3$s" formülünde kullanılan "%2$s" durumu tanımlanmadı.

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for correlation "%1$s" is not defined.
tr: "%1$s" korelasyonu için "%3$s" formülünde kullanılan "%2$s" durumu tanımlanmadı.

en: Condition "%2$s" used in formula "%3$s" for discovery rule "%1$s" is not defined.
tr: "%1$s" keşif kuralı için "%3$s" formülünde kullanılan "%2$s" durumu tanımlanmadı.

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Conditions duplicates for correlation "%1$s".
tr: Korelasyon "%1$s" için durum yinelemeleri.

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Configuration cache statistics. Cache - buffer (modes: pfree, total, used, free).
tr: Yapılandırma önbellek istatistikleri. Önbellek - arabellek (kipler: pfree, total, used, free).

en: Configuration file "%1$s" created.
tr: Yapılandırma dosyası "%1$s" oluşturuldu.

en: Configuration import
tr: Yapılandırma içe aktarma

en: Configuration of GUI
tr: Grafik arayüzün yapılandırması

en: Configuration of Zabbix
tr: Zabbix yapılandırması

en: Configuration of actions
tr: Eylemlerin yapılandırması

en: Configuration of applications
tr: Uygulamaların yapılandırması

en: Configuration of discovery rules
tr: Keşif kurallarının yapılandırması

en: Configuration of graph prototypes
tr: Grafik prototi̇pleri̇ni̇n yapılandırması

en: Configuration of graphs
tr: Grafiklerin yapılandırması

en: Configuration of host groups
tr: Ana makine gruplarının yapılandırması

en: Configuration of host prototypes
tr: Ana makine prototi̇pleri̇ni̇n yapılandırması

en: Configuration of hosts
tr: Ana makinelerin yapılandırması

en: Configuration of housekeeping
tr: Temizlik hizmetinin yapılandırması

en: Configuration of icon mapping
tr: Simge eşlemelerinin yapılandırması

en: Configuration of images
tr: Resimlerin yapılandırması

en: Configuration of item prototypes
tr: Öğe prototi̇pleri̇ni̇n yapılandırması

en: Configuration of items
tr: Öğelerin yapılandırması

en: Configuration of macros
tr: Makroların yapılandırması

en: Configuration of maintenance periods
tr: Bakım dönemleri̇ni̇n yapılandırması

en: Configuration of media types
tr: Medya türlerinin yapılandırması

en: Configuration of network maps
tr: Ağ haritalarının yapılandırması

en: Configuration of proxies
tr: Vekil sunucuların yapılandırması

en: Configuration of regular expressions
tr: Düzenli ifadelerin yapılandırması

en: Configuration of screens
tr: Ekranların yapılandırması

en: Configuration of scripts
tr: Betiklerin yapılandırması

en: Configuration of services
tr: Servis yapılandırması

en: Configuration of slide shows
tr: Slayt gösterilerinin yapılandırması

en: Configuration of templates
tr: Şablonların yapılandırması

en: Configuration of trigger displaying options
tr: Tetikleyici görüntüleme seçeneklerinin yapılandırması

en: Configuration of trigger prototypes
tr: Tetikleyici prototi̇pleri̇ni̇n yapılandırması

en: Configuration of trigger severities
tr: Tetikleyici önem derecelerinin yapılandırması

en: Configuration of triggers
tr: Tetikleyicilerin yapılandırması

en: Configuration of user groups
tr: Kullanıcı gruplarının yapılandırması

en: Configuration of users
tr: Kullanıcıların yapılandırması

en: Configuration of value mapping
tr: Değer eşlemelerinin yapılandırması

en: Configuration of web monitoring
tr: Web gözlemleme yapılandırması

en: Configuration of working time
tr: Çalışma süresinin yapılandırması

en: Configuration updated
tr: Yapılandırma güncellendi

en: Configure DB connection
tr: DB bağlantısını yapılandır

en: Confirmation text
tr: Onaylama metni

en: Congratulations! You have successfully installed Zabbix frontend.
tr: Tebrikler! Zabbix önyüzünü başarıyla kurdunuz.

en: Connect to
tr: Bağlan

en: Connection security
tr: Bağlantı güvenliği

en: Connection timeout of %1$s seconds exceeded when connecting to Zabbix server "%2$s".
tr: "%2$s" Zabbix sunucusuna bağlanırken %1$s saniye zaman aşımı aşıldı.

en: Connection to Zabbix server "%s" failed. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect DNS server configuration.
tr: "%s" Zabbix sunucusuna bağlantı başarısız. Olası sebepler:
    1. "zabbix.conf.php" içerisinde yanlış sunucu IP/DNS'i;
    2. Yanlış DNS sunucu yapılandırması.

en: Connection to Zabbix server "%s" refused. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Security environment (for example, SELinux) is blocking the connection;
    3. Zabbix server daemon not running;
    4. Firewall is blocking TCP connection.
tr: "%s" Zabbix sunucusuna bağlantı reddedildi. Olası sebepler:
    1. "zabbix.conf.php" içerisinde yanlış sunucu IP/DNS ayarı;
    2. Güvenlik uygulamaları (örneğin SELinux) bağlantıyı blokluyor;
    3. Zabbix sunucu arkaplan hizmeti çalışmıyor;
    4. Firewall TCP bağlantısını blokluyor.

en: Connection to Zabbix server "%s" timed out. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Firewall is blocking TCP connection.
tr: "%s" Zabbix sunucusuna bağlantı zaman aşımına uğradı. Olası sebepler:
    1. "zabbix.conf.php" içerisinde yanlış sunucu IP/DNS ayarı;
    2. Firewall TCP bağlantısını blokluyor.

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: Connections from host
tr: Ana makineden yapılan bağlantılar

en: Connections from proxy
tr: Vekil sunucudan yapılan bağlantılar

en: Connections to host
tr: Ana makineye yapılan bağlantılar

en: Connections to proxy
tr: Vekil sunucuya yapılan bağlantılar

en: Constructor
tr: Kurucu

en: Contact
tr: Kontak

en: Context name
tr: İçerik adı

en: Contract number
tr: Kontak numarası

en: Coordinates
tr: Koordinatlar

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy %1$s element to... | Copy %1$s elements to...
tr[0]: %1$s öğesini kopyala...
tr[1]: %1$s öğelerini kopyala...

en: Correlation
tr: Korelasyon

en: Correlation "%1$s" already exists.
tr: Korelasyon "%1$s" halihazırda mevcut.

en: Correlation added
tr: Korelasyon eklendi

en: Correlation deleted
tr: Korelasyon silindi

en: Correlation disabled | Correlations disabled
tr[0]: Korelasyon devre dışı bırakıldı
tr[1]: Korelasyonlar devre dışı bırakıldı

en: Correlation enabled | Correlations enabled
tr[0]: Korelasyon etkinleştirildi
tr[1]: Korelasyonlar etkinleştirildi

en: Correlation is missing parameters: %1$s
tr: Korelasyonda eksik parametreler var: %1$s

en: Correlation name cannot be empty.
tr: Korelasyon adı boş olamaz.

en: Correlation rule
tr: Korelasyon kuralı

en: Correlation updated
tr: Korelasyon güncellendi

en: Could not save image!
tr: Resim kaydedilemedi!

en: Count
tr: Sayı

en: Count of context switches. Returns integer
tr: Bağlam anahtarlarının (context switch) sayısı. Tam sayı döndürür

en: Count of matched lines in log file monitoring with log rotation support. Returns integer
tr: Kayıt rotasyon desteğiyle kayıt dosyasında eşleşen satırların sayısı. Tam sayı döndürür

en: Count of matched lines in log file monitoring. Returns integer
tr: Kayıt dosyası izlenmesinde eşleşen satır sayısı. Tam sayı döndürür

en: Create action
tr: Eylem oluştur

en: Create application
tr: Uygulama oluştur

en: Create application (select host first)
tr: Uygulama oluştur (önce ana makine seçin)

en: Create background
tr: Arkaplan oluştur

en: Create correlation
tr: Korelasyon oluştur

en: Create dashboard
tr: Pano oluştur

en: Create dependent item
tr: Bağımlı öğe oluştur

en: Create disabled
tr: Devre dışı bırakılmış oluştur

en: Create discovery rule
tr: Keşif kuralı oluştur

en: Create enabled
tr: Etkinleştirilmiş oluştur

en: Create graph
tr: Grafik oluştur

en: Create graph (select host first)
tr: Grafik oluştur (önce ana makine seçin)

en: Create graph prototype
tr: Grafik prototipi oluştur

en: Create host
tr: Ana makine oluştur

en: Create host group
tr: Ana makine grubu oluştur

en: Create host prototype
tr: Ana makine prototipi oluştur

en: Create icon
tr: Simge oluştur

en: Create icon map
tr: Simge haritası oluştur

en: Create item
tr: Öğe oluştur

en: Create item (select host first)
tr: Öğe oluştur (Önce ana makine seçin)

en: Create item prototype
tr: Öğe prototipi oluştur

en: Create maintenance period
tr: Bakım dönemi oluştur

en: Create map
tr: Harita oluştur

en: Create media type
tr: Medya türü oluştur

en: Create new
tr: Yeni oluştur

en: Create proxy
tr: Vekil sunucu oluştur

en: Create screen
tr: Ekran oluştur

en: Create script
tr: Betik oluştur

en: Create slide show
tr: Slayt gösterisi oluştur

en: Create template
tr: Şablon oluştur

en: Create trigger
tr: Tetikleyici oluştur

en: Create trigger (select host first)
tr: Tetikleyici oluştur (önce ana makine seçin)

en: Create trigger prototype
tr: Tetikleyici prototipi oluştur

en: Create user
tr: Kullanıcı oluştur

en: Create user group
tr: Kullanıcı grubu oluştur

en: Create value map
tr: Değer haritası oluştur

en: Create web scenario
tr: Web senaryosu oluştur

en: Create web scenario (select host first)
tr: Web senaryosu oluştur (önce ana makine seç)

en: Critical
tr: Kritik

en: Current host
tr: Geçerli ana makine

en: Current value
tr: Geçerli değer

en: Custom
tr: Özel

en: Custom expression
tr: Özel ifade

en: Custom graphs
tr: Özel grafikler

en: Custom intervals
tr: Özel aralıklar

en: Custom label
tr: Özel etiketler

en: Custom label for map "%2$s" elements of type "%1$s" may not be empty.
tr: "%2$s" haritası için özel etiket "%1$s" türü elemanları boş olamaz.

en: Custom multiplier
tr: Özel çarpan

en: Custom screens
tr: Özel ekranlar

en: Custom script
tr: Özel betik

en: Custom severity names affect all locales and require manual translation!
tr: Özel önem derecesi adları bütün yerelleri etkiler ve elle çeviri gerektirir!

en: Custom size
tr: Özel boyut

en: Custom slides
tr: Özel slaytlar

en: Czech (cs_CZ)
tr: Çekce (cs_CZ)

[ctx: XML date format]
en: DD.MM.YY
tr: GG:AA:YY

en: DISABLED
tr: DEVRE DIŞI

en: DNS name
tr: DNS adı

en: Daily
tr: Günlük

en: Dark
tr: Karanlık

en: Dashboard
tr: Pano

en: Dashboard "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" panosu halihazırda mevcut.

en: Dashboard "%1$s" cell X - %2$s Y - %3$s is already taken.
tr: "%1$s" panosunun X - "%2$s", Y - %3$s hücresi halihazırda alınmış.

en: Dashboard created
tr: Pano oluşturuldu

en: Dashboard deleted | Dashboards deleted
tr[0]: Pano silindi
tr[1]: Panolar silindi

en: Dashboard properties
tr: Pano özellikleri

en: Dashboard sharing
tr: Pano paylaşımı

en: Dashboard updated
tr: Pano güncellendi

en: Dashboards
tr: Panolar

en: Dashed line
tr: Kesikli çizgi

en: Data
tr: Veri

en: Data cache statistics. Cache - one of values (modes: all, float, uint, str, log, text), history (modes: pfree, total, used, free), trend (modes: pfree, total, used, free), text (modes: pfree, total, used, free).
tr: Veri önbellek istatistikleri. Önbellek - değerlerden biri (kipler: all, float, uint, str, log, text), geçmiş (kipler: pfree, total, used, free), eğilim (kipler: pfree, total, used, free), metin (kipler: pfree, total, used, free).

en: Data from %1$s. Generated in %2$s sec.
tr: %1$s verisi. %2$s saniyede oluşturuldu.

en: Data is not properly encoded.
tr: Veriler doğru kodlanmamış.

en: Data overview
tr: Verilere genel bakış

en: Data storage period
tr: Veri depolama süresi

en: Database host
tr: Veritabanı ana makinesi

en: Database monitor
tr: Veritabanı izleyicisi

en: Database name
tr: Veritabanı adı

en: Database password
tr: Veritabanı parolası

en: Database port
tr: Veritabanı portu

en: Database schema
tr: Veritabanı şeması

en: Database server
tr: Veritabanı sunucusu

en: Database type
tr: Veritabanı türü

en: Database user
tr: Veritabanı kullanıcısı

en: Date
tr: Tarih

en: Date HW decommissioned
tr: Donanımın görevden alındığı tarih

en: Date HW installed
tr: Donanımın kurulduğu tarih

en: Date HW maintenance expires
tr: Donanımın bakım zamanının bittiği tarih

en: Date HW purchased
tr: Donanımın alındığı tarih

en: Day
tr: Gün

en: Day of month
tr: Ayın günü

en: Day of week
tr: Haftanın günü

en: Days
tr: Günler

en: Debug
tr: Hata Ayıklama

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama kipi

en: Debug mode updated
tr: Hata ayıklama kipi güncellendi

en: Dec
tr: Ara

en: December
tr: Aralık

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Default authentication
tr: Öntanımlı kimlik doğrulama

en: Default delay
tr: Öntanımlı gecikme

en: Default host inventory mode
tr: Öntanımlı ana makine envanter kipi

en: Default media type
tr: Öntanımlı medya türü

en: Default message
tr: Öntanımlı mesaj

en: Default operation step duration
tr: Öntanımlı operasyon adımı süresi

en: Default subject
tr: Öntanımlı başlık

en: Default theme
tr: Öntanımlı tema

en: Default theme "%1$s".
tr: Öntanımla tema "%1$s".

en: Delay
tr: Gecikme

en: Delayed by
tr: Gecikmenin yapıldığı

en: Delete
tr: Sil

en: Delete all elements that are not present in the XML file?
tr: XML dosyasında olmayan bütün elemanlar silinsin mi?

en: Delete and clear
tr: Sil ve temizle

en: Delete and clear selected templates? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
tr: Seçilen şablonlar silinsin ve temizlensin mi? (Uyarı: bütün bağlantılı ana makineler temizlenecektir!)

en: Delete and clear template? (Warning: all linked hosts will be cleared!)
tr: Şablon silinsin ve temizlensin mi? (Uyarı: bütün bağlantılı ana makineler temizlenecektir!)

en: Delete application?
tr: Uygulama silinsin mi?

en: Delete current action?
tr: Şu anki eylem silinsin mi?

en: Delete current correlation?
tr: Mevcut korelasyon silinsin mi?

en: Delete dashboard?
tr: Pano silinsin mi?

en: Delete discovery rule?
tr: Keşif kuralı silinsin mi?

en: Delete expression?
tr: İfade silinsin mi?

en: Delete graph prototype?
tr: Grafik prototipi silinsin mi?

en: Delete graph?
tr: Grafik silinsin mi?

en: Delete history of selected items?
tr: Seçilen öğelerin geçmişi silinsin mi?

en: Delete history of selected web scenarios?
tr: Seçilen web senaryolarının geçmişi silinsin mi?

en: Delete icon map?
tr: Simge eşlemesi silinsin mi?

en: Delete item prototype?
tr: Öğe prototipi silinsin mi?

en: Delete item?
tr: Öğe silinsin mi?

en: Delete links between selected elements?
tr: Seçili elemanlar arasındaki bağlar silinsin mi?

en: Delete maintenance period?
tr: Bakım dönemi silinsin mi?

en: Delete media type?
tr: Medya türü silinsin mi?

en: Delete missing
tr: Kayıp olanı sil

en: Delete proxy?
tr: Vekil sunucu silinsin mi?

en: Delete regular expression?
tr: Düzenli ifade silinsin mi?

en: Delete screen?
tr: Ekran silinsin mi?

en: Delete script?
tr: Betik silinsin mi?

en: Delete selected actions?
tr: Seçilen eylemler silinsin mi?

en: Delete selected applications?
tr: Seçilen uygulamalar silinsin mi?

en: Delete selected correlations?
tr: Seçili korelasyonlar silinsin mi?

en: Delete selected dashboards?
tr: Seçilen panolar silinsin mi?

en: Delete selected discovery rules?
tr: Seçilen keşif kuralları silinsin mi?

en: Delete selected elements?
tr: Seçilen elemanlar silinsin mi?

en: Delete selected graph prototypes?
tr: Seçilen grafik prototipleri silinsin mi?

en: Delete selected graphs?
tr: Seçilen grafikler silinsin mi?

en: Delete selected group?
tr: Seçilen grup silinsin mi?

en: Delete selected groups?
tr: Seçilen gruplar silinsin mi?

en: Delete selected host groups?
tr: Seçili ana makine grupları silinsin mi?

en: Delete selected host prototype?
tr: Seçili ana makine prototipi silinsin mi?

en: Delete selected host prototypes?
tr: Seçili ana makine prototipleri silinsin mi?

en: Delete selected host?
tr: Seçilen ana makine silinsin mi?

en: Delete selected hosts?
tr: Seçilen ana makineler silinsin mi?

en: Delete selected image?
tr: Seçilen resim silinsin mi?

en: Delete selected item prototypes?
tr: Seçili öğe prototipleri silinsin mi?

en: Delete selected items?
tr: Seçilen öğeler silinsin mi?

en: Delete selected maintenance periods?
tr: Seçilen bakım dönemleri silinsin mi?

en: Delete selected map?
tr: Seçilen harita silinsin mi?

en: Delete selected maps?
tr: Seçilen haritalar silinsin mi?

en: Delete selected media types?
tr: Seçilen medya türleri silinsin mi?

en: Delete selected proxies?
tr: Seçilen vekil sunucular silinsin mi?

en: Delete selected regular expressions?
tr: Seçilen düzenli ifadeler silinsin mi?

en: Delete selected screens?
tr: Seçilen ekranlar silinsin mi?

en: Delete selected scripts?
tr: Seçilen betikler silinsin mi?

en: Delete selected shapes?
tr: Seçilen şekiller silinsin mi?

en: Delete selected slide shows?
tr: Seçili slayt gösterileri silinsin mi?

en: Delete selected templates?
tr: Seçilen şablonlar silinsin mi?

en: Delete selected trigger prototypes?
tr: Seçili tetikleyici prototipleri silinsin mi?

en: Delete selected triggers?
tr: Seçilen tetikleyiciler silinsin mi?

en: Delete selected user?
tr: Seçilen kullanıcı silinsin mi?

en: Delete selected users?
tr: Seçilen kullanıcılar silinsin mi?

en: Delete selected value mapping?
tr: Seçilen değer eşlemesi silinsin mi?

en: Delete selected value mapping? It is used for %d item! | Delete selected value mapping? It is used for %d items!
tr[0]: Seçilen değer eşlemesi silinsin mi? %d öğe bunu kullanıyor!
tr[1]: Seçilen değer eşlemesi silinsin mi? %d öğe bunu kullanıyor!

en: Delete selected value maps?
tr: Seçilen değer eşleşmesi silinsin mi?

en: Delete selected web scenarios?
tr: Seçilen web senaryoları silinsin mi?

en: Delete service "%1$s"?
tr: "%1$s" servisi silinsin mi?

en: Delete slide show?
tr: Slayt gösterisi silinsin mi?

en: Delete template?
tr: Şablon silinsin mi?

en: Delete trigger prototype?
tr: Seçili tetikleyici prototipi silinsin mi?

en: Delete trigger?
tr: Tetikleyici silinsin mi?

en: Delete web scenario?
tr: Web senaryosu silinsin mi?

en: Deleted
tr: Silindi

en: Deleted: Host "%1$s".
tr: Silindi: "%1$s" ana makinesi.

en: Deleted: Host prototype "%1$s" on "%2$s".
tr: Silindi: "%2$s" üzerindeki "%1$s" ana makine prototipi.

en: Deleted: Template "%1$s".
tr: Silindi: "%1$s" şablonu.

en: Delimiter
tr: Sınırlayıcı

en: Deny
tr: Reddet

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Dependent
tr: Bağımlı

en: Dependent item
tr: Bağımlı öğe

en: Depends on
tr: Bağımlılığın olduğu

en: Deployment status
tr: Dağıtım durumu

en: Description
tr: Açıklama

en: Description updated
tr: Açıklamalar güncellendi

en: Details
tr: Detaylar

en: Details of web scenario
tr: Web senaryosunun detayları

en: Device
tr: Aygıt

en: Device interrupts. Returns integer
tr: Aygıt kesmeleri (interrupt). Tam sayı döndürür

en: Device uniqueness criteria
tr: Aygıt teklik kıstası

en: Dimension (cols x rows)
tr: Boyutlar (sütun x satır)

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disable debug mode
tr: Hata ayıklama kipini devre dışı bırak

en: Disable debug mode in selected groups?
tr: Seçilen grupların hata ayıklama kipi devre dışı bırakılsın mi?

en: Disable host
tr: Ana makineyi devre dışı bırak

en: Disable host?
tr: Ana makine devre dışı bırakılsın mi?

en: Disable hosts
tr: Ana makineleri devre dışı bırak

en: Disable hosts in the selected host groups?
tr: Seçilen ana makine gruplarındaki ana makineler devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable hosts monitored by selected proxies?
tr: Seçilen vekil sunucular tarafından izlenen ana makineler devre dışı bırakılsın mi?

en: Disable selected actions?
tr: Seçilen eylemler devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected applications?
tr: Seçilen uygulamalar devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected correlations?
tr: Seçili korelasyonlar devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected discovery rules?
tr: Seçilen keşif kuralları devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected groups?
tr: Seçilen gruplar devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected hosts?
tr: Seçilen ana makineler devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected items?
tr: Seçilen öğeler devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected media types?
tr: Seçilen medya türleri devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected triggers?
tr: Seçilen tetikleyiciler devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable selected web scenarios?
tr: Seçilen web senaryoları devre dışı bırakılsın mı?

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Disaster
tr: Felaket

en: Discovered
tr: Keşfedilmiş

en: Discovered by
tr: Tarafından keşfedildi

en: Discovered device
tr: Keşfedilmiş aygıt

en: Discovery
tr: Keşif

en: Discovery by proxy
tr: Vekil sunucu aracılığıyla keşif

en: Discovery check
tr: Keşif kontrolü

en: Discovery check error
tr: Keşif kontrol hatası

en: Discovery checks
tr: Keşif kontrolleri

en: Discovery list
tr: Keşif listesi

en: Discovery object
tr: Keşif objesi

en: Discovery rule
tr: Keşif kuralı

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" keşif kuralı zaten var, başka bir şablondan miras kalmış.

en: Discovery rule "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" keşif kuralı zaten var.

en: Discovery rule "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" keşif kuralı zaten var.

en: Discovery rule created
tr: Keşif kuralı oluşturuldu

en: Discovery rule deleted
tr: Keşif kuralı silindi

en: Discovery rule disabled | Discovery rules disabled
tr[0]: Keşif kuralı devre dışı
tr[1]: Keşif kuralları devre dışı

en: Discovery rule enabled | Discovery rules enabled
tr[0]: Keşif kuralı etkin
tr[1]: Keşif kuralları etkin

en: Discovery rule updated
tr: Keşif kuralı güncellendi

en: Discovery rules
tr: Keşif kuralları

en: Discovery rules deleted
tr: Keşif kuralları silindi

en: Discovery status
tr: Keşif durumu

en: Disk read statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
tr: Disk okuma istatistikleri. Sektörler, işlemler ve bayt türünde tam sayı; sps, ops, bps türünde float döndürür

en: Disk space in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
tr: Bayt cinsinden veya toplamın yüzdesi olarak disk alanı. Bayt için tam sayı; yüzde için float döndürür

en: Disk write statistics. Returns integer with type in sectors, operations, bytes; float with type in sps, ops, bps
tr: Disk yazma istatistikleri. Sektörler, işlemler ve bayt türünde tam sayı; sps, ops, bps türünde float döndürür

en: Display OK triggers for
tr: Bunlar için TAMAM tetikleyicilerini göster

en: Display graph
tr: Grafiği göster

en: Display problems
tr: Görüntüleme problemleri

en: Display stacked graph
tr: Yığılmış grafik göster

en: Displaying %1$s of %2$s found
tr: %2$s bulunandan %1$s kadarı gösteriliyor

en: Displaying %1$s to %2$s of %3$s found
tr: %3$s bulunandan %1$s - %2$s arası gösteriliyor

en: Do not calculate
tr: Hesaplama yapma

en: Do you wish to replace the conditional expression?
tr: Koşulsal ifadeyi değiştirmek ister misiniz?

en: Dot
tr: Nokta

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Down
tr: Aşağı

[ctx: discovery status]
en: Down
tr: Kapalı

en: Download the configuration file
tr: Yapılandırma dosyasını indir

en: Downtime
tr: Aksama Süresi

en: Draw style
tr: Çizim stili

en: Dropdown first entry
tr: Açılır liste ilk girişi

en: Dropdown first entry "%1$s".
tr: Açılır liste ilk girişi "%1$s".

en: Dropdown remember selected "%1$s".
tr: Açılır liste "%1$s" seçileni hatırlar.

en: Duplicate "%1$s" value "%2$s" for correlation "%3$s".
tr: "%3$s" korelasyonu için "%2$s" "%1$s" değeri mükerrer.

en: Duplicate "%1$s" value "%2$s" for correlation.
tr: Korelasyon için "%2$s" "%1$s" değeri mükerrer.

en: Duplicate "description" value "%1$s" for media type.
tr: Medya türü için "%1$s" "description" değeri mükerrer.

en: Duplicate "name" value "%1$s" for application prototype in item prototype "%2$s".
tr: "%2$s" öğe prototipindeki uygulama prototipi için "%1$s" "name" değeri mükerrer.

en: Duplicate "name" value "%1$s" for map.
tr: Harita için "%1$s" "name" değeri mükerrer.

en: Duplicate "name" value "%1$s" for screen.
tr: Ekran için "%1$s" "name" değeri mükerrer.

en: Duplicate dependencies in trigger "%1$s".
tr: "%1$s" tetikleyicisinde bağımlılıklar mükerrer.

en: Duplicate dependencies in trigger prototype "%1$s".
tr: "%1$s" tetikleyici prototipinde bağımlılıklar mükerrer.

en: Duplicate host. Host with the same host name "%s" already exists in data.
tr: Mükerrer ana makine. Aynı ana makine adına ("%s") sahip ana makine halihazırda verilerde bulunuyor.

en: Duplicate host. Host with the same visible name "%s" already exists in data.
tr: Mükerrer ana makine. Aynı görünür ana makine adlı ("%s") ana makine halihazırda verilerde bulunuyor.

en: Duplicate severity name "%s".
tr: Çift kopya "%s" önem derecesi ismi.

en: Duplicate userid "%1$s" in users for map "%2$s".
tr: "%2$s" haritası için kullanıcılarda "%1$s" userid'si mükerrer.

en: Duplicate userid "%1$s" in users for screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranı için kullanıcılarda "%1$s" userid'si mükerrer.

en: Duplicate usrgrpid "%1$s" in user groups for map "%2$s".
tr: "%2$s" haritası için kullanıcı gruplarında "%1$s" usrgrpid'si mükerrer.

en: Duplicate usrgrpid "%1$s" in user groups for screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranı için kullanıcı gruplarında "%1$s" usrgrpid'si mükerrer.

en: Duration
tr: Süre

en: Dutch (nl_NL)
tr: Flemenkçe (nl_NL)

en: Dynamic item
tr: Dinamik öğe

en: Each URL should have a unique name. Please make sure there is only one URL named
tr: Her URL tekil bir isme sahip olmalıdır. Lütfen URL'in yalnızca bir isme sahip olduğundan emin olun

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit dashboard
tr: Panoyu düzenle

en: Edit map
tr: Haritayı düzenle

en: Edit screen
tr: Ekranı düzenle

en: Edit slide show
tr: Slayt gösterisini düzenle

en: Edit tree element
tr: Ağaç öğesini düzenle

en: Edit trigger
tr: Tetikleyiciyi düzenle

en: Edit widget
tr: Parçacığı düzenle

en: Effective value
tr: Etkin değer

en: Elasticsearch error: %1$s.
tr: Elasticsearch hatası: %1$s.

en: Element
tr: Eleman

en: Element name
tr: Eleman ismi

en: Ellipse
tr: Elips

en: Email
tr: E-posta

en: Empty
tr: Boş

en: Empty SSL certificate file for web scenario "%1$s".
tr: Web senaryosu "%1$s" için boş SSL sertifika dosyası.

en: Empty SSL key file for web scenario "%1$s".
tr: Web senaryosu "%1$s" için boş SSL anahtar dosyası.

en: Empty action condition.
tr: Boş eylem koşulu.

en: Empty application prototype name in item prototype "%1$s".
tr: "%1$s" öğe prototipinde boş uygulama prototip adı.

en: Empty correlation ID.
tr: Boş korelasyon ID'si.

en: Empty filter condition formula ID for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için boş filtre koşulu formül ID'si.

en: Empty filter condition formula ID for discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı için boş filtre koşulu formül ID'si.

en: Empty filter condition macro for discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı için boş filtre koşul makrosu.

en: Empty input parameter.
tr: Boş giriş parametresi.

en: Empty input parameters.
tr: Boş giriş parametreleri.

en: Empty map ID.
tr: Boş harita ID'si.

en: Empty media type ID.
tr: Boş medya türü ID'si.

en: Empty name.
tr: Boş isim.

en: Empty parameters
tr: Boş parametreler

en: Empty screen ID for screen.
tr: Ekran için boş ekran ID'si.

en: Empty screen ID for template screen.
tr: Şablon ekranı için boş ekran ID'si.

en: Empty screen ID.
tr: Boş ekran ID'si.

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable confirmation
tr: Onaylamayı etkinleştir

en: Enable debug mode
tr: Hata ayıklama kipini etkinleştir

en: Enable debug mode in selected groups?
tr: Seçilen gruplarda hata ayıklama kipi etkinleştirilsin mi?

en: Enable host
tr: Ana makineyi etkinleştir

en: Enable host?
tr: Ana makine etkinleştirilsin mi?

en: Enable hosts
tr: Ana makineleri etkinleştir

en: Enable hosts monitored by selected proxies?
tr: Seçilen vekil sunucular tarafından izlenen ana makineler etkinleştirilsin mi?

en: Enable internal housekeeping
tr: Dahili temizlik hizmetini etkinleştir

en: Enable selected actions?
tr: Seçilen eylemler etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected applications?
tr: Seçilen uygulamalar etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected correlations?
tr: Seçilen korelasyonlar etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected discovery rules?
tr: Seçilen keşif kuralları etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected groups?
tr: Seçilen gruplar etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected hosts?
tr: Seçilen ana makineler etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected items?
tr: Seçilen öğeler etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected media types?
tr: Seçili medya türleri etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected triggers?
tr: Seçilen tetikleyiciler etkinleştirilsin mi?

en: Enable selected web scenarios?
tr: Seçilen web senaryoları etkinleştirilsin mi?

en: Enabled
tr: Etkin

en: Encryption
tr: Şifreleme

en: English (en_GB)
tr: İngiliz İngilizcesi (en_GB)

en: English (en_US)
tr: Amerikan İngilizcesi (en_US)

en: Error
tr: Hata

en: Error in search request for table "%1$s".
tr: "%1$s" tablosu için arama isteği hatası.

en: Error: %1$s
tr: Hata: %1$s

en: Event
tr: Olay

en: Event ID
tr: Olay ID

en: Event acknowledged
tr: Olay onaylandı

en: Event correlation
tr: Olay korelasyonu

en: Event correlation rules
tr: Olay korelasyon kuralları

en: Event details
tr: Olay detayları

en: Event generation
tr: Olay oluşturma

en: Event list [previous 20]
tr: Olay listesi [önceki 20]

en: Event log monitoring. Returns log
tr: Olay günlüğü izlemesi. Sistem günlüğü döndürür

en: Event source
tr: Olay kaynağı

en: Event tag pair
tr: Olay etiket çifti

en: Event type
tr: Olay tipi

en: Events and alerts
tr: Olaylar ve uyarılar

en: Every day(s)
tr: Her gün

en: Every week(s)
tr: Her hafta

en: Exclude
tr: Dahil etme

en: Exclude host groups
tr: Ana makine gruplarını hariç tut

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Execute SQL error [%1$s] in [%2$s].
tr: [%2$s] içinde [%1$s] SQL çalıştırma hatası.

en: Execute WMI query and return the first selected object. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
tr: WMI sorgusunu çalıştırır ve ilk seçilen nesneyi döndürür. Tam sayı, float, string veya metin döndürür (isteğe bağlı olarak)

en: Execute on
tr: Üzerinde çalıştır

en: Executed
tr: Çalıştırılmış

en: Executed script
tr: Çalıştırılmış betik

en: Execution confirmation
tr: Çalıştırma onayı

en: Expand
tr: Genişlet

en: Expand macros
tr: Makroları genişlet

en: Expand single problem
tr: Tek problemi genişlet

en: Expecting JSON-rpc version 2.0, "%s" is given.
tr: JSON-rpc sürüm 2.0 bekleniyor, "%s" verildi.

[ctx: maintenance status]
en: Expired
tr: Süresi geçmiş

en: Exploded
tr: Ayrılmış

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Export to CSV
tr: CSV'e aktar

en: Expression
tr: İfade

en: Expression Variable Elements
tr: İfade Değer Elemanları

en: Expression cannot be empty
tr: İfade boş olamaz

en: Expression constructor
tr: İfade kurucusu

en: Expression syntax error.
tr: İfade sözdizimi hatası.

en: Expression type
tr: İfade tipi

en: Expressions
tr: İfadeler

en: External check
tr: Harici kontrol

en: Ez Texting
tr: Ez Mesajlaşma

[ctx: Friday short]
en: F
tr: Cum

en: FALSE
tr: YANLIŞ

en: Fail
tr: Başarısız

en: Failed
tr: Başarısız

en: Failed to create dashboard
tr: Pano oluşturma başarısız

en: Failed to parse URL.
tr: URL ayrıştırılamadı.

en: Failed to update dashboard
tr: Pano güncelleme başarısız

en: Failed to update template.
tr: Şablon güncellenemedi.

en: Failure Audit
tr: Başarısızlık denetimi

en: Fatal error, please report to the Zabbix team
tr: Ölümcül hata, lütfen Zabbix ekibine rapor edin

en: Favourite graphs
tr: Favori grafikler

en: Favourite maps
tr: Favori haritalar

en: Favourite screens
tr: Favori ekranlar

en: Feb
tr: Şub

en: February
tr: Şubat

en: Field
tr: Alan

en: Field "%1$s" cannot be set to NULL.
tr: "%1$s" alanı NULL olarak ayarlanamıyor.

en: Field "%1$s" is mandatory.
tr: "%1$s" alanı zorunlu.

en: Field "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
tr: "%2$s" haritası için "%1$s" alanında bir değer eksik.

en: Field "%1$s" is missing a value for media type "%2$s".
tr: "%2$s" medya türü için "%1$s" alanında bir değer eksik.

en: Field "%1$s" is missing a value for screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranı için "%1$s" alanında bir değer eksik.

en: Field "%1$s" is not correct: %2$s
tr: "%1$s" alanı doğru değil: %2$s

en: Field "%1$s" is not integer.
tr: "%1$s" alanı tam sayı değil.

en: Field "%1$s" is not string.
tr: "%1$s" alanı string değil.

en: Field "%1$s" is required for media type "%2$s".
tr: "%2$s" medya türü için "%1$s" alanı gerekiyor.

en: Field "%1$s" must be missing.
tr: "%1$s" alanı eksik olmalıdır.

en: Field "host" is mandatory.
tr: "Ana makine" alanı zorunludur.

en: File checksum, calculated by the UNIX cksum algorithm. Returns integer
tr: Dosya özeti, UNIX cksum algoritmasıyla hesaplanır. Tam sayı döndürür

en: File format is unsupported.
tr: Dosya biçimi desteklenmiyor.

en: File is too big, max upload size is %1$s bytes.
tr: Dosya çok büyük, maksimum yükleme boyutu %1$s bayt.

en: File provided to a view does not exist. Tried to find "%s".
tr: Bir görünüme sağlanan dosya mevcut değil. "%s" bulmaya çalışıldı.

en: File size (in bytes). Returns integer
tr: Dosya boyutu (bayt cinsinden). Tam sayı döndürür

en: File time information. Returns integer (Unix timestamp)
tr: Dosya zaman bilgisi. Tam sayı döndürür (Unix zaman damgası)

en: Filled region
tr: Dolu bölge

en: Filter
tr: Filtre

en: Filters
tr: Filtreler

en: Find string in a file. Returns 0 - match not found; 1 - found
tr: Bir dosyada string bul. Eşleşme bulunamazsa 0, bulunursa 1 döndürür

en: Find string in a file. Returns the line containing the matched string, or as specified by the optional output parameter
tr: Bir dosyada string'i bul. Eşleşen string'i içeren veya isteğe bağlı çıktı parametresi tarafından belirtildiği şekilde satırı döndürür

en: Find string on a web page. Returns the matched string, or as specified by the optional output parameter
tr: Bir web sayfasında string'i bul. Eşleşen string'i içeren veya isteğe bağlı çıktı parametresi tarafından belirtildiği şekilde satırı döndürür

en: Finish
tr: Bitir

en: Finnish (fi_FI)
tr: Fince (fi_FI)

[ctx: page navigation]
en: First
tr: İlk

en: Fit
tr: Sığdır

en: Fit to map
tr: Haritaya sığdır

en: Fixed
tr: Sabit

en: Flexible
tr: Esnek

en: Follow redirects
tr: Yeniden yönlendirmeleri takip et

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Font colour
tr: Yazıtipi rengi

en: Font size
tr: Yazıtipi boyutu

en: For guest, password must be empty
tr: Misafir için parola boş olmak zorunda

en: Form data
tr: Form verisi

en: Formula
tr: Formül

en: French (fr_FR)
tr: Fransızca (fr_FR)

en: Fri
tr: Cum

en: Friday
tr: Cuma

en: From
tr: Kimden

en: Frontend access
tr: Önyüz erişimi

en: Frontend access updated
tr: Önyüz erişimi güncellendi

en: Frontend messaging
tr: Önyüz mesajlaşması

en: Full clone
tr: Tam klonla

en: Fullscreen
tr: Tam ekran

en: Function
tr: Fonksiyon

en: GUI
tr: Grafik arayüz

en: GUI access disabled.
tr: Grafik arayüz erişimi devre dışı.

en: General
tr: Genel

en: Generated in %s sec
tr: %s sn'de oluşturuldu

en: Georgian (ka_GE)
tr: Gürcüce (ka_GE)

en: German (de_DE)
tr: Almanca (de_DE)

en: Get content of web page. Returns web page source as text
tr: Web sayfasının içeriğini al. Web sayfası kaynağını metin olarak döndürür

en: Given expression is not a macro
tr: Verilen ifade bir makro değil

en: Global regular expression "%1$s" does not exist.
tr: "%1$s" genel düzenli ifadesi mevcut değil.

en: Global script
tr: Genel betik

en: Global scripts
tr: Genel betikler

en: Global value
tr: Genel değer

en: Go back to %1$s
tr: Dönüş yap: %1$s

en: Go to
tr: Buraya git

en: Go to dashboard
tr: Panoya git

en: Gradient line
tr: Gradyan çizgi

en: Graph
tr: Grafik

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (inherited from another template).
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" grafiği zaten var (başka bir şablondan miras kalmış).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s" (items are not identical).
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" grafiği zaten var (öğeler eş değil).

en: Graph "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" grafiği zaten var.

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s" (Ymax value item).
tr: "%1$s" grafiği devralınamıyor. "%2$s" üzerinde gerekli öğeler yok (Ymax değer öğesi).

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s" (Ymin value item).
tr: "%1$s" grafiği devralınamıyor. "%2$s" üzerinde gerekli öğeler yok (Ymin değer öğesi).

en: Graph "%1$s" cannot inherit. No required items on "%2$s".
tr: "%1$s" grafiği devralınamıyor. "%2$s" üzerinde gerekli öğeler yok.

en: Graph "%1$s" does not exist on template "%2$s".
tr: "%2$s" şablonunda "%1$s" grafiği mevcut değil.

en: Graph "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
tr: Şablonlanmış öğeler içeren "%1$s" grafiği, diğer ana makinelerden öğe içeremez.

en: Graph added
tr: Grafik eklendi

en: Graph copied | Graphs copied
tr[0]: Grafik kopyalandı
tr[1]: Grafikler kopyalandı

en: Graph deleted
tr: Grafik silindi

en: Graph element
tr: Grafik elemanı

en: Graph prototype
tr: Grafik prototipi

en: Graph prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
tr: Grafik prototipi "%1$s", çok sayıda keşif kuralından öğe prototipi içeriyor.

en: Graph prototype "%1$s" must have at least one item prototype.
tr: Grafik prototipi "%1$s" en az bir öğe prototipine sahip olmalıdır.

en: Graph prototype "%1$s" with templated items cannot contain items from other hosts.
tr: Şablonlaştırılmış öğeli "%1$s" grafik prototipi, diğer ana makinelerden öğe içeremez.

en: Graph prototype added
tr: Grafik prototipi eklendi

en: Graph prototype deleted
tr: Grafik prototipi silindi

en: Graph prototype not found.
tr: Grafik prototipi bulunamadı.

en: Graph prototype updated
tr: Grafik prototipi güncellendi

en: Graph prototype with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li grafik prototipi mevcut değil.

en: Graph prototypes
tr: Grafik prototipleri

en: Graph prototypes deleted
tr: Grafik prototipleri silindi

en: Graph sum
tr: Grafik özeti

en: Graph type
tr: Grafik türü

en: Graph updated
tr: Grafik güncellendi

en: Graph with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li grafik mevcut değil.

en: Graph with name "%1$s" already exists in graphs or graph prototypes.
tr: "%1$s" adlı grafik, grafikler veya grafik prototipleri içinde halihazırda mevcut.

en: Graph with same name but other type exist.
tr: Aynı ada sahip ancak başka türdeki grafik mevcut.

en: Graphs
tr: Grafikler

en: Graphs deleted
tr: Grafikler silindi

en: Greek (el_GR)
tr: Yunanca (el_GR)

en: Grid
tr: Izgara

en: Group
tr: Grup

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used by a host prototype.
tr: "%1$s" grubu, bir ana makine prototipi tarafından kullanıldığı için silinemez.

en: Group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a correlation condition.
tr: "%1$s" grubu, bir korelasyon koşulunda kullanıldığından silinemiyor.

en: Group "%1$s" does not exist.
tr: "%1$s" grubu mevcut değil.

en: Group "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
tr: "%2$s" ana makinesi için "%1$s" grubu mevcut değil.

en: Group added
tr: Grup eklendi

en: Group deleted | Groups deleted
tr[0]: Grup silindi
tr[1]: Gruplar silindi

en: Group for discovered hosts
tr: Keşfedilmiş ana makineler için grup

en: Group for discovered hosts "%1$s".
tr: Keşfedilen ana bilgisayar "%1$s" için grup.

en: Group name
tr: Grup adı

en: Group prototype cannot be based on a discovered host group "%1$s".
tr: Grup prototipi, keşfedilmiş "%1$s" ana makine grubuna dayalı olamaz.

en: Group prototypes
tr: Grup prototipleri

en: Group updated
tr: Grup güncellendi

en: Grouping by
tr: Gruplama tipi

en: Groups
tr: Gruplar

en: H:i
tr: H.i

en: HTTP authentication
tr: HTTP kimlik doğrulaması

en: HTTP proxy
tr: HTTP vekil sunucusu

en: HW architecture
tr: Donanım mimarisi

en: Hardware
tr: Donanım

en: Hardware (Full details)
tr: Donanım (Tüm detaylar)

en: Hardware sensor reading. Returns float
tr: Donanım sensör okuması. Float döndürür

en: Headers
tr: Başlık bilgileri

en: Hebrew (he_IL)
tr: İbranice (he_IL)

en: Height
tr: Yükseklik

en: Help
tr: Yardım

en: Hexadecimal to decimal
tr: Onaltılıktan ondalığa

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hide debug
tr: Hata ayıklamayı gizle

en: Hide groups without problems
tr: Problemsiz grupları gizle

en: Hide selected
tr: Seçileni gizle

en: High
tr: Yüksek

en: History
tr: Geçmiş

en: History cleared
tr: Geçmiş temizlendi

en: History clearing can take a long time. Continue?
tr: Geçmişi temizlemek uzun zaman alabilir. Devam edilsin mi?

en: History data storage period
tr: Geçmiş veri saklama dönemi

en: History data storage period "%1$s".
tr: Geçmiş verisi depolama süresi "%1$s".

en: History of events
tr: Olay Geçmişi

en: History storage period
tr: Geçmiş saklama dönemi

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Horizontal align
tr: Yatay hizalama

en: Host | Hosts
tr[0]: Ana makine
tr[1]: Ana makineler

en: Host "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" ana makinesi zaten var.

en: Host "%1$s" cannot be without host group.
tr: "%1$s" ana makinesi, ana makine grubu olmadan bulunamaz.

en: Host "%1$s" is monitored with proxy "%2$s".
tr: "%1$s" ana makinesi "%2$s" vekil sunucuyla gözetleniyor.

en: Host (ascending)
tr: Ana makine (artan sırada)

en: Host IP
tr: Ana makine IP

en: Host access
tr: Ana makine erişimi

en: Host added
tr: Ana makine eklendi

en: Host cannot have more than one default interface of the same type.
tr: Ana makine, aynı türde birden çok öntanımlı arayüze sahip olamaz.

en: Host count
tr: Ana makine sayısı

en: Host deleted
tr: Ana makine silindi

en: Host disabled | Hosts disabled
tr[0]: Ana makine devre dışı
tr[1]: Ana makineler devre dışı

en: Host enabled | Hosts enabled
tr[0]: Ana makine etkin
tr[1]: Ana makineler etkin

en: Host group
tr: Ana makine grubu

en: Host group "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" ana makine grubu zaten var.

en: Host group "%1$s" cannot be deleted, because it is used in a global script.
tr: "%1$s" adlı ana makine grubu, genel bir komut dizisinde kullanıldığından silinemiyor.

en: Host group "%1$s" is internal and can not be deleted.
tr: "%1$s" ana makine grubu dahilidir ve silinemez.

en: Host group elements
tr: Ana makine grubu öğeleri

en: Host group issues
tr: Ana makine grubu sorunları

en: Host group label type
tr: Ana makine grubu etiket türü

en: Host group with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li ana makine grubu mevcut değil.

en: Host groups
tr: Ana makine grupları

en: Host info
tr: Ana makine bilgisi

en: Host interface
tr: Ana makine arayüzü

en: Host inventory
tr: Ana makine envanteri

en: Host inventory overview
tr: Ana makine envanteri genel bakış

en: Host issues
tr: Ana makine sorunları

en: Host label type
tr: Ana makine etiket türü

en: Host macros
tr: Ana makine makroları

en: Host metadata
tr: Ana makine üstverisi

en: Host name
tr: Ana makine adı

en: Host networks
tr: Ana makine ağları

en: Host prototype "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" ana makine prototipi zaten var, başka bir şablondan miras kalmış.

en: Host prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" ana makine prototipi zaten var.

en: Host prototype added
tr: Ana makine prototipi eklendi

en: Host prototype deleted
tr: Ana makine prototipi silindi

en: Host prototype updated | Host prototypes updated
tr[0]: Ana makine prototipi güncellendi
tr[1]: Ana makine prototipleri güncellendi

en: Host prototype with host name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
tr: Ana makine adı "%1$s" olan ana makine prototipi, "%2$s" keşif kuralında halihazırda mevcut.

en: Host prototype with visible name "%1$s" already exists in discovery rule "%2$s".
tr: Görünür adı "%1$s" olan ana makine prototipi, "%2$s" keşif kuralında halihazırda mevcut.

en: Host prototypes
tr: Ana makine prototipleri

en: Host prototypes deleted
tr: Ana makine prototipleri silindi

en: Host router
tr: Ana makine yönlendiricisi

en: Host screens
tr: Ana makine ekranları

en: Host subnet mask
tr: Ana makine alt ağ maskesi

en: Host time
tr: Ana makine zamanı

en: Host update failed.
tr: Ana makine güncelleme başarısız.

en: Host updated
tr: Ana makine güncellendi

en: Host with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li ana makine mevcut değil.

en: Host with the same name "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" adında bir ana makine halihazırda mevcut.

en: Host with the same name "%s" already exists.
tr: "%s" adlı ana makine zaten var.

en: Host with the same visible name "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" görünür adlı bir ana makine halihazırda mevcut.

en: Host with the same visible name "%s" already exists.
tr: "%s" görünen adlı ana makine zaten var.

en: Hosts
tr: Ana makineler

en: Hosts location
tr: Ana makinelerin konumu

en: Hosts updated
tr: Ana makineler güncellendi

en: Hours
tr: Saat

en: Housekeeping
tr: Temizlik hizmetleri

en: Hungarian (hu_HU)
tr: Macarca (hu_HU)

en: IP address
tr: IP adresi

en: IP and DNS cannot be empty for host interface.
tr: Ana makine arabirimi için IP ve DNS boş olamaz.

en: IP range
tr: IP aralığı

en: IP range "%1$s" exceeds "%2$s" address limit
tr: "%1$s" IP aralığı, "%2$s" adres sınırını aşıyor

en: IPMI agent
tr: IPMI aracısı

en: IPMI interfaces
tr: IPMI arabirimleri

en: IPMI scripts can be executed only by server.
tr: IPMI betikleri yalnızca sunucu tarafından çalıştırılabilir.

en: IPMI sensor
tr: IPMI algılayıcısı

en: Icon
tr: Simge

en: Icon (default)
tr: Simge (öntanımlı)

en: Icon (disabled)
tr: Simge (devre dışı)

en: Icon (maintenance)
tr: Simge (bakım)

en: Icon (problem)
tr: Simge (problem)

en: Icon highlight
tr: Simge aydınlatma

en: Icon map
tr: Simge haritası

en: Icon map "%1$s" cannot be deleted. Used in map "%2$s".
tr: Simge haritası "%1$s" silinemiyor. "%2$s" haritasında kullanılıyor.

en: Icon map "%s" already exists.
tr: Simge haritası "%s" halihazırda var.

en: Icon map created
tr: Simge haritası oluşturuldu

en: Icon map deleted
tr: Simge haritası silindi

en: Icon map updated
tr: Simge haritası güncellendi

en: Icon mapping
tr: Simge eşleştirme

en: Icon with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li simge mevcut değil.

en: Icons
tr: Simgeler

en: Identification of the system. Returns string
tr: Sistemin tanımlanması. String döndürür

en: If you think this message is wrong, please consult your administrators about getting the necessary permissions.
tr: Eğer bu mesajın yanlış olduğunu düşünüyorsanız gerekli izinlerin alınması için lütfen yöneticilerinize danışın.

en: Image
tr: Resim

en: Image "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" resmi zaten var.

en: Image added
tr: Resim eklendi

en: Image deleted
tr: Resim silindi

en: Image label type
tr: Resim etiket türü

en: Image load error [%1$s] in [%2$s].
tr: [%2$s] içinde [%1$s] resim yükleme hatası.

en: Image size must be less than 1MB.
tr: Resim boyutu 1 MB'dan az olmalıdır.

en: Image updated
tr: Resim güncellendi

en: Images
tr: Resimler

en: Images for all maps will be updated!
tr: Tüm haritalar için resimler güncellenecek!

en: Immediately
tr: Hemen

en: Import
tr: İçe aktar

en: Import failed
tr: İçe aktarma başarısız

en: Import file
tr: Dosyayı içe aktar

en: Imported successfully
tr: İçe aktarma başarılı

en: Impossible to filter by inventory field "%s", which does not exist.
tr: Mevcut olmayan "%s" envanter alanına göre filtreleme yapılamaz.

en: In maintenance
tr: Bakımda

en: In progress
tr: İşlemde

en: Inaccessible graph
tr: Erişilemeyen grafik

en: Inaccessible group
tr: Erişilemeyen grup

en: Inaccessible host
tr: Erişilemeyen ana makine

en: Inaccessible item
tr: Erişilemeyen öğe

en: Inaccessible map
tr: Erişilemeyen harita

en: Inaccessible user
tr: Erişilemeyen kullanıcı

en: Include
tr: İçer

en: Include subgroups
tr: Alt grupları içer

en: Incoming traffic statistics on network interface. Returns integer
tr: Ağ arayüzündeki gelen trafik istatistikleri. Tam sayı döndürür

en: Incorrect "height" value for map "%1$s".
tr: "%1$s" haritası için yanlış "height" değeri.

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in user groups for map "%2$s".
tr: "%2$s" haritasının kullanıcı gruplarında yanlış "permission" değeri "%1$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in user groups for screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranı için kullanıcı gruplarında yanlış "permission" değeri "%1$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in users for map "%2$s".
tr: "%2$s" haritası için kullanıcılarda yanlış "permission" değeri "%1$s".

en: Incorrect "permission" value "%1$s" in users for screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranı için kullanıcılarda yanlış "permission" değeri "%1$s".

en: Incorrect "private" value "%1$s" for map "%2$s".
tr: "%2$s" haritası için yanlış "private" değeri "%1$s".

en: Incorrect "private" value "%1$s" for screen "%2$s".
tr: "%2$s" ekranı için yanlış "private" değeri "%1$s".

en: Incorrect "soft" field value for dependency for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisinin bağımlılığı için yanlış "soft" alanı değeri.

en: Incorrect "width" value for map "%1$s".
tr: "%1$s" haritası için yanlış "width" değeri.

en: Incorrect %1$s label type value for map "%2$s".
tr: "%2$s" haritası için yanlış %1$s etiket türü değeri.

en: Incorrect API "%1$s".
tr: Yanlış API "%1$s".

en: Incorrect SNMP OID.
tr: Yanlış SNMP OID.

en: Incorrect SNMP community.
tr: Yanlış SNMP topluluğu.

en: Incorrect acceptable SLA for service "%1$s".
tr: Servis için yanlış kabul edilebilir SLA "%1$s".

en: Incorrect acknowledgement action operationid.
tr: Hatalı onaylama eylemi operationid'si.

en: Incorrect action condition discovery check.
tr: Yanlış eylem koşul keşif kontrolü.

en: Incorrect action condition discovery check. Discovery check does not exist or you have no access to it.
tr: Yanlış eylem koşulu keşif kontrolü. Keşif kontrolü mevcut değil ya da ona erişiminiz yok.

en: Incorrect action condition discovery object.
tr: Yanlış eylem koşulu keşif nesnesi.

en: Incorrect action condition discovery rule. Discovery rule does not exist or you have no access to it.
tr: Yanlış eylem koşulu keşif kuralı. Keşif kuralı mevcut değil ya da ona erişiminiz yok.

en: Incorrect action condition discovery status.
tr: Yanlış eylem koşul keşif durumu.

en: Incorrect action condition event type.
tr: Yanlış eylem koşulu olay türü.

en: Incorrect action condition host group. Host group does not exist or you have no access to it.
tr: Yanlış eylem koşulu ana makine grubu. Ana makine grubu mevcut değil ya da ona erişiminiz yok.

en: Incorrect action condition host. Host does not exist or you have no access to it.
tr: Yanlış eylem koşulu ana makinesi. Ana makine mevcut değil ya da ona erişiminiz yok.

en: Incorrect action condition port "%1$s".
tr: Yanlış eylem koşulu bağlantı noktası "%1$s".

en: Incorrect action condition proxy. Proxy does not exist or you have no access to it.
tr: Yanlış eylem durumunda vekil sunucu. Vekil sunucu yok veya ona erişemiyorsunuz.

en: Incorrect action condition template. Template does not exist or you have no access to it.
tr: Yanlış eylem durumunda şablon. Şablon yok veya ona erişemiyorsunuz.

en: Incorrect action condition trigger severity.
tr: Yanlış eylem durumunda tetikleyici önem derecesi.

en: Incorrect action condition trigger. Trigger does not exist or you have no access to it.
tr: Yanlış eylem durumunda tetikleyici. Tetikleyici yok veya ona erişemiyorsunuz.

en: Incorrect action condition type.
tr: Yanlış eylem durumunda tür.

en: Incorrect action operation command type.
tr: Yanlış eylem işlem komut türü.

en: Incorrect action operation condition acknowledge type.
tr: Yanlış işlem koşul onay türü.

en: Incorrect action operation condition type.
tr: Yanlış eylem işlem koşul türü.

en: Incorrect action operation escalation step values.
tr: Yanlış eylem işlem eskalasyon adım değerleri.

en: Incorrect action operation host group. Host group does not exist or you have no access to this host group.
tr: Yanlış eylem işlemi ana makine grubu. Ana makine grubu mevcut değil veya bu ana makine grubuna erişiminiz yok.

en: Incorrect action operation host. Host does not exist or you have no access to this host.
tr: Yanlış eylem işlem ana makinesi. Ana makine mevcut değil veya sizin bu ana makineye erişiminiz yok.

en: Incorrect action operation port "%s".
tr: Yanlış eylem işlem portu "%s".

en: Incorrect action operation template. Template does not exist or you have no access to this template.
tr: Yanlış eylem işlemi şablonu. Şablon yok veya bu şablona erişiminiz yok.

en: Incorrect action operation type "%1$s" for event source "%2$s".
tr: Olay kaynağı "%2$s" için yanlış eylem işlem türü "%1$s".

en: Incorrect action operation user group. User group does not exist or you have no access to this user group.
tr: Yanlış eylem işlem kullanıcı grubu. Kullanıcı grubu mevcut değil veya sizin bu kullanıcı grubuna erişiminiz yok.

en: Incorrect action operation user. User does not exist or you have no access to this user.
tr: Yanlış eylem işlem kullanıcısı. Kullanıcı mevcut değil veta sizin bu kullanıcıya erişiminiz yok.

en: Incorrect action operationid.
tr: Yanlış eylem operationid'si.

en: Incorrect algorithm for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için yanlış algoritma.

en: Incorrect arguments passed to function
tr: Fonksiyona yanlış değişkenler geçildi

en: Incorrect arguments passed to function.
tr: Fonksiyona yanlış argümanlar geçildi.

en: Incorrect arguments passed to method.
tr: Yönteme yanlış değişkenler geçildi.

en: Incorrect authentication protocol for item "%1$s".
tr: "%1$s" öğesi için yanlış kimlik doğrulama protokolü.

en: Incorrect bulk value for interface.
tr: Arayüz için yanlış toplu değer.

en: Incorrect calculate SLA value for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için yanlış SLA hesaplaması.

en: Incorrect characters used for host name "%s".
tr: "%s" ana makine adı için yanlış karakterler kullanıldı.

en: Incorrect characters used for proxy name "%1$s".
tr: "%1$s" proxy adı için yanlış karakterler kullanıldı.

en: Incorrect characters used for template name "%1$s".
tr: "%1$s" şablon adı için yanlış karakterler kullanıldı.

en: Incorrect conditions for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için yanlış koşullar.

en: Incorrect conditions for discovery rule "%1$s".
tr: Keşif kuralı "%1$s" için yanlış koşullar.

en: Incorrect correlation ID.
tr: Yanlış korelasyon ID'si.

en: Incorrect custom expression "%2$s" for action "%1$s": %3$s.
tr: "%1$s" eylemi için yanlış özel ifade "%2$s": %3$s.

en: Incorrect custom expression "%2$s" for correlation "%1$s": %3$s.
tr: "%1$s" korelasyonu için yanlış özel ifade "%2$s": %3$s.

en: Incorrect custom expression "%2$s" for discovery rule "%1$s": %3$s.
tr: "%1$s" keşif kuralı için yanlış özel ifade "%2$s": %3$s.

en: Incorrect data.
tr: Yanlış veri.

en: Incorrect event object "%1$s" (%2$s) for event source "%3$s" (%4$s), only the following objects are supported: %5$s.
tr: "%3$s" (%4$s) olay kaynağı için yanlış olay nesnesi "%1$s" (%2$s), yalnızca şu nesneler desteklenir: %5$s.

en: Incorrect eventobject value.
tr: Yanlış eventobject değeri.

en: Incorrect eventsource value.
tr: Yanlış eventsource değeri.

en: Incorrect field "%1$s" name or value in where statement for table "%2$s".
tr: "%2$s" tablosu için where komutunda yanlış alan adı "%1$s" veya değeri.

en: Incorrect fields for sysmap.
tr: sysmap için yanlış alanlar.

en: Incorrect file upload.
tr: Yanlış dosya yüklemesi.

en: Incorrect filter condition formula ID for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için yanlış süzgeç koşul formülü ID'si.

en: Incorrect filter condition formula ID for discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı için yanlış süzgeç koşul formülü ID'si.

en: Incorrect filter condition formula ID given for correlation "%1$s".
tr: "%1$s" korelasyonu için yanlış süzgeç koşul formülü ID'si verildi.

en: Incorrect filter condition macro for discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı için yanlış süzgeç koşul makrosu.

en: Incorrect filter condition operator for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için yanlış süzgeç koşul operatörü.

en: Incorrect filter condition operator for discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı için yanlış süzgeç koşul operatörü.

en: Incorrect filter condition type for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için yanlış süzgeç koşul türü.

en: Incorrect function is used
tr: Yanlış fonksiyon kullanıldı

en: Incorrect graph ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış grafik ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect graph prototype ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış grafik prototipi ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect host ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış ana makine ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect host group ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış ana makine grubu ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect host group.
tr: Yanlış ana makine grubu.

en: Incorrect image index.
tr: Yanlış resim indeksi.

en: Incorrect input parameters.
tr: Yanlış giriş parametreleri.

en: Incorrect interface DNS parameter "%s" provided.
tr: Yanlış arayüz DNS parametresi "%s" sağlandı.

en: Incorrect interface port "%s" provided.
tr: Yanlış arayüz bağlantı noktası "%s" sağlandı.

en: Incorrect inventory field "%s".
tr: Yanlış envanter alanı "%s".

en: Incorrect inventory mode in action operation.
tr: Eylem işleminde yanlış envanter kipi.

en: Incorrect item ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış öğe ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect item for axis value.
tr: Eksen değeri için hatalı öğe.

en: Incorrect item key "%1$s" provided for trigger expression on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerindeki tetikleyici ifadesi için yanlış öğe anahtarı "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect item prototype ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış öğe prototip ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect item value type
tr: Yanlış öğe değeri türü

en: Incorrect item value type "%1$s" provided for trigger function "%2$s".
tr: Tetikleyici fonksiyonu "%2$s" için yanlış öğe değer türü "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect list of items.
tr: Yanlış öğe listesi.

en: Incorrect maintenance - date must be between 1970.01.01 and 2038.01.18
tr: Yanlış bakım tanımı - tarih 01.01.1970 ile 18.01.2038 arasında olmalıdır.

en: Incorrect maintenance date
tr: Yanlış bakım zamanı

en: Incorrect maintenance day period
tr: Yanlış bakım günü dönemi

en: Incorrect maintenance days of week
tr: Yanlış bakım haftası günleri

en: Incorrect maintenance month period
tr: Yanlış bakım ayı dönemi

en: Incorrect maintenance period
tr: Yanlış bakım dönemi

en: Incorrect maintenance period (minimum 5 minutes)
tr: Yanlış bakım süresi (minimum 5 dakika)

en: Incorrect maintenance week period
tr: Yanlış bakım haftası dönemi

en: Incorrect map ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış harita ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect map ID.
tr: Yanlış harita ID'si.

en: Incorrect max columns provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış maksimum sütun sağlandı.

en: Incorrect media type ID.
tr: Yanlış medya türü ID'si.

en: Incorrect method "%1$s.%2$s".
tr: Yanlış yöntem "%1$s.%2$s".

en: Incorrect object value.
tr: Yanlış nesne değeri.

en: Incorrect parameter for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için yanlış parametre.

en: Incorrect parameter for operations.
tr: İşlemler için yanlış parametre.

en: Incorrect parameters for action update method "%1$s".
tr: Eylem güncelleme yöntemi "%1$s" için yanlış parametreler.

en: Incorrect parameters for condition.
tr: Koşul için yanlış parametreler.

en: Incorrect parameters for maintenance.
tr: Bakım için yanlış parametreler.

en: Incorrect parent for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için yanlış üst.

en: Incorrect parent service.
tr: Yanlış üst servis.

en: Incorrect port range.
tr: Yanlış port aralığı.

en: Incorrect privacy protocol for item "%1$s".
tr: "%1$s" öğesi için yanlış gizlilik protokolü.

en: Incorrect regular expression "%1$s": "%2$s"
tr: Yanlış düzenli ifade "%1$s": "%2$s"

en: Incorrect resource type provided for screen item.
tr: Ekran öğesi için yanlış kaynak türü sağlandı.

en: Incorrect response received from Zabbix server "%1$s".
tr: "%1$s" Zabbix sunucusundan yanlış yanıt alındı.

en: Incorrect screen ID "%1$s" provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış ekran ID'si "%1$s" sağlandı.

en: Incorrect screen ID.
tr: Yanlış ekran ID'si.

en: Incorrect screen provided for slide show.
tr: Slayt gösterisi için yanlış ekran sağlandı.

en: Incorrect service end time.
tr: Yanlış servis bitiş zamanı.

en: Incorrect service start time.
tr: Yanlış servis başlangıç zamanı.

en: Incorrect service time type.
tr: Yanlış servis zaman türü.

en: Incorrect sort order for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için yanlış sıralama düzeni.

en: Incorrect source value.
tr: Yanlış kaynak değeri.

en: Incorrect status for host "%1$s".
tr: "%1$s" ana makinesi için yanlış durum.

en: Incorrect status for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için yanlış durum.

en: Incorrect style provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için yanlış biçem sağlandı.

en: Incorrect template screen ID.
tr: Yanlış şablon ekran ID'si.

en: Incorrect templated web scenario step count.
tr: Yanlış şablonlaştırılmış web senaryosu adım sayısı.

en: Incorrect trigger ID for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için yanlış tetikleyici ID'si.

en: Incorrect trigger expression
tr: Yanlış tetikleyici ifadesi

en: Incorrect trigger expression.
tr: Yanlış tetikleyici ifadesi.

en: Incorrect trigger expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
tr: Yanlış tetikleyici ifadesi. "%1$s" ana makinesi mevcut değil veya bu ana makineye erişiminiz yok.

en: Incorrect trigger expression. Trigger expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
tr: Yanlış tetikleyici ifadesi. Tetikleyici ifade elemanları aynı anda bir şablona ve bir ana makineye ait olmamalıdır.

en: Incorrect trigger function "%1$s" provided in expression.
tr: İfadede "%1$s" yanlış tetikleyici işlevi sağlandı.

en: Incorrect trigger prototype expression. Host "%1$s" does not exist or you have no access to this host.
tr: Yanlış tetikleyici prototipi ifadesi. "%1$s" ana makinesi mevcut değil veya bu ana makineye erişiminiz yok.

en: Incorrect trigger prototype expression. Trigger prototype expression elements should not belong to a template and a host simultaneously.
tr: Yanlış tetikleyici prototipi ifadesi. Tetikleyici prototipi ifade elemanları aynı anda bir şablona ve bir ana makineye ait olmamalıdır.

en: Incorrect type of calculation for action "%1$s".
tr: "%1$s" eylemi için yanlış hesaplama türü.

en: Incorrect type of calculation for correlation "%1$s".
tr: "%1$s" korelasyonu için yanlış hesaplama türü.

en: Incorrect type of calculation for discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı için yanlış hesaplama türü.

en: Incorrect user ID specified for map "%1$s".
tr: Harita "%1$s" için yanlış kullanıcı ID'si belirtildi.

en: Incorrect user ID specified for screen "%1$s".
tr: Ekran "%1$s" için yanlış kullanıcı ID'si belirtildi.

en: Incorrect user group ID specified for map "%1$s".
tr: Harita "%1$s" için yanlış kullanıcı grubu ID'si belirtildi.

en: Incorrect user group ID specified for screen "%1$s".
tr: Ekran "%1$s" için yanlış kullanıcı grubu ID'si belirtildi.

en: Incorrect user group.
tr: Yanlış kullanıcı grubu.

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field.
tr: "%2$s" alanı için yanlış değer "%1$s".

en: Incorrect value "%1$s" for "%2$s" field: must be between %3$s and %4$s.
tr: "%2$s" alanı için "%1$s" yanlış değeri: %3$s ve %4$s arasında olmalı.

en: Incorrect value "%1$s" for float field "%2$s".
tr: "%2$s" kayan nokta alanı için yanlış değer "%1$s".

en: Incorrect value "%1$s" for int field "%2$s".
tr: "%2$s" tamsayı alanı için yanlış değer "%1$s".

en: Incorrect value "%1$s" for unsigned int field "%2$s".
tr: "%2$s" işaretsiz tamsayı alanı için yanlış değer "%1$s".

en: Incorrect value "%1$s" in field "%2$s" for correlation "%3$s".
tr: "%3$s" korelasyonu için "%2$s" alanında yanlış değer "%1$s".

en: Incorrect value "%1$s" in field "%2$s" for media type "%3$s".
tr: "%3$s" medya türü için "%2$s" alanında yanlış değer "%1$s".

en: Incorrect value for field "%1$s": %2$s.
tr: "%1$s" alanı için yanlış değer: %2$s.

en: Incorrect value for field "%1$s": cannot be empty.
tr: "%1$s" alanı için yanlış değer: boş bırakılamaz.

en: Incorrect value used for PSK field. It should consist of an even number of hexadecimal characters.
tr: PSK alanı için yanlış değer kullanıldı. Çift sayıda onaltılık karakterden oluşmalıdır.

en: Incorrect value used for proxy status "%1$s".
tr: Vekil sunucu durumu için yanlış değer kullanıldı "%1$s".

en: Indonesian (id_ID)
tr: Endonezyaca (id_ID)

en: Info
tr: Bilgi

en: Information
tr: Bilgi

en: Information about a service. Returns integer with param as state, startup; string - with param as displayname, path, user; text - with param as description; Specifically for state: 0 - running, 1 - paused, 2 - start pending, 3 - pause pending, 4 - continue pending, 5 - stop pending, 6 - stopped, 7 - unknown, 255 - no such service; Specifically for startup: 0 - automatic, 1 - automatic delayed, 2 - manual, 3 - disabled, 4 - unknown
tr: Bir servisle ilgili bilgi. Durum ve başlangıç parametreleri olarak integer; görüntüleme ismi, yol ve kullanıcı parametreleri olarak string; açıklama parametresi olarak metin döndürür. Durumda 0 - çalışıyor, 1 - duraklatıldı, 2 - bekleme başlatma, 3 - bekleme duraklatma, 4 - bekleme devam ettirme, 5 - bekleme durdurma, 6 - durduruldu, 7 - bilinmeyen, 255 - böyle bir servis yok. Başlangıçta 0 - otomatik, 1 - otomatik gecikmeli, 2 - elle, 3 - devre dışı, 4 - bilinmeyen.

en: Inherited and host macros
tr: Devralınan makrolar ve ana makine makroları

en: Inherited and template macros
tr: Devralınan makrolar ve şablon makroları

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert expression
tr: İfade ekle

en: Install
tr: Kur

en: Installation
tr: Kurulum

en: Installer name
tr: Yükleyici adı

en: Interface
tr: Arayüz

en: Interface is linked to item "%1$s" on "%2$s".
tr: Arayüz, "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesiyle bağlantılı.

en: Interface is used by items that require this type of the interface.
tr: Arayüz, bu tür arayüz gerektiren öğeler tarafından kullanılıyor.

en: Interface with DNS "%1$s" cannot have empty IP address.
tr: "%1$s" DNS'li arayüzünün IP adresi boş olamaz.

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name while having "Use DNS" property on "%2$s".
tr: "%1$s" IP'li arayüz, "%2$s" üzerinde "DNS Kullan" özelliğine sahipken boş DNS adına sahip olamaz.

en: Interface with IP "%1$s" cannot have empty DNS name.
tr: "%1$s" IP'li arayüz boş DNS adına sahip olamaz.

[ctx: authentication]
en: Internal
tr: Dahili

[ctx: event source]
en: Internal
tr: Dahili

[ctx: user type]
en: Internal
tr: Dahili

en: Internal JSON-RPC error.
tr: JSON-RPC iç hatası.

en: Internal data storage period
tr: Dahili veri depolama süresi

en: Internal error.
tr: İç hata.

en: Internal event and alert data storage period
tr: Dahili olay ve uyarı verisi depolama süresi

en: Internal event and alert data storage period "%1$s".
tr: Dahili olay ve uyarı verisi depolama süresi "%1$s".

en: Interval
tr: Zaman aralığı

en: Invalid IP address "%1$s".
tr: Geçersiz IP adresi "%1$s".

en: Invalid JSON. An error occurred on the server while parsing the JSON text.
tr: Geçersiz JSON. JSON metni çözümlenirken sunucuda bir hata meydana geldi.

en: Invalid Request.
tr: Geçersiz İstek.

en: Invalid action condition: %1$s.
tr: Geçersiz eylem koşulu: %1$s.

en: Invalid audit data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz denetim verisi depolama süresi: %1$s.

en: Invalid auto-registration data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz otomatik kayıt verisi depolama süresi: %1$s.

en: Invalid blinking on trigger status change: %1$s.
tr: Tetikleyici durumu değişikliğinde geçersiz yanıp sönme: %1$s.

en: Invalid displaying of OK triggers: %1$s.
tr: TAMAM tetikleyicilerinin geçersiz görüntülenmesi: %1$s.

en: Invalid fifth parameter.
tr: Geçersiz beşinci parametre.

en: Invalid first parameter.
tr: Geçersiz ilk parametre.

en: Invalid fourth parameter.
tr: Geçersiz dördüncü parametre.

en: Invalid history data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz geçmiş verisi depolama süresi: %1$s.

en: Invalid hostid for macro "%1$s".
tr: Makro "%1$s" için geçersiz hostid.

en: Invalid internal data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz dahili veri depolama süresi: %1$s.

en: Invalid interval "%1$s".
tr: Geçersiz zaman aralığı "%1$s".

en: Invalid key "%1$s" for discovery rule "%2$s" on "%3$s": %4$s.
tr: "%3$s" üzerindeki "%2$s" keşif kuralı için geçersiz anahtar %1$s": %4$s.

en: Invalid key "%1$s" for item "%2$s" on "%3$s": %4$s.
tr: "%3$s" üzerindeki "%2$s" öğesi için geçersiz anahtar %1$s": %4$s.

en: Invalid key "%1$s" for item prototype "%2$s" on "%3$s": %4$s.
tr: "%3$s" üzerindeki "%2$s" öğe prototipi için geçersiz anahtar %1$s": %4$s.

en: Invalid key "%1$s": %2$s.
tr: Geçersiz anahtar "%1$s": %2$s.

en: Invalid macro "%1$s": %2$s.
tr: Geçersiz makro "%1$s": %2$s.

en: Invalid method parameters.
tr: Geçersiz yöntem parametreleri.

en: Invalid network discovery data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz ağ keşfi verisi depolama süresi: %1$s.

en: Invalid number of parameters.
tr: Geçersiz parametre sayısı.

en: Invalid parameter "%1$s": %2$s.
tr: Geçersiz parametre "%1$s": %2$s.

en: Invalid params.
tr: Yanlış parametreler.

en: Invalid refresh of unsupported items: %1$s
tr: Desteklenmeyen öğelerin geçersiz tazelemesi: %1$s

en: Invalid response code "%1$s".
tr: Geçersiz yanıt kodu "%1$s".

en: Invalid second parameter.
tr: Geçersiz ikinci parametre.

en: Invalid tag "%1$s": %2$s.
tr: Geçersiz etiket "%1$s": %2$s.

en: Invalid third parameter.
tr: Geçersiz üçüncü parametre.

en: Invalid time period.
tr: Geçersiz zaman periyodu.

en: Invalid trends data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz eğilim verileri depolama süresi: %1$s.

en: Invalid trigger data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz tetikleyici verisi depolama süresi: %1$s.

en: Invalid user sessions data storage period: %1$s.
tr: Geçersiz kullanıcı oturumları verisi depolama süresi: %1$s.

en: Invalid view name given "%s". Allowed chars: "a-z" and ".".
tr: Geçersiz görünüm adı "%s" verildi. İzin verilen karakterler: "a-z" ve ".".

en: Inventory
tr: Envanter

en: Inventory disabled for host "%1$s".
tr: "%1$s" ana makinesi için envanter devre dışı.

en: Inventory field
tr: envanter alanı

en: Inventory mode
tr: envanter modu

en: Is online?
tr: Çevrimiçi mi?

en: Issue
tr: Sorun

en: Issuer
tr: Yayımlayan

en: It is not possible to filter by user password.
tr: Kullanıcı parolasına göre filtrelemek mümkün değil.

en: It is not possible to search by user password.
tr: Kullanıcı parolasına göre arama yapmak mümkün değildir.

en: Italian (it_IT)
tr: İtalyanca (it_IT)

en: Item
tr: Öğe

en: Item "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" öğesi zaten var, başka bir şablondan miras kalmış.

en: Item "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" öğesi halihazırda mevcut.

en: Item "%1$s" cannot populate a missing host inventory field number "%2$d". Choices are: from 0 (do not populate) to %3$d.
tr: "%1$s" öğesi, "%2$d" eksik ana makine envanter alanı numarasını dolduramıyor. Seçenekler şunlardır: 0 (doldurma) ve %3$d.

en: Item "%1$s" does not exist on template "%2$s".
tr: "%2$s" şablonunda "%1$s" öğesi mevcut değil.

en: Item "%1$s" does not exist or you have no access to this item
tr: "%1$s" öğesi mevcut değil veya bu öğeye erişiminiz yok

en: Item "%1$s" on "%2$s": application "%3$s" does not exist.
tr: "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi: uygulama "%3$s" mevcut değil.

en: Item "%1$s:%2$s" has invalid port: "%3$s".
tr: "%1$s:%2$s" öğesi geçersiz porta sahip: "%3$s".

en: Item added
tr: Öğe eklendi

en: Item copied | Items copied
tr[0]: Öğe kopyalandı
tr[1]: Öğeler kopyalandı

en: Item count
tr: Öğe sayısı

en: Item deleted
tr: Öğe silindi

en: Item disabled | Items disabled
tr[0]: Öğe devre dışı
tr[1]: Öğeler devre dışı

en: Item enabled | Items enabled
tr[0]: Öğe etkin
tr[1]: Öğeler etkin

en: Item in "not supported" state
tr: "Desteklenmeyen" durumundaki öğe

en: Item not selected
tr: Öğe seçilmedi

en: Item pre-processing is missing parameters: %1$s
tr: Öğe ön işlemesinde eksik parametreler: %1$s

en: Item prototype
tr: Öğe ptototipi

en: Item prototype "%1$s" already exists on "%2$s", inherited from another template.
tr: Öğe prototipi "%1$s" zaten "%2$s" üzerinde bulunuyor, başka bir şablondan kalıtsal.

en: Item prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" öğesi zaten var.

en: Item prototype added
tr: Öğe prototipi eklendi

en: Item prototype deleted
tr: Öğe prototipi silindi

en: Item prototype updated | Item prototypes updated
tr[0]: Öğe prototipi güncellendi
tr[1]: Öğe prototipleri güncellendi

en: Item prototype with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li öğe prototipi mevcut değil.

en: Item prototypes
tr: Öğe prototipleri

en: Item prototypes deleted
tr: Öğe prototipleri silindi

en: Item updated
tr: Öğe güncellendi

en: Item uses host interface from non-parent host.
tr: Öğe, üst olmayan ana makineden ana makine arayüzü kullanıyor.

en: Item uses incorrect interface type.
tr: Öğe, yanlış arayüz türü kullanıyor.

en: Item values
tr: Öğe değerleri

en: Item will not be refreshed. Please enter a correct update interval.
tr: Öğe yenilenmeyecek. Lütfen doğru bir güncelleme zaman aralığı giriniz.

en: Item with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li öğe mevcut değil.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as a discovery rule.
tr: "%1$s" anahtarlı öğe, "%2$s" üzerinde halihazırda bir keşif kuralı olarak mevcut.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item created from item prototype.
tr: "%1$s" anahtarlı öğe, "%2$s" üzerinde halihazırda öğe prototipi tarafından oluşturulan bir öğe olarak mevcut.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item prototype.
tr: "%1$s" anahtarlı öğe, "%2$s" üzerinde halihazırda bir öğe prototipi olarak mevcut.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as an item.
tr: "%1$s" anahtarlı öğe, "%2$s" üzerinde bir öğe olarak halihazırda mevcut.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s" as unknown item element.
tr: "%1$s" anahtarlı öğe, bilinmeyen öğe elemanı olarak "%2$s" üzerinde halihazırda mevcut.

en: Item with key "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%1$s" anahtarlı öğe "%2$s" üzerinde halihazırda var.

en: Items
tr: Öğeler

en: Items deleted
tr: Öğeler silindi

en: Items list
tr: Öğe listesi

en: Items updated
tr: Öğeler güncellendi

en: JMX agent
tr: JMX aracısı

en: JMX endpoint
tr: JMX bitiş noktası

en: JMX interfaces
tr: JMX arabirimleri

en: JSON string is expected
tr: JSON stringi bekleniyor

en: JSON-rpc error generation failed. No such error "%s".
tr: JSON-rpc hata üretimi başarısız. "%s" gibi bir hata yok.

en: JSON-rpc method is not defined.
tr: JSON-rpc yöntemi tanımlı değil.

en: JSON-rpc params is not an Array.
tr: JSON-rpc params bir Array değildir.

en: JSON-rpc version is not specified.
tr: JSON-rpc sürümü belirtilmedi.

en: Jabber identifier
tr: Jabber tanımlayıcısı

en: Jan
tr: Oca

en: January
tr: Ocak

en: Japanese (ja_JP)
tr: Japonca (ja_JP)

en: Jul
tr: Tem

en: July
tr: Temmuz

en: Jun
tr: Haz

en: June
tr: Haziran

en: Keep lost resources period
tr: Kayıp kaynakların süresini tut

en: Key
tr: Anahtar

en: Key "%1$s" does not match <grpmax|grpmin|grpsum|grpavg>["Host group(s)", "Item key", "<last|min|max|avg|sum|count>", "parameter"].
tr: Anahtar "%1$s" eşleşmiyor <grpmax|grpmin|grpsum|grpavg>["Ana makine grubu (veya grupları)", "Öğe anahtarı", "<last|min|max|avg|sum|count>", "parametre"].

en: Key passphrase
tr: Anahtar parola deyimi

en: Keyword
tr: Anahtar Kelime

en: Korean (ko_KR)
tr: Korece (ko_KR)

en: LDAP authentication
tr: LDAP kimlik doğrulaması

en: LDAP host
tr: LDAP ana makinesi

en: LDAP login successful
tr: LDAP girişi başarılı

en: Label
tr: Etiket

en: Label location
tr: Etiket konumu

en: Language
tr: Dil

[ctx: page navigation]
en: Last
tr: Son

en: Last 24 hours
tr: Son 24 saat

en: Last 30 days
tr: Son 30 gün

en: Last 365 days
tr: Son 365 gün

en: Last 7 days
tr: Son 7 gün

en: Last change
tr: Son değişiklik

en: Last change (descending)
tr: Son değişiklik (azalan sıralı)

en: Last check
tr: Son kontrol

en: Last hour graph
tr: Son saat grafiği

en: Last month graph
tr: Son ayın grafiği

en: Last of
tr: Sonuncu

en: Last seen (age)
tr: En son görüldüğü (dönem)

en: Last value
tr: Son değer

en: Last week graph
tr: Son haftanın grafiği

en: Latest data
tr: En Son Veriler

en: Latest values
tr: En son değerler

en: Latvian (lv_LV)
tr: Letonca (lv_LV)

en: Left
tr: Sol

en: Left trim
tr: Sol kırpma

en: Limit for search and filter results
tr: Arama ve filtreleme sonuçları için sınırlama

en: Line
tr: Satır

en: Line colour
tr: Çizgi rengi

en: Line type
tr: Çizgi türü

en: Line width
tr: Çizgi genişliği

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link indicators
tr: Bağlantı göstergeleri

en: Link new templates
tr: Yeni şablonları bağla

en: Link selementid1 field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
tr: Bağlantı selementid1 alanı, "%2$s" haritası için varolmayan "%1$s" harita selement ID'sini işaret ediyor.

en: Link selementid2 field is pointing to a nonexistent map selement ID "%1$s" for map "%2$s".
tr: Bağlantı selementid2 alanı, "%2$s" haritası için varolmayan "%1$s" harita selement ID'sini işaret ediyor.

en: Link templates
tr: Şablonları bağlantıla

en: Link to template
tr: Şablona bağlantı

en: Link to templates
tr: Şablonlara bağlantı

en: Linked map
tr: Bağlantılı harita

en: Linked templates
tr: Bağlantılı olduğu şablonlar

en: Linked to
tr: Bağlantılı olduğu

en: Links
tr: Bağlantılar

en: List is empty
tr: Liste boş

en: List of user group shares
tr: Kullanıcı grubu paylaşımlarının listesi

en: List of user shares
tr: Kullanıcı paylaşımlarının listesi

en: Listing of MAC addresses. Returns string
tr: MAC adreslerinin listesi. String döndürür

en: Listing of PCI or USB devices. Returns text
tr: PCI veya USB aygıtlarının listelenmesi. Metin döndürür

en: Listing of installed packages. Returns text
tr: Yüklü paketlerin listelenmesi. Metin döndürür

en: Listing of services. Returns 0 - if empty; text - list of services separated by a newline
tr: Servislerin listelenmesi. Boşsa 0 döndürür; değilse yeni satırla ayrılmış servislerin listesini döndürür

en: Lithuanian (lt_LT)
tr: Litvanca (lt_LT)

en: Loading time of full web page (in seconds). Returns float
tr: Tüm web sayfasının yükleme süresi (saniye olarak). Float döndürür

en: Local
tr: Yerel

en: Local time
tr: Yerel zaman

en: Location
tr: Konum

en: Location latitude
tr: Konum enlemi

en: Location longitude
tr: Konum boylamı

en: Log
tr: Günlük

en: Log file monitoring with log rotation support. Returns log
tr: Günlük rotasyon desteğiyle günlük dosyası izleme. Sistem günlüğü döndürür

en: Log file monitoring. Returns log
tr: Kayıt dosyası izlemesi. Sistem günlüğü döndürür

en: Log time format
tr: Günlük zaman biçimi

en: Log unmatched SNMP traps
tr: Eşleşmemiş SNMP trap'lerini sistem günlüğüne kaydet

en: Login
tr: Oturum aç

en: Login failed.
tr: Oturum açma başarısız.

en: Login name or password is incorrect.
tr: Giriş adı veya parolası yanlış.

en: Logout
tr: Oturumu kapat

en: Lost
tr: Kayıp

en: Low-level discovery rule in "not supported" state
tr: "Desteklenmiyor" durumundaki düşük seviye keşif kuralı

[ctx: Monday short]
en: M
tr: Pzt

en: MAC address A
tr: MAC adresi A

en: MAC address B
tr: MAC adresi B

en: MAINTENANCE
tr: BAKIM

en: MD5 checksum of file. Returns character string (MD5 hash of the file)
tr: Dosyanın MD5 özeti. Karakter stringi döndürür (dosyanın MD5 sağlamasını)

en: Macro
tr: Makro

en: Macro "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" makrosu zaten var.

en: Macro "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" makrosu halihazırda mevcut.

en: Macro "%1$s" is not unique.
tr: "%1$s" makrosu benzersiz değil.

en: Macro with hostmacroid "%1$s" does not exist.
tr: "%1$s" hostmacroid'li makro mevcut değil.

en: Macros
tr: Makrolar

en: Macros updated
tr: Makrolar güncellendi

en: Maintenance
tr: Bakım

en: Maintenance "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" bakımı halihazırda mevcut.

en: Maintenance "Active since" value cannot be bigger than "Active till".
tr: "den beri aktif" bakım değeri "dene kadar aktif" den büyük olamaz.

en: Maintenance added
tr: Bakım eklendi

en: Maintenance deleted
tr: Bakım silindi

en: Maintenance period
tr: Bakım dönemi

en: Maintenance period length
tr: Bakım dönemi uzunluğu

en: Maintenance periods
tr: Bakım dönemleri

en: Maintenance type
tr: Bakım türü

en: Maintenance updated
tr: Bakım güncellendi

en: Maintenance with data collection
tr: Veri toplayarak bakım

en: Maintenance without data collection
tr: Veri toplamayarak bakım

en: Mandatory parameter is missing.
tr: Zorunlu parametre eksik.

en: Manual
tr: Elle

en: Map
tr: Harita

en: Map "%1$s" already exists.
tr: Harita "%1$s" halihazırda mevcut.

en: Map "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
tr: Harita "%1$s" herkese açık ve salt okunur paylaşıma izin verilmiyor.

en: Map element
tr: Harita öğesi

en: Map element is missing parameters: %1$s
tr: Harita öğesinde eksik parametreler: %1$s

en: Map is updated! Return?
tr: Harita güncellendi! Geri dönülsün mü?

en: Map label type
tr: Harita etiket türü

en: Map name cannot be empty.
tr: Harita adı boş olamaz.

en: Map navigation tree
tr: Harita gezinti ağacı

en: Map owner cannot be empty.
tr: Harita sahibi boş olamaz.

en: Map shape
tr: Harita şekli

en: Map update failed.
tr: Harita güncelleme başarısız.

en: Map with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li harita mevcut değil.

en: Mapped to
tr: Şuna eşleştirildi

en: Mappings
tr: Eşleştirmeler

en: Maps
tr: Haritalar

en: March
tr: Mart

en: Mark elements on trigger status change
tr: Tetikleyici durumu değişiminde elemanları işaretle

en: Mark others
tr: Diğerlerini işaretle

en: Mark selected
tr: Seçileni işaretle

en: Mask
tr: Maske

en: Mass update
tr: Toplu güncelleme

en: Mass update elements
tr: Elemanları toplu güncelleme

en: Mass update shapes
tr: Şekilleri toplu güncelle

en: Master item
tr: Ana öğe

en: Max columns
tr: Maks sütun

en: Max count of elements to show inside table cell
tr: Tablo hücresi içerisinde gösterilecek maksimum eleman sayısı

en: Max count of elements to show inside table cell "%1$s".
tr: Tablo hücresi içerisinde gösterilecek maksimum eleman sayısı "%1$s".

en: Maximum number of opened files supported by OS. Returns integer
tr: İşletim sistemi tarafından desteklenen maksimum açılan dosya sayısı. Tam sayı döndürür

en: Maximum number of processes supported by OS. Returns integer
tr: İşletim sistemi tarafından desteklenen maksimum işlem sayısı. Tam sayı döndürür

en: Maximum time period to display is %1$s day. | Maximum time period to display is %1$s days.
tr[0]: Görüntülenecek maksimum süre %1$s gün.
tr[1]: Görüntülenecek maksimum süre %1$s gün.

en: May
tr: Mayıs

en: Media
tr: Medya

en: Media type
tr: Medya türü

en: Media type "%1$s" already exists.
tr: Medya türü "%1$s" halihazırda mevcut.

en: Media type added
tr: Medya türü eklendi

en: Media type deleted | Media types deleted
tr[0]: Medya türü silindi
tr[1]: Medya türleri silindi

en: Media type disabled | Media types disabled
tr[0]: Medya türü devre dışı
tr[1]: Medya türleri devre dışı

en: Media type enabled | Media types enabled
tr[0]: Medya türü etkin
tr[1]: Medya türleri etkin

en: Media type is missing parameters: %1$s
tr: Medya türü parametreleri eksik: %1$s

en: Media type updated
tr: Medya türü güncellendi

en: Media type with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li medya türü mevcut değil.

en: Media types
tr: Medya türleri

en: Media types used by action "%s".
tr: "%s" eylemi tarafından kullanılan medya türleri.

en: Members
tr: Üyeler

en: Memory limit: %1$s
tr: Bellek sınırı: %1$s

en: Memory size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
tr: Bayt cinsinden veya toplama oranına göre bellek boyutu. Bayt için tam sayıyı döndürür; yüzde için float döndürür

en: Memory used by process in bytes. Returns integer
tr: Bayt cinsinden işlem tarafından kullanılan bellek. Tam sayı döndürür

en: Message
tr: Mesaj

en: Message text limit
tr: Mesaj metin sınırı

en: Message timeout
tr: Mesaj zaman aşımı

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Messaging
tr: Mesajlaşma

en: Method not found.
tr: Yöntem bulunamadı.

en: Middle
tr: Orta

en: Minimum required PHP memory limit is %s (configuration option "memory_limit").
tr: Minimum gerekli PHP bellek sınırı %s (yapılandırma seçeneği "memory_limit").

en: Minimum required PHP upload filesize is %s (configuration option "upload_max_filesize").
tr: Minimum gerekli PHP dosya yükleme boyutu %s (yapılandırma seçeneği "upload_max_filesize").

en: Minimum required PHP version is %s.
tr: Minimum gerekli PHP sürümü %s.

en: Minimum required limit on execution time of PHP scripts is %s (configuration option "max_execution_time").
tr: PHP betiklerinin yürütülme süreleri için gereken minimum sınır %s (yapılandırma seçeneği "max_execution_time").

en: Minimum required limit on input parse time for PHP scripts is %s (configuration option "max_input_time").
tr: PHP betiklerinin girdi ayrıştırma zamanı için gerekli minimum sınır %s (yapılandırma seçeneği "max_input_time").

en: Minimum required size of PHP post is %s (configuration option "post_max_size").
tr: PHP gönderisinin minimum gerekli boyutu: %s (yapılandırma seçeneği "post_max_size").

en: Minimum severity
tr: Minimum önem derecesi

en: Minimum time period to display is %1$s minute. | Minimum time period to display is %1$s minutes.
tr[0]: Minimum görüntüleme süresi %1$s dakika.
tr[1]: Minimum görüntüleme süresi %1$s dakika.

en: Minutes
tr: Dakika

en: Missing "gitemid" field for item.
tr: Öğe için "gitemid" alanı eksik.

en: Missing "itemid" field for item.
tr: Öğe için "itemid" alanı eksik.

en: Missing "name" field for application prototype in item prototype "%1$s".
tr: "%1$s" öğe prototipindeki uygulama prototipi için "name" alanı eksik.

en: Missing "name" field for graph prototype.
tr: Grafik prototipi için eksik "name" alanı.

en: Missing "name" field for graph.
tr: Grafik için eksik "name" alanı.

en: Missing items for graph "%1$s".
tr: "%1$s" grafiği için öğeler eksik.

en: Missing items for graph prototype "%1$s".
tr: Grafik prototipi "%1$s" için eksik öğeler.

en: Missing key "%1$s" for host "%2$s".
tr: "%2$s" ana makinesi için eksik anahtar "%1$s".

en: Mode
tr: Kip

en: Mon
tr: Pzt

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Monitored by proxy
tr: Vekil sunucu tarafından gözlemlenen

en: Monitored host
tr: Gözlemlenen ana makine

en: Monitoring
tr: Gözlemleme

en: Monospace
tr: Eş aralıklı

en: Month
tr: Ay

en: Monthly
tr: Aylık

en: More matches found...
tr: Daha çok eşleşen bulundu...

en: More than 10 minutes
tr: 10 dakikadan çok

en: More than one graph with name "%1$s" within host.
tr: Ana makine içinde "%1$s" ismiyle birden çok grafik var.

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Multiple PROBLEM events
tr: Birden çok PROBLEM olayı

en: Mute
tr: Sesi Kapat

en: Name
tr: Ad

[ctx: user first name]
en: Name
tr: Ad

en: Name of the form field should not exceed 255 characters.
tr: Form alanının adı 255 karakteri aşmamalıdır.

en: Network discovery data storage period
tr: Ağ keşif verisi depolama süresi

en: Network discovery event and alert data storage period
tr: Ağ keşif olayı ve uyarı verisi depolama süresi

en: Network discovery event and alert data storage period "%1$s".
tr: Ağ keşfi olayı ve uyarı verisi depolama süresi "%1$s".

en: Network interface list (includes interface type, status, IPv4 address, description). Returns text
tr: Ağ arayüz listesi (arayüz türünü, durumunu, IPv4 adresini, açıklamasını içerir). Metin döndürür

en: Network map added
tr: Ağ haritası eklendi

en: Network map deleted
tr: Ağ haritası silindi

en: Network map updated
tr: Ağ haritası güncellendi

en: Network maps
tr: Ağ Haritaları

en: Never
tr: Hiç

en: New
tr: Yeni

en: New application
tr: Yeni uygulama

en: New application prototype
tr: Yeni uygulama prototipi

en: New condition
tr: Yeni koşul

en: New dashboard
tr: Yeni pano

en: New element
tr: Yeni eleman

en: New event host group
tr: Yeni olay ana makine grubu

en: New event tag
tr: Yeni olay etiketi

en: New event tag value
tr: Yeni olay etiket değeri

en: New operation
tr: Yeni işlem

en: New regular expression
tr: Yeni düzenli ifade

en: New service time
tr: Yeni servis zamanı

en: New triggers
tr: Yeni tetikleyiciler

en: Next step
tr: Sonraki adım

en: No
tr: Hayır

en: No "%1$s" given for correlation "%2$s".
tr: "%2$s" korelasyonu için hiçbir "%1$s" verilmedi.

en: No "%1$s" given for correlation.
tr: Korelasyon için hiçbir "%1$s" verilmedi.

en: No "%1$s" given for graph prototype.
tr: Grafik prototipi için hiçbir "%1$s" verilmemiş.

en: No "%1$s" given for graph.
tr: Grafik için hiçbir "%1$s" verilmemiş.

en: No "%1$s" given for map.
tr: Harita için hiçbir "%1$s" verilmedi.

en: No "%1$s" given for media type.
tr: Medya türü için hiçbir "%1$s" verilmedi.

en: No "%1$s" given for screen.
tr: Ekran için hiç "%1$s" verilmemiş.

en: No "%1$s" given for template screen.
tr: Şablon ekran için hiç "%1$s" verilmemiş.

en: No "%2$s" given for a filter condition of action "%1$s".
tr: "%1$s" eyleminin bir filtre koşulu için hiçbir "%2$s" verilmedi.

en: No "%2$s" given for a filter condition of discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralının bir filtre koşulu için hiçbir "%2$s" verilmedi.

en: No "%2$s" given for the filter of action "%1$s".
tr: "%1$s" eylem süzgeci için hiç "%2$s" verilmedi.

en: No "%2$s" given for the filter of discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralı süzgeci için hiç "%2$s" verilmedi.

en: No IPMI interfaces found.
tr: Hiçbir IPMI arabirimi bulunmadı.

en: No JMX interfaces found.
tr: Hiçbir JMX arabirimi bulunmadı.

en: No SNMP OID specified.
tr: Hiçbir SNMP OID belirtilmedi.

en: No SNMP community specified.
tr: Hiçbir SNMP community belirtilmedi.

en: No SNMP interfaces found.
tr: Hiçbir SNMP arabirimi bulunmadı.

en: No URL provided for screen element.
tr: Ekran elemanı için hiçbir URL sağlanmadı.

en: No agent interfaces found.
tr: Hiçbir aracı arabirimi bulunmuyor.

en: No applications found.
tr: Hiçbir uygulama bulunmadı.

en: No authentication type specified for action operation command "%s".
tr: Eylem işlem komutu "%s" için hiçbir kimlik doğrulama tipi belirtilmemiş.

en: No authentication user name specified for action operation command "%s".
tr: Eylem işlem komutu "%s" için hiçbir kimlik doğrulama kullanıcı ismi belirtilmemiş.

en: No authentication user name specified.
tr: Hiçbir kimlik doğrulama kullanıcı adı belirtilmedi.

en: No command specified for action operation.
tr: Eylem işlemi için hiçbir komut belirtilmemiş.

en: No command type specified for action operation.
tr: Eylem işlemi için hiçbir komut tipi belirtilmemiş.

en: No condition type given for correlation "%1$s".
tr: "%1$s" korelasyonu için hiçbir koşul türü belirtilmedi.

en: No conditions defined.
tr: Hiçbir koşul tanımlanmamış.

en: No data
tr: Veri yok

en: No data collection
tr: Veri toplama yok

en: No data found.
tr: Veri bulunamadı.

en: No data.
tr: Veri yok.

en: No default interface for "%1$s" type on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" türü için hiçbir öntanımlı arayüz yok.

en: No details
tr: Hiçbir detay yok

en: No discovery rule IDs given.
tr: Hiçbir keşif kuralı ID'si verilmedi.

en: No encryption
tr: Şifreleme yok

en: No execution target specified for action operation command "%s".
tr: Eylem işlem komutu "%s" için hiçbir yürütme hedefi sağlanmadı.

en: No file was uploaded.
tr: Hiçbir dosya yüklenmedi.

en: No graph ID provided for screen element.
tr: Ekran elemanı için hiçbir grafik ID'si sağlanmadı.

en: No graph item with graphid "%s".
tr: "%s" graphid için hiçbir grafik öğesi yok.

en: No graph prototype ID provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için hiçbir grafik prototip ID'si sağlanmadı.

en: No graphs added.
tr: Hiçbir grafik eklenmemiş.

en: No host IDs given.
tr: Hiçbir ana makine ID'si verilmemiş.

en: No host given for macro "%1$s".
tr: "%1$s" makrosu için hiçbir ana makine verilmemiş.

en: No host group ID provided for screen element.
tr: Ekran elemanı için hiçbir ana makine grup ID'si verilmemiş.

en: No host groups with groupid "%s".
tr: "%s" groupid'sine sahip hiçbir ana makine grubu yok.

en: No host selected.
tr: Hiçbir ana makine seçilmedi.

en: No host with hostid "%s".
tr: "%s" hostid'sine sahip hiçbir ana makine yok.

en: No icon for map element "%s".
tr: Harita öğesi "%s" için simge yok.

en: No image
tr: Resim yok

en: No interface found
tr: Hiçbir arabirim bulunamadı

en: No interface found.
tr: Hiçbir arabirim bulunamadı.

en: No interface provided for proxy "%s".
tr: "%s" vekil sunucusu için hiçbir arayüz sağlanmadı.

en: No interfaces for host "%s".
tr: "%s" ana makinesi için arayüz yok.

en: No inventory mode specified for action operation.
tr: Eylem işlemi için hiçbir envanter kipi belirtilmedi.

en: No item ID provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için hiçbir öğe ID'si sağlanmadı.

en: No item prototype ID provided for screen element.
tr: Ekran öğesi için hiçbir öğe prototip ID'si sağlanmadı.

en: No item with itemid="%1$s".
tr: itemid'si "%1$s" olan hiçbir öğe yok.

en: No items defined.
tr: Hiçbir öğe tanımlanmamış.

en: No macros found.
tr: Hiçbir makro bulunmadı.

en: No map ID provided for screen element.
tr: Ekran elemanı için hiçbir harita ID'si sağlanmamış.

en: No maps added.
tr: Hiçbir harita eklenmemiş.

en: No matches found
tr: Hiçbir eşleşen bulunmadı

en: No operation type given for correlation "%1$s".
tr: "%1$s" korelasyonu için verilen herhangi bir işlem türü yok.

en: No permissions for system access.
tr: Sistem erişimi için izin yok.

en: No permissions to referred object or it does not exist!
tr: Başvurulan nesne için izin yok veya nesne mevcut değil!

en: No private key file specified for action operation command "%s".
tr: Eylem işlem komutu "%s" için hiçbir özel anahtar dosyası belirtilmemiş.

en: No private key file specified.
tr: Hiçbir özel anahtar dosyası belirtilmedi.

en: No proxy
tr: Vekil sunucu yok

en: No public key file specified for action operation command "%s".
tr: Eylem işlem komutu "%s" için hiçbir açık anahtar dosyası belirtilmemiş.

en: No public key file specified.
tr: Hiçbir açık anahtar dosyası belirtilmemiş.

en: No recipients for action operation message.
tr: Eylem işlem mesajı için hiçbir alıcı yok.

en: No refresh
tr: Tazeleme yok

en: No screen ID provided for screen element.
tr: Ekran elemanları için hiçbir ekran ID'si sağlanmamış.

en: No screens added.
tr: Hiçbir ekran eklenmemiş.

en: No script specified for action operation command.
tr: Eylem işlem komutu için hiçbir betik belirtilmemiş.

en: No target selected
tr: Hiçbir hedef seçilmemiş

en: No target selected.
tr: Hiçbir hedef seçilmemiş.

en: No trigger with triggerid "%1$s".
tr: triggerid değeri "%1$s" olan hiçbir tetikleyici yok.

en: No triggers defined.
tr: Hiçbir tetik tanımlanmamış.

en: Non-boolean flags are deprecated.
tr: Boole-dışı bayraklar kullanımdan kaldırıldı.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Normal view
tr: Normal bakış

en: Not Ack
tr: Onaysız

en: Not all templates are linked to "%s".
tr: Tüm şablonların "%s" bağlantısı yok.

en: Not allowed to set password for user "guest".
tr: "guest" kullanıcısı için parola konulmasına izin yok.

en: Not authorised.
tr: Yetkisiz.

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Not classified
tr: Sınıflandırılmamış

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Note
tr: Not

en: Notes
tr: Notlar

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Nothing to do.
tr: Yapacak hiçbir şey yok.

en: Notification report
tr: Bildirim raporu

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Nov
tr: Kas

en: November
tr: Kasım

en: Number of CPUs. Returns integer
tr: CPU sayısı. Tam sayı döndürür

en: Number of enabled items on the host.
tr: Ana makinedeki etkin öğelerin sayısı.

en: Number of hosts (enabled/disabled/templates)
tr: Ana makinelerin sayısı (etkin/devre dışı/şablon)

en: Number of items (enabled/disabled/not supported)
tr: Öğe sayısı (etkin/devre dışı/desteklenmiyor)

en: Number of items in Zabbix database.
tr: Zabbix veritabanındaki öğe sayısı.

en: Number of items in proxy history that are not yet sent to the server
tr: Henüz sunucuya gönderilmeyen vekil sunucu geçmişindeki öğelerin sayısı

en: Number of items in the queue which are delayed by from to to seconds, inclusive.
tr: Kuyrukta, başlangıçtan belli saniye kadar ötelenen öğelerin sayısı, kapsayıcı.

en: Number of monitored hosts
tr: İzlenen ana makine sayısı

en: Number of out-of-window collisions. Returns integer
tr: Pencere dışı çarpışmaların sayısı. Tam sayı döndürür

en: Number of problems
tr: Problem sayısı

en: Number of problems and expand most critical one
tr: Problem sayısı ve en kritik olanı genişlet

en: Number of processor cores on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizörü üzerindeki işlemci çekirdeği sayısı,<url> - VMware servis URL, <uuid> - VMware hipervizörü ana makine adı

en: Number of processor threads on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizöründeki işlemci iş parçacığı sayısı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizörü ana makine adı

en: Number of processors on VMware virtual machine, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware hipervizörü üzerindeki işlemci sayısı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizörü ana makine adı

en: Number of slides
tr: Slayt sayısı

en: Number of status changes
tr: Durum değişikliği sayısı

en: Number of steps
tr: Adımların sayısı

en: Number of triggers (enabled/disabled [problem/ok])
tr: Tetikleyicilerin sayısı (etkin/devre dışı [problem/tamam])

en: Number of triggers in Zabbix database.
tr: Zabbix veritabanındaki tetikleyicilerin sayısı.

en: Number of unsupported items in Zabbix database.
tr: Zabbix veritabanındaki desteklenmeyen öğelerin sayısı.

en: Number of unsupported items on the host.
tr: Ana makinedeki desteklenmeyen öğelerin sayısı.

en: Number of users (online)
tr: Kullanıcıların sayısı (çevrimiçi)

en: Number of users logged in. Returns integer
tr: Oturum açan kullanıcı sayısı. Tam sayı döndürür

en: Number of values stored in table HISTORY.
tr: HISTORY tablosunda depolanan değer sayısı.

en: Number of values stored in table HISTORY_LOG.
tr: HISTORY_LOG tablosunda depolanan değer sayısı.

en: Number of values stored in table HISTORY_STR.
tr: HISTORY_STR tablosunda depolanan değer sayısı.

en: Number of values stored in table HISTORY_TEXT.
tr: HISTORY_TEXT tablosunda depolanan değer sayısı.

en: Number of values stored in table HISTORY_UINT.
tr: HISTORY_UINT tablosunda depolanan değerlerin sayısı.

en: Number of values stored in table TRENDS.
tr: TRENDS tablosunda depolanan değer sayısı.

en: Number of values stored in table TRENDS_UINT.
tr: TRENDS_UINT tablosunda depolanan değer sayısı.

en: Number of virtual machines on VMware hypervisor, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizörü üzerindeki sanal makine sayısı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizörü ana makine adı

en: Number or percentage of inodes. Returns integer for number; float for percentage
tr: Inode sayısı veya yüzdesi. Sayı için tam sayıyı döndürür; yüzde için float döndürür

en: Numeral systems
tr: Sayısal sistemler

en: Numeric (float)
tr: Sayısal (kayan noktalı)

en: Numeric (integer)
tr: Sayısal (tam sayısal)

en: Numeric (unsigned)
tr: Sayısal (işaretsiz)

en: OK
tr: TAMAM

en: OK event closes
tr: TAMAM olayı kapatır

en: OK event generation
tr: TAMAM olayı oluşumları

en: OOB IP address
tr: OOB IP adresi

en: OOB router
tr: OOB yönlendiricisi

en: OOB subnet mask
tr: OOB alt ağ maskesi

en: OR
tr: VEYA

en: OS
tr: İS

en: OS (Full details)
tr: İS (Bütün detaylar)

en: OS (Short)
tr: İS (Kısa)

en: Oct
tr: Eki

en: Octal to decimal
tr: Sekizlikten ondalığa

en: October
tr: Ekim

en: Off
tr: Kapalı

en: Ok
tr: Tamam

en: Old event tag
tr: Eski olay etiketi

en: Old event tag value
tr: Eski olay etiketi değeri

en: On
tr: Açık

en: On status change triggers blink for
tr: Durum değişikliğinde tetikleyiciler şunun için yanıp söner

en: Once
tr: Bir kere

en: One
tr: Bir

en: One of the objects is left without a host group.
tr: Nesnelerden biri, ana makine grubu olmadan bırakıldı.

en: One time only
tr: Yalnızca bir kere

en: One-time downtime
tr: Bir kerelik aksama süresi

en: Only Super Admins can create host groups.
tr: Yalnızca Süper Yöneticiler ana makine grupları oluşturabilir.

en: Only Super Admins can create media types.
tr: Yalnızca Süper Yöneticiler medya türü oluşturabilir.

en: Only Super Admins can create user groups.
tr: Yalnızca Süper Yöneticiler kullanıcı grupları oluşturabilir.

en: Only Super Admins can delete media types.
tr: Yalnızca Süper Yöneticiler medya türlerini silebilir.

en: Only Super Admins can delete user groups.
tr: Yalnızca Süper Yöneticiler kullanıcı gruplarını silebilir.

en: Only Super Admins can edit media types.
tr: Yalnızca Süper Yöneticiler medya türlerini düzenleyebilir.

en: Only Super Admins can update user groups.
tr: Yalnızca Süper Yöneticiler kullanıcı gruplarını güncelleyebilir.

en: Only Zabbix agent, SNMPv1, SNMPv2 and SNMPv3 checks can be made unique.
tr: Yalnızca Zabbix aracısı, SNMPv1, SNMPv2 ve SNMPv3 kontrolleri benzersiz yapılabilir.

en: Only administrators can set map owner.
tr: Yalnızca yöneticiler harita sahibini ayarlayabilir.

en: Only administrators can set screen owner.
tr: Yalnızca yöneticiler ekran sahibini ayarlayabilir.

en: Only administrators can set slide show owner.
tr: Yalnızca yöneticiler slayt gösterisi sahibini ayarlayabilir.

en: Only items assigned to enabled hosts are counted
tr: Yalnızca etkin ana makinelere atanmış olan öğeler sayıldı

en: Only one change step is allowed.
tr: Sadece bir değişiklik adımına izin veriliyor.

en: Only one check can be unique.
tr: Yalnızca bir kontrol tekil olabilir.

en: Only selected problem | Only selected problems
tr[0]: Yalnızca seçili problem
tr[1]: Yalnızca seçili problemler

en: Only super admins can create correlations.
tr: Yalnızca süper yöneticiler korelasyon oluşturabilir.

en: Only super admins can create value maps.
tr: Yalnızca süper yöneticiler değer haritaları oluşturabilir.

en: Only super admins can delete value maps.
tr: Yalnızca süper yöneticiler değer haritalarını silebilir.

en: Only super admins can update correlations.
tr: Yalnızca süper yöneticiler korelasyonları güncelleyebilir.

en: Only super admins can update value maps.
tr: Yalnızca süper yöneticiler değer haritalarını güncelleyebilir.

en: Only the last 20%% of the indicator is displayed.
tr: Göstergenin yalnızca son %%20'si görüntüleniyor.

en: Only triggers assigned to enabled hosts and depending on enabled items are counted
tr: Yalnızca etkin ana makinelere atanmış ve etkin öğelere bağımlılığı olan tetikler sayıldı

en: Operating system information. Returns string
tr: İşletim sistemi bilgileri. String döndürür

en: Operation "%s" already exists.
tr: "%s" işlemi zaten var.

en: Operation cannot be performed due to unauthorized request.
tr: Yetkisiz istek nedeniyle operasyon gerçekleştirilemiyor.

en: Operation condition
tr: İşlem koşulu

en: Operation details
tr: İşlem detayları

en: Operation has no group to operate.
tr: İşlem, işlem yapılacak hiçbir gruba sahip değil.

en: Operation has no template to operate.
tr: İşlem, işlem yapacak şablona sahip değil.

en: Operation type
tr: İşlem tipi

en: Operations
tr: İşlemler

en: Operator
tr: İşlemci

en: Options
tr: Seçenekler

en: Or
tr: Veya

en: Original
tr: Orjinal

en: Other
tr: Diğer

en: Other configuration parameters
tr: Diğer yapılandırma parametreleri

en: Other parameters
tr: Diğer parametreler

en: Others
tr: Diğerleri

en: Outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
tr: Ağ arayüzünde giden trafik istatistikleri. Tam sayı döndürür

[ctx: item_form]
en: Overridden by
tr: Tarafından geçersiz kılınır

en: Override item history period
tr: Öğe geçmiş süresini geçersiz kıl

en: Override item trend period
tr: Öğe eğilim süresini geçersiz kıl

en: Overview
tr: Genel bakış

en: Overview by proxy
tr: Vekil sunucusu aracılığıyla genel bakış

en: Owner
tr: Sahibi

en: PHP LDAP extension missing.
tr: PHP LDAP eklentisi eksik.

en: PHP bcmath extension missing (PHP configuration parameter --enable-bcmath).
tr: PHP bcmath eklentisi eksik (PHP yapılandırma parametresi --enable-bcmath).

en: PHP ctype extension missing (PHP configuration parameter --enable-ctype).
tr: PHP ctype eklentisi eksik (PHP yapılandırma parametresi --enable-ctype).

en: PHP databases support
tr: PHP veritabanı desteği

en: PHP gd FreeType support
tr: PHP gd FreeType desteği

en: PHP gd FreeType support missing.
tr: PHP gd FreeType desteği eksik.

en: PHP gd JPEG image support missing.
tr: PHP gd JPEG resim desteği eksik.

en: PHP gd JPEG support
tr: PHP gd JPEG desteği

en: PHP gd PNG image support missing.
tr: PHP gd PNG resim desteği eksik.

en: PHP gd PNG support
tr: PHP gd PNG desteği

en: PHP gd extension missing (PHP configuration parameter --with-gd).
tr: PHP gd eklentisi eksik (PHP yapılandırma parametresi --with-gd).

en: PHP gettext extension missing (PHP configuration parameter --with-gettext). Translations will not be available.
tr: PHP gettext eklentisi eksik (PHP yapılandırma parametresi --with-gettext). Çeviriler kullanılabilir olmayacak.

en: PHP libxml extension missing.
tr: PHP libxml eklentisi eksik.

en: PHP mbstring extension missing (PHP configuration parameter --enable-mbstring).
tr: PHP mbstring eklentisi eksik (PHP yapılandırma parametresi --enable-mbstring).

en: PHP option "%1$s"
tr: PHP seçeneği "%1$s"

en: PHP option "%1$s" must be set to "%2$s"
tr: PHP seçeneği "%1$s", "%2$s" olarak ayarlanmalıdır.

en: PHP session auto start must be disabled (PHP directive "session.auto_start").
tr: PHP session otomatik başlatma devre dışı bırakılmalı (PHP yönergesi "session.auto_start").

en: PHP session extension missing (PHP configuration parameter --enable-session).
tr: PHP session eklentisi eksik (PHP yapılandırma parametresi --enable-session).

en: PHP sockets extension missing (PHP configuration parameter --enable-sockets).
tr: PHP sockets eklentisi eksik (PHP yapılandırma parametresi --enable-sockets).

en: PHP string function overloading must be disabled.
tr: PHP string fonksiyonu aşırı yüklemesi devre dışı bırakılmalıdır.

en: PHP version
tr: PHP sürümü

en: PHP xmlreader extension missing.
tr: PHP xmlreader eklentisi eksik.

en: PHP xmlwriter extension missing.
tr: PHP xmlwriter eklentisi eksik.

en: PROBLEM
tr: SORUN

en: PROBLEM event generation mode
tr: PROBLEM olayı oluşturma kipi

en: PSK identity
tr: PSK kimliği

en: PSK is too short. Minimum is %1$s hex-digits.
tr: PSK çok kısa. En az %1$s onaltılık basamak olmalıdır.

en: Page received incorrect data
tr: Sayfa yanlış bir veri aldı

en: Parameter
tr: Parametre

en: Parameter "%1$s" is deprecated.
tr: "%1$s" parametresi kullanımdan kaldırıldı.

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Parent discovery rules
tr: Üst keşfetme kuralları

en: Parent graphs
tr: Üst grafikler

en: Parent items
tr: Üst öğeler

en: Parent service
tr: Üst servis

en: Parent triggers
tr: Üst tetikleyiciler

en: Parent web scenarios
tr: Üst web senaryoları

en: Parse
tr: Ayrıştır

en: Parse SQL error [%1$s] in [%2$s].
tr: [%2$s] içinde [%1$s] SQL ayrıştırma hatası.

en: Parse error
tr: Ayrıştırma hatası

en: Passive
tr: Pasif

en: Password
tr: Parola

en: Password (once again)
tr: Parola (tekrar)

en: Password should not be empty
tr: Parola boş olmamalı

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste without external links
tr: Harici bağlantılar olmadan yapıştır

en: Peak memory usage: %1$s
tr: En üst bellek kullanımı: %1$s

en: Percentage
tr: Yüzde oranı

en: Percentile line (left)
tr: Yüzde çizgisi (sol)

en: Percentile line (right)
tr: Yüzde çizgisi (sağ)

en: Performs a DNS query. Returns character string with the required type of information
tr: Bir DNS sorgusu gerçekleştirir. Gerekli bilgi türünü içeren karakter dizisini döndürür

en: Period
tr: Dönem

en: Period type
tr: Dönem türü

en: Periods
tr: Dönemler

en: Permissions
tr: İzinler

en: Permissions can be assigned for user groups only.
tr: İzinler yalnızca kullanıcı grupları için atanabilir.

en: Persian (fa_IR)
tr: Farsça (fa_IR)

en: Pie
tr: Dilim

en: Placing algorithm
tr: Yerleştirme algoritması

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Play
tr: Oynat

en: Play sound
tr: Sesi oynat

en: Please check configuration parameters. If all is correct, press "%1$s" button, or "%2$s" button to change configuration parameters.
tr: Lütfen yapılandırma parametrelerini kontrol edin. Eğer hepsi doğruysa "%1$s" düğmesine basın veya yapılandırma parametrelerini değiştirmek için "%2$s" düğmesine basın.

en: Please create database manually, and set the configuration parameters for connection to this database. Press "%1$s" button when done.
tr: Lütfen veritabanını elle oluşturun ve bu veritabanına bağlantı için yapılandırma parametrelerini ayarlayın. İşiniz bittiğinde "%1$s" düğmesine basın.

en: Please enter the host name or host IP address and port number of the Zabbix server, as well as the name of the installation (optional).
tr: Lütfen, (isteğe bağlı) kurulum adının yanı sıra Zabbix sunucusunun ana makine adını veya ana makine IP adresini ve bağlantı noktası numarasını girin.

en: Please select two elements
tr: Lütfen iki eleman seçiniz

en: Please specify element name.
tr: Lütfen eleman adını belirtin.

en: Points
tr: Noktalar

en: Polish (pl_PL)
tr: Lehçe (pl_PL)

en: Populates host inventory field
tr: Ana makine envanter alanını doldurur

en: Port cannot be empty for host interface.
tr: Ana makine arayüzü için bağlantı noktası boş olamaz.

en: Port range
tr: Port aralığı

en: Portuguese (pt_BR)
tr: Portekizce (pt_BR)

en: Portuguese (pt_PT)
tr: Portekizce (pt_PT)

en: Position
tr: Konum

en: Post fields
tr: Gönderi alanları

en: Post type
tr: Gönderi türü

en: Pre-installation summary
tr: Kurulum öncesi özeti

en: Preprocessing
tr: Ön işleme

en: Preprocessing steps
tr: Ön işleme adımları

en: Preview
tr: Önizleme

en: Primary POC cell
tr: Birincil İKK cep telefonu

en: Primary POC email
tr: Birincil İKK e-postası

en: Primary POC name
tr: Birincil İKK adı

en: Primary POC notes
tr: Birincil İKK notları

en: Primary POC phone A
tr: Birincil İKK telefon A

en: Primary POC phone B
tr: Birincil İKK telefon B

en: Primary POC screen name
tr: Birincil İKK ekran adı

en: Privacy passphrase
tr: Gizlilik parola deyimi

en: Privacy protocol
tr: Gizlilik protokolü

en: Private
tr: Özel

en: Private key file
tr: Özel anahtar dosyası

en: Privilege level
tr: Öncelik seviyesi

en: Problem display
tr: Problem gösterimi

en: Problem expression
tr: Problem ifadesi

en: Problem on
tr: Üzerinde problem

en: Problem time
tr: Problem zamanı

en: Problem, if all children have problems
tr: Problem, eğer bütün altlarda sorun varsa

en: Problem, if at least one child has a problem
tr: Problem, eğer en az alttakilerden birinde sorun varsa

en: Problems
tr: Problemler

en: Process CPU utilisation percentage. Returns float
tr: İşlemci CPU kullanımı yüzdesi. Float döndürür

en: Properties
tr: Özellikler

en: Proxies
tr: Vekil sunucular

en: Proxy
tr: Vekil sunucu

en: Proxy "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
tr: "%2$s" ana bilgisayarı için "%1$s" vekil sunucusu mevcut değil.

en: Proxy "%1$s" is used by discovery rule "%2$s".
tr: Vekil sunucu "%1$s", bulma kuralı "%2$s" tarafından kullanılıyor.

en: Proxy "%s" already exists.
tr: Vekil sunucu "%s" halihazırda mevcut.

en: Proxy added
tr: Vekil sunucu eklendi

en: Proxy deleted | Proxies deleted
tr[0]: Vekil sunucu silindi
tr[1]: Vekil sunucular silindi

en: Proxy interface creation failed.
tr: Vekil sunucu arayüzü oluşturma başarısız.

en: Proxy interface update failed.
tr: Vekil sunucu arayüzü güncelleme başarısız.

en: Proxy mode
tr: Vekil sunucu kipi

en: Proxy name
tr: Vekil sunucu adı

en: Proxy updated
tr: Vekil sunucu güncellendi

en: Public
tr: Herkese açık

en: Public key
tr: Açık anahtar

en: Public key file
tr: Açık anahtar dosyası

en: Query fields
tr: Sorgu alanları

en: Queue
tr: Kuyruk

en: Queue of items to be updated
tr: Güncellenecek öğelerin sırası

en: RESOLVED
tr: ÇÖZÜLDÜ

en: Raw data
tr: Ham veri

en: Raw post
tr: Ham gönderi

en: Read
tr: Okuma

en: Read only
tr: Yalnızca okuma

en: Read-only
tr: Yalnızca okunur

en: Read-write
tr: Okuma-Yazma

en: Reason
tr: Sebep

en: Received value
tr: Alınan değer

en: Recent problems
tr: Son problemler

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Recipient (ascending)
tr: Alıcı (artan)

en: Recipient (descending)
tr: Alıcı (azalan)

en: Recovery
tr: Kurtarma

en: Recovery expression
tr: Kurtarma ifadesi

en: Recovery expression syntax error.
tr: Kurtarma ifadesi sözdizimi hatası.

en: Recovery operations
tr: Kurtarma işlemleri

en: Recovery time
tr: Kurtarma zamanı

en: Rectangle
tr: Dikdörtgen

en: Refresh
tr: Tazele

en: Refresh unsupported items
tr: Desteklenmeyen öğeleri tazele

en: Refresh unsupported items "%1$s".
tr: Desteklenmeyen öğeleri tazele "%1$s".

en: Regular expression
tr: Düzenli ifade

en: Regular expression "%s" already exists.
tr: Düzenli ifade "%s" halihazırda mevcut.

en: Regular expression added
tr: Düzenli ifade eklendi

en: Regular expression deleted | Regular expressions deleted
tr[0]: Düzenli ifade silindi
tr[1]: Düzenli ifadeler silindi

en: Regular expression does not exist.
tr: Düzenli ifade mevcut değil.

en: Regular expression must be a string
tr: Düzenli ifade bir string olmalıdır

en: Regular expression updated
tr: Düzenli ifade güncellendi

en: Regular expressions
tr: Düzenli ifadeler

en: Remember me for 30 days
tr: 30 gün için beni hatırla

en: Remote command
tr: Uzak komut

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove from favourites
tr: Favorilerden kaldır

en: Remove from host group
tr: Ana makine grubundan kaldır

en: Remove from host groups
tr: Ana makine gruplarından kaldır

en: Remove host
tr: Ana makineyi kaldır

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace dependencies
tr: Bağımlılıkları değiştir

en: Reports
tr: Raporlar

en: Required
tr: Gerekli

en: Required host permissions
tr: Ana makine izinleri gerekli

en: Required performance (vps)
tr: Gerekli performans (vps)

en: Required performance of the Zabbix server, in new values per second expected.
tr: Saniye başına beklenen yeni değerler cinsinden gerekli Zabbix sunucu performansı.

en: Required server performance, new values per second
tr: Gerekli sunucu performansı, saniye başına yeni değer

en: Required status codes
tr: Gerekli durum kodları

en: Required string
tr: Gerekli string

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset all fields to default values?
tr: Tüm alanlar öntanımlı değerlerine sıfırlansın mı?

en: Reset confirmation
tr: Sıfırlama onayı

en: Reset defaults
tr: Öntanımlılara sıfırla

en: Resolved
tr: Çözüldü

en: Resolved by
tr: Çözümleyen

en: Resolved by correlation rule "%1$s".
tr: "%1$s" korelasyon kuralıyla çözümlenmiş.

en: Resolved by correlation rule.
tr: Korelasyon kuralıyla çözümlenmiş.

en: Resolved by user "%1$s".
tr: "%1$s" kullanıcısı tarafından çözümlenmiş.

en: Resolved by user.
tr: Kullanıcı tarafından çözümlenmiş.

en: Resource
tr: Kaynak

en: Response code
tr: Yanıt kodu

en: Response time
tr: Yanıt süresi

en: Result
tr: Sonuç

en: Result is FALSE
tr: Sonuç YANLIŞ

en: Result is TRUE
tr: Sonuç DOĞRU

en: Result type
tr: Sonuç türü

en: Retrieving contents of a file. Returns text
tr: Bir dosyanın içeriği alınıyor. Metin döndürür

en: Retry
tr: Tekrar dene

en: Return a JSON object describing the MBean objects or their attributes. Can be used for LLD.
tr: MBean nesnelerini veya özelliklerini açıklayan bir JSON nesnesi döndürür. LLD için kullanılabilir.

en: Return first column of the first row of the SQL query result.
tr: SQL sorgu sonucunun ilk satırının ilk sütununu döndürür.

en: Return value of an attribute of MBean object.
tr: Bir MBean nesne özniteliğinin dönüş değeri.

en: Returns ICMP ping response time in seconds. Example: 0.02
tr: ICMP ping yanıt süresini saniye cinsinden döndürür. Örnek: 0.02

en: Returns a JSON object describing the host network interfaces configured in Zabbix. Can be used for LLD.
tr: Zabbix'te yapılandırılmış ana makine ağ arabirimlerini açıklayan bir JSON nesnesi döndürür. LLD için kullanılabilir.

en: Returns availability of a particular type of checks on the host. Value of this item corresponds to availability icons in the host list. Valid types are: agent, snmp, ipmi, jmx.
tr: Ana makinede belirli bir denetim türünün kullanılabilirliğini döndürür. Bu öğenin değeri, ana makine listesindeki kullanılabilirlik simgelerine karşılık gelir. Geçerli türler: agent, snmp, ipmi, jmx.

en: Returns current maintenance status of the host.
tr: Ana makinenin mevcut bakım durumunu döndürür.

en: Returns information associated with Zabbix Java gateway. Valid params are: ping, version.
tr: Zabbix Java ağ geçidiyle ilişkili bilgileri döndürür. Geçerli parametreler şunlardır: ping, version.

en: Returns percentage of lost ICMP ping packets.
tr: Kayıp ICMP ping paketlerinin yüzdesini döndürür.

en: Right
tr: Hak

en: Right trim
tr: Sağ kırpma

en: Romanian (ro_RO)
tr: Romence (ro_RO)

en: Row added
tr: Satır eklendi

en: Row deleted
tr: Satır silindi

en: Row span
tr: Satır genişliği

en: Rows
tr: Satır

en: Rows per page
tr: Sayfa başına satır

en: Rules
tr: Kurallar

en: Run IPMI command
tr: IPMI komutu çalıştır

en: Run SSH commands
tr: SSH komutlarını çalıştır

en: Run TELNET commands
tr: TELNET komutlarını çalıştır

en: Run commands
tr: Komutları çalıştır

en: Run custom commands on %1$s
tr: %1$s üzerinde özel komutlar çalıştır

en: Run global script
tr: Genel komut dosyasını çalıştır

en: Run remote commands on current host
tr: Geçerli ana makine üzerinde uzak komutları çalıştır

en: Run remote commands on host groups
tr: Ana makine grupları üzerinde uzak komutları çalıştır

en: Run remote commands on hosts
tr: Ana makineler üzerinde uzaktan komut çalıştır

en: Run specified command on the host. Returns text result of the command; 1 - with mode as nowait (regardless of command result)
tr: Ana makinede belirtilen komutu çalıştırır. Komutun metin sonucunu döndürür; 1 - nowait kipiyle (komut sonucundan bağımsız olarak)

en: Russian (ru_RU)
tr: Rusça (ru_RU)

[ctx: Saturday short]
en: S
tr: Cmt

[ctx: Sunday short]
en: S
tr: Pzr

en: SMTP email
tr: SMTP e-posta

en: SMTP server
tr: SMTP sunucusu

en: SMTP server port
tr: SMTP sunucu bağlantı noktası

en: SNMP community
tr: SNMP topluluğu

en: SNMP interfaces
tr: SNMP arabirimi

en: SNMP trap key is invalid.
tr: SNMP trap anahtarı geçersiz.

en: SNMPv1 agent
tr: SNMPv1 aracısı

en: SNMPv2 agent
tr: SNMPv2 aracısı

en: SNMPv3 agent
tr: SNMPv3 aracısı

en: SQL count: %1$s (selects: %2$s | executes: %3$s)
tr: SQL sayısı: %1$s (seçer: %2$s | çalıştırır: %3$s)

en: SQL query
tr: SQL sorgusu

en: SQL statement execution has failed "%1$s"
tr: SQL cümlesi yürütme başarısız oldu "%1$s"

en: SQL statement execution has failed "%1$s".
tr: SQL cümlesi yürütme başarısız oldu "%1$s".

en: SSH agent
tr: SSH aracısı

en: SSL certificate file
tr: SSL sertifika dosyası

en: SSL key file
tr: SSL anahtar dosyası

en: SSL key password
tr: SSL anahtarı parola deyimi

en: SSL verify host
tr: SSL doğrulama ana makinesi

en: SSL verify peer
tr: SSL eşini doğrula

en: Sat
tr: Cts

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save it as "%1$s"
tr: "%1$s" olarak kaydet

en: Scenario
tr: Senaryo

en: Schedule
tr: Çizelge

en: Scheduled check
tr: Zamanlanmış kontrol

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Screen
tr: Ekran

en: Screen "%1$s" already exists on template "%2$s".
tr: "%2$s" şablonunda "%1$s" ekranı halihazırda mevcut.

en: Screen "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" ekranı zaten var.

en: Screen "%1$s" cell X - %2$s Y - %3$s is already taken.
tr: "%1$s" ekranının X - %2$s Y - %3$s hücresi halihazırda alınmış.

en: Screen "%1$s" column span in cell X - %2$s Y - %3$s is incorrect.
tr: "%1$s" ekranının X - %2$s Y - %3$s hücresindeki sütun aralığı yanlış.

en: Screen "%1$s" column span in cell X - %2$s Y - %3$s is too big.
tr: "%1$s" ekranının X - %2$s Y - %3$s hücresindeki sütun aralığı çok büyük.

en: Screen "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
tr: "%1$s" ekranı herkese açık ve salt okunur paylaşıma izin verilmiyor.

en: Screen "%1$s" row span in cell X - %2$s Y - %3$s is incorrect.
tr: "%1$s" ekranındaki X - %2$s Y - %3$s satır aralığı yanlış.

en: Screen "%1$s" row span in cell X - %2$s Y - %3$s is too big.
tr: "%1$s" ekranındaki X - %2$s Y - %3$s satır aralığı çok büyük.

en: Screen added
tr: Ekran eklendi

en: Screen deleted
tr: Ekran silindi

en: Screen name cannot be empty.
tr: Ekran adı boş olamaz.

en: Screen owner cannot be empty.
tr: Ekran sahibi boş olamaz.

en: Screen updated
tr: Ekran güncellendi

en: Screens
tr: Ekranlar

en: Script
tr: Betik

en: Script "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" betiği zaten var.

en: Script added
tr: Betik eklendi

en: Script deleted | Scripts deleted
tr[0]: Betik silindi
tr[1]: Betikler silindi

en: Script menu path "%1$s" already used in script name "%2$s".
tr: Komut dosyası menü yolu "%1$s", halihazırda "%2$s" komut dosyası adında kullanılıyor.

en: Script name
tr: Betik adı

en: Script name "%1$s" already used in menu path for script "%2$s".
tr: Komut dosyası adı "%1$s", halihazırda "%2$s" komut dosyasının menü yolunda kullanılıyor.

en: Script parameters
tr: Betik parametreleri

en: Script parameters "%1$s" are missing the last new line feed for media type "%2$s".
tr: "%2$s" medya türü için son yeni satır beslemesi betik parametreleri "%1$s" eksik.

en: Script profiler
tr: Betik profilcisi

en: Script updated
tr: Betik güncellendi

en: Scripts
tr: Betikler

en: Search
tr: Ara

en: Search attribute
tr: Arama özniteliği

en: Search pattern is empty
tr: Arama şekil düzeni boş

en: Secondary POC cell
tr: İkinci İKK cep telefonu

en: Secondary POC email
tr: İkincil İKK e-posta

en: Secondary POC name
tr: İkincil İKK adı

en: Secondary POC notes
tr: İkincil İKK notları

en: Secondary POC phone A
tr: İkincil İKK telefon A

en: Secondary POC phone B
tr: İkincili İKK telefon B

en: Secondary POC screen name
tr: İkincil İKK ekran adı

en: Seconds
tr: Saniye

en: Security level
tr: Güvenlik seviyesi

en: Security name
tr: Güvenlik adı

en: Select
tr: Seç

en: Select prototype
tr: Prototip seç

en: Select widget
tr: Parçacığı seç

en: Selected
tr: Seçilen

en: Selected actions deleted
tr: Seçilen eylemler silindi

en: Selected correlations deleted
tr: Seçilen korelasyonlar silindi

en: Selected elements
tr: Seçilen öğeler

en: Send backward
tr: Geriye gönder

en: Send message
tr: Mesaj gönder

en: Send message to user groups
tr: Kullanıcı gruplarına mesaj gönder

en: Send message to users
tr: Kullanıcılara mesaj gönder

en: Send only to
tr: Yalnızca şuna gönder

en: Send to
tr: Şuna gönder

en: Send to User groups
tr: Kullanıcı gruplarına Gönder

en: Send to Users
tr: Kullanıcılara Gönder

en: Send to back
tr: Geriye gönder

en: Sent
tr: Gönderildi

en: Sep
tr: Eyl

en: Separated
tr: Ayrılmış

en: September
tr: Eylül

en: Serial number A
tr: Seri numarası A

en: Serial number B
tr: Seri numarası B

en: Server
tr: Sunucu

en: Server (proxy)
tr: Sunucu (vekil sunucu)

en: Server time
tr: Sunucu zamanı

en: Service
tr: Servis

en: Service "%1$s" cannot be deleted, because it is dependent on another service.
tr: Başka bir servise bağımlı olduğu için "%1$s" servisi silinemiyor.

en: Service "%1$s" cannot be dependent on itself.
tr: "%1$s" servisi kendisine bağımlı olamaz.

en: Service "%1$s" cannot be linked to a trigger and have children at the same time.
tr: "%1$s" servisi aynı anda hem bir tetikleyiciye bağlantılı olup hem de altlara sahip olamaz.

en: Service "%1$s" is already hardlinked to a different service.
tr: "%1$s" servisi halihazırda farklı bir servise sabit bağlantılı.

en: Service availability report
tr: Servis kullanılabilirliği raporu

en: Service cannot be parent and child at the same time.
tr: Servis aynı zamanda hem üst hem de alt olamaz.

en: Service created
tr: Servis oluşturuldu

en: Service data storage period
tr: Servis verisi depolama süresi

en: Service data storage period "%1$s".
tr: Servis verisi depolama süresi "%1$s".

en: Service deleted
tr: Servis silindi

en: Service dependencies
tr: Servis bağımlılıkları

en: Service parent
tr: Servis üstü

en: Service port
tr: Servis portu

en: Service start time must be less than end time.
tr: Servis başlangıç zamanı, bitiş zamanında daha önce olmalıdır.

en: Service times
tr: Servis zamanları

en: Service type
tr: Servis türü

en: Service updated
tr: Servis güncellendi

en: Services
tr: Servisler

en: Services form a circular dependency.
tr: Servisler bir çevrimsel bağımlılık oluşturuyor.

en: Session terminated, re-login, please.
tr: Oturum sonlandı, lütfen tekrar oturum açın.

en: Set host inventory mode
tr: Ana makine envanter kipini ayarla

en: Severity
tr: Önem Derecesi

en: Severity (descending)
tr: Önem derecesi (azalan sırada)

en: Shape
tr: Şekil

en: Sharing
tr: Paylaşım

en: Sharing option "%1$s" is missing a value for map "%2$s".
tr: "%1$s" paylaşım seçeneğinde "%2$s" haritası için bir değer eksik.

en: Sharing option "%1$s" is missing a value for screen "%2$s".
tr: "%1$s" paylaşım seçeneğinde "%2$s" ekranı için bir değer eksik.

en: Show
tr: Göster

en: Show details
tr: Detayları göster

en: Show hosts in maintenance
tr: Bakımdaki ana makineleri göster

en: Show items without data
tr: Öğeleri veri olmadan göster

en: Show legend
tr: Gösterge göster

en: Show lines
tr: Satırları göster

en: Show selected
tr: Seçilenleri göster

en: Show tags
tr: Etiketleri göster

en: Show text as HTML
tr: Metni HTML olarak göster

en: Show triggers
tr: Tetikleyicileri göster

en: Show unacknowledged only
tr: Sadece onaylanmamışları göster

en: Show unavailable maps
tr: Kullanılamayan haritaları göster

en: Show value
tr: Değeri göster

en: Show warning if Zabbix server is down
tr: Eğer Zabbix sunucusu erişilemezse uyarı göster

en: Show working time
tr: Çalışma zamanlarını göster

en: Shown
tr: Gösterilen

en: Sign in
tr: Giriş yap

en: Sign out
tr: Oturumu kapat

en: Simple
tr: Basit

en: Simple change
tr: Basit değişiklik

en: Simple check
tr: Basit kontrol

en: Simple graph
tr: Basit grafik

en: Simple graph prototype
tr: Basit grafik prototipi

en: Single
tr: Tek

en: Site ZIP / postal
tr: Site ZIP / posta kodu

en: Site address A
tr: Site adresi A

en: Site address B
tr: Site adresi B

en: Site address C
tr: Site adresi C

en: Site city
tr: Site şehri

en: Site country
tr: Site ülkesi

en: Site notes
tr: Site notları

en: Site rack location
tr: Site kabin lokasyonu

en: Site state / province
tr: Site eyalet/il

en: Size
tr: Boyut

en: Size of the response received from Zabbix server "%1$s" exceeds the allowed size of %2$s bytes. This value can be increased in the ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT constant in include/defines.inc.php.
tr: Zabbix sunucusu "%1$s" tarafından alınan yanıtın boyutu, izin verilen %2$s bayt boyutunu aşıyor. Bu değer, include/defines.inc.php dosyasındaki ZBX_SOCKET_BYTES_LIMIT sabitiyle yükseltilebilir.

en: Skipped copying of graph "%1$s" to host "%2$s".
tr: "%2$s" ana makinesine "%1$s" grafiğinin kopyalanması atlandı.

en: Slide
tr: Slayt

en: Slide show
tr: Slayt gösterisi

en: Slide show "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" slayt gösterisi zaten var.

en: Slide show "%1$s" is public and read-only sharing is disallowed.
tr: Slayt gösterisi "%1$s" herkese açık ve salt okunur paylaşım kabul edilmiyor.

en: Slide show "%s" already exists.
tr: "%s" slayt gösterisi zaten var.

en: Slide show added
tr: Slayt gösterisi eklendi

en: Slide show deleted
tr: Slayt gösterisi silindi

en: Slide show must contain slides.
tr: Slayt gösterinde slayt olmak zorunda.

en: Slide show owner cannot be empty.
tr: Slayt gösterisi sahibi boş olamaz.

en: Slide show updated
tr: Slayt gösterisi güncellendi

en: Slide shows
tr: Slayt gösterileri

en: Slides
tr: Slaytlar

en: Slovak (sk_SK)
tr: Slovakça (sk_SK)

en: Snooze
tr: Ertele

en: Soft
tr: Yazılım

en: Software
tr: Yazılım

en: Software (Full details)
tr: Yazılım (Bütün detaylar)

en: Software application A
tr: Yazılım uygulama A

en: Software application B
tr: Yazılım uygulama B

en: Software application C
tr: Yazılım uygulama C

en: Software application D
tr: Yazılım uygulama D

en: Software application E
tr: Yazılım uygulama E

en: Software architecture information. Returns string
tr: Yazılım mimarisi bilgileri. String döndürür

en: Sort entries by
tr: Girişleri şuna göre sırala

en: Sort order (0->999)
tr: Sıralama düzeni (0->999)

en: Sort triggers by
tr: Tetikleyicileri şuna göre sırala

en: Sorting by field "%1$s" not allowed.
tr: "%1$s" alanına göre sıralama yapılmasına izin verilmiyor.

en: Source
tr: Kaynak

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Spanish (es_ES)
tr: İspanyolca (es_ES)

en: Specified script does not exist or you do not have rights on it for action operation command.
tr: Belirtilen betik mevcut değil veya eylem işlem komutu için üzerinde hakkınız yok.

en: Specify some filter condition to see the values.
tr: Değerleri görmek için bazı süzgeç koşulları belirtin.

en: Speed
tr: Hız

en: Stacked
tr: Yığılı

en: Standard items
tr: Standart öğeler

en: Start in
tr: Başlama yeri

en: Startup time of Zabbix server, Unix timestamp.
tr: Zabbix sunucusunun başlatılma zamanı, Unix zaman damgası.

en: State
tr: Aşama

en: Status
tr: Durum

en: Status (ascending)
tr: Durum (artan)

en: Status (descending)
tr: Durum (azalan)

en: Status calculation
tr: Durum hesaplaması

en: Status calculation algorithm
tr: Durum hesaplama algortiması

en: Status codes
tr: Durum kodları

en: Status of discovery
tr: Keşif durumu

en: Status only
tr: Yalnızca durum

en: Step
tr: Adım

en: Step "%1$s" [%2$s of %3$s] failed: %4$s
tr: Adım "%1$s" [%2$s / %3$s] başarısız: %4$s

en: Step duration
tr: Adım süresi

en: Step of web scenario
tr: Web senaryosu adımı

en: Step with name "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" adına sahip adım halihazırda mevcut.

en: Steps
tr: Adımlar

en: Stop
tr: Dur

en: Straight
tr: Düz

en: Structured data
tr: Yapılandırılmış veri

en: Style
tr: Stil

en: Subfilter
tr: Alt süzgeç

en: Subject
tr: Başlık

[ctx: encryption certificate]
en: Subject
tr: Konu

en: Submap
tr: Altharita

en: Success Audit
tr: Başarı denetimi

en: Sum of incoming and outgoing traffic statistics on network interface. Returns integer
tr: Ağ arayüzündeki gelen ve giden trafik istatistiklerinin toplamı. Tam sayı döndürür

en: Sun
tr: Paz

en: Sunday
tr: Pazar

en: Support
tr: Destek

en: Surname
tr: Soyad

en: Swap in (from device into memory) statistics. Returns integer
tr: Swap in (aygıttan belleğe getirme) istatistikleri. Tam sayı döndürür

en: Swap out (from memory onto device) statistics. Returns integer
tr: Swap out (bellekten aygıta götürme) istatistikleri. Tam sayı döndürür

en: Swap space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
tr: Bayt cinsinden veya toplamın yüzdesi olarak takas alanı boyutu. Bayt için tam sayı; yüzde için float döndürür

en: Swedish (sv_SE)
tr: İsveççe (sv_SE)

en: Switching authentication method will reset all except this session! Continue?
tr: Kimlik doğrulama yöntemini değiştirmek bu oturum dışındaki bütün oturumları sıfırlar! Devam edilsin mi?

en: System boot time. Returns integer (Unix timestamp)
tr: Sistem önyükleme zamanı. Tam sayı döndürür (Unix zaman damgası)

en: System default
tr: Sistem öntanımlısı

en: System error.
tr: Sistem hatası.

en: System host name. Returns string
tr: Sistem ana makine adı. String döndürür

en: System statistics. Returns integer or float
tr: Sistem istatistikleri. Tam sayı veya float döndürür

en: System time. Returns integer with type as utc; string - with type as local
tr: Sistem zamanı. utc türünde integer; lokal türünde string döndürür

en: System uptime in seconds. Returns integer
tr: Saniye olarak sistem çalışma süresi. Tam sayı döndürür

[ctx: Thursday short]
en: T
tr: Per

[ctx: Tuesday short]
en: T
tr: Sal

en: TELNET agent
tr: TELNET aracısı

en: TOTAL
tr: TOPLAM

en: TRUE
tr: DOĞRU

en: Table "%1$s" does not exist.
tr: "%1$s" tablosu mevcut değil.

en: Table "%1$s" doesn't have a field named "%2$s".
tr: "%1$s" tablosunda "%2$s" adlı alan yok.

en: Tag
tr: Etiket

en: Tag "%1$s" with value "%2$s" already exists.
tr: "%2$s" değerli "%1$s" etiketi halihazırda mevcut.

en: Tag for matching
tr: Eşleşme için etiket

en: Tag value
tr: Etiket değeri

en: Tags
tr: Etiketler

en: Target
tr: Hedef

en: Target list
tr: Hedef listesi

en: Target type
tr: Hedef tipi

en: Template
tr: Şablon

en: Template "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" şablonu zaten var.

en: Template "%1$s" cannot be without host group.
tr: "%1$s" şablonu, ana makine grubu olmadan bulunamaz.

en: Template "%1$s" for host "%2$s" does not exist.
tr: "%2$s" ana makinesi için "%1$s" şablonu mevcut değil.

en: Template added
tr: Şablon eklendi

en: Template cannot be linked to another template more than once even through other templates.
tr: Şablon, başka şablonlarla, diğer şablonlar üzerinden bile olsa birden çok kez bağlanamaz.

en: Template deleted
tr: Şablon silindi

en: Template group
tr: Şablon grubu

en: Template linkage
tr: Şablon bağlantısı

en: Template macros
tr: Şablon makroları

en: Template name
tr: Şablon adı

en: Template screen "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" şablon ekranı zaten var.

en: Template screens
tr: Şablon ekranları

en: Template trigger
tr: Şablon tetikleyici

en: Template updated
tr: Şablon güncellendi

en: Template value
tr: Şablon değeri

en: Template with the same name "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" aynı adlı şablon halihazırda mevcut.

en: Template with the same name "%s" already exists.
tr: "%s" ile aynı adlı şablon halihazırda mevcut.

en: Template with the same visible name "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" ile aynı görünür adlı şablon halihazırda mevcut.

en: Template with the same visible name "%s" already exists.
tr: "%s" ile aynı görünen isimli şablon zaten var.

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Templates "%1$s" unlinked from hosts "%2$s".
tr: "%1$s" şablonlarının "%2$s" ana makinelerinden bağlantıları kaldırıldı.

en: Test authentication
tr: Kimlik doğrulama testi

en: Test confirmation
tr: Test onayı

en: Test data
tr: Test verisi

en: Test expressions
tr: Test ifadeleri

en: Test string
tr: Test stringi

en: Text
tr: Metin

en: The "%1$s.%2$s" method must be called without the "auth" parameter.
tr: "%1$s.%2$s" yöntemi "auth" parametresi olmadan çağrılmalıdır.

en: The X coordinate of screen element located at X - %1$s and Y - %2$s of screen "%3$s" is too big.
tr: "%3$s" ekranının %1$s X ve %2$s Y konumunda bulunan ekran öğesinin X koordinatı çok büyük.

en: The Y coordinate of screen element located at X - %1$s and Y - %2$s of screen "%3$s" is too big.
tr: "%3$s" ekranının %1$s X ve %2$s Y konumunda bulunan ekran öğesinin Y koordinatı çok büyük.

en: The application is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
tr: Uygulama artık keşfedilemiyor ve %1$s gün içinde (%2$s günü, %3$s saatinde) silinecek.

en: The application is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
tr: Uygulama artık keşfedilemiyor ve keşif kuralı bir sonraki sefer işlendiğinde silinecek.

en: The frontend does not match Zabbix database.
tr: Önyüz, Zabbix veritabanına uymuyor.

en: The frontend does not match Zabbix database. Current database version (mandatory/optional): %d/%d. Required mandatory version: %d. Contact your system administrator.
tr: Önyüz, Zabbix veritabanına uymuyor. Mevcut veritabanı sürümü (zorunlu/isteğe bağlı): %d/%d. Gerekli zorunlu sürüm: %d. Sistem yöneticinize başvurun.

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
tr: Ana makine grubu artık keşfedilemiyor ve %1$s gün içinde (%2$s günü, %3$s saatinde) silinecek.

en: The host group is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
tr: Ana makine grubu artık keşfedilemiyor ve bir sonraki sefer keşif kuralı işlendiğinde silinecek.

en: The host is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
tr: Ana makine artık keşfedilemiyor ve %1$s gün içinde (%2$s günü, %3$s saatinde) silinecek.

en: The host is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
tr: Ana makine artık keşfedilemiyor ve bir sonraki sefer keşif kuralı işlendiğinde silinecek.

en: The image is used in icon map %1$s. | The image is used in icon maps %1$s.
tr[0]: Resim, %1$s simge haritasında kullanılıyor.
tr[1]: Resim, %1$s simge haritalarında kullanılıyor.

en: The image is used in map %1$s. | The image is used in maps %1$s.
tr[0]: Resim, %1$s haritasında kullanılıyor.
tr[1]: Resim, %1$s haritalarında kullanılıyor.

en: The item is not discovered anymore and will be deleted in %1$s (on %2$s at %3$s).
tr: Öğe artık keşfedilemiyor ve %1$s gün içinde (%2$s günü, %3$s saatinde) silinecek.

en: The item is not discovered anymore and will be deleted the next time discovery rule is processed.
tr: Öğe artık keşfedilemiyor ve bir sonraki sefer keşif kuralı işlendiğinde silinecek.

en: The number of processes. Returns integer
tr: İşlem sayısı. Tam sayı döndürür

en: The received JSON is not a valid JSON-RPC Request.
tr: Alınan JSON geçerli bir JSON-RPC İsteği değil.

en: The requested remote-procedure does not exist / is not available
tr: İstenen uzaktan prosedür mevcut değil / kullanılabilir değil

en: The web scenario application belongs to a different host than the web scenario host.
tr: Web senaryo uygulaması, web senaryo ana makinesinden farklı bir ana makineye aittir.

en: Theme
tr: Tema

en: This field is automatically populated by item "%s".
tr: Bu alan "%s" öğesi tarafında otomatik doldurulmuş.

en: This month
tr: Bu ay

en: This screen column is not empty. Delete it?
tr: Bu ekran sütunu boş değil. Silinsin mi?

en: This screen row is not empty. Delete it?
tr: Bu ekran satırı boş değil. Silinsin mi?

en: This week
tr: Bu hafta

en: This year
tr: Bu sene

en: Threshold
tr: Alt sınır

en: Thu
tr: Per

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Till
tr: Kadar

en: Time
tr: Zaman

en: Time (ascending)
tr: Zaman (artan)

en: Time (descending)
tr: Zaman (azalan)

en: Time of proxy last access. Name - proxy name. Param - lastaccess. Unix timestamp.
tr: Vekil sunucu son erişim zamanı. Ad - vekil sunucu adı. Parametre - lastaccess. Unix zaman damgası.

en: Time period
tr: Zaman dönemi

en: Time shift
tr: Zaman ötelemesi

en: Time type
tr: Zaman türü

en: Time zone for PHP is not set (configuration parameter "date.timezone").
tr: PHP için zaman dilimi ayarlanmadı (yapılandırma parametresi "date.timezone").

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: To
tr: Kime

en: To set a host interface select a single item type for all items
tr: Ana makine arayüzü ayarlamak için tüm öğeler için tek bir öğe türü seçin

en: Today
tr: Bugün

en: Top
tr: Üst

en: Total
tr: Toplam

en: Total SQL time: %1$s
tr: Toplam SQL süresi: %1$s

en: Total time: %1$s
tr: Toplam süre: %1$s

en: Transaction has not been closed. Aborting...
tr: İşlem kapatılmadı. Durduruluyor...

en: Transform SQL query result into a JSON object for low-level discovery.
tr: Düşük seviyeli keşif için SQL sorgu sonuçlarını bir JSON nesnesine dönüştür.

en: Transport error.
tr: Aktarım hatası.

en: Trend data storage period
tr: Eğilim verisi depolama süresi

en: Trend data storage period "%1$s".
tr: Eğilim verisi depolama süresi "%1$s".

en: Trend storage period
tr: Eğilim depolama süresi

en: Trends
tr: Yönelimler

en: Trigger
tr: Tetikleyici

en: Trigger "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%2$s" üzerinde "%1$s" tetiği zaten var.

en: Trigger "%1$s" belongs to templates with different linkages.
tr: "%1$s" tetikleyicisi farklı bağlantılara sahip şablonlara ait.

en: Trigger "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
tr: "%1$s" tetikleyicisi, varolmayan "%2$s" tetikleyicisine bağımlı.

en: Trigger added
tr: Tetikleyici eklendi

en: Trigger cannot be dependent on a trigger that is inherited from it.
tr: Tetikleyici, ondan devralınmış bir tetikleyiciye bağımlı olamaz.

en: Trigger copied | Triggers copied
tr[0]: Tetikleyici kopyalandı
tr[1]: Tetikleyiciler kopyalandı

en: Trigger data storage period
tr: Tetikleyici veri depolama süresi

en: Trigger deleted
tr: Tetikleyici silindi

en: Trigger description
tr: Tetikleyici açıklaması

en: Trigger disabled | Triggers disabled
tr[0]: Tetikleyici devre dışı
tr[1]: Tetikleyiciler devre dışı

en: Trigger displaying options
tr: Tetikleyici gösterme seçenekleri

en: Trigger enabled | Triggers enabled
tr[0]: Tetikleyici etkin
tr[1]: Tetikleyiciler etkin

en: Trigger event and alert data storage period
tr: Tetikleyici olay ve uyarı verisi depolama süresi

en: Trigger event and alert data storage period "%1$s".
tr: Tetikleyici olay ve uyarı verisi depolama süresi "%1$s".

en: Trigger expression must contain at least one host:key reference.
tr: Tetikleyici ifadesi en az bir ana makine:anahtar referansı içermelidir.

en: Trigger has items from template "%1$s" that is not linked to host.
tr: Tetikleyici, ana makineye bağlı olmayan "%1$s" şablonundan öğeler içeriyor.

en: Trigger in "unknown" state
tr: Tetikleyici "bilinmeyen" durumunda

en: Trigger in template "%1$s" has dependency with trigger in template "%2$s".
tr: "%1$s" şablonundaki tetikleyici, "%2$s" şablonundaki tetikleyiciye bağımlı.

en: Trigger info
tr: Tetikleyici bilgisi

en: Trigger label type
tr: Tetikleyici etiket türü

en: Trigger name
tr: Tetikleyici adı

en: Trigger overview
tr: Tetikleyicilere genel bakış

en: Trigger prototype
tr: Tetikleyici prototipi

en: Trigger prototype "%1$s" already exists on "%2$s".
tr: "%1$s" tetikleyici prototipi halihazırda "%2$s" üzerinde mevcut.

en: Trigger prototype "%1$s" belongs to templates with different linkages.
tr: Tetikleyici prototipi "%1$s", farklı bağlantılara sahip şablonlara ait.

en: Trigger prototype "%1$s" contains item prototypes from multiple discovery rules.
tr: Tetikleyici prototipi "%1$s", çoklu keşif kurallarından öğe prototipleri içeriyor.

en: Trigger prototype "%1$s" depends on trigger "%2$s", which does not exist.
tr: Tetikleyici prototipi "%1$s", var olmayan "%2$s" tetikleyicisine bağlı.

en: Trigger prototype "%1$s" must contain at least one item prototype.
tr: Tetikleyici prototipi "%1$s", en az bir öğe prototipi içermelidir.

en: Trigger prototype added
tr: Tetikleyici prototipi eklendi

en: Trigger prototype cannot be dependent on a trigger that is inherited from it.
tr: Tetikleyici prototipi, ondan devralınmış bir tetikleyiciye bağımlı olamaz.

en: Trigger prototype deleted
tr: Tetikleyici prototipi silindi

en: Trigger prototype updated | Trigger prototypes updated
tr[0]: Tetikleyici prototipi güncellendi
tr[1]: Tetikleyici prototipleri güncellendi

en: Trigger prototypes
tr: Tetikleyici prototipleri

en: Trigger prototypes deleted
tr: Tetikleyici prototipleri silindi

en: Trigger prototypes updated
tr: Tetikleyici prototipleri güncellendi

en: Trigger recovery expression must contain at least one host:key reference.
tr: Tetikleyici kurtarma ifadesi en az bir ana_makine:anahtar başvurusu içermelidir.

en: Trigger severities
tr: Tetikleyici önem dereceleri

en: Trigger severity
tr: Tetikleyici önem derecesi

en: Trigger status "OK"
tr: Tetikleyici durumu "TAMAM"

en: Trigger status "Problem"
tr: Tetikleyici durumu "Problem"

en: Trigger updated
tr: Tetikleyici güncellendi

en: Triggers
tr: Tetikleyiciler

en: Triggers deleted
tr: Tetikleyiciler silindi

en: Triggers top 100
tr: En üstteki 100 tetikleyici

en: Trim
tr: Kırp

en: Try to read inaccessible property "%s".
tr: "%s" erişilemeyen özelliğini okumaya çalış.

en: Tue
tr: Sal

en: Tuesday
tr: Salı

en: Turkish (tr_TR)
tr: Türkçe (tr_TR)

en: Two items ("%1$s" and "%2$s") cannot populate one host inventory field "%3$s", this would lead to a conflict.
tr: İki öğe ("%1$s" ve "%2$s"), bir ana makine envanter alanını ("%3$s") oluşturamaz, bu durum çakışmaya neden olur.

en: Type
tr: Tür

en: Type (Full details)
tr: Tür (Bütün detaylar)

en: Type (OK)
tr: Tür (TAMAM)

en: Type (ascending)
tr: Tür (artan)

en: Type (descending)
tr: Tür (azalan)

en: Type of calculation
tr: Hesaplama türü

en: Type of information
tr: Bilgi türü

en: Type of information must be "Numeric (unsigned)" or "Numeric (float)" for aggregate items.
tr: Kümeleme öğeleri için bilgi türü "Sayısal (işaretsiz)" veya "Sayısal (float)" olmalıdır.

en: Types
tr: Türler

en: UNKNOWN
tr: BİLİNMEYEN

en: URL (after login)
tr: URL (oturum açtıktan sonra)

en: URL is not properly encoded.
tr: URL düzgün şekilde kodlanmamış.

en: URL name should be unique for map "%1$s".
tr: "%1$s" haritası için URL adı benzersiz olmalıdır.

en: URL parameter cannot be array.
tr: URL parametresi dizi olamaz.

en: URL parameter name is empty.
tr: URL parametre adı boş.

en: URL should have both "name" and "url" fields for map "%1$s".
tr: URL, "%1$s" haritası için hem "name" hem de "url" alanlarına sahip olmalıdır.

en: URLs
tr: URL'ler

en: USA (160 characters)
tr: ABD (160 karakter)

en: Ukrainian (uk_UA)
tr: Ukraynaca (uk_UA)

en: Unable to create the configuration file.
tr: Yapılandırma dosyası oluşturulamadı.

en: Unable to overwrite the existing configuration file.
tr: Varolan yapılandırma dosyasının üzerine yazılamadı.

en: Unable to select configuration.
tr: Yapılandırma seçilemiyor.

en: Unable to upload file because "file_uploads" is disabled.
tr: Dosya yüklenemedi çünkü "dosya yükleme" devre dışı.

en: Unacknowledged
tr: Onaylanmamış

en: Unacknowledged PROBLEM events
tr: Onaylanmamış PROBLEM olayları

en: Unacknowledged only
tr: Sadece onaylanmamışlar

en: Unblock
tr: Engeli kaldır

en: Unblock selected users?
tr: Seçilen kullanıcıların bloklaması kaldırılsın mı?

en: Units
tr: Birim

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown action
tr: Bilinmeyen eylem

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown function.
tr: Bilinmeyen fonksiyon.

en: Unknown host item, no such item in selected host
tr: Bilinmeyen ana makine öğesi, seçilen ana makinede böyle bir öğe yok

en: Unknown host, no such host present in system
tr: Bilinmeyen ana makine, sistemde böyle bir ana makine bulunmuyor

en: Unknown interface type.
tr: Bilinmeyen arabirim türü.

en: Unknown resource
tr: Bilinmeyen kaynak

en: Unknown step failed: %1$s
tr: Bilinmeyen adım başarısız oldu: %1$s

en: Unknown value type
tr: Bilinmeyen değer türü

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Unlink and clear
tr: Bağlantıyı kaldır ve temizle

en: Unlink from template
tr: Şablon ile bağlantıyı kaldır

en: Unlink from templates
tr: Şablonlar ile bağlantıyı kaldır

en: Unlinked: Application "%1$s" on "%2$s".
tr: Bağlantı kaldırıldı: "%2$s" üzerindeki "%1$s" uygulaması.

en: Unlinked: Discovery rule "%1$s" on "%2$s".
tr: Bağlantı kaldırıldı: "%2$s" üzerindeki "%1$s" keşif kuralı.

en: Unlinked: Host prototype "%1$s" on "%2$s".
tr: Bağlantı kaldırıldı: "%2$s" üzerindeki "%1$s" ana makine prototipi.

en: Unlinked: Item "%1$s" on "%2$s".
tr: Bağlantı kaldırıldı: "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğesi.

en: Unlinked: Item prototype "%1$s" on "%2$s".
tr: Bağlantı kaldırıldı: "%2$s" üzerindeki "%1$s" öğe prototipi.

en: Unlinked: Web scenario "%1$s" on "%2$s".
tr: Bağlantı kaldırıldı: "%2$s" üzerindeki "%1$s" web senaryosu.

en: Unmute
tr: Sesi Aç

en: Unsupported import file extension "%1$s".
tr: Desteklenmeyen içe aktarma dosya uzantısı "%1$s".

en: Unsupported import format "%1$s".
tr: Desteklenmeyen içe aktarma biçimi "%1$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for a filter condition of action "%1$s".
tr: "%1$s" eyleminin bir filtre koşulu için desteklenmeyen parametre "%2$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for a filter condition of discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralının bir filtre koşulu için desteklenmeyen parametre "%2$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for the filter of action "%1$s".
tr: "%1$s" eyleminin filtresi için desteklenmeyen parametre "%2$s".

en: Unsupported parameter "%2$s" for the filter of discovery rule "%1$s".
tr: "%1$s" keşif kuralının filtresi için desteklenmeyen parametre "%2$s".

[ctx: discovery results in dashboard]
en: Up
tr: Yukarı

[ctx: discovery status]
en: Up
tr: Açık

en: Update
tr: Güncelle

en: Update existing
tr: Varolanları güncelle

en: Update interval
tr: Güncelleme zaman aralığı

en: Updated
tr: Güncellendi

en: Updated status of host "%1$s".
tr: "%1$s" sunucusunun güncellenmiş durumu.

en: Updated: %s
tr: Güncelleme: %s

en: Upload
tr: Karşıya yükle

en: Upper level maps
tr: Daha üst seviye haritalar

en: Uptime
tr: Çalışma Süresi

en: Uptime of Zabbix server process in seconds.
tr: Zabbix sunucu işleminin saniye cinsinden çalışma süresi.

en: Uptime/Downtime
tr: Çalışma Süresi/Aksama Süresi

en: Use bulk requests
tr: Toplu istekleri kullan

en: Use if severity
tr: Önem derecesi ise kullan

en: Used in actions
tr: Eylemlerde kullanılır

en: Used in items
tr: Öğelerde kullanılır

en: User
tr: Kullanıcı

en: User "%1$s" cannot be without user group.
tr: "%1$s" kullanıcısı, kullanıcı grubu olmadan bulunamaz.

en: User "%1$s" is dashboard "%2$s" owner.
tr: "%1$s" kullanıcısı "%2$s" panosunun sahibidir.

en: User "%1$s" is map "%2$s" owner.
tr: "%1$s" kullanıcısı "%2$s" haritasının sahibidir.

en: User "%1$s" is screen "%2$s" owner.
tr: "%1$s" kullanıcısı "%2$s" ekranının sahibidir.

en: User "%1$s" is slide show "%2$s" owner.
tr: "%1$s" kullanıcısı "%2$s" slayt gösterisinin sahibidir.

en: User "%1$s" is used in "%2$s" action.
tr: "%1$s" kullanıcısı "%2$s" eyleminde kullanılıyor.

en: User action
tr: Kullanıcı eylemi

en: User added
tr: Kullanıcı eklendi

en: User agent string
tr: Kullanıcı aracısı stringi

en: User can't change type for himself
tr: Kullanıcı kendisi için tür değiştiremez

en: User cannot add himself to a disabled group or a group with disabled GUI access.
tr: Kullanıcı kendini devre dışı bir gruba veya grafik arayüzü erişimi devre dışı olan bir gruba ekleyemez.

en: User cannot change their user type.
tr: Kullanıcı kendi kullanıcı türünü değiştiremez.

en: User deleted
tr: Kullanıcı silindi

en: User group
tr: Kullanıcı grubu

en: User group "%1$s" already exists.
tr: Kullanıcı grubu "%1$s" halihazırda mevcut.

en: User group "%1$s" is used in "%2$s" action.
tr: "%1$s" kullanıcı grubu "%2$s" eyleminde kullanılıyor.

en: User group "%1$s" is used in configuration for database down messages.
tr: Kullanıcı grubu "%1$s", veritabanı çalışmıyor mesajlarını yapılandırmada kullanılır.

en: User group "%1$s" is used in script "%2$s".
tr: "%1$s" kullanıcı grubu "%2$s" betiği içinde kullanılmış.

en: User group disabled | User groups disabled
tr[0]: Kullanıcı grubu devre dışı
tr[1]: Kullanıcı grupları devre dışı

en: User group enabled | User groups enabled
tr[0]: Kullanıcı grubu etkin
tr[1]: Kullanıcı grupları etkin

en: User group for database down message
tr: Veritabanı çalışmıyor mesajı için kullanıcı grubu

en: User group for database down message "%1$s".
tr: "%1$s" veritabanı çalışmıyor mesajı için kullanıcı grubu.

en: User group sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
tr: Kullanıcı grubu paylaşımında eksik parametreler: "%2$s" haritası için %1$s.

en: User group sharing is missing parameters: %1$s for screen "%2$s".
tr: Kullanıcı grubu paylaşımında eksik parametreler: "%2$s" ekranı için %1$s.

en: User group with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li kullanıcı grubu mevcut değil.

en: User groups
tr: Kullanıcı grupları

en: User is not allowed to delete himself.
tr: Kullanıcının kendisini silmesine izin verilmez.

en: User macro missing parameters: %1$s
tr: Kullanıcı makrosunda eksik parametreler: %1$s

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: User password
tr: Kullanıcı parolası

en: User profile
tr: Kullanıcı profili

en: User session data storage period
tr: Kullanıcı oturumu verilerini depolama süresi

en: User session data storage period "%1$s".
tr: Kullanıcı oturumu verisi depolama süresi "%1$s".

en: User sessions
tr: Kullanıcı oturumları

en: User sharing is missing parameters: %1$s for map "%2$s".
tr: Kullanıcı paylaşımında eksik parametreler: "%2$s" haritası için %1$s.

en: User sharing is missing parameters: %1$s for screen "%2$s".
tr: Kullanıcı paylaşımında eksik parametreler: "%2$s" ekranı için %1$s.

en: User type
tr: Kullanıcı türü

en: User updated
tr: Kullanıcı güncellendi

en: User with ID "%1$s" is not available.
tr: "%1$s" ID'li kullanıcı mevcut değil.

en: User with alias "%s" already exists.
tr: "%s" rumuzlu kullanıcı zaten var.

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username and password
tr: Kullanıcı adı ve parola

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Users unblocked
tr: Bloklaması kaldırılmış kullanıcılar

en: VMware cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
tr: VMware önbellek istatistikleri. Geçerli kipler: total, free, pfree, used ve pused.

en: VMware cluster status, <url> - VMware service URL, <name> - VMware cluster name
tr: VMware cluster durumu,<url> - VMware servis URL, <name> - VMware cluster adı

en: VMware datastore capacity statistics in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
tr: Bayt cinsinden veya toplamın yüzdesi olarak VMware veri deposu kapasite istatistikleri. Bayt için tam sayı; yüzde için float döndürür

en: VMware hypervisor BIOS uuid, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizörü BIOS uuid'si,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizörü ana makine adı

en: VMware hypervisor ballooned memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizörü balonlaşmış bellek boyutu, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizörü ana makine adı

en: VMware hypervisor cluster name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizörü cluster adı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizörü ana makine adı

en: VMware hypervisor datastore read statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <datastore> - datastore name, <mode> - latency
tr: VMware hipervizör veri deposu okuma istatistikleri <url> - VMware servis URL'si,<uuid> - VMware hipervizör ana makine adı, <datastore> - veri deposu adı, <mode> - gecikme

en: VMware hypervisor datastore write statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <datastore> - datastore name, <mode> - latency
tr: VMware hipervizör veri deposu yazma istatistikleri <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı, <datastore> - veri deposu adı, <mode> - gecikme

en: VMware hypervisor model, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör modeli,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör adı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor network input statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <mode> - bps
tr: VMware hipervizör ağ giriş istatistikleri <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı, <mode> - bps

en: VMware hypervisor network output statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <mode> - bps
tr: VMware hipervizör ağ çıkış istatistikleri <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı, <mode> - bps

en: VMware hypervisor performance counter, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name, <path> - performance counter path, <instance> - performance counter instance
tr: VMware hipervizör performans sayacı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı, <path> - performans sayacı yolu, <instance> - performans sayacı örneği

en: VMware hypervisor processor frequency, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör işlemci frekansı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor processor model, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör işlemci modeli,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor processor usage in Hz, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör Hz olarak işlemci kullanımı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor status, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör durumu,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor total memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör toplam bellek miktarı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor uptime, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör çalışma süresi, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor used memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör kullanılan bellek miktarı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor vendor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör üretici adı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware hypervisor version, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware hypervisor host name
tr: VMware hipervizör sürümü,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware hipervizör ana makine adı

en: VMware service full name, <url> - VMware service URL
tr: VMware servis tam adı, <url> - VMware servis URL'si

en: VMware service version, <url> - VMware service URL
tr: VMware servis sürümü, <url> - VMware servis URL'si

en: VMware virtual machine ballooned memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine balonlaşmış bellek boyutu, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine committed storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine taahhüt edilen depolama alanı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine compressed memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine sıkıştırılmış bellek miktarı,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine disk device read statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance, <mode> - bps/ops - bytes/operations per second
tr: VMware sanal makine disk aygıtı okuma istatistikleri,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı, <instance> - disk aygıtı örneği, <mode> - bps/ops - saniyedeki byte/operasyon

en: VMware virtual machine disk device write statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - disk device instance, <mode> - bps/ops - bytes/operations per second
tr: VMware sanal makine disk aygıtı yazma istatistikleri,<url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı, <instance> - disk aygıtı örneği, <mode> - bps/ops - saniyedeki byte/operasyon

en: VMware virtual machine file system statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <fsname> - file system name, <mode> - total/free/used/pfree/pused
tr: VMware sanal makine dosya sistemi istatistikleri, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı, <fsname> - dosya sistemi adı, <mode> - total/free/used/pfree/pused

en: VMware virtual machine guest memory usage, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine konuk bellek kullanımı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine host memory usage, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine ana makine bellek kullanımı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine hypervisor name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine hipervizör adı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine name, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine adı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine network interface input statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - network interface instance, <mode> - bps/pps - bytes/packets per second
tr: VMware sanal makine ağ arayüzü giriş istatistikleri, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı, <instance> - ağ arayüzü örneği, <mode> - bps/pps - saniye başına bayt/paket

en: VMware virtual machine network interface output statistics, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <instance> - network interface instance, <mode> - bps/pps - bytes/packets per second
tr: VMware sanal makine ağ arayüzü çıkış istatistikleri, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı, <instance> - ağ arayüzü örneği, <mode> - bps/pps - saniye başına bayt/paket

en: VMware virtual machine performance counter, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name, <path> - performance counter path, <instance> - performance counter instance
tr: VMware sanal makine performans sayacı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı, <path> - performans sayacı yolu, <instance> - performans sayacı örneği

en: VMware virtual machine power state, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine güç durumu, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine private memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine özel bellek boyutu, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine processor ready time ms, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine işlemci hazırlama süresi ms, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine processor usage in Hz, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine işlemci kullanımı (Hz), <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine shared memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine paylaşımlı bellek boyutu, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine swapped memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine takas bellek boyutu, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine total memory size, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine toplam bellek boyutu, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine uncommitted storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine kaydedilmemiş depolama alanı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine unshared storage space, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine paylaşılmayan depolama alanı, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: VMware virtual machine uptime, <url> - VMware service URL, <uuid> - VMware virtual machine host name
tr: VMware sanal makine çalışma süresi, <url> - VMware servis URL'si, <uuid> - VMware sanal makine ana makine adı

en: Value
tr: Değer

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_align". Choices are: "%2$s" and "%3$s"
tr: "grid_align" parametresi için "%1$s" değeri geçersiz. Seçenekler: "%2$s" ve "%3$s"

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s" and "%3$s".
tr: "%1$s" değeri "grid_show" parametresi için geçersiz. Seçenekler şunlardır: "%2$s" ve "%3$s".

en: Value "%1$s" is invalid for parameter "grid_show". Choices are: "%2$s".
tr: "%1$s" değeri "grid_show" parametresi için geçersiz. Seçenekler şunlardır: "%2$s".

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is %4$d characters.
tr: "%1$s" değeri %3$d karakter ve "%2$s" alanı için çok uzun . İzin verilen uzunluk %4$d karakter.

en: Value "%1$s" is too long for field "%2$s" - %3$d characters. Allowed length is 2048 characters.
tr: "%1$s" değeri %3$d karakter ve "%2$s" alanı için çok uzun . İzin verilen uzunluk 2048 karakter.

en: Value "%2$s" of "%1$s" has incorrect decimal format.
tr: "%1$s" için "%2$s" değeri yanlış ondalık biçimde.

en: Value "%2$s" of "%1$s" has too many digits after the decimal point: it cannot have more than %3$s digits.
tr: "%1$s" öğesinin "%2$s" değeri ondalık işaretinden sonra çok fazla haneye sahip: %3$s basamaktan çok olamaz.

en: Value "%2$s" of "%1$s" has too many digits before the decimal point: it cannot have more than %3$s digits.
tr: "%1$s" öğesinin "%2$s" değeri ondalık işaretinden önce çok fazla haneye sahip: %3$s basamaktan çok olamaz.

en: Value "%2$s" of "%1$s" is too long: it cannot have more than %3$s digits before the decimal point and more than %4$s digits after the decimal point.
tr: "%1$s" öğesinin "%2$s" değeri çok uzun: ondalık işaretinden önce %3$s basamaktan ve ondalık işaretinden sonra %4$s basamaktan çok olamaz.

en: Value cache effectiveness. Valid parameters are: requests, hits and misses.
tr: Değer önbellek etkinliği. Geçerli parametreler: istekler, isabetler ve kaçırılanlar.

en: Value cache statistics. Valid modes are: total, free, pfree, used and pused.
tr: Değer önbellek istatistikleri. Geçerli kipler şunlardır: total, free, pfree, used ve pused.

en: Value map
tr: Değer eşlemesi

en: Value map "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" değer eşlemesi zaten var.

en: Value map added
tr: Değer eşlemesi eklendi

en: Value map deleted | Value maps deleted
tr[0]: Değer eşlemesi silindi
tr[1]: Değer eşlemeleri silindi

en: Value map updated
tr: Değer eşlemesi güncellendi

en: Value mapping
tr: Değer eşlemesi

en: Value mappings
tr: Değer eşlemeleri

en: Value mappings for value maps will be updated!
tr: Değer haritaları için değer eşlemeleri güncellenecektir!

en: Value of any Windows performance counter. Returns integer, float, string or text (depending on the request)
tr: Herhangi bir Windows performans sayacının değeri. Tam sayı, float, string veya metin döndürür (isteğe bağlı olarak)

en: Value: no data
tr: Değer: veri yok

en: Values
tr: Değerler

en: Values without names are not allowed in form fields.
tr: Form alanlarında adsız değerlere izin verilmez.

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Various information about specific process(es). Returns float
tr: Belirli işlem(ler) hakkında çeşitli bilgiler. Float döndürür

en: Vendor
tr: Sağlayıcı

en: Verbose
tr: Ayrıntılı

en: Version of Zabbix agent. Returns string
tr: Zabbix aracısının sürümü. String döndürür

en: Vertical
tr: Dikey

en: Vertical align
tr: Dikey hizalama

en: Vietnamese (vi_VN)
tr: Vietnamca (vi_VN)

en: View is not rendered.
tr: Görünüm işlenmemiş.

en: Virtual space size in bytes or in percentage from total. Returns integer for bytes; float for percentage
tr: Bayt cinsinden veya toplam yüzdesi olarak sanal alan boyutu. Bayt için tam sayı; yüzde için float döndürür

en: Visible name
tr: Görünen isim

en: Visible name cannot be empty if host name is missing.
tr: Ana makine adı eksikse görünür adı boş olamaz.

[ctx: Wednesday short]
en: W
tr: Çar

en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: setup]
en: Warning
tr: Uyarı

en: We are sorry, the maximum possible number of elements to remember has been reached.
tr: Özür dileriz, hatırlamak için olası maksimum eleman sayısına ulaşıldı.

en: Web monitoring
tr: Web gözlemleme

en: Web scenario
tr: Web senaryosu

en: Web scenario "%1$s" already exists on host "%2$s".
tr: "%1$s" web senaryosu, "%2$s" sunucusunda halihazırda mevcut.

en: Web scenario "%1$s" already exists.
tr: "%1$s" web senaryosu zaten var.

en: Web scenario "%1$s" on "%2$s": application "%3$s" does not exist.
tr: "%2$s" üzerindeki "%1$s" web senaryosu: "%3$s" uygulaması mevcut değil.

en: Web scenario added
tr: Web senaryosu eklendi

en: Web scenario deleted
tr: Web senaryosu silindi

en: Web scenario disabled | Web scenarios disabled
tr[0]: Web senaryosu devre dışı
tr[1]: Web senaryoları devre dışı

en: Web scenario enabled | Web scenarios enabled
tr[0]: Web senaryosu etkin
tr[1]: Web senaryosları etkin

en: Web scenario updated
tr: Web senaryosu güncellendi

en: Web scenarios
tr: Wen senaryoları

en: Wed
tr: Pts

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Welcome
tr: Hoş geldiniz

en: Welcome to
tr: Buraya hoş geldiniz

en: When active
tr: Aktif olduğunda

en: Width
tr: Genişlik

en: With data collection
tr: Veri toplama ile

en: With last event unacknowledged
tr: Son onaylanmamış olay ile

en: With problems
tr: Problemli

en: With triggers
tr: Tetikli

en: With unacknowledged events
tr: Onaylanmamış olaylar ile

en: Without problems
tr: Problemsiz

en: Without triggers
tr: Tetiksiz

en: Wizard
tr: Sihirbaz

en: Working time
tr: Çalışma süresi

en: Working time "%1$s".
tr: Çalışma süresi "%1$s".

en: Write
tr: Yaz

en: Wrong fields for dependency for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için olan bağımlılıklar için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for host "%1$s".
tr: "%1$s" ana makinesi için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for image "%1$s".
tr: "%1$s" resmi için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for linktrigger delete.
tr: linktrigger silimi için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for linktrigger update.
tr: linktrigger güncellemesi için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for linktrigger.
tr: linktrigger için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for macro "%1$s".
tr: "%1$s" makrosu için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for map link.
tr: Harita bağlantısı için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for time for service "%1$s".
tr: "%1$s" servisi için olan zaman için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for trigger prototype.
tr: Tetikleyici prototipi için yanlış alanlar.

en: Wrong fields for trigger.
tr: Tetikleyici için yanlış alanlar.

en: Wrong value for url field.
tr: Url alanı için yanlış değer.

en: XML is empty
tr: XML boş

en: Y axis MAX value
tr: Y ekseni MAKS değer

en: Y axis MAX value must be greater than Y axis MIN value.
tr: Y ekseni MAKS değeri, Y ekseni MİN değerinden büyük olmalıdır.

en: Y axis MIN value
tr: Y ekseni MIN değer

en: Y axis side
tr: Y ekseni tarafı

en: Year
tr: Yıl

en: Yearly
tr: Yıllık

en: Yes
tr: Evet

en: Yesterday
tr: Dün

en: You are logged in as "%1$s".
tr: "%1$s" olarak oturum açtınız.

en: You are not able to choose some of the languages, because locales for them are not installed on the web server.
tr: Web sunucu üzerinde yerelleştirme ayarları yapılmamış olan bazı diller seçilemeyecektir.

en: You are not logged in
tr: Giriş yapmadınız

en: You can not switch hosts for current selection.
tr: Mevcut seçim için ana makineler arasında geçiş yapamazsınız.

en: You did not specify host for operation.
tr: İşlem için ana makine belirtmemişsiniz.

en: You did not specify host group for operation.
tr: İşlem için ana makine grubu belirtmemişsiniz.

en: You did not specify targets for action operation command "%s".
tr: "%s" eylem işlem komutu için hedef belirtmemişsiniz.

en: You did not specify targets for action operation global script "%s".
tr: "%s" eylem işlem genel betiği için hedef belirtmemişsiniz.

en: You do not have permission to perform this operation.
tr: Bu işlemi gerçekleştirmek için izniniz yok.

en: You do not have permissions to create users.
tr: Kullanıcıları oluşturmak için izniniz yok.

en: You have no permissions to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için izniniz yok.

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: You must login to view this page.
tr: Bu sayfayı görmek için oturup açmak zorundasınız.

en: Your database is not working properly. Please wait a few minutes and try to repeat this action. If the problem still persists, please contact system administrator. The problem might be caused by long running transaction or row level lock accomplished by your database management system.
tr: Veritabanınız düzgün çalışmıyor. Lütfen birkaç dakika bekleyin ve bu işlemi tekrarlamayı deneyin. Sorun devam ederse, lütfen sistem yöneticisine başvurun. Soruna, veritabanı yönetim sisteminiz tarafından gerçekleştirilen uzun süren bir işlem veya satır düzeyi kilidi neden olabilir.

en: Zabbix Admin
tr: Zabbix Yöneticisi

en: Zabbix Share
tr: Zabbix Paylaşımı

en: Zabbix Super Admin
tr: Zabbix Süper Yöneticisi

en: Zabbix User
tr: Zabbix Kullanıcısı

en: Zabbix agent
tr: Zabbix aracısı

en: Zabbix agent (active)
tr: Zabbix aracısı (aktif)

en: Zabbix aggregate
tr: Zabbix kümeleme

en: Zabbix has received an incorrect request.
tr: Zabbix yanlış bir istek aldı.

en: Zabbix internal
tr: Zabbix dahili

en: Zabbix internal authentication
tr: Zabbix dahili kimlik doğrulama

en: Zabbix server
tr: Zabbix sunucu

en: Zabbix server "%s" can not be reached. Possible reasons:
    1. Incorrect server IP/DNS in the "zabbix.conf.php";
    2. Incorrect network configuration.
tr: "%s" Zabbix sunucusuna erişilemiyor. Olası sebepler:
    1. "zabbix.conf.php" içerisinde yanlış sunucu IP/DNS ayarı;
    2. Yanlış ağ yapılandırması.

en: Zabbix server (proxy)
tr: Zabbix sunucusu (vekil sunucu)

en: Zabbix server details
tr: Zabbix sunucu detayları

en: Zabbix server is not running: the information displayed may not be current.
tr: Zabbix sunucu çalışmıyor; gösterilen bilgi geçerli olmayabilir.

en: Zabbix server is running
tr: Zabbix sunucu çalışıyor

en: Zabbix server is running check interval "%1$s".
tr: Zabbix sunucusu "%1$s" aralığının kontrolünü yapıyor.

en: Zabbix server name
tr: Zabbix sunucu adı

en: Zabbix server port
tr: Zabbix sunucu portu

en: Zabbix trapper
tr: Zabbix yakalayıcısı

en: [Wrong value for day: "%s" ]
tr: [Gün için yanlış değer: "%s" ]

en: [Wrong value for month: "%s" ]
tr: [Ay için yanlış değer: "%s" ]

en: a boolean is expected
tr: bir boole bekleniyor

en: a character string is expected
tr: bir karakter string bekleniyor

en: a number is expected
tr: bir sayı bekleniyor

en: a number is too large
tr: bir sayı çok büyük

en: a numeric value is expected
tr: sayısal bir değer bekleniyor

en: a time is expected
tr: bir zaman bekleniyor

en: a time period is expected
tr: bir zaman periyodu bekleniyor

en: a time unit is expected
tr: bir zaman birimi bekleniyor

en: a user macro is expected
tr: bir kullanıcı makrosu bekleniyor

en: affects only filtered data
tr: yalnızca filtrelenmiş verileri etkiler

en: agent
tr: aracı

en: all
tr: hepsi

en: all media
tr: bütün medyalar

en: an array is expected
tr: bir dizi bekleniyor

en: an array or a character string is expected
tr: bir dizi veya bir string bekleniyor

en: an empty string is expected
tr: boş bir string bekleniyor

en: an even number of hexadecimal characters is expected
tr: çift sayıda onaltılık karakter bekleniyor

en: as Blue
tr: Mavi olarak

en: as Green
tr: Yeşil olarak

en: as Red
tr: Kırmızı olarak

en: ascending
tr: artan

en: auto registration
tr: otomatik kayıt

en: auto-registered host
tr: otomatik kayıtlı ana makine

en: avg
tr: ort

en: blinking
tr: yanıp sönme

en: cannot be changed
tr: değiştirilemez

en: cannot be empty
tr: boş olamaz

en: check expression starting from "%1$s"
tr: "%1$s" sonrasından itibaren ifadeyi kontrol et

en: circular item dependency is not allowed
tr: çevrimsel öğe bağımlılığına izin verilmiyor

en: configure
tr: yapılandır

[ctx: day short]
en: d
tr: g

en: days
tr: gün

en: default
tr: öntanımlı

en: descending
tr: azalan

en: directory or script name cannot be empty
tr: dizin veya betik adı boş olamaz

en: discovered host
tr: keşfedilmiş ana makine

en: discovered service
tr: keşfedilmiş servisi

en: discovery
tr: keşif

en: esc_step_from and esc_step_to must be set together.
tr: esc_step_from ve esc_step_to ikisi beraber tanımlanmak zorunda.

en: expression is empty
tr: ifade boş

en: first parameter is expected
tr: ilk parametre bekleniyor

[ctx: item_form]
en: global housekeeping settings
tr: genel temizlik hizmeti ayarları

[ctx: hour short]
en: h
tr: sa

en: hh
tr: ss

[ctx: XML time format]
en: hh.mm
tr: ss.dd

en: host
tr: ana makine

en: host group
tr: ana makine grubu

en: hostid of dependent item and master item should match
tr: Bağımlı öğenin ve ana öğenin hostid'sinin eşleşmesi gerekir

en: icon
tr: simge

en: image
tr: resim

en: in
tr: içinde

en: including subgroups
tr: alt gruplar dahil

en: incorrect element count
tr: yanlış eleman sayısı

en: incorrect syntax near "%1$s"
tr: "%1$s" yakınında yanlış sözdizimi

[ctx: event source]
en: internal
tr: dahili

en: invalid address range "%1$s"
tr: yanlış adres aralığı "%1$s"

en: invalid byte sequence in UTF-8
tr: UTF-8'de geçersiz bayt dizisi

en: invalid delay
tr: geçersiz gecikme

en: invalid history storage period
tr: geçersiz geçmiş depolama süresi

en: invalid regular expression
tr: geçersiz düzenli ifade

en: invalid trend storage period
tr: geçersiz eğilim depolama süresi

en: is not enclosed in {} or is malformed
tr: {} içine alınmamış veya hatalı biçimlendirilmiş

en: item
tr: öğe

en: key is empty
tr: anahtar boş

en: last
tr: son

en: left
tr: sol

en: list of characters
tr: karakter listesi

en: low-level discovery rule
tr: düşük seviye keşif kuralı

[ctx: minute short]
en: m
tr: dk

[ctx: month short]
en: m
tr: ay

en: m-d
tr: a-g

en: m-d H:i
tr: a-g S:d

en: macro is empty
tr: makro boş

en: macro(s)
tr: makro(lar)

en: map
tr: harita

en: matches
tr: eşleşmeler

en: max
tr: maks

en: maximum dependent items count reached
tr: maksimum bağımlı öğe sayısına ulaşıldı

en: maximum number of dependency levels reached
tr: maksimum bağımlılık düzeyi sayısına ulaşıldı

en: minimum length is %1$s characters
tr: minimum uzunluk %1$s karakter

en: must be a valid LDAP user
tr: geçerli bir LDAP kullanısı olmak zorunda

en: must be between "%1$s" and "%2$s"
tr: "%1$s" ile "%2$s" arasında olmalı

en: name
tr: ad

en: new
tr: yeni

[ctx: new element in multiselect]
en: new
tr: yeni

en: new event tag
tr: yeni olay etiketi

en: no data
tr: veri yok

en: not in
tr: içinde değil

en: not selected
tr: seçilen yok

en: number
tr: sayı

en: of
tr: un

en: off
tr: kapalı

en: old event tag
tr: eski olay etiketi

en: on
tr: de

en: other
tr: diğer

en: output
tr: çıktı

en: pattern
tr: desen

en: refreshed every %1$s sec.
tr: her %1$s saniyede bir yenilendi.

en: regular expression
tr: düzenli ifade

en: remember selected
tr: seçileni hatırla

en: right
tr: sağ

en: root
tr: kök

[ctx: second short]
en: s
tr: sn

en: second parameter is expected
tr: ikinci parametre bekleniyor

en: selected
tr: seçilen

en: short description
tr: kısa tanımlama

en: should be empty
tr: boş olmalı

en: show icon mappings
tr: simge haritalarını göster

en: show value mappings
tr: değer eşlemelerini göster

en: tag
tr: etiket

en: template ID "%1$s" is passed %2$s times
tr: "%1$s" şablon ID'si %2$s defa geçti

en: the parameter "%1$s" is missing
tr: "%1$s" parametresi eksik

en: the tag "%1$s" is missing
tr: "%1$s" etiketi eksik

en: trigger
tr: tetikleyici

en: trigger does not allow manual closing
tr: tetikleyici elle kapatmaya izin vermiyor

en: trigger prototype cannot be moved to another template or host
tr: tetikleyici prototipi başka bir şablona veya ana makineye taşınamaz

en: trigger with linkages cannot be moved to another template or host
tr: bağlantılara sahip tetikleyici başka bir şablona veya ana makineye taşınamaz

en: type here to search
tr: aramak için buraya yazın

en: unacceptible URL
tr: kabul edilemez URL

en: unexpected end of key
tr: beklenmedik anahtar sonu

en: unexpected end of macro
tr: beklenmedik makro sonu

en: unexpected parameter "%1$s"
tr: beklenmedik parametre "%1$s"

en: unexpected tag "%1$s"
tr: beklenmedik etiket "%1$s"

en: unexpected text "%1$s"
tr: beklenmedik metin "%1$s"

en: unexpected value "%1$s"
tr: beklenmedik değer "%1$s"

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: unsupported version number
tr: desteklenmeyen sürüm numarası

en: value
tr: değer

en: value "%1$s" not found
tr: "%1$s" değeri bulunamadı

en: value %1$s already exists
tr: %1$s değeri halihazırda mevcut

en: value is too long
tr: değer çok uzun

en: value must be one of %1$s
tr: değer %1$s değerlerinden biri olmalıdır

en: via
tr: aracılığıyla
